Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

DeadMan: no srazy na TF...vidím, že poslední příspěvek s domlouváním srazu je z roku 2018 :( takže buď jedou už jen na FB, nebo se na to už kašle. Jak už tady bylo zmíněno - po brutálním utažení šroubů na STK, už to přestává mít smysl, starosti kolem zařizování přes toho správného člověka a možnosti jak přihmouřit oči nad nehomologovaným spoilerem a velikostí kol nezapsaných v TP (a to jsou jen ty nejmenší problémy), mladé kluky prostě odrazuje a jdou raději zachlastat nebo pařit hry na PC. Ale pár nadšenců se ještě i tak naštěstí najde ;) https://www.youtube.com/channel/UCDLbzd ... 6LA/videos
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... .seznam.cz

Farmafirmy odmitaji americkym veznicim dodavat thiopental, ktery se pouziva do smrticich injekci. V celach smrti tak cekaji na popravu desitky veznu, kteri si - jakou to shodou okolnosti - vybrali injekci jako zpusob popravy. Jizni Karolina se ted nastvala a vratila se k zastreleni. Ted tedy vezni maji ka vyber elektricke kreslo nebo popravci cetu.

Aneb jak vydrbat se slunickama.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/aren ... .seznam.cz

Arenberger pry ma nejake milionove chyby ve svem danovem priznani. Jako dermatolog ma sit kosmetickych studii a cosi mu tam faliruje.

Tak schvalne - ustoji to? Nebo nastoupi dalsi loutka v poradi? :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

proforma píše: 06.05.2021 10:44
Farmafirmy odmitaji americkym veznicim dodavat thiopental, ktery se pouziva do....
Tolik asi k těm stupidním kecům z pohledu jakéhosi zprostředkovaného pocitu spravedlnosti, že je smrt pro krimi kripla vysvobozením a největší trest je doživotí. Hovno. Člověk se institucionalizuje kdekoliv, ale smrt je jednoduše konečná a brání se jí cokoliv, čemu ještě zůstalo alespoň promile elementárního pudu sebezáchovy. Olovo není o nic míň eko než chemie, nebo elektřina. Akorát je levnější :yes
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

cipis píše: 05.05.2021 15:25 A k datovce, přišel rozpis na daň z nemovitosti. Poštou! A to jsem to přiznání loni dával datovkou. A u toho rozpisu, jestli to mohou posílat mailem :D To by se z toho člověk posral ...
Mě dneska do DS dorazila zpráva k placení daně z nemovitosti, tak jako už asi dva roky...

Ale možná za to může moje "prošťouchnutí kanálů", kdy jsem jeden rok dostal papírový dopis - brblal jsem po emailu. Další rok už to vylepšili a složenka přišla emailem - brblal jsem přes datovku. :mrgreen:
Po nějakých peripetiích hledně komunikace s úřednicí (byla ochotná, ale vysvětlila mi, že pokud by chtěla odepisovat přes DS musí to jít jako ofiko komunikace přes spisovou službu, takže pokud mám jen dotaz rychlejc a líp to vyřešíme po telefonu) mi teď rozpisy daně chodí hezky do datovky.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Ano,
jakýkoliv úřad, co má společnou datovku, musí jít přes nějakou jejich podatelnu. I ve firmách to tak mají, jedna datovka, ale obsluhují to třeba 4 zaměstnanci. Největší problém úřadů je, že to v rámci toho úřadu nezvládají oficiálně a korektně předávat mezi sebou, myšleno jednotlivými zaměstnanci. Proto třeba na zbraních byli dřív proti datovkám, protože to neměli jak jednoduše udělat. Nakonec to vyřešili elektronickými podpisy.
Tohle bude to stejné. Prostě je pro ně jednodušší poslat papír, byť jim zákon ukládá něco jiného.
A pokud se neozveme, tak stát obecně tu elektronizaci nikdy nedokončí. Takže v plánu je samozřejmě stížnost. Protože pokud to nepošlu jako stížnost, tak se nic nestane. Jenže když to pošlu jako stížnost, tak se někdo nasere. Ale na druhou stranu, já když v práci udělám průser, tak si to také vyžeru. Problém je, že stát to nechává občanům vyžrat, když si stěžují. Tedy samozřejmě ten konkrétní úředník, záměr státu to jistě není.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Problém je v tom, že cokoliv mě, jako úředníkovi pošleš datovkou, jde na spisovnu/podatelnu. Tam tomu musí přiřadit Č.J. - není problém otázka dvou minut. Jenže těch věcí přijde denně x.
Z té spisovny, kde se to samozřejmě i vytiskne na papír (proč by ne, stát papírem nešetří a co není na papíru neexistuje), to pak musí předat na příslušnou sekci. Takže den v prdeli protože holky ze sekrecu mají své práce dost, takže tam nechodí každých 5 minut, ale dojdou tam prostě každý den ráno. Pak to roztřídí a rozdají to na jednotlivá oddělení = hodí to do příslušné poličky na sekrecu a rozešlou to elektronicky jednotlivým vedoucím oddělení.
Říkáš si pohoda vyřešeno, ale ono ne, protože elektronicky si nemáš přebírat nic co nemáš ve fyzické podobě, takže můj vedoucí se někdy přes den zvedne, většinou taky ráno a jde na sekrec vyzvednout poštu, u čítačky z každého papíru musí nascanovat QR kód (tady fakt nevím a ani nechci vědět proč) a vezme si to do kanclu, kde to musí všechno roztřídit - komu co má dát, předá to elektronicky a pak to roznese osobně. A až já dostanu "ochmataný" lejstro do ruky, tak si ho převezmu elektronicky a můžu ho začít řešit (a jelikož nevím kde mi hlava stojí, tak ho hodím do skříně a dělám těch zbylých 10 věcí, kde už minulý měsíc bylo pozdě)

