Sčítání lidu

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od proforma »

Navod na vyplneni formulare:

1) Ignoruju on-line, pockam si na termin pro papir.
2) Na poste vyzvednu nekolik formularu a obalek.
3) Najdu plnici pero a naplnim ho hnedym, cervenym, zelenym nebo jakymkoli jinym inkoustem krome cerne nebo modre. Alternativne mozno pouzit fix. (Papirnictvi uz jsou otevrena.)
4) Vsechny pozadovane udaje vyplnim pravdive.
5) Vsechna pozadovana cisla vyplnim v hexadecimalni soustave, fajnsmekri mohou pouzit dvojkovou.
6) Sectu vsechny zive tvory v domacnosti, ktere maji nejaky svuj doklad (vcetne psu, andulek a hroznyse). Jsou to "jine nepribuzne osoby".
7) Osoby starsi 15 let museji mit vyplneno dosazene vzdelani. Absolvovany canisterapeuticky vycvik tam zapisu s hrdosti.
8) Do obytnych mistnosti zapocitam pouze kuchyn a pokoje. No reknete, kdo kdy bydlel na chodbe, WC nebo v koupelne?
9) Trochu se mi pletou patra a nadzemni podlazi, to vite, nejsem technik...
10) Poctive uvedu obe mista, kde se vzdy zdrzuji presne 1/2 roku, takze zadne z nich nelze uvest jako hlavni nebo obvykle. Bohuzel formular neumoznuje uvest ke kazdemu z nich samostatne technicke udaje a specifikace, tak to holt dam dohromady.
11) A protoze jsem peclivka, vyplnim i nepovinne otazky, at to ma stat komplet: narodnost keltska, nabozenstvi druid.
12) Formular vlozim do obalky, peclive zalepim a donesu do postovni schranky. Zrovna prselo, asi to trochu zmoklo...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Audis »

Zákon jsem ještě nečetl. Ale v televizi byla reklama
Ad2) zrizenec přinese formuláře domů (netřeba někam chodit obtěžovat se pokud to nemá jiný účel)
ad12) ano vhodim do poštovní schránky, samozřejmě rozhodopadne řeknu ve správním řízení, bude li vůbec
Naposledy upravil(a) Audis dne 12.04.2021 15:50, celkem upraveno 1 x.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Audis »

Ad12 : pojistit že to zmoklo lze tak, že formuláře strčís do bublinkové obálky, podlijes půl litrem vody, obálku uzavres, cestou ke schránce děláš shake (šejkuješ) a hotový koktejl vhodis do schránky. :-D:-D:-D
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od proforma »

@Audis: Ad 2 samozrejme svuj ucel ma - muzu potom daneho zrizence vyhodit, ze ja uz jsem se secetla a at si raci aktualizovat udaje :)

Jeste bych doplnila bod 13: pro pripadnou uredni kontrolu je treba mit doma kopii radne vyplneneho formulare, ktery byl predan Ceske poste... ;)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od honzasl »

Vyplnil jsem za 15 minut podle pravdy. Vyplnil jsem přesně ty údaje, které každoročně zadávám do daňového přiznání a které jsou dostupné v katastru nemovitostí. Nepovinné otázky jsem vynechal.

Mrzí mě, že stát není schopen svoje rejstříky zpřístupnit transparentním způsobem statistikům. Na druhou stranu, můžeme si zatím oddychnout, velký bratr u nás fakt nehrozí.

Vyplnil jsem proto, že data z ĆSU jsem v dobách své vědecké kariéry používal a rád po nich sáhnu i dnes, ideálně v nějaké internetové flame war...
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od jerry.mysak »

na aeronetu nyní došli ke stejnýmu závěru jako já už dříve

https://Ruský lžiserver.cz/news/scitani-lidu-v- ... rze-ptaji/

Když tak přemejšlím proč chtějí vědět jak se lidi dostávají do práce, tak mě napadá jediný. Elektromobilita.

V okamžiku kdy budou povolený pouze elektro (spalovací zakázaný, případně zdaněný tak že se je nevyplatí udržovat) na který nebudeš mít prachy, tak stát bude zajímat jak dostat lidi do montoven.

Asi jsem paranoidní, ale vše co jsem predikoval zatím vždy vyšlo. Bohužel.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od honzasl »

Koukám, že tu máme dvě dominantní teorie, na co stát data použije:

- nepoužije je na nic, protože politici žádné plány nedělají, jen přežívají od voleb k volbám
- použije je na to, aby ve jménu nové doby zavedl novou (zelenou, rudou, duhovou) totalitu.

To vlastně pokrývá celé spektrum možností, od toho, že ty data padají do hajzlu po možnosti, že je někdo využije k něčemu nekalému. Někde uprostřed je možnosti, že se použijí k něčemu užitečnému.

Upřímně se, po roce s kovidem, kloním spíš k teorii, že žádná vize neexistuje, jen se budou deset let psát nové diplomky a do univerzitní knihovny přibude další statická ročenka.......
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od dracekvo »

Myslíte, že lze do vzdělání zapsat i kurzy typu střelba na pohyblivý cíl, střelba z vozu, střelba na velmi dlouhou vzdálenost? :D
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od honzasl »

Jestli to má kód oboru, tak určitě :)

Př.
Mechanik opravář motorových vozidel (dříve automechanik) je 23-68-H/01.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od TomSmith »

Svobodní odsuzují vládou organizované sčítání lidu, znovu po 10 letech
V sobotu 27. března odstartuje znovu po deseti letech sčítání lidu, domů a bytů. Jako politická strana, která hájí svobodu jednotlivce a koncept malého státu, musíme celý projekt označit nejen jako zbytečný a nešetrný ke státní kase, ale také škodlivý, a v době tzv. protiepidemických represí takřka výsměšný.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Woody Crafty »

Na Dfensovi před pár týdny proběhla mírná paranoia ohledně toho, že Sčítání je jen proto, aby se zavedla vysoká daň na nemovitost. Tak jak to funguje v USA a Británii. Že chudý člověk si nemůže dovolit vlastnit nemovitost z důvodu vysoké daně.

A ejhle, dnes se to už na Slovensku stává realitou:
https://Ruský lžiserver.cz/news/scitani-lidu-v- ... rze-ptaji/

Čili scénář zhruba takový:
- zavede se daň z tržní ceny nemovitosti odpovídající letošnímu roku
- přijde ekonomický krach
- lidi nebudou mít ani na nájem natož na zaplacení té šílené daně přes 100 000 ročně
- tím dramaticky klesnou ceny nemovitostí , třeba až na desetinu
- přijdou zahraniční bytové a realitní fondy a zkoupí to tu všechno za pakatel
- pak až tu žádný čech nebude nic vlastnit stát milostivě těmto fondům sníží daň z nemovitosti
- češi budou bydlet v cizím a za drahé peníze
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od honzasl »

A ono se ve sčítání lidu někde ptá na cenu domu? Nevšiml jsem si.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od PeFi »

Oni taky sčítáním lidu nezjišťují cenu domu, ale zjišťují jak to nastavit, aby nenaštvali příliš mnoho lidí. A čím jiným než brutálním zdaněním nemovistostí mohou zalepit díru ve státním rozpočtu? Vždyť Schillerová se neskrývala s tím, že nehodlají šetřit, počty státních úředníků mají narůstat a ne klesat.

Pokud budou chytří, tak daň z nemovitosti navážou na energetický průkaz budovy a do Bruselu to ještě "prodají" jako ochranu klimatu :lol:
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od hrd »

Pokud jde o využití dat, hned při vyplňování mě napadly 2 možnosti:
1. kontrola ČT a ČRo, jestli se platí poplatky
2. daňová kontrola majitelů nemovitostí, jestli platí daně z jejich pronájmu
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od PeFi »

To je fakt, dvě samostatně hospodařící osoby by měly ČT a ČRo platit dvoje výpalné a to ikdyby měli jen jednu společnou televizi. To mě nenapadlo. :lol:
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Germanik1 »

Co je komu do toho, s kým žiju a za čí? Pokud řádně platíme daně, necítím potřebu to státu potažmo světu sdělovat.
Udělám co musím
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od PeFi »

Germanik:
LZPS, článek 7:
(1) Nedotknutelnost osoby a jejího soukromí je zaručena. Omezena může být jen v případech stanovených zákonem.

Jinými slovy opět se potvrzuje, že LZPS je jen bezcenný cár papíru a my jsme otroci.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Joe Azbest »

Švejkování nemá žádný smysl. Buď se sečtěte, nebo převezměte formulář a ten vyhoďte. Je na státu aby dokázal, že jste mu vyplněné formuláře neodeslali. A ke správním řízení při předešlých sčítání nikdy nedošlo. Nebo zná tady snad někdo někoho kdo platil za nesečtení pokutu? Nikdy jsem se té šaškárny neúčastnil a nehodlám s tím začínat. To je jedinný rozumný přístup.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od Ulfhednar »

Každopádně pokud po sčítání, a po zpracování dat z něj (takže za X let), vypukne nějaká vlna cíleného vymáhání poplatků za rozhlas a TV, bude jasné, že to ČSÚ nemyslel s mazáním rodných čísel příliš vážně...
Óðinn á yðr alla
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Sčítání lidu

Příspěvek od honzasl »

Poplatky se dneska vymáhají skrz přípojku k elektřině, reálně tedy každá domácnost, kromě pár podivínů. :)
Odpovědět