Dalekohledy

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Serža »

víte někdo pls jaký je rozdíl mezi monokuláry Vortex 8x36 RT a Vortex RECCE PRO HD 8x32 (mimo světlosti a ceny)
nějak nejsem z těch popisů mooudrý..
díky
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Fabulous »

Rozdíl je hlavně v ceně :) A pak samozřejmě v kvalitě skel, které budou mít víc high-tech vrstev. Nejsem si úplně jistý, jestli bude o tolik lepší, aby to ospravedlnilo vyšší cenu. Původní Solo 8x36 je už tak hodně kvalitní koukátko.
carson
Příspěvky: 10
Registrován: 25.01.2016 9:13
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Dalekohledy

Příspěvek od carson »

Na Gearbestu meli vcera v akci monokular Bijia 10x32 za 20 dolcu. Podle recenzi to neni spatny. Kopie Vortex Solo za petikilo, to stoji za zkousku.

Na Aliexpressu se pred casem objevily Vortexy za polovinu. Podle toho, jak rychle jim zavreli shopy se naskyta otazka, zda se vyroba nepresunula do Ciny a nekdo z fabriky to nezkousel prodavat bokem. Ale je to jen spekulace.
carson
Příspěvky: 10
Registrován: 25.01.2016 9:13
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Dalekohledy

Příspěvek od carson »

UPDATE:
Tak jsem to asi nasel. Na nalepce neni Vortex ale Vorbo :)
Zkusim porovnat s originalem a dam report. Stay tuned.

http://s.aliexpress.com/NNRryi2u
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Cep »

Ten BIJIA 10 x 32 Roof BAK - 4 Prism Monocular ale vypadá úplně jinak..
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Serža »

a mají ty číny samostatně zaostřitelnou osnovu?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Matěj »

MadPat píše:Uff! Ted si mi kopnul do hraček :-) Prodávaj sračky nebo jak? Můžeš to rozvést, klidně PM? Dík.
Já kupoval osobně v Armatexu D-7 na myslivost, kupoval jsem 2. jakost, tedy použitý a zjevně dalekohled po repasy, obraz čistý, nepoškrábaný. K tomu jako bonus pouzdro s přejímačkou z roku 48, které bylo ještě starší než dalekohled.
Každopádně jestli jsou s prodejcem negativní zkušenosti, tak bych kupoval jedině osobně. Já prakticky bral první a jediný kus na prodejně a byl v pořádku.
Srovnávat D-6 a D-7 je trošku mimo mísu, oba dalekohledy jsou jiná kategorie s jiným využitím.
MadPat
Příspěvky: 49
Registrován: 25.09.2012 11:37

Re: Dalekohledy

Příspěvek od MadPat »

Takze nakonec jsem se rozhodl koupit oba - D6 a D7. Původni zamer byl si nechat jen jeden a druhý poslat dál. No... necham si oba... :-) Jsou to kvalitní skla v poměru cena výkon. Porovnavam s Bushnelem který jsem měl a Yukonem který je v rodině. Obě ty značky byly cca dvojnásobně dražší a obě horší kvalitou obrazu. Navíc mě baví u D6 a D7 ten starý design a pocitově kvalitní kus materiálu.

Kupoval jsem přez internet od fi Armatex. Přez špatné zkušenosti kolegy rozpadlika (viz. Výše) jsem to riskl, protože nebylo kde jinde koupit. Nejdříve jsem emailem dotázal prodejce zda skutečně dostanu I.jakost a zda to ještě před odesláním zkontroluji. Prodejce reagoval okamžitě a ubezpečil mě, že vyberou takové kusy abych byl spokojen. Jak slíbili, tak se stalo. Druhý den po objednávce jsem to měl doma. Oba kusy byly používané, ale bez patrných poškození nebo opotřebení. V podstatě jako nové. Pouzdra nikoliv, na těch je zub času vidět, ale nejsou poškozená a plně funkční. Řemínky k dalekohledům zatavené ve folii a zdají se nové nepoužité. Pouzdra na dalekohledy jsou tmavě zelená, nikoliv ta v barvě přírodní kůže.

