Dioptrické brýle

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Uživatelský avatar
Patrixon
Příspěvky: 84
Registrován: 05.11.2013 10:39
Pohlaví: muž

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od Patrixon »

Můžu přidat také pozitivní zkušenost s laserovou operací očí před půl rokem. Celkově spokojenost, jen mám stejný "problém" jako MRAK. Tedy že jsem byl bez brýlí zvyklý koukat na blízko z 5cm a to už teď nejde, musím si to dát minimálně 15cm od očí, jinak na to nezaostřím. Ono je to z hlediska optiky normální, jen jsem na to nebyl 30 let zvyklý, tak to bude asi chvilku trvat. Také potřebuji na blízko na opravdu miniaturní věci trochu lepší světlo než dříve, ale to asi souvisí s tou delší vzdáleností, ze které se na to musím dívat. Jinak za šera na dálku vidím normálně.
Wolf
VIP
Příspěvky: 144
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od Wolf »

Rozumím tomu správně tak, že vaše oční vada vám dávala výhodu možnosti zaostření na extrémně krátkou vzdálenost a po korekci laserem se to vrátilo do normálu?
cipis
Příspěvky: 4829
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od cipis »

OT technická - proč mu vykáš, když jste navíc seděli vedle sebe? :D
Oskeruše
Příspěvky: 47
Registrován: 25.01.2014 21:35

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od Oskeruše »

Wolf píše:Rozumím tomu správně tak, že vaše oční vada vám dávala výhodu možnosti zaostření na extrémně krátkou vzdálenost a po korekci laserem se to vrátilo do normálu?
Ano, přesně tak to je. Alespoň nějaká výhoda :-) Ještě dodám, že z tohoto důvodu krátkozrací nepociťují tolik vetchozrakost, která se přirozeně začne projevovat u každého oka po 40 roce věku a rovněž se koriguje brýlemi. Z tohoto důvodu bych k laserovým korekcím přistupovala obezřetně, zejména ve věku blížícím se čtyřicítce. Brýlím se prostě člověk nevyhne.
Wolf
VIP
Příspěvky: 144
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od Wolf »

cipis píše:OT technická - proč mu vykáš, když jste navíc seděli vedle sebe? :D
Protože nevykám, ale mluvím k MRAKovi a Patrixonovi :) (A očividně i k Oskeruši, které tímto děkuju za vysvětlení)
cipis
Příspěvky: 4829
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od cipis »

No to už mi došlo taky :oops:
Bylinka36
Příspěvky: 3
Registrován: 03.11.2013 20:09
Pohlaví: žena
Bydliště: Ždánický les

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od Bylinka36 »

Zkuste někdy vzít svoji drahou do lesa v noci kdy moc nesvítí měsíc a bude totálně ztracená. Muži mají více světločivých buněk v oku, ženy více barvocitlivých, proto někdy vnímají barvy jinak než muži. Jako myslivci by mi to snížení vidění potmě dost vadilo i kdyby nepřišla apokalypsa.

Tak my to máme právě s manželem naopak, já jsem schopná fungovat za tmy i v nepřehledném terénu a on zakopne o první větev a rozplácne se :D ...
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od miculas »

Nemáte někdo osobní zkušenost s nákupem brýlí na http://www.zennioptical.com ? Slyšel jsem chválu a ty ceny jsou i s poštovným 10 USD o dost jinde než u nás. Při prohlídce na prodloužení zbrojáku se mé MUDr. nelíbilo, jak čtu (spíš nečtu) na dálku písmenka, tak mne pohnala na oční a při následné návštěvě optiky s receptem v ruce, povědomí o cenách dvou sklíček spojených kouskem kovu nemaje, jsem zalapal po dechu.
cipis
Příspěvky: 4829
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od cipis »

Musíš těch optik obejít víc. A dobré obruby fakt stojí dost. Celé roky jsem nosil velké těžké obruby, abych právě "ušetřil", no loni k narozeninám jsem dostal poukaz od drahé sestřičky ke známému do optiky, tak jsem si nakonec vybral lehoučké obruby a plastová skla a nelze to srovnávat. Je to strašný rozdíl, co se týče hmotnosti a nošení.
Holt si zarezervuj 3-4 tisíce a vyber něco pořádného. Skla samozřejmě s antireflexem a v úpravě Grey nebo jak se jmenuje to samostmavovací.
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od miculas »

