Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

JJ s kolimátorem a nikdy jinak, fakt ta malá krabička hrozně pomáhá. Já to s mechanikama neuměl vůbec ale po čase střílení s kolimátorem se na 50m trefím i půjčenou zbraní s mechanikama ale dál ani náhodou.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Redneck píše: 01.08.2022 21:06
drigon píše: 01.08.2022 15:48 Po zaplacení jsem bábě u kasy s úsměvem řekl: "na papírku u regálu máte 10 kilo na osobu. Ne na nákupní košík, nebo rodinu. Pokud se to bude příště opakovat budu celou záležitost řešit jinak a jinde. Jako klamavou reklamu".
Co si bába myslela nevím, netvářila se však zrovna chápavě.
Dnes jsem byl také ve jmenovaném řetězci, bylo tam dokonce 10 kg na jeden nákup....
Tak to se asi bába letěla pochlubit vedoucímu. Že to takhle rychle změnili.

Edit: úprava slovosledu.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/na- ... .seznam.cz

U Rokycan se pokusil vetron nouzove pristat na silnici, spadl na auto. Pilot zahynul, 4 osoby v aute bez zraneni.

Ja chci znat znacku toho auta! :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Takovou srážku by "ustál" i velorex. ;)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Tohle proste nema chybu! :lol:
2022-08-03-13-50-15-008.jpg
(To neni o politice, ale o lidsky blbosti...)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

proforma píše: 03.08.2022 9:01 Ja chci znat znacku toho auta! :-)
Škoda Octavia...
Obrázek
https://www.pozary.cz/clanek/263234-mez ... ot-zemrel/
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BiSon »

Dnes OCR zavod ("spartan"). Dest, vitr, spousta vody a 14° na startu. Zena si pekne makla a me chytly zada. Do cile jsem teda dobehl :-)
Co ted s tim, krome stenani a zatnutejch zubu?
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od M M »

Chytly = mas to zablokovane? (Typicky ischias / krce vo svaloch ktore tlacia nervy, moze sa stat pri prechladnuti).
Pokial mas doma Nimesil / Aulin (oboje ta ista latka) - to dost pomaha. Super je kapsaicinova mast (ale to skor na ulavu ako na liecenie). Pripadne ketonalova injekcia - u mna fungovala 100%. A skocit na fyzioterapiu a zistit si pricinu, ak su to svaly, tak co cvicit.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BiSon »

Jj, zablokovane. Nejvetsi vyzva rana bylo oblict si ponozky. Ale lepsi se to :-)
Dik za rady, prikoupim neco do lekarny.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od M M »

Inak bacha - ten Nimesil / Aulin nie v 10mg davkovani co sa da zohnat myslim volne, ale 100mg - rozpustny prasok resp. tabletka - je to na predpis. U mna aj u drahej na problemy s chrbtom funguje super.

Ja som 3 tyzdne po poslednom vyskyte (rano som nakladal plny kufor cementu a hovoril si ze to davam dozadu pomerne blbo a zatazujem chrbat) ... potom som siel na trening a ako som Xty raz prehadzoval cez rameno 95kg sparingpartnera, tak ma to seklo :( . Ked sa fyzioterapeutka dozvedla pri com, tak sa ma pytala ze kedy som si naposledy pozeral svoj datum narodenia :mrgreen: . Tentokrat som to dal bez injekcie, ale este stale citim pri cviceni ze mam mierne stuhnute svaly na postihnutej strane. Pred par mesiacmi (debil som kopal vo vyskoku ako zamladi) som dostal z kazdej strany ketonal a povolilo to za dva dni. Inak mi bolo dorazne doporucene davat bacha na narazy (skoky z vacsej vysky a pod.) a pridat posilnovanie vnutornych svalov - takze zaradim zase plank a pridam tie doporucene cviky. Je pravda ze ako som cvicil rok-dva dost intenzivne - mal som s tym pokoj, posledne tri mesiace som ale niektore veci flakal, proste nebolo casu, moja blbost :( .

