Projekt Arduino

Vše, co obsahuje alespoň kousek drátku a nevejde se do jiné sekce...
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od MrPorter »

Díky, prozkoumám. Dopisování vlastního SW je pro mě osobně výhoda :)
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od peteres »

Pokud bych měl dělat zařízení pro zpracování obrazu z kamer s detekcí pohybu a ještě s komunikací po síti tak rozhodně volím radši raspberry než arduino. Na raspberry běží plnohodnotný linux, pro který už aplikace na tento účel jsou hotové v hojném počtu a zdarma k dispozici včetně zdrojáků. Projekt na tomto hardware budeš mít hotový rychleji a s větší flexibilitou. Arduino/atmel avr bych volil pro přímé řízení hardwaru, kde je důležitá realtime odezva. Obě platformy jde dobře kombinovat.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od hanpari »

Tady jsem objevil stránku s volně stažitelnými knihami:

http://book-freedownload.com/Computers- ... .html#ecms

Dole je seznam, stačí pak kliknout na download one.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od Fabulous »

Já vám nechci brát nadšení, ale zatím jsem nenalezl příliš reálný smysl tohoto projektu. Prakticky vše, co systém umožní se dá komfortně a levně zakoupit hotové. Ale proti gustu... Také si rád hraju... ;)
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od Desouza »

Ahoj ,

koukám že už i tady frčí Arduino , už jsem ho viděl v akci a musím říct že na ovládání a sledování je to parádní záležitost .
Kamarád má Aruinem ovladané různé spotřebiče ( světla , motory atd .. ) Líbí se mi podpora Androida takže mobilní ovladání + klidně i přes internet :) jde ovládat v podstatě cokoli ...

Mám rád originální zařízení a tohle je přesně ono , za mne jednoznačně :yes

Na podrobnější průzkum tohoto pracanta si musím udělat čas protože ho chci zakomponovat rovnou při rekonstrukci obydlí ... Plánuju záložní alarm a ovládaní / řízení různých přístrojů .
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od hanpari »

Fabulous:
Tomu nevěř, například Papouch se dá koupit, ale rozhodně nevyjde levněji než Arduino. Navíc je podstatně omezenější, co se týče funkčnosti.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od EBE »

Videl som dokument kde na 90% bol hardware použitý vo francúzskom výskume, kde ho napchali do podvodnej sondy veľkostne a tvarom strely s plochou dráhou letu, merali tam morské prúdy niekde v mori, "strela" bola úplne samovoľne spustená a plávala automaticky pod morom aj v hľbke 80m - doslova lietala ako tomahawk v oceáne a zbierala data, veľkostne cca 2m žltej farby, jedna sa pokazila a keď ju chytili otvorili tak to tam bolo nacapané na doštičke, ovládalo to kormidlo, navigáciu a pod.
Uživatelský avatar
drymli
Příspěvky: 62
Registrován: 26.04.2012 10:12

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od drymli »

peteres: Na raspberry bych nečekal, že něco poběží "plnohodnotně", ale pro tento případ by to bylo asi vhodnější. Ať už by to bylo na jakékoliv platformě, žádný laik to dělat nebude. Arduino i unix má sice dnes už dost dostupných zdrojáků pro kde co, ale i tak s tím pracuje programátor, který upřednostní to co mu více vyhovuje..

to fabulous: Je to o "hraní", jen je to pro specifickou skupinu. To máš takové to, proč bych dával XX tisíc za to, nechat si vytunit kosu, když si to můžu udělat sám(kamarád), kvalitně a bude mě to bavit? Nakonec když se něco pokazí, víš jak na to.

Projekt Arduino nepředpokládalo žádné masové nasazení, ani že s ním bude pracovat každá babička. Na druhou stranu je to vývojová platforma a spoustě lidí rozšíří obzory, že existuje nejen software a hardware, ale že se to někde musí zkombinovat.

