PILAD P3,5Х20C

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jojinek
Příspěvky: 72
Registrován: 04.11.2015 12:10
Pohlaví: muž

PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od jojinek »

Zdravim Vas vospolok.

Ma niekto skusenosti s PILAD P3,5Х20C ? Planujem ho osadit na sa58.
Nedostatok poznania je prapríčinou utrpenia. Nedovoľuje chápať príčiny a dôsledky javov.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od Venet »

Jojinek, už si stým piladom pokročil?
A vôbec, vieš to dotiahnuť na Slovensko?
Cogito, ergo armatum sum.
dejvgsr
Příspěvky: 9
Registrován: 07.04.2016 19:05
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od dejvgsr »

Ahoj,
přiznám se, že jsem si původně zakoupil Aimpoint PRO, který jako asi jeden z mála kolimátorů obstojí. Funguje skvěle. Jsem ročník 1970, orlí zrak jsem nikdy neměl, jsem v podstatě krátkozraký a absolvoval jsem laserové zákroky. Takže brýle nenosím. A právě proto jsem hledal optické zařízení, které mi zlepší obraz místa zásahu, a snad i obstojí na SA 58, a ke všemu se tam bude i dizajnově hodit. Dlouho jsem pročítal různé články a fóra, začal jsem hledat optiku ve východním bloku až jsem narazil a i díky těmto stránkám na výrobce z Ruska VOMZ a jeho Pilad P 3,5x20 C, což je v podstatě znovu zrozená civilní verze puškohledu z Mosina. Snad se nemýlím, případně mě opravte. Jedná se o velmi jednoduché zařízení, výrobce ho uvádí jako vhodné pro všechny ráže bez výjimky na krátkou a střední vzdálenost. V Rusku se dá sehnat v přepočtu za 1700,- Kč, ale bohužel jsem nenašel obchod s distribucí do zahraničí. Opět pomohla E-Bay a dnes mi z Ruska došel včetně poštovného za 2780,- Kč můj vlastní Pilad p 3,5x20 C. Stačil jsem ho usadit na zbraň pomocí ocelové montáže Leupold PRW 1“. Na zbrani vypadá velmi dobře, lépe jak kolimátor, pohled přes něj přesně plní mé základní požadavky, zkoušel jsem ještě, zda nábojnice při vyhození netlučou do optiky. Vše zatím vypadá OK.
IMG_2290.JPG
IMG_2292.JPG
IMG_2293.JPG
IMG_2294.JPG
Tak jsem to nevydržel a jel ještě dnes nastřelit. U prvních deseti ran jsem zjistil, že nábojnice tlučou do optiky. Optika posunuta vzda o cca 1,5 cm. Vše pak OK. Nástřel dokončen a výsledek na moje volšový ruce a na možnosti zbraně a k použitému střelivu STV - Čína 7,62x39 uspokojivý.
Nástřel 50 m.
Nástřel 50 m.
Optika má 200 gramů, je poměrně lehká. Montáž je provedená více vzad, mimo okénko pro nábojnice. Po včerejším 1,5 cm posunutí optiky vzad by se tam teď vešly oba kroužky, ale jeden kroužek je v tomto případě zcela dostatečný. Při nastřelování v podstatě jsem nemusel měnit stranovou korekci, vše je tedy perfektně v ose, pouze vertikální korekce. Nástřel zatím drží, rozhodně nebudu dávat tisíce ran do roka, už to vlastně není vůbec levné střílení. :oops: :( Jinak ty ocelové kroužky Leupold jsou velmi pěkně provedené.
dejvgsr
Příspěvky: 9
Registrován: 07.04.2016 19:05
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od dejvgsr »

Ještě dodám stavěcí kroužky jdou ztuha,, nemají klikání, obraz čistý a zřetelný, záměrná T osnova ostrá, vypadá to i celkem pěkně zpracovaný a asi se na tom nedá ani co zničit.
dejvgsr
Příspěvky: 9
Registrován: 07.04.2016 19:05
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od dejvgsr »

Na žádost zdejšího uživatele fóra přidávám fota umístění optiky po nástřelu, kdy jsem zjistil, že z důvodu původního předsazení optiky jdou nábojnice právě do ní. Po posunu vzad vše bylo již OK.
IMG_2307.jpg
IMG_2308.jpg
IMG_2309.jpg
IMG_2314.jpg
IMG_2315.jpg
IMG_2317.jpg
mengele
Příspěvky: 73
Registrován: 27.09.2016 13:07
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od mengele »

Tahle montáž vypadá zajímavě. Jak to funguje v případě, že ji sundáš a dáš zase zpátky? Drží nástřel, nebo musíš znovu zastřelovat?
Když chceš sundat kryt závěru, tak musí montáž dolů?
dejvgsr
Příspěvky: 9
Registrován: 07.04.2016 19:05
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od dejvgsr »

