Povery, strašidlá a psychologický boj

Fyzická a psychická příprava. Náměty z této oblasti.
Odpovědět
Ctesibius
Příspěvky: 43
Registrován: 01.11.2016 14:25
Pohlaví: muž
Bydliště: Zahorie

Povery, strašidlá a psychologický boj

Příspěvek od Ctesibius »

Inšpirovali ma správy staršieho dáta, na ktoré som narazil na internete. (napíšte si do googla scarecrows refugees). V princípe išlo o to, že v Maďarsku umiestnili na ploty proti uprchlíkom hlavy vyrezané z cukrovej repy. Údajne na takých miestach nik neprešiel cez plot. Tiež si pamätám ako sa za socíku šírili správy o UFO alebo o zjaveniach p. Márie - najmä to, s akou ochotou si ľudia tie správy medzi sebou posúvali...
Tak ma napada par veci:

- Coho sa boja v araskych narodoch ? V Afrike ?
- Coho sa boja "Zberaci kovov" ?
- a čo Dnešná mládež ? Má niekto strach z panaka z Blair witch a podobne?
- Akým spôsobom to využiť ? (šírenie cielene vytvorených nezmyslov po internete, po okolí...)
- Ak aj strašidlo niekoho nenaplaší, čo si mám rozmiestniť v okolí domu, aby prípadní nepriatelia zneisteli ? Nahrávky divných zvukov ?
- Je na osoh alebo na škodu pestovať si vokolí image podivína, okultistu, cojaviemcoho ?
- Viem, že čierne odevy špeciálnych jednotiek majú pôsobiť hrozivo, nie je to zrovna dobrá maskovacia farba. Ktoré ďalšie neokultné veci by takto mohli fungovať ?
- Poznáte nejaké príbehy z histórie, kde takéto veci boli využité ?

Nejaké nápady mám aj sám, ale chcem vedieť vaše názory.
Aktuálne si pestujem image typu gray man, na ulici si ma nevšimnete. :)
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Povery, strašidlá a psychologický boj

Příspěvek od K4cer »

Hehe.

Black is not color.
Black is attitude.


Ďaľej by som to nerozvádzal.

:chuckle
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Ctesibius
Příspěvky: 43
Registrován: 01.11.2016 14:25
Pohlaví: muž
Bydliště: Zahorie

Re: Povery, strašidlá a psychologický boj

Příspěvek od Ctesibius »

Bojis sa pomsty temnych sil ? Ja tvrdim, ze sa uz davno nachadzame v boji o nasu existenciu. Av boji o zivot treba vyuzit KAZDU superovu slabinu.

Staci ked porovnas cenu a pravnu nezavadnost takeho kusa repy oproti protipechotnej mine :)
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Povery, strašidlá a psychologický boj

Příspěvek od Cep »

Nejspíš to bylo umístěno na místech, kde se stejně přes plot nehodilo chodit... Dobře přístupná na umístění řepy, dobře přístupná pro hlídkující policii,...
"Co děláš v té kuchyní?"
"Hledám klíče..."
"Tys je tam ztratil?"
"Tady ne, na chodbě, ale tady se líp hledaj..."
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Povery, strašidlá a psychologický boj

Příspěvek od Heike »

Na jednom krásném místě kdosi udělal kruh, uprostřed ohniště, na šutr opodál srnčí lebku-příšerné, v lese vidět srnčí lebku.. :D no, já tam přespával v zimě, přišel jsem tam večer, stmívalo se, na čtyřech stromech byly blérvič panenky ze slámy a pírek, vlašský ořech jako hlavu-mě nenapadlo nic lepšího, než ty oříšky sežrat, a skořápky jsem vrátil. Po letech se bavím s borcem, on že kdys měli místo, dali tam ohniště tvaru pentagramu, atd-a že přišli, místo netknuté, ale všechny figurky na stromech měly rozlousknuté hlavičky, a skořápka přitom skoro neporušená,tak tam raději přestali chodit. ... nemá ráda zimu, nesnese samotu, musí být ve skupině, neumí se zabavit. Ano, jsou pověrčiví. Naši duchové napravují křivdy, ukazují na poklady, atd, jejich duchové dělají průvan, shazují věci...prostě jak za živa...
Ctesibius
Příspěvky: 43
Registrován: 01.11.2016 14:25
Pohlaví: muž
Bydliště: Zahorie

Re: Povery, strašidlá a psychologický boj

Příspěvek od Ctesibius »

Heike: dost ma prekvapujes. Myslel som si, ze nasinci uz v tomto slova zmysle nie su povercivi. Aby som ale bol konstruktivny - mam dojem, ze keby som chcel toto pouzit na odstrasenie navstevnikov z cundrackeho fleku tak tu spravnu hodnovernost by dodala primerana pracnost. Nasprejovany pentagram - vandalizmus. Ohnisko, lebka, figurky, dalsie veci - to uz vytvara dojem niecoho viac ako vandalizmu. A samozrejme to bude posobit len na urcity typ ludi.