Ono mimo Arduina není na čem programovat HW (rozhodně ne v podobné cenové relaci) nebo to není jednoduché (naše fakulta má vlastní "krabičku" s FPGA - programovatelné hradla, kde si "naprogramujete" vlastní mikroprocesor, úroveň odbornosti při práci je ale o řády výše). Prostě Arduino, i když jde na něm potencionálně spousta věcí, je hlavně pro nadšence :D
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od MrPorter »

Taky bych to tak viděl. Nakonec si asi koupím Arduino starter kit "na hraní" a uvidíme, co z toho časem bude. Ale na to využití co jsem potřeboval (GSM dohled nad chatou spojený s ovládáním topení) bude v tuhle chvíli jednodušší koupit Jablotron EYE-02 a k ní pár bezdrátových čidel pohybu a termostat.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od hanpari »

Když tak mne opravte, ale jak už se píše nade mnou, moc programovatelného hardware není a jediné, o čem vím, jsou průmyslová PLC, a ty rozhodně nejsou cenově ve stejné relaci. Takže věřím, že pro menší firmy to může být zajímavé pro řešení drobných automatizací.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od hanpari »

Teď jsem si hledal, co znamená PWM výstup. Takže pro ty, které to zajímá včetně pojmu střída.
Pulsně šířková modulace, neboli PWM (Pulse Width Modulation) je diskrétní modulace pro přenos analogového signálu pomocí dvouhodnotového signálu. Jako dvouhodnotová veličina může být použito například napětí, proud, nebo světelný tok. Signál je přenášen pomocí střídy. Pro demodulaci takového signálu pak stačí dolnofrekvenční propust. Vzhledem ke svým vlastnostem je pulsně šířková modulace často využívána ve výkonové elektronice pro řízení velikosti napětí nebo proudu. Kombinace PWM modulátoru a dolnofrekvenční propusti bývá rovněž využívána jako levná náhrada D/A převodníku.
a příklad:
Příklad řízení vytápění: Pro řízení elektrického topného tělesa se používá elektronický prvek, který má dva stavy: zapnuto/vypnuto.

Pokud požadujeme, aby topení bylo trvale vypnuto, je střída PWM signálu 0:100, to znamená, že stav zapnuto trvá 0 (nula) časových jednotek, stav vypnuto trvá 100 časových jednotek, jinými slovy ... 100% vypnutí.
Pokud požadujeme, aby topení bylo trvale zapnuto, je střída PWM signálu 100:0, to znamená, že stav zapnuto trvá 100 časových jednotek, stav vypnuto trvá 0 (nula) časových jednotek, jinými slovy ... 100% zapnutí.
Změnou střídy zapnutí/vypnutí na poměr 25:75 nebo 50:50 nebo 75:25 se dosáhne stavu, kdy topení dodáván výkon 25 nebo 50 nebo 75%
Nastavením jiné střídy je tedy možno změnit výkon, ale pouze v rozsahu 0 - 100%.
Zdroj
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Servo + tlakový sensor

Příspěvek od hanpari »

Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Projekt Arduino + Raspberry Pi

Příspěvek od hanpari »

Tenhle server sice není přímo o arduinu, nicméně je o Raspberry Pi a našel jsem tam články, jak spolu tyhle dvě platformy propojit.


http://www.raspi.cz/
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od hanpari »

Tady jsem našel seznam zajímavých návodů v českém jazyce. Vážně to stojí za to.

http://arduino8.webnode.cz/archive/news ... 545569/20/
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od hanpari »

Tohle je spíš pro inspiraci. Spousta zajímavých novinek, které se nějakým způsobem týkají Arduina.

http://pandatron.cz/?search=arduino&a=Hledat
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Postavte si vlastní mobil :)

Příspěvek od hanpari »

V dnešní době cool telefonů člověk nemůže hned tak vyrukovat s něčím originálním. Pokud ovšem nevytasí toto:


Obrázek

Více zde:
http://www.instructables.com/id/ArduinoPhone/
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Kvadroptéra - průzkumný letoun rozpadlíka

Příspěvek od hanpari »

Nevím, pravda, zda je tento konkrétní typ postavený na arduinu, nicméně asi se mnou budete souhlasit, že vhodnější průzkumný prostředek hned tak nenajdete. Průzkumný let začíná někde od čtvrtiny. Doporučuji pustit v nejvyšším rozlišení.

http://www.youtube.com/watch?v=X6svIcef5lQ

Pokud by se do toho chtěl někdo pustit :)
http://www.youtube.com/watch?v=7DHoLYf5pMA
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od maci »

Tady máš vše krásně popsané. Pozor, není to tak levné. Výsledek stojí za to.
http://www.root.cz/serialy/stavba-kvadrokoptery/
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od hanpari »

No, myslím, že je to seriál, který sledoval Karlos. Měl z něj prý pocit, že autor si ukousl větší sousto než nakonec zvládnul :)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Projekt Arduino

Příspěvek od Karlos »

Přesně tak, autor se odmlčel... bohužel...
Odpovědět