Noční vidění

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět

Rozpadlík a noční vidění (zohledněte cenu vs. užitek, potřebnost...)

NV považuji za nutnost a to min. II. generaci
72
42%
NV považuji za nutnost, stačí I. generace
26
15%
NV považuji za zbytečnost (peníze raději utratit za něco užitečnějšího)
75
43%
 
Celkem hlasů: 173
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Noční vidění

Příspěvek od Maximus »

Tvou postovaný přístroj je od stejného výrobce - Pulsar, takže kvalita +- stejná. Redukce na puškohled je v základním balení. Samozřejmě je to úplný low-level model trochu upravená I. generace NV, ale v noci v lese by udělal víc služby, než klasický dalekohled za 4 násobek peněz. Neřeším samozřejmě životnost, která asi při nějákem častějším používání asi nepřesáhne délku záruční doby.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění

Příspěvek od Fabulous »

Když on je to snad jediný digitální puškohled v této cenové relaci. Taky se mi nijak extra nelíbí, proto jsem si ho ještě nekoupil...
Pampalíny
Příspěvky: 174
Registrován: 31.08.2012 18:04

Re: Noční vidění

Příspěvek od Pampalíny »

Přístroje na noční vidění by v Česku mohli používat kromě vojáků i myslivci

http://www.gunlex.cz/monitoring-medii/p ... -myslivci/
http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_ ... i--1150473
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Noční vidění

Příspěvek od Artifex »

Ne přístroje na noční vidění ale zaměřovače na zbraních s nočním viděním. Pokud má dnes kdokoli noční vidění upnuté na hlavě a na pušce třeba kolimátor s IR bodem nebo optiku s IR přísvitem, není to ani v současnosti proti zákonu!
Pampalíny
Příspěvky: 174
Registrován: 31.08.2012 18:04

Re: Noční vidění

Příspěvek od Pampalíny »

Já jenom postoval a citoval zajímavost, na kterou jsem narazil a nevěděl jsem kam to jinam vrznout.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Noční vidění

Příspěvek od Artifex »

Však to neber osobně, já zase psal upřesnění a komparaci se současným zákonem :hand
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Noční vidění

Příspěvek od Tommy »

Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Noční vidění

Příspěvek od Artifex »

Opět: CCD a LED IR přísvit.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Noční vidění

Příspěvek od Kocour »

Jenom technická poznámka:

Noční vidění se dají zhruba rozdělit na "skutečná" a "nepravá" či "improvizovaná". Přičemž ta druhá jsou vesměs digitály s IR přísvitem. Jenže všechno je otázka prachů a dostupnosti. Zásadní problém těch levných je v IR přísvitu. Pokud se omezím na statické pozorování, zdá se mi nejjednodušší přisvěcovat zdroji umístěnými mimo samotný přístroj. Rozestavit v terénu IR osvětlení tak, aby neprozrazovalo polohu pozorovatelů. Dokonce, pokud by se jednalo o vlastní dům, může tam mít člověk nenápadné IR osvětlení namontované na stálo a volitelně zapnout to, či standardní světlo. Útočník/narušitel nevybavený nočním viděním bude ve zjevné nevýhodě. Útočník s nočním viděním ví, že my víme o něm (jestli je to výhoda nebo nevýhoda, to závisí na dalších okolnostech). Mimochodem, jak se chová pravé noční vidění v protisvětle IR reflektorů, zkoušel to někdo?

Takhle nějak bych si představoval noční vidění chudých :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění

Příspěvek od Fabulous »

Reflektor ti "prepali" obraz. Jenze reflektor je vetsinou dost smerovy a nove generace maji proti tomuto jevu ochranu. Takze na oslneni nespolehej...
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Noční vidění

Příspěvek od urbanwarrior »

A co třeba ten přísvit nepravidelně rozblikat á la stroboskop? Profi mašinku to asi nerozhodí, ale ty levné asi ano.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Noční vidění

Příspěvek od Kocour »

Rozblikání by ovšem rozhodilo i náš noktovizor chudých. Prostě bych to bral tak, že jsem za míň peněz vyrovnal alespoň částečně možnosti protivníka.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Noční vidění

Příspěvek od urbanwarrior »

Já bych blikal spíš tam, kam nevidím, nebo pro případ že noční vidění nemám, jako znejistění narušitele (když má levné, nevidí, když má drahé - mám taky drahé?). Akademická úvaha, jinak bych si spíš uškodil.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění

Příspěvek od Fabulous »

Ono to blikani bude dost rusit i obrance. To je jako stroboskop na diskotece :)
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Noční vidění

Příspěvek od goral »

IR strobo ;)

Ale vojensky nokto to nesestreli ani na blizko - vyzkouseno nekolikanasobnou diskotekou IR stroboskopu i odkrytych.

IMHO to nebude fungovat ani u levnejsich kousku.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Noční vidění

Příspěvek od escibe »

Uvažuji že prodám. Chtěl by někdo?
http://www.conrad.cz/dalekohled-pro-noc ... ent=671499
Přílohy
dark-542d-yu-2.jpg
dark-542d-yu-2.jpg (29.48 KiB) Zobrazeno 12996 x
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Noční vidění

Příspěvek od Artifex »

Ani ne, dík, jsem spokojen se svým Famous Trails FT300, vyjma přísvitu nepotřebuje baterie, energii VN pro trubici získává mačkáním piezokrystálku:

Obrázek

Ukázka obrazu, v reálu okem nebylo vidět nic víc, než 4 světla navrchu AZ tower, budova není podsvícená, pochopitelně focení hodně ubralo na kvalitě obrazu, ten je krásně ostrý.
PHOTO_20130414_012100.jpg
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Noční vidění

Příspěvek od Karlos »

Artifex píše:...energii VN pro trubici získává mačkáním piezokrystálku:
To mě zaujalo, můžeš prosímtě napsat kolik zmáčknutí je potřeba na řekněme minutu provozu? Kolik minut se dá "namačkat dopředu" do zásoby? Díky.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Noční vidění

Příspěvek od Artifex »

Podle počtu fotonů, které trubicí proběhnou pravděpodobně z kondenzátoru, když je poměrně světlo tak to vydrží minutku, když na to hodím krytku tak to funguje i po dni. V praxi je to prostě tak, že když začne tmavnout obraz, zmáčkne se vršek NV, který vypadá jako měch, pod tou gumou je schovaná páčka. Ono to nijak nevrčí ani necvaká takže to není nijak omezující. Pochopitelně to má ochranu proti přepalu, při velkém světle se NV vypne a naskočí zase po pominutí nebezpečí přepalu.
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Noční vidění

Příspěvek od jameson363 »

Artifex píše:Pokud má dnes kdokoli noční vidění upnuté na hlavě a na pušce třeba kolimátor s IR bodem nebo optiku s IR přísvitem, není to ani v současnosti proti zákonu!

To by me zajimal zdroj teto informace, me se to zda dost blbost. Ziju v domneni, ze do toho patri vse z zbran + NV a je jedno, jestli je to upnuto na zbrani nebo ve spojeni s IR kolimatorem na hlave.
Odpovědět