Ahoj,
na této montáži ještě používám Aimpoint PRO, sejmutí a nasazení dílem okamžiku, nástřel se nemění, teda alespoň jsem já rozhození nezaznamenal. Pokud chceš sundat kryt závěru, montáž demontovat otočením kličky s excentrem a vysunutím z lišty. Velmi jednoduché a praktické. Já jsem spokojen.
mengele
Příspěvky: 73
Registrován: 27.09.2016 13:07
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od mengele »

Ten dalekohled se mi líbí čím dál víc. Pokud to není tajné, odkud jsi ho kupoval? Já ho zatím našel v Polsku za 3500Kč a k tomu ještě dopravu.
dejvgsr
Příspěvky: 9
Registrován: 07.04.2016 19:05
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od dejvgsr »

Našel jsem ho na E-bay a včetně dopravy to vyšlo na nějakých 2700,- Kč.
mengele
Příspěvky: 73
Registrován: 27.09.2016 13:07
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od mengele »

Tak už ho mám doma. Objednal jsem ho přes český obchod, dorazil v pořádku. Cena byla 3000,- + 100 Kč poštovné.
Je to malý, jednoduchý puškohled, váha 150g provedení se zdá slušné. řekl bych že pro střelbu na max. 300m, by mohl vyhovovat. Díky nízké váze by mohl být odolnější na rázy. Teď ještě pořešit montáž.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od Zarozak »

Tady tato montáž je hodně dobrá,očumoval jsem ji dopodrobna u kolegy,co má kosu.Její jediná nevýhoda je,že přes ni nejde vidět na mířidla a sundat kryt se závěrem.Ten závěr je asi hůře řešitelný,ale na to,aby šlo vidět přes mířidla chybí skutečně kousíček,s tím si mohli ještě soudruzi z CSA trochu pohrát,protože ta jejich vysoká montáž je pro kosu skoro nepoužitelná,kukr na ni bude už moc vysoko.

Ty montáže mají CSA jinak moc pěkně vychytané a z poctivých matrošů,co je ocelové,to je hezky zakalené a nedeformuje se to(páčka a sytém upnutí).Taky systém nasazení a sejmutí z šíny je kose přesně na míru,vychází to přesně na milimetr,aby to šlo vysunout dozadu a sejmout,aniž by to narazilo do oka pro řemen u sklopky.Toto a montáž zenit belarus BP 02 pro SVD jsou jediné montáže,které bych si na kosu osadil a kterým bych věřil.

Ten kukr nemá chybu,měl jsem velmi podobný ale originál na SVT a působil dojmem,že snese i jaderný výbuch:-)
Uživatelský avatar
dragon
Příspěvky: 47
Registrován: 26.06.2017 17:54
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od dragon »

S tímhle konkrétním puškohledem zkušenost nemám, ale měl jsem kolimátor VOMZ Schvabe Pilad od stejné firmy. Odešel mi po dvoudenních taktických střelbách. Pravda počasí bylo hnusné, déšť se sněhem, ale čekal jsem od toho víc. Takže s firmou VOMZ a jejím výrobkem mám zkušenost špatnou.
Snad ti ten puškohled bude sloužit líp.
Draco dormiens nunquam titillandus.
cookiess
Příspěvky: 2
Registrován: 31.12.2017 16:52
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od cookiess »

montaz i optika vypada luxusne, kde to sezenu ? nejaky odkaz ?
dejvgsr
Příspěvky: 9
Registrován: 07.04.2016 19:05
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od dejvgsr »

Ahoj,
já jsem montáž koupil normálně v obchodě se zbraněmi, puškohled pak přes E-bay.
cookiess
Příspěvky: 2
Registrován: 31.12.2017 16:52
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od cookiess »

ktery obchod ? at to nemusim slozite hledat...diky
dejvgsr
Příspěvky: 9
Registrován: 07.04.2016 19:05
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od dejvgsr »

http://www.prokonzbrane.cz/, tam jsem zakoupil montáž Leupold PRW 1“.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: PILAD P3,5Х20C

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Měl jsem na saize PILAD VOMZ 4xasi32 a po cca 1500 výstřelech odletěla boční rektifikace (která už stejně nefungovala spolehlivě) Po samo domo opravě jsem to dal na vzduchovku kde to drží a kde si cenově mohu dovolit nastřelování metodou pokus omyl protože není click jako click. 20cm rozptyl na 50m není nic normálního ani uspokojivýho to je pomalu špatný i na 100m přes mechaniky.
Odpovědět