generátor koloidního stříbra

Vše, co obsahuje alespoň kousek drátku a nevejde se do jiné sekce...
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

generátor koloidního stříbra

Příspěvek od tibet »

zdravám všechny,
rád bych se chtěl zeptat, zdali se náhodou někdo nepídíl po více informací ohledně současných komerčních generátorů kolidního stříbra a kvalitu jimi vyrobeného koloidu
(vím, že pro spousta šikulů to není problém si ho vyrobit na koleně, ale mne zajímají již vyrobené komerční produkty)
v současné době mne zajímají tyto značky (v AJ) :

Silvertron elite:https://www.silvertronstore.com/zencart ... ducts_id=1
NST-120 Organix HVAC: http://www.organixtech.com/cp.htm
BigBear: http://www.ebay.com/itm/Colloidal-Silve ... SwuLZY3FT4

ve většině publikovaných příspěvků se prezentuje barva koloidu postupně od 10PPM a výše v těchto odtínech / viz níže.
jak mi ale potom někdo vysvětlí, že se dá i vyrobit kolidní stříbro o síle 6000PPM úplně průzračné.
http://stores.purecolloidal.com/6000-pp ... oz-bottle/

díky za vaše odpovědi k tématu, nic vám však nebrání se pochlubit i vaším přístrojem a možnostmi koloidu k širokému využití.

Obrázek
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od krvfx »

A k čemu je to dobré?
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od Patrol »

Ničí to bakterie a spousta lidí tomu přisuzuje až magické vlastnosti. Používají to na léčení skoro všeho. Na radu kamaráda jsem to kdysi zkusil i užít vnitřně na lačno, ale asi jsem taky bakterie :lol: .Zhruba po hodině se mi zatočila hlava, podlomily se mi kolena a složil jsem se pod stůl. :roll:
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od bivoj »

Patrol píše:Ničí to bakterie...
To je jeden z často omýlaných omylů... Koloidní stříbro bakterie neničí - není to dezinfekce - ale zabraňuje MNOŽENÍ bakterií - tj. působí oligodynamicky.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od viktor »

jo asi tak, vse ma rubl a lic, kaloidni stribro se pouziva, respektive spise používalo k desinfekci a udrzeni kvality vody. Rada priparvku na této bazi je uz bud zakazana anebo je uz proste nevyrabi, neprodavaj, nedovazej. Duvod je stejnej udrzeni kvality vody. Proste dela bordel v cistirnach kde jsou zas bakerie zapotřebí.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od brven »

Jeden můj známý si výrobou ofiko přivydělává a celkem úspěšně. Má certifikaci a schválení hygieny, dělal jsem mu k tomu dokumentaci kvality. Používá zařízení viz http://www.silvergen.com/ má i webové stránky, odkaz dám v případě zájmu na SZ.
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od tibet »

děkuji za laskavost s nabídkou!
--------------------------
zajímavý popis koloidních generátorů včetně výše jmenovaných v odkazu nebo v příloze ( v AJ ):

https://docs.google.com/document/d/1E0J ... savJg/edit

--------------------------

Colloidal Silver User’s Manual (aj)
http://www.bestyoucanget.com/Colloidal_ ... Manual.pdf
Přílohy
Silver Generators Reviews.pdf
(724.97 KiB) Staženo 332 x
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od TomSmith »

krvfx píše:A k čemu je to dobré?
Když člověk chce hrát v X-Menech za modré tak je to dost dobrá cesta :lol:
Příběh muže, který zmodral kvůli užívání stříbra
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od tibet »

pokud by někdo chtěl vyrábět koloid ve velkém, tak je tady jeden přístroj,

který používala i NASA : h**p://www.collgen2.com/
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
Arcicorsa
Příspěvky: 9
Registrován: 23.10.2017 16:22

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od Arcicorsa »

Přidám své zkušenosti.. Opravdu není nutné investovat nesmyslné částky za předražené a kolikrát nefunkční výrobky rádoby odborníků... Zařízení postaví doma Rozpadlík za jedno odpoledne a cena nepřesáhne 200Kč (nepočítám elektrody)..

