Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Kdo šetří, má za tři. To už říkala moje babička a opravdu všichni moji prarodiče to důsledně dodržovali. Otázka, jestli to mělo význam, protože se celý život omezovali, něco sice vybudovali, ale ve finále si toho moc neužili a potomci (hlavně tedy z jedné větve) to velice rychle roz házeli...
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od marabu »

Kupovat auto v bazaru je v CR specielní disciplína a mám pocit, že se kolem toho pohybuje jen sorta lidí, co by za provizi prodali vlastní babičku. Naštěstí jsem tak kupoval jen 1. auto a i tak jsem na něm za provoz utratil majlant.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Je to daleko, ale nejslušnější nákup ojetých vozidel je v Dánsku
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ja kupovala auto od leasingove spolecnosti, po ukonceni leasingu nekym jinym. Bylo to po soukromnikovi a musim rict, ze auto mam 4 roky a jenom do nej liju benzin. Jednou rocne vymena oleje v servisu + servisni prohlidka + ob rok STK a zatim jediny, co jsem resila, byla vymena zarovky. Takze tuhle cestu muzu doporucit. (A i pred koupi mi to samozrejme prohlidnul muj dvorni mechanik :-))
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Nemá někdo zkušenosti s tím, jak lze někoho zbavit svéprávnosti? Popis situace: v domě máme souseda, magora bydlící naproti o poschodí níže. Jeho problém je v tom, že je psychycky narušený magor. Neustále bouchá dveřmi, prochází naproti do bytu, kde bydlí jeho fotr s matkou, řve tam na ně, pak bouchne dveřmi od jejich bytu, jde do svého bytu a bouchne s dveřmi. Ale to není bouchání, to jsou rány, prostě švihne s rozpřáhnutím vší silou, klepou se zdi. Rozbil okno, měl štěstí že sklo nikoho na chodníku nezranilo. Z okna řval na kolemjdoucí lidi. Před měsícem tady ve třech dnech po sobě byla 3x sanitka v doprovodu policie. Poprvé ho hlidka odváděla v poutech. Vždy se na druhý den vrátil z nemocnice na reverz. Poslední výstup znamenal jeho odvoz do Bohnic v Praze. Tam byl týden. Po týdnu se vrátil, opět na reverz. Týden byl klid, ale zřejmě přestal brát léky, protože dnes opět řvaní a bouchání s dvěřmi během dne. Jeho matka je asi v koncích, byt je jeho, není jak jej vykopnout, z léčení se může kdykoliv na reverz vrátit. Jediná možnost je toho magora zavřít nafurt, ale to by musel být nesvéprávný.
Další možnost je, že někomu něco udělá a půjde bručet.
Další možnost je, že někdo udělá něco jemu, a půjde bručet, nebo příjde o věci, které má rád.
Vyhlídky nepěkné v každém ohledu. :(
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maric »

Zbavení svéprávnosti podle občanského zákoníku není možné. Jde pouze omezit, a to na maximální dobu 3-5 let, a dokazování je složité. Spíš bych se ho snažil "utahat" opakovaným voláním policie na přestupky proti občanskému soužití. Jsou tam pokuty 5-20 tisíc, a to by se mu v případě neplacení mohlo nasčítat na basu. A pokud je rapl (jakože je), a rupnou mu nervy, tak se připravit na sběr důkazů - Nebezpečné vyhrožování, a tak podobně.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Volat furt policajty, nic jiného nezbývá ...
Hasdrubal
Příspěvky: 38
Registrován: 01.01.2014 20:51
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hasdrubal »

devlop: Jakého protipravního jednání se dotičný dopustil?
A volat na někoho opakovaně bezdůvodně PČR abych ho vyprovokoval není dobrý nápad.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Hasdrubal: odpovím ti slušně: no comment. Nejsi to náhodou ty? Protože naposledy, když ho odváděli v poutech po té co napadal zdravotníky, tak taky řval na celou ulici hrdelně "Já jsem nic neudělal, já jsem nic neudělal"! :lol: Četl jsi vůbec to co jsem psal a máš schopnost alespoň minimální imaginace dané situace v domě, kde bydlí tři rodiny s malými dětmi?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Devlope s tím, že by si ho na psichině nechali moc nepočítej. Reforma psichiatrické péče je v tom, že spousta těch, co jsou zavření pustěj domů a budou docházet ambulantně.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/psyc ... domaci_rko
Viděl bych to na volání policajtům.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Maric: díky, to asi bude skutečně jediná možnost. Bohužel se obávám, že pokuty bude platit jeho matka, přeci nenechá zničit život svému 35 letému synovi a poslat ho do vězení... Známe to, matkou až za hrob.
Bille: tak to poteš koště, to se brzy dočkáme podobných případů, kdy se magorům prostě jen udělá "mlha před očima", když vynechají svou medikaci případně to proloží alkáčem
https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kroni ... _krimi_iri
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

Někoho si zaplať. Ať si s ním v klidu o samotě popovídá a vyloží mu že se nechová hezky. Pokud nevíš komu zavolat poinformuj se v okolí. Mluvím z vlastní zkušenosti. Nikdo není takový blázen aby chtěl takový rozhovor absolvovat podruhé.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

develop: Nezávidím vůbec. Asi vám o čem mluvíš. Nejhorší je že v momentě kdy proti němu podnikneš nějaký krok a on na to přijde tak ty se staneš jeho terčem a nejhorším zmrdem na světe a bůh ví čím. Říká se „kdo uteče, ten vyhraje“. Asi nějaké hodně silné sedativa, či těžko doporučit něco jiného.
drigon
VIP
Příspěvky: 2958
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Kamarádka partnerky dostala flastr za to, že šla po příchodu z odpolední směny vysypat koš do popelnice. (Ráno měla odjíždět pryč a nechtěla nechat koš smrdět doma).
Koukej tak, aby jsi viděl.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Tak to tipuji, že se hádala a byla ústnatá. Nehledě na to, že ho mohla vyhodit před odchodem do práce anebo ráno před odjezdem. Navíc, když ví, že se to hlídá, tak si na to měla dávat bacha. Beztak byla bez roušky.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pekoz »

Ještě že to mám nahrané..chtěli to hodit na mě :devil
P.S.
nemáme psa ani kočku

https://youtu.be/8Efm3W2yxRw
drigon
VIP
Příspěvky: 2958
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

cipis píše: 05.11.2020 10:07 Tak to tipuji, že se hádala a byla ústnatá. Nehledě na to, že ho mohla vyhodit před odchodem do práce anebo ráno před odjezdem. Navíc, když ví, že se to hlídá, tak si na to měla dávat bacha. Beztak byla bez roušky.
Přímej zásah.
Koukej tak, aby jsi viděl.
drigon
VIP
Příspěvky: 2958
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Ještě doplnění: je to ten typ ženské, co má vždy, všude a ve všem pravdu. Místo jazyka žihadlo, příjemná jako vosa v trenkach. Úplně k :puke Říkala, že si to dojde na město vyřídit. To jsme zvědaví, jak tohle dopadne. (je schopná psát stížnosti od hajzlbáby po mezigalaktický soud. A hádat se i několik hodin v kuse).
Koukej tak, aby jsi viděl.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

devlop píše: 04.11.2020 16:14 Nemá někdo zkušenosti s tím, jak lze někoho zbavit svéprávnosti?
Zbavení svéprávnosti IMHO nic neřeší, rozhodně to neznamená, že by si ho nechali někde v ústavu. Naopak, když bude nesvéprávný a doma, tak je to komplikovanější pro všechny.
Dle popisu a podpisu reverzu na psychiatrii, musel být pobyt dobrovolný. Tedy nebyl důvod ho tam držet nedobrovolně. Aby tam zůstal delší dobu, je třeba, aby při excesech splnil podmínku, že při své činnosti ohrožuje vážně sebe nebo své okolí. Tedy běhá s benzínem, sekerou, vyhrožuje s tyčí v ruce, jakýkoliv náznak útoku, chce vyskakovat z okna, věšet se apod. Toto je třeba při telefonování i na místě zdůraznit policii i záchrance, aby měl psychiatr v ruce podklad, na jehož základě může žádat soud o nedobrovolnou hospitalisaci.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

step má pravdu - zbavení svéprávnosti nic neřeší, pouze dále komplikuje jakýkoliv postih, protože zbavení svéprávnosti pouze znamená omezení některých práv, ale dělat bordel ten člověk může bez problémů dál.
Odpovědět