Detekce fotopasti

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Desouza »

No při ceně vzrostlého stromu , se vůbec nedivím že si majitelé lesů svůj majetek chrání . Znám pár rozhořčených majitelů lesů kteří by nejraději použili k ochraně svého lesa daleko drsnější prostředky než neškodné fotopasti .
Vincit omnia veritas .
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Heike »

Možná to patří do jiného vlákna-třeba hledání lokality kam v případě kolapsu-ale napadlo vás, že stačí na klíčové cesty v lese, skalách, nebo podobně dát pár fotopastí a je po partyzánech, rozpadlících, a podobně? Stačí info o tom, jak velká a vybavená skupina je, jakým směrem jde, v kolik hodin. V dnešní době jsou jen nepříjemnost, i když osobně mě mrzelo, když jdu do lesa, abych zmizel bez mobilu naší skvělé civilizaci a lidem, jsem i tam sledovaný-přijde mi to, jako by se ve zpovědnici v kostele nahrávalo. Na jednom ,,mém" místě jsem si říkal-tak už i tady?
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Desouza »

Fotopastí bych se nebál , stačí si zakrýt obličej a je po pasti .

Daleko zajímavější jsou IP kamery s wifi , záložní baterií a solárními panely .
A nebo průzkumní droni , dnes už jsou cenově dostupní ..
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Ron Hubbard
Příspěvky: 1
Registrován: 21.04.2014 11:34

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Ron Hubbard »

Když si dám na barák kameru, která snímá veřejný prostor (ulici) tak mám problém se zákonem.
Jak je možné, že snímání veřejně přístupného prostoru v lese fotopastí zákon přehlíží? Pokud bude fotopast reagovat jen na zvěř, tak nic proti nim. Takové ale neexistují.
Lesní pych (zvěře i dřeva) existuje od doby, kdy se lesy staly něčím majetkem. Majitel se musí, tak jako odjakživa, postarat jinými prostředky o ostrahu svého majetku (hajní). Alespoň bude víc pracovních příležitostí. Nesmí ale používazt technické nástražné a sledovací prostředky bez povolení.
Fotopasti a kamery ve veřejném prostoru proto doporučuji všem komu vadí (kdo k nim nedal souhlas), aby je likvidovavali takovým způsobem, že ji odmontují a uschovají pro případ, že by ji někdo chtěl zpět (aby to nebylo považováno za krádež, nebo poškozování cizí věci). Pokud by se u nás dalo spolehnout na PČR, tak úplně správné by bylo fotopast a kameru odevzdat na služebnui PČR a sepsat o tom protokol. Ale jak je známe, tak by to bylo riziko postihu, nebo znovuumístění.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Hohepa »

kontraverzní dotaz v prvním příspěvku, je asi podmíněn vlastní zkušeností...

nic méně, nejsem právník, ale nezaměňovat pozemky veřejné - tedy vlastněné státem či obcí
s pozemky veřejně přístupnými - tedy v soukromém vlastnictví , ale majitel je zákonem nucen umožnit veřejný přístup....

také mám cca půl hektaru "lesa" a jako majitel jsem na svých vlastnických právech velmi značně omezen , zvláště v možnosti svůj majetek chránit. Řešení si platit hajného beru za hloupý vtip.

...na druhou stranu vyrůstal jsem v trempské tradici , tak na druhou stranu tomu omezení vlastnických práv "fandím"

je to tenká zelená linie

a pokud obě strany respektují práva té druhé , tak s tím nemám problém.
Jinak řečeno, pokud se chovám v lese korektně , nemám problém, že si tam majitel skryje foto past....

pokud mě s ní usvědčí z lesního či manželského pychu , tak chápu nasrání, ale nesouhlasím s vyvozenými závěry
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Joe Azbest »

Jsou nějaké novinky v detekci fotopastí ? Asi ti začíná překračovat tu akceptovatelnou hranici.
https://www.novinky.cz/domaci/431878-ro ... isice.html
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od viktor »

osobne mam k fotopastim silne negativni postoj stejne jako ke vsem kamaram a jinym smirovacim technologiim.
jou proste všude. prakticky jak vystrčíte hubu z baraku tak jste pod dozorem jedne ci vice kamer.
Kecy o bezpecnosti neberu, protože kamer je rozeseto tolik ze by zločinnost musela uz davno totalne vymizet.
Proste a jednoduse kamera ci fotopast nemá na verejne pristupnem miste co delat. Pokud si někdo mysli ze ma pravo me bez mého vedomi na verejmen miste smirovat a fotit tak ja si myslim ze mam pravo tomu zabranit.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od brven »

Jednoduchý detektor nosí většina populace u sebe a to je fotoaparát mobilního telefonu. Detekce je ovšem možná pouze ve tmě, kdy jsou aktivovány černé (neviditelné) infra diody. Přes foťák jsou krásně vidět, odzkoušeno. A kdo viděl noční fotky, tak nemusí mít strach z nějaké identifikace i když jste zachyceni. A když pak se zná poloha...... :moon
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od dracekvo »

IR LED lze taky použít k oslepení fotopasti, ale i jakékoliv jiné kamery.
Na čepici přiděláme pár těhle diod a místo obličeje bude na kameře jen bílej přesvícenej flek. Ale otázka je, jak to funguje ve dne. V noci na sto procent.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Bill Masen »