Před deseti lety jsem dostal za úkol vytvořit pro rodinu přístroj na výrobu koloidního stříbra.. Dlouho jsem čerpal informace na internetu a prokousával se všemi možnými nesmysly, předraženými přístroji atd.. .. Nakonec po dlouhém bádání jsem vytvořil zařízení které je na přiloženém obrázku (není to můj návrh), které slouží už deset let k maximální spokojenosti.. Zařízení je v podstatě nastavitelný zdroj konstantního proudu, je tam relé a časovač který řídí přepínání polarity napětí na elektrodách (rovnoměrné opotřebení elektrod) a ještě je doplněn o kaskádový násobič napětí který zvyšuje napětí na elektrodách na cca 100V (vysoký odpor destilky, bez násobiče není možné dosáhnout potřebného proudu pro výrobu koloidu na začátku procesu).. Obsluha přístroje spočívá v prvotním nastavení protékajícího proudu skrz elektrody dle vzorce který je na obrázku uveden. Podstatné je dodržet proudovou hustotu 0,155mA/cm2 .. Jednoduše vypočítáme plochu použitých elektrod (jen ponořenou plochu) a dle ní nastavit proud.. Pak cca jednou za rok elektrody přeměřím a upravím proud dle změřené plochy.. Toť vše..

Jako elektrody je použit Ag drát 2mm tuším z Ferony čistota 99,99999 nebo tak nějak, délka dle použité nádoby (používám laboratorní kádinku 500ml) ..

Dále bylo potřeba během procesu zajistit automatické míchání roztoku aby byl roztok homogenní.. K tomu posloužil motorek ze šuplíku, na jeho hřídelku se namontoval magnet a jako míchátko se použila laboratorní magnetická včelka v teflonu (http://www.laboratorni-potreby.cz/magmi ... ojuhelnik/)... Regulaci otáček zajišťuje PWM regulátor ovládaný potenciometrem.. Není třeba zběsilé míchání, postačí když se bude roztok aspoň trochu pohybovat..

Pro výrobu roztoku se používá zásadně injekční voda nejvyšší kvality konkrétně Aqua purificata (http://www.lekarnauslunce.cz/8595142309 ... -dr-kulich).. Někde ji nechtějí prodat bez předpisu, pak doporučuji navštívit jinou lékárnu, popřípadě poprosit obvoďáka o předpis (je to jen superčistá voda, nic víc)..

Teď k barvě výsledného produktu... Koloid MUSÍ BÝT PRŮZRAČNÝ, absolutně čistý, bez kalu atd.. Prostě okem je to nerozeznatelné od vstupní suroviny a to i kdyby proces výroby probíhal týden.. Poznat, že jsou tam částice stříbra se dá pomocí laseru, je pak v koloidu vidět krásně třpyt částic stříbra.. Jinak kdy ukončit proces se určuje pomocí měření konduktometrem (https://www.hanna-cz.cz/DiST-4-EC-Teste ... r-d339.htm , určitě se dají sehnat levnější na ebay).. Změří se s vodivost vstupní vody a pak se měří v průběhu procesu, o kolik to má stoupnout teď nevím, musel bych se optat mámy která se zařízením pracuje.. Každopádně postačí orientačně i ten laser.. Proces výroby trvá kolem 12 hodin..

Používáme to při všem možném, nachlazení, chřipka, nosní sprcha atd.. Jinak se to primárně nepolyká, ale koloid se jen povaluje v ústech (při polknutí stříbro zreaguje s žaludečními šťávami a už nemá žádný účinek) a vstřebává se sliznicemi.. Dá se to použít i na různá kožní onemocnění apod.. Každopádně používat s rozumem a nepovažovat to za zázračný všelék!!!!!!

Tak to jest asi vše co jsem k tomu chtěl říci :) . Pokud by někdo chtěl fotky přístroje či nějaké podrobnosti není problém..
Přílohy
Koloidni_Stribro.JPG
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od tibet »

ahoj Arcicorsa,

děkuji za skvělou odpověď , praktickou a výstižnou k tématu. :yes ( včetně schématu )

určitě potěší nejen foto osamotného generátoru, taktéž i samotného koloidu s tyndallovým efektem,

zdali je paprsek velmi ostrý či matný ( samo až budeš mít čas:-)

souhlasím, že většina produktů je cenově nadhodnocená, nicméně né každý má elektrikáře či zdatného kutila

v rodině, či v práci:-) zajímalo by mne, jak silný koloid produkuješ, a zdali má stálou hodnotu PPM, či máš

regulovatenou ( a kolik )

díky!

p.s ( prodej čistého stříbra - SAFINA )
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od bacil »

PPM to bude mít blízkou nule, když za rok provozu tam ještě má ty drátky.

Kdyby to byl 1L a 1g za den, je to 1000ppm. Za rok to bude 27ppm, kdyby za ten rok ubyl gram a 1L denně. Ale to bez původní délky drátků, kolik ubyly za rok a dalšch informací, nejsem schopen říct přesně.

Pro velmi hrubý odhad to ale může stačit.

EDIT:
Ten proud z násobiče ale není vyhlazený, je extrémně pulzující, to znamená že v počátlu tam po většinu času teče méně než je požadovaný proud, navíc multimetr v takovém případě bude ukazovat střední hodnotu proudu (RMS asi mít nebudete). Takže v reálu to vypadá tak, že tam valí málo, pak zas moc, no ale v průměru je to tak nějak změřeno.

Jestli tomu vadí větší proudová hustota, než 0,155, nebo naopak menší, neumím posoudit, nevěnoval jsem se dosud problematice rozpouštění stříbra.

Pokud jde o to, nepřekročit proudovou hustotu, tak bych za poslední spoj kondenzátoru 47u (může být od 10uF) s diodou přidal kondenzátor proti zemi >47uF/>200V + bezpečnostní vybíjecí odpor >1M.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Arcicorsa
Příspěvky: 9
Registrován: 23.10.2017 16:22

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od Arcicorsa »

TO Tibet:

Ahoj, tak odpovím nějak postupně. Co se týče "síly" (ppm) koloidu tak produkuji (já ne, máma) stále stejnou, popřípadě pokud chci silnější tak to není problém.. Každopádně kolik PPM bude mít roztok je dáno trváním procesu. Nejde si říci že udělám za 2h 1000PPM nebo za 2h 100PPM.. Je to dáno proudovou hustotou která je NEMĚNNÁ, tudíž pokud chci silnější koncentraci nechám proces probíhat déle a pokud slabší tak čas zkrátím.. Ono to totiž není jen o PPM ale hlavně o velikosti "částic" stříbra (optimum 1,5 až 5 nm) a to přímo souvisí s proudovou hustotou.. Čím více proudu protéká obvodem tím větší jsou "částice" stříbra a čím menší proud protéká tím jsou "částice" stříbra menší. Takže s proudem se hýbat nesmí a směrodatné je 0.155mA/cm2.

Teď k měření koncentrace stříbrných částic (PPM) v roztoku.. Jak už jsem zmínil používáme k tomu konduktometr. Pro výpočet používám vzorec:

PPM = vodivost(uS/cm) * 1.1

Není to samozřejmě úplně dokonalý způsob měření, ale v domácích podmínkách to lépe nejde.. Podstatné pro "přesné" měření je, že vstupní voda by měla mít PH7, dokonale čistá (purifikovaná voda viz. předchozí příspěvek) a teplota roztoku by měla být při měření 25°C..

Tak snad jsem ti odpověděl nějak rozumě, kdyby něco nebylo jasné klidně se optej. Přidávám dvě fotky, první je čistá kohoutková voda a druhá je koloid. Jak se dostanu k rodičům nafotím ještě vlastní zařízení.

K tomu že ne každý by to zvládl vyrobit mohu jen dodat, že pokud by o to byl fakt zájem (aspoň 20 lidí) tak jsem schopný vytvořit stavebnice (DPS, součástky a návod) za nákupní cenu (vyvíjím HW tak to není problém).. Dotyčný by jen podle návodu připájel na DPS součástky, vymyslel si mechanickou část a sehnal elektrody..




TO Bacil:

Takže k PPM... Ono jsem na to odpověděl už výše, ale ještě to zopakuji.. Jde mít roztok kde spotřebuji 100g stříbra třeba pro koncentraci 100PPM, nebo jde udělat roztok kde bude 10000PPM a spotřebuji pouze 1g stříbra.. Je to o tom jak velké ty částice budou... V našem případě se snažíme dělat "částice" velikosti 1,5 až 5 nm což určuje proudová hustota na ploše elektrod.. Uznávám že pojem "částice" je poněkud zavádějící v tomto případě..

Pokud jde o násobič tak ano, jedná se o pulzní nevyhlazené napětí, proud bude též pulzní. Každopádně frekvence pulzů je 50Hz jelikož se zvyšuje střídavé 50Hz napětí za síťovým transformátorkem tak měření i klasickým multimetrem by mělo být vypovídající (jestli kecám tak mě oprav, jsem spíš digitální, MCU a pod).. Každopádně jsem nad tím nijak nepřemýšlel, mám všechny měřáky true RMS (M-3860D a UT71D).. Určitě ale není špatný nápad dát na výstup násobiče nějakou filtrační kapacitu. Jinak myslím, že pokud bude proud v toleranci +-5% nebude to ničemu vadit.
Přílohy
Voda z kohoutku
Voda z kohoutku
Koloid
Koloid
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od bacil »

TrueRMS měřák změří efektivní hodnotu, která vypovídá o vykonané práci (za podmínky konstantní zátěže), střední hodnota je nižší. U sinusovky je RMS 71% maxima, střední 67%. Nejlepší by to bylo nastavit s osciloskopem, aby jsi měl zaručenou maximální velikost částic.

Co se týče PPM, tak je to parts per million, tedy 1g stříbra v 1L vody bude mít 1000ppm, 10g stříbra pak 10.000ppm. Podotýkám váhových ppm, tedy objemových podle kterých to "ppm" obecně bývá udáváno častěji, to ppm bude ještě o řád méně.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Parts_per_million

Pokud budu uvažovat roční produkci koloidu 100L o 1000ppm, tak bych měl spotřebovat 100g stříbra. Nemůžu mít 100ppm v jednom litru s 1mg stříbra ani s 1g stříbra, ale právě jen s 0,1g stříbra u váhového měření (ppmw).

Toto jsou definice PPM:
1 ppm je sám o sobě bezrozměrný zlomek, může označovat např. jednu sekundu ve 277 hodinách, 46 minutách a čtyřiceti sekundách
1 ppma (1 ppm atomic) označuje jednu částici dané látky na každých 999 999 jiných částic
1 ppmv (1 ppm volume) označuje jednu objemovou část v milionu, což například zhruba odpovídá jedné kapce inkoustu ve 150 litrech vody
1 ppmw (1 ppm weight) označuje jednu hmotnostní část v milionu, např. jeden gram v jedné tuně
Vidíš, že PPM používaná stříbrnými koloidisty je úplně něco jiného, nejde to vyjádřít ani v MOL (ppma), prostě nijak a je to jenom jeden obrovský BLUF, protože ani v koloidech se o PPM nic nepíše: https://en.wikipedia.org/wiki/Colloid

Ještě mě napadá - nemyslí se tím ppm náhodou počet částeček stříbra vyrobených z nějakého objemu/váhy stříbra? V tom případě by totiž koloidisti špatně označovali ppm jako koncentraci, neboť by to měli označovat jako jemnost (granularitu). Ale PPM je asi víc sexy.

Jsi člověk technicky zdatný, jak to teda je?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Arcicorsa
Příspěvky: 9
Registrován: 23.10.2017 16:22

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od Arcicorsa »

Problém je že u koloidu dle tvého odkazu na wiki vůbec neřeší koncentraci.. Nějak mi tedy potom není jasné jak se určuje/označuje koncentrace koloidu v odborných kruzích..

Každopádně máš pravdu, ať vezmeme jakékoliv PPM, a, v, w tak to co výrobci uvádějí je holý nesmysl, to by pak člověk opravdu při požití 1000PPMw koloidu zmodral...

Když změřím koloid co jsem včera vyfotil tak po výpočtu dostanu nějakých 11PPMw (11mg stříbra uvolněného z elektrod) což bych řekl je reálné.. Ale to nám nic neříká o velikosti a počtu těch částic v 1l roztoku..

Jak teda označit koncentraci pokud vím, že dělám částice velké 3nm a vím že jich tam musí být opravdu hodně (milion, miliarda?) když nasvícené laserovým paprskem vytvoří souvislou linii? Skutečný počet těch částic neznám, musel bych znát tvar částic, rozestup mezi částicemi atd abych byl opravdu schopen určit kolik těch částic v tom roztoku je, ovšem to je úkol pro elektronový mikroskop.. Teď babo raď :roll: ...

Diskusi se vůbec nebráním, třeba vymyslíme jak jinak by to šlo určovat aby to mělo tu správnou vypovídací hodnotu. Osobně jsem v koncích.. Jsme schopni změřit kolik stříbra se uvolnilo do vody, nic víc...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od Bill Masen »

Hoši vůbec netuším o čem se tady bavíte, jediný, co mě zaujalo je
Patrol píše:...po hodině se mi zatočila hlava, podlomily se mi kolena a složil jsem se pod stůl. :roll:...
Můžete mi jako malému děcku vysvětlit o co jde a proč jak koukám dost složitej proces nejde nahradit něčím jiným?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od bacil »

Zřejmě by bylo nutné udávat 2 čísla - množství (váhu ppm nebo počet částeček na L asi jako ppma) a velikost. Protože obě tyhle dvě věci ovlivňují výslednou vodivost vody, nelze jen z vodivosti vody je zpětně rekonstruovat.

Ale pokud znáš úbytek v hmotnosti elektrod a vodivost vody, tak potom by jsi asi byl schopen získat čísla, která tě zajímají.

Máme 3 věci, z nichž 1 je dopočitatelná: váha, počet, velikost. Známe-li 2, tak ta třetí se dopočítá. Pokud tedy nějaké proudové hustotě odpovídá určitá velikost, lze z váhy získat počet. Samozřejmě neuvažuji různý tvar, ale prostě a zjednodušeně krychličky.

11mg je zhruba 1uL, to při 1nm velikosti by bylo 1e9 částeček. 3nm pak 3e7
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od krvfx »

Tak co jsem tak četl, tak koloidní stříbro je zhruba stupínek nad homeopatiky. Nic, co by např. příslušné bylinky nezvládly o mnoho lépe.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od Bill Masen »

To sem si tak myslel. :rock
Uživatelský avatar
tibet
Příspěvky: 70
Registrován: 10.12.2014 12:24
Bydliště: ✌ ČSR ✌

Re: generátor koloidního stříbra

Příspěvek od tibet »

ahoj Arcicorsa,

moc díky za tvoje skvělé příspěvky k tématu!

určitě si udělal velkou radost lidem, které toto téma již delší dobu zajímají, nebo se právě k němu právě

dostali. na trhu je spousta modelů se zajímavými funkcemi, některé z nich bych jistě i já chtěl uvítat u mého

budoucího generátoru.

je to především magnetické míchadlo ( s regulací otáček ) nejlépe zabudované + proudovou reverzní polaritu

obr.1 . hezká je i funkce dotykového nastavení síly a množtví výsledného koloidu obr.2

obávám se, že by to bylo velmi náročné s tím samotným programováním samotného modulu ( je to arduino? )

Obrázek
(¯`·._.·[Good Coffee Is A Pleasure, Good Friends Are A Treasure]·._.·´¯)
Odpovědět