Drzim palce nech ti to povoli cim skor :yes .
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

Čistě odborná zvědavost, kde jsi ho viděl v 10 mg volně?
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

tak mi v noci v hlavě dozrála myšlenka, co mi hlodá už dlouho. Jelikož nemam rád věci, co nepoužívam tak sem dospěl k závěru, že nepotřebuju "sportovní" pušky pro sebe a pro ženu. Takže budu bazarovat jak své BSR74 tak manželky AKS74U. Na to, abych jel až na jednu soutěž ročně mi stačí kosa, která stejně zahálí, jen jí musim trochu zmodernizovat. Za zbytek budgetu z prodeje bych chtěl koupit MPX ve 4,5" a postavit si taktickou batůžkovou karabinu s šeptadlem, kterou už roky "potřebuju". Napadaj vás důvody, proč např. koupit místo MPX csv M1 nebo MPX v 8"?
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Výkon střeliva. Na MPX bych dal úsťovku s rychlým upínáním tlumiče a tím by se ztratila nevýhoda nekompaktnosti způsobené délkou tlumiče. V této cenové hladině bych se ještě poohlídnul po CMMG Banshee.

PS: Bacha na CSV9-2 má jinak řešené úsťové zařízení a tlumiče a vše ostatní jdou asi jen přes přechodky a ještě krkolomně.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

vratnikp píše: 10.08.2022 9:28 tak mi v noci v hlavě dozrála myšlenka, co mi hlodá už dlouho...
Asi jsem nalazeni na jedné vlne, včera jsem dohledával vše co mam k vz58 a dnes pujde do inzerce :D
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

hoď mi prosímtě odkaz pak do PM. sháním kryt pružin s raily (ideálně GE), podpažbí ideálně s 3x weaverem, pistolovou rukojeť a teleskopickou pažbu s kterou uvidím i na železa
edit: jo a nějakej tlumič plamene/ lineární komp
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vvitty »

Liqid píše: 01.08.2022 12:43 Drtivá většina lidi nekupuje víc jak 10 kg cukru, pokud to nejsou včelaři. A mnohočlenné se rozdělí, každý koupí po balíku. Jednou jsem takhle v Lidlu kupoval taky něco s omezením, možná těstoviny, už nevím, a u kasy nikdo neměl problém. Je to asi ochrana proti majitelům večerek.
Pravidelne (a ve velkem) delame pro rodinu zavareniny, ovocne stavy a dalsi podobne veci. Takze nejen vcelari nakupuji cukr po balikach, naposledy na jare jsme takhle kupovali 80kg. S ohledem na prazdnost obchodu stacilo jit ve dvou a projit dvakrat, a potom to zopakovat cestou domu o prodejnu vedle. Pri -10,- Kc na kg uz to i stoji za to.

Blby je ve z soucasne panicke dobe jsou ty slevy bud korunove a nestoji to za to, nebo je omezeni na 2-3 kusy a pak to opet nestoji za to nejak extra resit.
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Majkl Night »

Žena dnes ve Fabii přehlédla auto a tím mu nedala přednost a řidič Audi ji vůbec neviděl.

Fabia: blatnik, oboje dvere na prave straně, práh, kolo, tlumič, řízení = nic závažného nejspíš půjde vše vyměnit.
Audi: naraznik, oba blatniky, kapota, čelní sklo, chladič, dveře, všechny airbagy v interiéru a příslušné plasty nad nima, podezření na pohly A sloupek = pokud bude sloupek, tak totálka.
Srážka oba v cca30-40kmh
Prostě pech.
IMG_20220810_190312.jpg
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Ja se po svych autonehodach a nehodach u kterych jsem pomahal zjistil, ze pokud je to bez zraneni tak jde o prd, takze doufam ze vsichni vyvazli naprosto v pohode.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Podívej se, jestli se ve střeše auta udělaly nad B sloupky v plechu vmáčkliny. Pokud ano došlo k deformaci skeletu = totálka.
U prasklého skla je otázkou jestli je to od airbagu (jenom "pavouk" nad vystřeleným airbagem), nebo jestli je to prasklina od kraje/z rohu skla. Ta pak bývá dost často způsobena deformací karoserie.
Koukej tak, aby jsi viděl.
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od grg »

Pozerám, že dnešné Audi majú oveľa viac deformačných zón než moja niekdajšia 100-vka r.v. 93, tam keď som nechtiac v pomerne malej rýchlosti zozadu nabúral kolegyňu s Focusom (alebo Fiestou?), tak mala dosť preliačený celý zadok (auta ;-) ), mne len praskol nárazník...
Odpovědět