Na tom DX je aktuální cena detektoru 351,-
http://www.dx.com/p/anti-spy-rechargeab ... Map6Ds19PY
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4498
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Serža »

podle názvu bych spíš tipoval na nějakej zlej tool proti nabíjení: "Anti-Rechargeable RF Wireless Pinhole Bug Detector w/ Compass"
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2895
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od bacil »

ten funguje jenom do pár metrů, kdy jste schopni rozeznat milimetrovou tečku.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Bill Masen »

O to nejde, dával jsem to sem jenom proto, že ten samej odkaz sem dával Artiflex v listopadu 2012. Je na předchozí stránce a v tý době tam byla cena 650, jak píše.
yoda_cz
Příspěvky: 5
Registrován: 17.10.2023 14:35

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od yoda_cz »

Oživím jedno staré téma které tu už asi zapadlo časem. Můj vlastní detektor fotopastí momentálně prodávám do světa. https://www.tindie.com/products/yoda_cz ... -detector/

Vložil sem také příspěvek do komerční inzerce tady na foru :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HUi8EGLaO48[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FzkxGkT4NEU[/youtube]
20230424_200258.jpg
20230927_150239.jpg
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2895
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od bacil »

Vždyť stačí jít se starým mobilem (cca 8+ let), novější už neukazují IR (fyzikálně to už ten čip nedá), ale ty starší velice ochotně.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5313
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Rafael »

Bacil, jak to funguje? Ta detekce starými mobily?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2895
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od bacil »

Vhodnost mobilu pro toto poznáš jednoduše. Vezmeš jakékoli infra dálkové ovládání, zapneš kameru, namíříš ledku na kameru a buď vidíš bílej flek, nebo něco slabě do fialova žhnoucí. Bílej flek říká, že pixely jsou tak velké, že vidí i to infra a že kamera nemá úplně ostrý IR filtr, což se taky dává až v poslední době.

Ideální jsou staré smartfouny ještě běz androidu, tam to pojede na všech.

Problém detektoru fotopastí je ten, že ta fotopast tě musí zaregistrovat, aby zapla IR přísvit na dobu co dělá snímek, takže ti stejně blikne aby si tě vyfotila, takže to že fotopast zaregistruje dřív než tě vyfotí není tak úplně 100% pravda, můžeš ji zaregistrovat dřív než tě vyfotí, pokud se tam poblíž pohne zajíc třeba.

Oproti fotopastím kamera napájená ze sítě svítí pořád. Já ten přísvit vidím okem, jak jsem zjistil, jsou lidi co to nevidí a jiní co to vidí.

Na detekci kamer obecně lze použít kousek kouzelnýho červenýho sklíčka místo brejlí, okolo brejlí máš zdroj silného červeného světla směrem dopředu a když je tam někde čočka, tak ti svítí tečka. Zavřeš jedno oko, druhý a pokud svítí oběma, je to čočka (nebo kulička z praku), pokud ne, tak to bylo něco jiného.

Ale to už je zase vyšší detektorářská a samozřejmě dá se to automatizovat pomocí dvou kamer a nějakého kousku SW.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5313
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Rafael »

Dík za info.
Ale i tak je to pro mě" vyšší detektorářská" na kterou nemám.
Můj problém. Ale zajímalo mě to.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2895
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od bacil »

V pohodě. Stačí si zapamatovat, že

- starej mobil trvalý přísvit uvidí, zkontroluješ si to pomocí dálkáče k TV
- fotopast není možné pomocí IR detekovat bez jejího "probuzení"
- fotopast jen blikne když zaregistruje pohyb, tvůj samozřejmě a to už je pozdě, na mobilu to blikání samozřejmě uvidíš (pokud natáčí video, tak svítí po dobu natáčení)
- fotopast lze najít pomocí červenýho sklíčka a červenýho světla jako svítící bod, prodává se to na ali jako dětská hračka která dokonce i trochu funguje
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
yoda_cz
Příspěvky: 5
Registrován: 17.10.2023 14:35

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od yoda_cz »

Jo, tyhle úvahy pro hledání fotopastí s telefonem sem slyšel už hodněkrát. V první řadě každej foťák obsahuje IR filter kterej to propustí jen když telefonem přímo čumíš do té pasti. Jakmile ti to zasvítí do zad nebo z boku tak na tom telefonu neuvidíš nic. Netvrdím, že to nefunguje nebo že s telefonem fotopast nenajdeš. Jenže prakticky si tím projdeš nějakej menší úsek kterej si chceš skontrolovat a tím to končí. Myšlenka mého detektoru je taková, že si to přiděláš na tělo a můžeš vesele pochodovat lesem a věnovat se u toho čemukoli jinému. Představa, že by si šel někam 5 kiláků po cestě a věčně se někam rozhlížel telefonem je nic moc. Tenhle detík je malá krabička kterou hodíš do batohu a nezabírá ti tam nic. Je to takový kompromis pro člověka kterej třeba nemá noční vidění a jiné prostředky. Prostě taková tacticool pičovinka pro lidi kteří se rádi pohybují věčer a chtějí vědět když je někde něco začne v lese natáčet :nod

Jen ještě pro ukázku, tady na mém videu jde ke konci vidět jak ta fotopast svítí když se na ní díváš telefonem. Prostě přes ten IR filtr foťáku jde jen opravdu zbytkové infra a musíš čumět přímo na to. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FzkxGkT4NEU[/youtube]
Odpovědět