Detekce fotopasti

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Detekce fotopasti

Příspěvek od dracekvo »

Jelikož v novinách naší obce byla zmínka o nákupu fotopastí, přivedlo mě to na myšlenku jak detekovat dobře zamaskovanou fotopast pomocí běžně dostupných prostředků.
Napadla mě jedna věc a to, že kamera mobilu je celkem dost citlivá na infradiody které tyto pastí používají jako přísvit, když zrovna fotí. Citlivost mobilu či nějaké kamery na IR lze ověřit pomocí dálkového ovladače k TV. V noci světlo od takové idody je na displeji telefonu celkem dost viditělné.
Bohužel k provedení testu mi chybí právě zmíněná fotopast a nechce se mi běhat po setmění po obci a zkoušet nějakou najít.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Fabulous »

Infradiody u fotopasti se zapinaji az v okamziku foceni, takze musis chodit primo u nich a pocitat s tim, ze te vycvaknou.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od dracekvo »

Však to tam píšu ;-)
karel22
Příspěvky: 97
Registrován: 19.02.2011 15:13
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od karel22 »

Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Max »

Nemáte někdo zkušenost s tím detektorem?
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1065
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Artifex »

To samé za 650kč: http://dx.com/p/anti-spy-rechargeable-r ... 462?item=6
Detekuje v podstatě jakoukoli čočku optického zařízení a jako bonus detekuje i bezdrátové kamerky, vysílačky, štěnice atd. kvůli jejich vysílání signálu pomocí antény.
Ta čočková část slouží jako průhledová s určitým přísvitem, dívá se skrz a čočky jsou vidět kontrastně.
europeawake
Příspěvky: 3
Registrován: 10.11.2012 16:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od europeawake »

S detektorem z Holic mám své zkušenosti. Přístroj fungoval asi půl hodiny, poté ani ťuk. Reklamaci mi neuznali a to jsem byl přímo na prodejně PPK v Holicích.
Uživatelský avatar
oliver-znusinudle
Příspěvky: 5
Registrován: 27.01.2014 15:57
Pohlaví: muž

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od oliver-znusinudle »

Je tedy nějaký osvědčený způsob jak na fotopast přijít? Na jakém principu funguje výše uvedený přístroj?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2895
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od bacil »

svítí to IR a kukátkem se speciálním filtrem vidíš odlesk čočky. Nic moc použitelného na větší vzdálenosti než pár metrů, ale ten filtr je zajímavý, ten by se hodil i jen tak.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Karlos »

...ono je to na druhou stranu i dobře, kdyby byla detekce příliš jednoduchá tak by se asi fotopasti ztrácely ještě více než nyní.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2895
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od bacil »

Aha, no tak to teda čumím - chápu fotopast na farmě jako součást zabezpečovacího zařízení, ale proč se dávají do lesa, to už jsou lovci beze zbraní tak líní, aby si vyšli s pořádným sklem? Nebo to je pro líné hajné, aby snáz spočítali, kolik čeho mají?
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od maci »

proč se dávají do lesa - protože se všude krade dříví, pytlačí se apod.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Karlos »

Přesně tak, ale nemusí jít vždy jen o potírání škodné (zloději, pytláci)... když se člověk stará o zvěř a nosí do krmelce tak ho přirozeně může zajímat co za zvěř tam chodí, občas jsou z fotopastí moc zajímavý fotky...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Terminated Account »

Jsme svině. U čeho není v této zemi chlap s bouchačkou tak vezme v mžiku nohy. Nechápu jak vůbec někoho může napadnout ukrást fotopast. V Německu jsem jich viděl v lese desítky a nikoho nenapadlo je krást. Na moje dotazy zda se nekradou, byla většinou odpověď: Warum? Měsíc jsem chodil kolem odstavené motorky hluboko v lese poblíž frekventované cyklostezky. Bez obav tam čekala na svého majitele. Zkuste to u nás.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Fabulous »

Jojo, divná země. Člověk třeba nechá na zahradě samotnou ženu a hned někdo přiskočí a spíchá jí!
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1291
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Kapo »

Keď som s bratom kupoval fotopascu /cca 300 eur/ v jednej polovníckej predajni, tak sme tam predavača požiadali, nech nám to aj nastaví tak, aby to hneď fungovalo. Teda posielalo fotky na mail, či telefón. /Potrebovali sme zabezpečiť novokúpenú chatu. /
Neskôr nám docvaklo, keď fotky stále nechodili,že nám to zámerne nastavil zle. A dal tam pravdepodobne svoje číslo, aby fotky chodili jemu. Asi aby si mohol fotopascu, ak by miesto identifikoval, vyzdvihnúť....?
xb.h
Příspěvky: 43
Registrován: 06.03.2015 19:15
Pohlaví: muž

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od xb.h »

Nevim jak vy ale ja zlodejum tehlech fotopasti fandim. Nepatrim mezi zlodeje dreva, pohazovace odpadku ani pytlaky a vim, ze fotopasti PROZATIM slouzi pro dobrou vec ale i to je otazka casu. Dneska, kdy je clovek smirovanej na kazdem kroku (mobily,platebni karty,kamerove systemy, automaticke radary s detekci spz a ja nevim co vsechno....) a ted uz ma byt smirovan i v lese? Prozatim brani masivnimu nasazeni fotopasti s propracovanou vzdalenou spravou a prenosem dat na dalku cena ale az tomu tak nebude? Dockame se doby, kdy pujdeme do lesa treba se zenou s***t a na kazdem kroku nas bude fotit takovahle nejaka mala svine? Vyvoj pujde kupredu a ja si sem temer jisty, ze dalsi cesta bude velka vydrz akumulatoru ci uplna nezavislost na zdroji, mnohem vyssi rozliseni, automaticka detekce obliceje a ja nevim co vsechno......a to vsechno bude samozrejme snadno sneuzitelny a to se mi uz prestava libit. Chtelo by to trosku pribrzdit.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1291
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od Kapo »

Dnes si tvoju fotku osratej prdele urobí v pohode amík z vesmíru. A ak raz budeš mať okrem tej prdele aj dáky majetok, tak ťa možno bude vcelku zaujímať, kto ti kedy a čo ukradol, alebo kto ti otrávil napr. kone...?
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
xb.h
Příspěvky: 43
Registrován: 06.03.2015 19:15
Pohlaví: muž

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od xb.h »

prave, to ja vim tak nac ta rizika jeste zvysovat. Pokud nekdo chce tak si moji fotku a vsechno ostatni opatri ale ja samozrejme nepatrim mezi jakkoli vlivne lidi ale fotopast vyfoti kazdeho kdo pred ni projde. A pak staci aby se v dane lokalite cokoli prihodilo a i obycejnej clovek se tim muze dostat treba na seznam podezrelych. Samozrejme, pokud ma ciste svedomi tak se neni ceho obavat ale uz se muze dostat do nejakeho procesu popotahovani a bude zavedenej treba nekde v protokolech...to je sice teorie ale rozhodne neni vzdalena pravde. Proto za me jednoznacne pryc s temahle mrchama.
xb.h
Příspěvky: 43
Registrován: 06.03.2015 19:15
Pohlaví: muž

Re: Detekce fotopasti

Příspěvek od xb.h »

pokud to ma nekdo na pozemku tak ok...ale nekde v lese u cest...to uz je moc....
Odpovědět