No doktorka mi řekla, ať si zatím rozhodně neberu dražší skla. Budu je mít spíš jen do auta.
cipis
Příspěvky: 4829
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od cipis »

Ten antireflex a Grey není až takové navýšení ceny skla. Ty obruby jsou násobná záležitost.
Ale jestli to chceš opravdu jen do auta, tak si vyber ty největší a nejlevnější, co ti budou sedět.
Po internetu to nemá cenu, jedině tak, že si v optice něco najdeš a pak si ten model pohledáš levněji, ale to zase není férové jednání, ikdyž takto můžeš ušetřit. Brýle je třeba mít na nose a aspoň nějakou chvíli, je opravdu nutné to vyzkoušet.
Navíc optik ti na místě upraví délku nožiček (zahnutí) přesně pro tebe a to v ceně.
Fakt na tom nešetři, z blbých brýlí (a blbých skel) dost nechutně bolívá hlava ...
Uvidíš, co ti řekne optik na skla, něco ti přispěje pojišťovna (na brýle i skla, ale je to pár stovek), něco stojí za to si doplatit navíc (já rozhodně to stmívání, bez antirflexu se dá žít). Dobré by bylo, kdyby ti doktorka napsala i zabarvení, na ot je také menší příspěvek od pojišťovny, akorát teď nevím, kolik procent to zabarvení musí být.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2895
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od bacil »

Dcera si kupovala brýle tady http://www.extrabryle.cz/ a vybírala i tady http://bryle.kontakto.cz

Mají tam psané rozměry, takže mi sebrala moje, a zkoušela, měřila a kdovíco mi s nima dělala, ale vrátila mi je vcelku, až si vybrala - a sedí jí dobře. Ale ona je taková mrška moc šikovná, takže asi nákup brýlí po netu asi není úplně pro každého.

EDIT: co se týče skel, tak nejodolnější skla z rozpadlického hlediska jsou úplně ty obyčejné - tvrzeným stačí málo aby se vysypaly, plastové se rychle podřou, v těch mých mám ve skle zatavené kuličky od sváření (prostě jsem vykoukl a ono to prsklo), rožek skla lasturově uštípnutý, ale drží.
Uživatelský avatar
Patrixon
Příspěvky: 84
Registrován: 05.11.2013 10:39
Pohlaví: muž

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od Patrixon »

Wolf píše:Rozumím tomu správně tak, že vaše oční vada vám dávala výhodu možnosti zaostření na extrémně krátkou vzdálenost a po korekci laserem se to vrátilo do normálu?
Omlouvám se za opožděnou reakci a děkuji Oskeruši za odpověď, kterou tím to podporuji.

Jako krátkozraký jsem měl v očích "čočky", které mi umožňovali vidět na blízko lépe, jako s lupou. (Ale musel jsem se na všechno dívat maximálně z 10-15cm). A právě kvůli tomu jsem neviděl dobře na dálku, jako když se kouknete přes lupu těsně u oka do dálky. Laser tuto "čočku" odstranil. Takže teď vidím na blízko "normálně", ale pro mne je to vlastně zhoršení. Na dálku vidím perfektně.

Jsem si vědom možného pozdějšího zhoršení vidění na blízko a tedy potřeby brýlí, ale přijde mi výhodnější vidět dobře na dálku než na blízko. Obvzlášť, když jsem měl původně přes 5 dioptrií. Kdybych někde v neznámém prostředí ztratil brýle, už bych se bez nich nedostal ani domů.

Pro mne převažují hlavně výhody:
Nemlží se mi v zimě brýle při přechodu ze zimy do tepla.
Mohu v létě nosit obyčejné sluneční brýle.
Mohu si nasadit paintballovou nebo plynovou masku, případně nosit ochranné brýle na střelnici nebo při práci.
Mohu provozovat vodní sporty bez rizika ztráty brýlí nebo čoček.
Nebo taková zdánlivě banalita, vidět ve sprše.
Mohu v klidu usnout u televize, aniž bych si pak brýle zatlačil do hlavy nebo poškodil.
Při rvačce nelezu po první ráně pod stolem a nehledám brýle, abych se podíval, kdo že mě to vlastně praštil.
a spousta dalších věcí ;-)
Uživatelský avatar
omenemo
Příspěvky: 17
Registrován: 25.02.2014 17:09
Pohlaví: muž

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od omenemo »

Přesně, jak tu zaznělo. Brýlí jsem se před třema roky zbavil díky laseru a jsem neskonale šťastnej. Když si na brýle vzpomenu, tak jen lituju, že jsem nešel na operaci mnohem dříve. Je to luxus, probudit se a vidět, užívat si v posteli a vidět partnerku, nebo si o ní nešpinit brýle :-) Já třeba dlouhá léta ale nosil drahá samozatmavovací skla, až jsem si díky tomu vytvořil skoro světloplachost.
Jinak z rámečků mohu doporučit všechny z materiálu TITANFLEX. Jsou to tzv. muchlací se brýle, co přežijí i přeshubu dání. Zkroutím je a ony se narovnají. T.č. v zásobě dvoje Bognery s polarizací a těmito rámečky.
Mikuláš
Příspěvky: 22
Registrován: 16.03.2013 18:50
Pohlaví: muž

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od Mikuláš »

Brýle vyvinuté pro rozvojové země, u kterých si dioptrie každý nastaví sám podle potřeby (hadičky a nádržky s tekutinou se po nastavení sundají) http://kopernik.info/technology/adspecs ... le-glasses
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od Fabulous »

Píchovina :?

Stačí dodat negrům vagón obrouček a vagón plastových skel. Náklady na kus budou v řádech centů USD.
martin.connor
Příspěvky: 84
Registrován: 18.03.2012 22:14

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od martin.connor »

Fabulous píše:Píchovina :?

Stačí dodat negrům vagón obrouček a vagón plastových skel. Náklady na kus budou v řádech centů USD.
Negrům? To vážně? Jako moderátor by ses mohl zdržet xenofobních a rasistických pojmenování rasy. Napsat to tu někdo jiný, tak už se tu mává varováním, popř. banem za rasismus. Chcete snad aby si někdo myslel, že omylem zavítal na forum bíle ligy?
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od herman »

Proč jim dávat zadarmo brýle? Postavit fabriku, a ať si je dělají sami. A to kdekoliv na světě.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od Fabulous »

martin.connor píše:
Fabulous píše:Píchovina :?

Stačí dodat negrům vagón obrouček a vagón plastových skel. Náklady na kus budou v řádech centů USD.
Negrům? To vážně? Jako moderátor by ses mohl zdržet xenofobních a rasistických pojmenování rasy. Napsat to tu někdo jiný, tak už se tu mává varováním, popř. banem za rasismus. Chcete snad aby si někdo myslel, že omylem zavítal na forum bíle ligy?

Sorry, jestli jsem urazil tvůj útlocit. Takže: Černotělníkům...

Asi jsem v mládí četl hodně knih Marka Twaina, kde se to negry jen hemží. To bylo v době, kdy se "nepřizpůsobivým" prostě říkalo "cikáni".
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2895
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Dioptrické brýle

Příspěvek od bacil »

Sice nejsu admin, ale na tomto fóru bysme se měli zdržet jakékoli politické korektnosti, neboť samo o sobě je nekorektní již z principu a politická korektnost i v nejmenší podobě by znamenala potírání tohoto samotného principu. Takže ano, negrům, cikánům, komukoli. Ať sami přiloží ruku k dílu. Člověče přičiň se - a Bůh ti pomůže. Mám taky pár známých cikánů, pilnějších a čistších, než mnozí bílí, přitom nesnáší označení "rom" a považují to za nadávku a jako člověka za odpadlíka. A sami o sobě říkají, že jsou cikáni, tak si to vy co jste humanisti přeberte. Proč? Protože reálně hrozí, že humanismus = fašismus.
Odpovědět