Co sa tyka zvoleneho motivu, skor nez satanizmus by som pouzil motiv upira z nemeho filmu Drakula - po grafickej stranke je jeho obraz velmi vhodny na spracovanie do sablony na sprejovanie (ciernobiely, dobry kontrast, netreba moc tienovania). A mladeznici, ktori prisli robit bordel na flek, posilneni flaskou a nejakou tou travou budu mat hned lepsi namet na obsah ich halucinacii :)
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Povery, strašidlá a psychologický boj

Příspěvek od Heike »

Já nevím, neposoudím, já přišel jen přespat, našel jsem ty čtyři oříšky, jeden byl v háji-tak jsem je požral. Psychologický boj dělali zakladatelé toho místa, a taky byli duševně háji, když jim někdo sežral oříšky, teda z figurky co má něco znamenat sebral ořech, symbol zase něčeho a to znamená-nevím...To místo byl předtím jen les s pár kameny, pokud jim vadili potenciální návštěvníci, nechápu to stavění ohniště..osobně jsem nikdy v přírodě nepotřeboval budovat ohniště, lavičky, zábradlíčka ve stylu-výhled na kapradí a smrky je hnus, navíc ta díra by mohla ublížit, tak to vylepšíme estetickým zábradlíčkem... abych nebyl tak OT, tohle platí jen na lidi, co viděli ten který film nebo četli konkrétní knížku. Já v lese připojení nemám, takže se nemůžu bát, když najdu slaměnou hovadinu-nedám do gůglu Rituální panenka na stromě
Ctesibius
Příspěvky: 43
Registrován: 01.11.2016 14:25
Pohlaví: muž
Bydliště: Zahorie

Re: Povery, strašidlá a psychologický boj

Příspěvek od Ctesibius »

Myslel som to volnejsie. Nie ako priamu odpoved na tvoj prispevok. Skor z toho uhla, ze keby som to tam robil ja a ako motiv by som volil napr okultnu magiu, tak co by pravdepodobne mohlo fungovat.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Povery, strašidlá a psychologický boj

Příspěvek od K4cer »

Ctesibius: to jsme si asi né úplně rozuměli.

Já se například nesnažím splynout s vokolím, protože by to byl naprosto marnej pokus.

Výhoda jenom černýho voblečení (tedy, nepočítaje maskáče, přiznávám) je třeba ta, že nemusíš řešit co se s čím nesmí prát :)

Kolik lidí mě má za nebezpečnýho psychopata jsem nezjišťoval, mě to až tak nezajímá.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Povery, strašidlá a psychologický boj

Příspěvek od kregan »

Jeden čas jsem bydlel v rizikovější čtvrti se spoustou nepřizpůsobivých sousedů a v kapse sem nosil delaborovanej granát F1. Několikrát mě zafungovalo, když mě obstoupila parta indiánů nasadit šílenej výraz, vyškubnout pojistku z granátu a zahlásit "všichni tu umřem". Nevýhodou je, že to u stejnejch lidí funguje jenom napoprvé. BTW vůbec šílenej úsměv řeší spoustu situací, ani agresoři se moc nechtěj pouštět do křížku s cvokama.
Klasikou jsou dvě červený diody vedle sebe. Vydržej svítit dlouho a třeba v noci v lese se většina obloukem vyhne. Fajnšmekři přidávaj malej reprářek se smyčkou psího vrčení.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Ctesibius
Příspěvky: 43
Registrován: 01.11.2016 14:25
Pohlaví: muž
Bydliště: Zahorie

Re: Povery, strašidlá a psychologický boj

Příspěvek od Ctesibius »

Kregan: ked to mas vyskusane a funguje to, tak to je presne to, okolo coho sa ma tato tema tocit. Ma to dve vyhody: strach zo psa je univerzalny napriec kulturami. Ta druha je, ze slusne povedane psov nemam v laske a toto je jedna z moznosti, ako vyuzit ochranu "psa" bez negativ jeho chovu.
Odpovědět