Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Začíná mě znervózňovat houkání sanitek. Počítám, že to bude pořád horší.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Naopak, až přestane, bude to v.... Ale příjemné to určitě není. Stejně jako ve středověku zvony to dnes připomíná naši smrtelnost.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

bivoj: No spíš než používání čistého JPEGu bych spíš doporučil použití nějakého novějšího formátu. Zvláště u tak velkého obrázku by to mohlo být celkem ku prospěchu věci. Mně se třeba celkem zamlouvá AVIF.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Grunt - otázkou je podpora. JPEG umí zobrazit všechny zařízení. Je to obdobný jak s bezztrátovými kompresními algoritmy. Přesto že existuje poměrně dost novějších s velkým kompresním poměrem, tak pokud chcete mít naprostou jistotu, že protistrana data rozbalí, zvolíte PKZIP (GZIP, ZLIB).
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Grunre houby, na .jpg, .jpeg není nic špatního. Jen to chce v editoru fotek otočit, případně oříznout, zesvětlit a jako v případě Proformy zmenšit, aby to nemělo 9 mega (to umí integrovaná aplukace) a protáhnout třeba
Photo Metadata Remover – Clear Exif Metadata
, nebo něčím podobným.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

bivoj píše: 25.10.2020 13:45 JPEG umí zobrazit všechny zařízení.
Něco jiného než JPEG zvládne velká spousta zařízení. Třeba budeš se divit ale WebP a HEIF dneska zvládne 90% všeho jednoduše protože vycházejí z WebKit jádra. AVIF je prostě další standard (který mimochodem dneska bez problémů otevře chrome a možná i firefox), který za chvilku zvládne většina všeho co běží na otevřeném standardu a má dostatečně novou verzi.
Bill Masen píše: 25.10.2020 13:48 Grunre houby, na .jpg, .jpeg není nic špatního. Jen to chce v editoru fotek otočit, případně oříznout, zesvětlit a jako v případě Proformy zmenšit, aby to nemělo 9 mega (to umí integrovaná aplukace)
Špatného nic. Akorát že novější standardy mnohem efektivněji kódují entropii takže obrázek který uploaduješ nemá řády megabajtů či stovek kilobajtů, ale pár set kilobajtů či rovnou řád desítek kilobajtů (i pro HD!). A pokud už něco otvíráš v editoru tak buď to má cenu zmenšit a snížit qp při ukládání no a nebo to má cenu rovnou uložit do něčeho nového. Mimo jiné se tím zbavíš EXIFu a JFIF tagů. Klidně si po mně projdi. Všechno zmenšuju a snažím se cílit na něco málo přes 100kB u čehokoliv co tu uploaduju a to z prostého důvodu: Za prostor tady si neplatím, tak se jím snažím neplýtvat a jako náhled na netu to stačí.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Grunt píše: 25.10.2020 14:49...Akorát že novější standardy...
To je možný, ale většina lidí ani neví, jakou příponu obrázek má, natož co je .bmp, .png, o vectorech nemluvě. Ani to pro ně není nijak důležité.
Informace: tímhle tlačítkem obrázek otočím, tímhle oříznu, tímhle zmenším a tímhle smažu informace je až až. Proformě i dalším tady otáčím a redukuju už několikátý obrázek a už jim to ani nepíšu. :hi

Příklad, učitelka na angličtinu ve čtvrté třídě pošle desetiminutové video jak otáčí stránky v učebnici, video je točený na výšku a má giga.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Bille, za to otaceni diky, ale ja to mela v telefonu normalne. Kdyz se mi to nahralo otoceny poprve, smazla jsem to, projela to v editoru, tam to bylo OK, nahrala podruhy a zase to tam bylo otoceny. Netusim, v cem je problem.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Bill Masen píše: 25.10.2020 15:02...Příklad, učitelka na angličtinu ve čtvrté třídě pošle desetiminutové video jak otáčí stránky v učebnici, video je točený na výšku a má giga.
Za tohle jsem moji zenu (taky ucitelka :chuckle ) bil pres prstiky dokud se to nenaucila... Gigovy videa o nicem odmitam zalohovat a celkove s nima pracovat.

A prace s fotkama v pohode:
Krok prvni - odstranit exif info, krok druhy - zmensit z FHD na 1024*X, krok treti - ted to muzes nahrat na web.
To cele opakovat 50*... (na taje davkoveho zpracovani jeste neprisla :wasntme )

@Proforma...
Nektere editory se neptaj a otaci to automaticky (prave podle toho exifu), nastesti tu jsou galantni muzi a tyto drobne chybicky ti opravi bez remcani. :rofl
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Bill Masen píše: 25.10.2020 15:02 Proformě i dalším tady otáčím a redukuju už několikátý obrázek a už jim to ani nepíšu. :hi
Třeba by to stálo za tutoriál v administrátorské sekci. Popravdě já do dnešního dne nevím na jaké rozlišení tady mám tlačit pokud nechci aby to phpBB znovu projelo, vždycky to zkouším od pasu.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

proforma píše: 25.10.2020 15:05...ja to mela v telefonu normalne...
V telefonu si to měla otočený normálně, protože si měla fotku s informací, že to bylo focený na šířku. Po nahrání na web se tato inforace ztratí a fotka se nahraje tak, jak byla uložená. V tom editoru si možná jen uložila náhled, nebo některý editor, když jí jen otočíš, tak to nebere jako úpravu, protože tam má právě tu informaci o otočeni.
Ale je to fuk, prostě didím fptku na ležato, tak jí stáhnu, otočím, původní smažu a nahraju znovu a hotovo. :angel

PS: na fotky doporučuji Zoner 17 FREE
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Majkl Night »

Vyčištění hlavy s výhledem na JE Dukovany
received_644681806229569.jpeg
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5345
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Pro Android, na základní práce s obrázky se mi nejvíc osvědčil Pixlr expres. Starší verze. Novější nechtějí "naležato" v tabletu fungovat. No ony fungují, mají i více funkci, ale vadí mi zobrazení na stojato.
(Anebo je neumím zkrotit...).
*
V kombinaci s PicSay Pro, který umí zas jiné. Blbinky.
*
S Photoshopem nebo Gimpem apod. na PC se to rovnat nemůže, ale na takové mobilní blbnutí mi to stačí.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Jenže tobě z toho vždycky vyleze pes. :wasntme
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5345
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Já vím. Ale co s tím když poslední roky jsou to fact dobří kamarádi a společníci?
Ostatní se na tebe, pokud z tebe nemají sebemenší užitek vyserou...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Grunt píše: 25.10.2020 15:23...Třeba by to stálo za tutoriál v administrátorské sekci...
Asi by to nebylo od věci, ale mám obavu, že by to nikdo nečetl a pokud ano, potřeboval by vyjádřit jak to dělat ještě líp, nebo proč je tento postup špatně. :shake
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

Bill Masen píše: 25.10.2020 15:02
Grunt píše: 25.10.2020 14:49...Akorát že novější standardy...
To je možný, ale většina lidí ani neví, jakou příponu obrázek má, natož co je .bmp, .png, o vectorech nemluvě.
A nedej bože takové bmp v jpg... 8-)
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Soubor:BMP-1_AP_1.jpg
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od richard.r »

Rafael píše: 25.10.2020 19:18 Já vím. Ale co s tím když poslední roky jsou to fact dobří kamarádi a společníci?
Ostatní se na tebe, pokud z tebe nemají sebemenší užitek vyserou...
Přesně tak. Psi jsou top, na úplným vrcholu tý pomyslný pyramidy.
Vím, že plevelím... ---> téma o psech?

Je to černý, asi středně velký, a vypadá to jako nějaký mix mezi teriérem, hlídacím a loveckým psem. Tohle netipnu, to nevím. Dobrmana tam máš?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Včera ráno zemřely při škaredé autonehodě dvě výborné sestřičky a dnes tátovi po CT řekli, že bude muset zítra urgentně na zákrok na neurochirurgii - takže další skvělý lékař mimo službu. Společný jmenovatel - vyčerpaní z práce a taková ta vnitřní povinnost sloužit lidem i na úkor svého zdraví - i to jsou důsledky Covid-19 :head

Asi až potkám dalšího arogantního "takychřipečkáře", tak se budu muset hodně držet, abych mu nerozbil držku :punch.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Jo, když se to se.e. tak se to se.e! Já si taky každou chvilku píšu s jednou sestřičkou z Covid oddělení, říká, že je to každý den horší a horší.

Jinak včera jsem měl zase den. Už od pátku mě tak nějak pálili oči, tak jsem si říkal, doufám, že se mi do toho operovaného oka nedostal nějaký zánět... ale nic hrozného, jen to byla nepříjemnost. Včera ráno (neděle) jsme se probral a nemohl jsem pomalu otevřít oči, jak jsem je měl nateklý, a přes tu škvíru jsem viděl fakt blbě... samozřejmě neděle, takže jsem si říkal, že počkám do pondělí a ráno zavolám očnímu, jestli mohu dorazit. Na štěstí to do rána splasklo, sice mě ještě oči pálí, ale fakt netuším, co to mělo být. Takže na konec jsem si řekl, že to možná byla nějaká alergie, a že to s očima jako takovýma nemělo snad nic společného. Ale něco takového jsem v životě nezažil a co já vím, tak na nic alergický nejsem.
Samozřejmě ráno jsem volal k tomu očnímu, ofiko telefon - záznamník, druhé číslo co jsem měl, které vzniklo jako nouzové za dob jarního covidu nikdo nebral... Tak asi marodí, nebo mají dovolenou.
Odpovědět