Takže díky za rady. Jsem spokojen.
georgin
Příspěvky: 16
Registrován: 08.05.2016 21:29
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od georgin »

Zdrávas,

uvažuji nad koupí dalekohledu. Nevadí mi větší váha, ale chtěl bych aby měl slušné přiblížení a pohled byl rozumně ostrý. Používal bych ho převážně když budu na rybách nebo na zahradě sledovat ptáky. Je tohle dobrá volba v ceně do 2 000 Kč?

https://dalekohledy.heureka.cz/levenhuk-atom-20x50/

Díky za názory
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Dalekohledy

Příspěvek od štaflík »

Já mám zkušenost, že v těhle čínských dalekohledech se super přiblížením, že vidět kulový oproti staré Meoptě D6. Teď jsme byli s dětma na rozhledně. Sebou něco podobného (resp. řekl bych, že i lepšího, než ten odkazované levenhuk) a starou Meoptu. Nejprve se všichni drali o ten nový dalekohled (je větší, modernější s větším přiblížením), ale jak kolovala mezi lidmi i Meopta, situace se otočila a tahali se o Meoptu.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Dalekohledy

Příspěvek od BiSon »

Dalekohled 20x50? Doufam ze si uvedomujes dve podstatne veci:
- velky zvetseni = bude se v tom blbe hledat objekt ktery chces pozorovat
- velky zvetseni = male chveni rukou hodne rozechveje obraz = nic moc na pozorovani.


Pokud planujes mit to na stativu a pozorovat ptaky sedici na krmitku, proc ne...
O kvalite vybraneho kusu se nebudu vyjadrovat neb o nem nic nevim. Jenom "antireflexni vrstva" neni totez co "antireflexni vrstvy", v tomhle ohledu cim vic tim lip. Za tu cenu bych necekal zazraky.


Uz jsem to tady nekde psal, mrkni na http://www.dalekohlady.sk je tam cast webu zabyvajici se vyberem dalekohledu.

A moje rada na zaver - kup si binokular 8-10xneco dle preferenci. Nize zminovany D7 nemusi byt spatny za velmi dobrou cenu. Na slusny pozorovak s 20+ zvetsenim a stativem bys musel pridat dost penez.
airman
Příspěvky: 23
Registrován: 17.12.2016 17:46

Re: Dalekohledy

Příspěvek od airman »

Mám už několik let Vortex Viper HD 10x42. A jsem rád, že jsem trochu zainvestoval. Funguje skvěle i za slabšího světla, není tak náchylnej na poškození, korekce na seřízení dioptrií jsou super, není těžkej a dobře se drží. Zažil už i písek v poušti. Sice to z něj nejde úplně dostat, Ale v optice je stále čisto. Zvětšení v normě toho, co jsem schopen udržet v ruce. Stál kolem 14k, dnes jsem mrknul a už je to 18k.
Přílohy
bin-vt-vpr-4210-hd-m_original_1024x1024.jpg
bin-vt-vpr-4210-hd-m_original_1024x1024.jpg (37.63 KiB) Zobrazeno 19269 x
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Dalekohledy

Příspěvek od štaflík »

Jo, tenhle Vortex je VELMI podařený kousek a dává náhled na to, za kolik se dá pořídit použitelný, moderní, relativně výkonný dalekohled s kvalitní optikou. Za 2-3 litry jsou to bohužel jen kukátka, co vypadají jako schopné dalekohledy. Vortex je (vzhledem ke kvalitě) levný výrobce, když budeš chtít podobné schopnosti od Nikonu, Meopty, Zeisse...připrav si řádně tučnější prasátko.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Serža »

vortexy obecně jsou kvalita za rozumnou cenu - mám puškohled a malej monokulár, s obojím spokojenost
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Fabulous »

Do ruky max 12x zvětšení. Ale to snad každý ví...
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Dalekohledy

Příspěvek od pracintl »

Ve čtvrtek je v lidlu 10x50 za pětikilo
erzgebirge
Příspěvky: 172
Registrován: 28.04.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od erzgebirge »

Pánové, můžou mi zkušení poradit jak jsou na tom binokuláry Steinar ?? máte někdo osobní zkušenost?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Dalekohledy

Příspěvek od štaflík »

Myslíš origiál SteinEr, nebo čínské fake SteinAr?

Měl jsem v ruce německý Steiner puškohled a byl VELICE dobrý... čistý, nula zkreslení, precizní krok stavítek...prostě Germán staré školy.
karambit
Příspěvky: 9
Registrován: 22.05.2017 23:21

Re: Dalekohledy

Příspěvek od karambit »

mám na mysli právě originál, 8x zvětšení, military verze,díky za info! vzhledem k nákupu přes net jsem nervozni :D
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od jameson363 »

erzgebirge píše:Pánové, můžou mi zkušení poradit jak jsou na tom binokuláry Steinar ?? máte někdo osobní zkušenost?

Pokud jde o klasickou armadni M22ku, tak za ty prachy podle me super. Da se na burzach poridit pod 10k, se stestim mozna i kolem/pod 5k.
Odpovědět