Takže věc co mohla zabrat 2 minuty na telefonu, nebo 15 u e-mailů, trvá klidně několik dní a zaměstnala další tři lidi navíc.

JOP my se zaměstnáme sami, nemusíte nám sem ani nic posílat :(
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Tak nějak mi to paní tenkrát vysvětlovala, vidím že v tom finančák není jediný. :chuckle
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

No, až tu elektronizaci prosadíte, stát přijme dalších 20k úředníků, o které se sníží počet uchazečů na ÚP... a všichni budou spokojení, ne?
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od M M »

Nejaky ten rok pracujem v branzi ale u juznych susedov. Rakusky elektronicky akt. Zacinalo sa v 90 rokoch a funguje to dost dobre, "bezpapierovy urad", toky dokumentov v ramci uradu elektronicky, vystup podla komunikacneho kanala bud elektronicky, alebo tlac a list. Akurat si spominam ze ked sme pred 15 rokmi spravili zostavu ktora im na konci mesiaca v Exceli vyplula prehlad ze ako dlho sa akt zdrzal u ktoreho uradnika, tak to zakazali pouzivat ... lebo odbory protestovali ze je to nezakonne :mrgreen: .
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Hehe, tohle se dá u pracovních postupů v sharepointu vyjet také. A v momentě zveřejnění na nás ajťáky přestali nadávat, že jsme ten systém udělali složitější. Co se kdysi šuškalo, že někomu trvá x dní než se uráčí něco odkliknout, tak pak bylo v reálu vidět, že to byly i týdny a měsíce.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/d ... .seznam.cz

V Maroku se narodila prirozene pocata devatercata.

Nevim, ale to uz neni porod, to je vrh :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Foxy »

Ženy tohoto typu se označují pojmem miminomet. Viz též Výkladový slovník Necyklopediehttps://necyklopedie.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana.
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Ach jo, zas se mi jednou podařilo vyprat černý hadry s papírovými kapesníky. Samozřejmě jako metalista skoro vše v černém... takže všechny hadry vyklepat, vyčistit pračku, pustit pračku na prázdno a pak pomalu po malých várkách vše vyprat znovu... no asi se dneska večer nudit nebudu. :head
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Klasika... U nás x3. Idol mé 12 leté dcerušky je Lemmy a Lindemann. Její kamarádky jedou spíš v Bieberovi...
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Lyster - klasika, zapomenutý kapesník v mikině, džínách atd = fatal error na černém v pračce. Nejsem metalista, ale spíše "depešák", tedy černá je barva naše, od laku auta až po trenky :lol: Doma jsem zavedl nutnost používání Zewa Softis Standard, které se v pračce nerozesračkují na miliony kousků, které by kompletně pokryly každý milimetr plochy prádla. Další opatření je to, že své oblečení si "peru sám" v samostatné várce, aneb růžová, bílá, lososová, fialová, okrová, tyrkysová atd., není s oblečením mým a oblečením domácího háremu prostě kompatibilní :lol:
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Dneska je veselo :mrgreen:
Přílohy
IMG_20210510_100610_compress72.jpg
IMG_20210510_100537_compress6.jpg
IMG_20210510_100546_compress99.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

:?
Přílohy
IMG_20210510_080245_compress12.jpg
IMG_20210510_100619_compress24.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Hezký mazec
Udělám co musím
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Jo a naše kokotské vedení nás nechce pustit domů, i když jsme hned vedle a je nám z toho smradu už pěkně zle i přes zavřené okna :ne
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět