Dalekohledy

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Dalekohledy

Příspěvek od hrd »

Koukni na https://www.steiner-optics.com/binoculars/military . Za 8000 ten ozajstny military nebude. Tohle je, co mám já, bez osnovy (tedy myslím), jen si můžeš vybrat barvu (modrá - Marine, zelená Warrior).
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Lunochod »

Ten echt vojenský steiner mají tady: https://shop.hqh.cz/dalekohled-steiner-military-m750r
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4347
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dalekohledy

Příspěvek od bivoj »

Přemýšlím o nějakém malém dalekohledu - binokuláru. Opravdu malém. Mám více D6, pak nějakou starší Meoptu 6x38, na slušné koukání starého rusa 10x50 a ještě pár dalších kousků. Ale všechno je to moc velký a moc těžký. Hledám něco fakt malého a kapesního, ale přitom aby to byl binokulár 6x-8x.

Nemáte někdo poznatky k typům jako je třeba Vortex Vanquish 8x26 ap? Že má mizernou světelnost je vzhledem k průměru vstupních čoček jasné, ale jestli je to alespoň použitelné... Už jsem se tu o něm zmiňoval před cca dvěmi lety ale ještě stále jsem se k němu nedokopal...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Dalekohledy

Příspěvek od viktor »

bivoji, zajdi do decalthonu. klidne ti ho i puci, maj jadsne i shity pro decka ale taky prekvapive dost dobrou optiku.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Dalekohledy

Příspěvek od xajan »

bivoj: měl jsem Olympus 8x25 WP II, za jasného dne docela OK, ale za slabšího světla třeba v lese téměř nepoužitelnej. A pří zaostřování v něm něco vrzalo, přestože byl novej. Když jsem k večeru vzal místo něj Meostar, připadal jsem si jako s NVG.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4347
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dalekohledy

Příspěvek od bivoj »

Ten z decathlonu je už moc velký a těžký. Vortex Vanquish je skoro o polovinu lehčí (360g) - jasně že je to dáno váhou skel, ten Vortex má vstupní 26...

Postupem času totiž zjišťuji, že hmotnost je jeden z klíčových parametrů (společně s rozměry, pochopitelně), pokud se má něco nosit fakt denně/pravidelně a nebo to má být součástí BOBu...

2 xajan - to je holt daň za tu světelnost. Nicméně do lesa, když půjdu cíleně, si vezmu toho rusa nebo něco s dobrou světelností (mám toho pokokot... ;) ). U minidalekohledu jsem srozumněn s jeho neužitečností v šeru/za tmy...

Takže hledám co nejmenší a nejlehčí, ale přesto ještě slušný (tj. plněný dusíkem a vodotěsný, kvalitní sklo s antireflexem ap.) 6x-8x binokulár. Ostatních dalekohledů mám plno, ale stojí na polici... Je něco jiného/lepšího jak ten Vortex? (V +- stejné kategorii.)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Venet »

Bivoj, A čo SILVA? alebo Fomei. Fomei mám a sklá sú podľa mňa celkom v pohode. Malý skladný... Tiež nosím hlavne tento kvôli váhe... Porovnať s Vortexom bohužiaľ neviem...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4347
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dalekohledy

Příspěvek od bivoj »

Mám monokulár Silva pocket a moc s ním spokojen nejsem... Navíc jak říkám, chci plnění dusíkem, vodotěsnost a určitou robustnost.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Venet »

a ten Fomei? ten je tiež vodotesný...
Cogito, ergo armatum sum.
kubamk
Příspěvky: 49
Registrován: 06.04.2017 19:37
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od kubamk »

Lunochod, díky za odkaz

dost mne láká todle:

Kód: Vybrat vše

https://shop.hqh.cz/dalekohled-steiner-tactical-10x42r
Ale zvětšení 10x už je dost...

Poslal sem dotaz na Meoptu k dalekohledům, sem zvědavej zda zareagujou...
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od zedik »

kdyztak mohu nějaké dalekohledy nabídnout - vice asi sz
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od jameson363 »

Kdyz chces skladnost, je opravdu nutne, aby to bylo bino?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4347
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dalekohledy

Příspěvek od bivoj »

Jo, je nutné aby to bylo bino, neboť na delší pozorování (hodinu a víc) fakt není mono vhodný...

A nakonec to skončilo jako vždycky. Po dlouhém rozmýšlení a pročtení/prokoukání desítek recenzí jsem se rozhodl nikoliv pro ten Vanquish, ale pro ze stejné stáje Diamondback HD 8x32. Aby pak člověk zjistil, že je momentálně absolutně nesehnatelný a nikdo v Evropě ho nemá... :( Takže Ježíšek se asi trošku opozdí...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Fabulous »

Docela zajímavé dalekohledy se solidním sklem má podřadná firma Hawke. Také jsem nedávno jeden koupil.
pimpo
Příspěvky: 6
Registrován: 04.01.2021 19:21

Re: Dalekohledy

Příspěvek od pimpo »

Pokud nejste omezeni cenou, je tady nový zázrak od Swarovski ;)
https://www.swarovskioptik.com/us/en/bi ... rs/nl-pure
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Maximus »

Dnes jsem si dovezl domů dalekohled 10x42 - nejvyšší radu od japonskeho Vixenu Artes J.

Absolutně uzasna optika - porovnaval jsem s nejvyssi radou Fomei a Swarovski. Za beznych podminek byl vidět znacny rozdil mezi Fomei a mým modelem Vixenu (12 tis vs. 17 tis. Kč). Pri porovnani se Swarovski 10x42 optický rozdil úplně zanedbatelny až žádný, zcela neadekvátní vice než dvojnasobku ceny.

Tady je velký srovnávací test loveckych dalekohledu, kde si Vixen nevede také vubec špatně.

https://www.jaegermagazin.de/jagdausrue ... glas-test/
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4498
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Serža »

od toho Vixenu se mi líbí Vixen 14596 Atrek DCF 10x50
jen o pár gramů těžší, než 10x42
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Maximus »

Ten Artes J je opticky bez kompromisu, chtel jsem lehky dalekohled na denní pozorování zvířat. 700 g byl +- muj maximalni hmotností limit.
Na noční koukání je noktovizor nebo termovize, takže průměry objektivu 50 a vic mě nechávají uz v k klidu.

Kdysi jsem chtěl Fujinon 7x50 FMTR-SX, ktery je z nocnich specialu nejlepsi z hlediska vykon/cena. Bohuzel váží vic nez dvojnasobek toho Vixenu a to opravdu nechcete tahat na krku při šoulani po reviru.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 310
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Piston »

Potřeboval bych pomoci vyřešit dilema výběru. Jelikož jsme přisleplý a tupozraký, nechci klasický triedr, ale monokulár na běžné pozorování přírodních zajímavostí někde na výletě. V úvahu přichází v podstatě jen Vortex Solo. Mám ale dilema, zda vzít za cca 1800 Solo 8x25, nebo za skoro dvojnásobek Solo 8x36. Vyplatí se připlatit?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1119
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Haluziak »

Ani jeden z těch monokulárů neznám, ale držel bych se toho, že větší sklo=větší světelnost ale i větší rozměry a váha. Tady by asi bylo nejlepší jít si je ošahat, jenže nevím jestli je někde u tebe mají skladem.
Mám doma starý vojenský Di-6 což je 6xnevím a teď malý dálkoměr z lídelu 6x21 a tam kde se tou Di-6 v klidu koukám na detaily, tak je ten dálkoměr už tmavý, že v něm ledva něco vidím.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět