Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

Dnes mne potěšil kamarád, když jsem přebíral dcerku po tréningu, povídá : " Hele zůstalo mu tu 640ks .223 nábojů, ze cvičení, nehodej se ti? "
..no byly za cenu na jakou se nedostanu ani při přebíjení, tak sem jim hned našel pelíšek u mne v trezoru :)
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Tak jsme zjistili, že syn asi bude muset na operaci nosních mandlí, začal chrápat a být v noci neklidný a podle manželky splňuje všechyn příznaky.
Tak bude návštava ORL a uvidíme...

Ale dvakrát nadšený z toho nejsem, nechci aby do něj řezali :D
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

My jsme taky objenaní s nosními na září, pomocí plazmové metody. Stojí to cca 8k a pojišťovna to nehradí, ale je to mnohem šetrnější a lépe se to hojí, takže srát na peníze. Kór když člověk ve zprávách viděl, jak dopadl ten malej kluk tehda :sad

Viz třeba tady https://www.nemtr.cz/index.php/cs/odstr ... le-plazmou

Nicméně se nám teď podařilo mandli zase zmenšit pomocí honeopatik (Agraphis Nutans). Termín odstranění zatím necháváme běžet, ale pokud se zas mandle nezvětší, tak určitě řezat nechceme. Ona ta mandle tam má totiž svůj účel.
Zkuste zajít k homeopatovi. I já se na to díval skrze prsty, ale už jsem musel dát vícekrát ženě za pravdu a je fakt, že i blbý Paragrippe mi často dokáže zastavit, nebo alespoň hodně zmírnit virózu.
Držím palce.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Manželka s homeo dělá stále něco.
Já jsem k tomu velice skeptický, ale obvykle jí to nechám dělat, protože placebo efekt :mrgreen:

Ale ten typ jí předám a uvidíme. díky :yes
Edit: tak manželky prý od dneška nasadila přesně tyto od vás + Baryta Carbonica 15ch

Vám také, ať se to nevrátí

Bohužel máme i v rodině špatnou zkušenost, sestřenice nechala syna odoperovat, dojeli domů, začal krvávat a jeli rychlou nazpět. Naštěstí vše dobře dopadlo.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Tak pozor, at deti s temi homeopatiky nepredavkujete :-) (omlouvam se, ale musel jsem)

Chci jen upozornit, že homeopatie není považován za účinnou lečbu a její přínos je srovnatelný s placebem. Více info třeba tady: https://www.sisyfos.cz/clanek/41-homeopatie

Osobně to mám tak, že lékař, který by mi nebo dětem navrhl léčbu homeopatiky, by už nebyl můj lékař. K lékaři chodím kvůli tomu, aby mi poskytl tu nejlepší dostupnou (evidence-based) péči - tic-tac si můžu koupit sám (pomůže mi to stejně) a lépe chutná-kvůli tomu fakt nepotřebuji doktora. Pokud tomu však někdo věří, ok - ale fakt bych doporučil nevyměnit homeopatika za lékaře. Lékařská věda je důvod, proč žijeme v průměru 2-3x déle než naši předci.

Každopádně: pokud tomuto věříte, doporučuji zavézt stejné principy i do vaření. Zde je recept na homeopatickou polévku RNDr. Jiřího Grygara, CSc.:
Za slunečného poledne dejte vařit 10 galonů vody. Až přijde do varu, pověste do okna kuchyně dva oškubané holuby tak aby jejich stín dopadal přímo na hladinu kotle a hodinu vařte. Po té zřeďte tento extrakt z holubího stínu v poměru jedné kapky do desetilitrového roztoku a podávejte pravidelně třikrát denně.

Abych nebyl úplně OT: o víkend sklizeny brambory, mrkev. Narodilo se nám 5 králíků a bohužel chcípla jedna křepelka (zabily ji ostatní). Jo a už celá rodina nenávidí cokoliv z cukety, letos se jí urodila spousta.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Jen na okraj. Brát si Sysifos za zdroj evidence-based informací není úplně dobrý nápad, už několikrát šlápli vedle a nikdy se k tomu nepostavili čelem (hint: Strašení ve Strašnicích, Wobenzym a nepochybně i další "kauzy").

Ač sám spíše skeptik, co se týče homeopatie, tak je obecně dobré nebránit se novým poznatkům, protože seriózní věda i dnes naráží i na věci dosud neprobádané a časem by se mohlo ukázat, že na té homeopatii možná něco racionálního bude. Viz např zde:
https://waterjournal.org/archives/czerlinski/
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Na trhání mandlí pozor. Doporučuju bedlivě zvážit co od toho čekáte a co to může způsobit.
Mě ty nosní trhali 3x : Ve 2, 4 a 17 letech. A vždycky mi dorostly.
Tělo je zřejmě potřebuje pro imunitu. Po vytržení jsem začal mívat tak 12x do roka angínu s antibiotiky. Znamenalo to pro mě víceméně zničené dětství a hodně nepříjemné následky si nesu dodnes. Bez suplementace nejsem schopen normálně fungovat. A ani tak to nestojí za moc.
Po vytržení jsem se postupně rok po roce uzdravoval a pak mi je vytrhli zase.

OldSoldier:
Homeopatika fungují. Mám to vyzkoušené. Není to všelék na všechno, ale ve specifických případech dokážou člověku ulevit. To, že nevíme jak fungují je druhá věc, ale v historii už bylo tolik vyvrácených věcí, že tohle bude časem další. Jestli je to placebo efekt nebo kvantová entalgace... kdo ví ?
Evidence based medicína je super, ale má své hranice. viz můj případ. angína = streptokoky = antibiotika. Jasný vzorec. Jenže když se tohle opakuje 12x do roka, tak to asi není úplně v pořádku.

Cukety: My z nich děláme i zelí k vepřo knedlo zelo. na léto je to super osvěžující a neprdí se po tom tolik.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Venet »

K tej homeopatii... Keď som videl že s homeopatiou vyliečili koňa, tak to asi nejak fungovať bude. Nielen placebo.
Myslím si že ten kôň na placebo neverí...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

OldSoldier píše: 22.07.2022 12:45 Tak pozor, at deti s temi homeopatiky nepredavkujete :-) (omlouvam se, ale musel jsem)...
:rofl ...... :roll: Takhle vtipná byla myslím naposledy moje bývalá spolužačka Anička z 1A.

Nikde nikdo nenapsal, že nemá kromě homeopata i normálního doktora a nepoužívá standardní léčiva. Rozumný člověk využívá všeho a nic předem neodsuzuje. Jenom jsi tu obnažil svoji vlezlou úzkoprsost a až zbytečně dětinskou vztahovačnost....Nikdo ti to přece nenutí... ;)

...znám podobného člověka ze svého okolí. Nikdo s ním moc nechce chodit na pívo :chuckle

Sorry za OT...musel jsem...
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Ray píše: 22.07.2022 20:30 :rofl ...... :roll: Takhle vtipná byla myslím naposledy moje bývalá spolužačka Anička z 1A.

...znám podobného člověka ze svého okolí. Nikdo s ním moc nechce chodit na pívo :chuckle
Nemyslím si, že je v pořádku útočit na někoho s jiným názorem. Vím, že je ale horko a tak Ti to odpustím. Peace :hand
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Kdysi mi někdo princip homeopatie vysvětloval, že pokud "nemoc" způsobuje třeba "svědění" podává se velmi nepatrné neškodné množství látky, která způsobuje stejné "svědění" a tělo bránící se této podané látce, lečí i původní nemoc.

Jo :angel z pohledu této definice je i očkování proti Covidu vlastně homeopatie :chuckle

P.S.: To že se na tu původní myšlenku nabalilo spoustu šarlatánů, podvodníčků, blbů a světskejch, co na tom chtěli a chtějí rejžovat a nadělali spoustu škod a zdiskreditovali homeopatii na deset pokolení dopředu, je bohužel smutný fakt.
Viz umělecké ztvárnění Pavlem Zedníčkem v Básnících a řídké sperma.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

OldSoldier píše: 22.07.2022 20:38 Nemyslím si, že je v pořádku útočit na někoho s jiným názorem. Vím, že je ale horko a tak Ti to odpustím. Peace :hand
Začal jsi sám, dál rýpeš a evidentně ti uniká podstata diskuse jako takové, nebo máš problém s pochopením psaného textu....To ale, bohužel, asi horkem nebude :sad . Já i Tomáš jsme ve svých komentářích vysloveně přiznali, že si o tom myslíme svoje, ale že na tom možná něco bude. Nikdo nikde nic nerozporoval, ani nepředhazoval jako řešení. Tvoje rýpavá reakce a zcestná doporučení tak byly naprosto stupidní a zbytečné. Moje reakce pak zcela pochopitelná.
Názor by to byl, pokud by se jednalo jen o ten odstavec začínající slovem "Osobně".

Přeber si to jak chceš ;)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Alstratt »

Homeopaticke mam treba kapky do usi kdyby byly potreba. Muzete zkusit tuhle znacku jestli vam to pomuze. Maji nektere zajimave produkty. Drive mely nejake spory, ale uz se to zda byt OK a to bylo jen okolo nekterych produktu co uz ani nejsou. Nektere z tech produktu jsou dostupne i u vas.

https://hylands.com/collections/all
https://hylands.com/products/hylands-earache-drops

Obecne ale homeopatikum je prisuzovano lidma az prehnane zdravi prospesnych efektu ktere se nezakladaji na vedeckych poznatcich a velka cast co jim prijde s cim jim to pomohlo, tak je to spis zpusobeno placebem nebo necim jinym. Mohou pomoci, ale zase nebyvaji zazracny jak si nekteri lidi mysli.

Kazdopadne i vedci se mohou zmylit stava se to, ale stale lepsi zdroj informaci neni nez si hledat vedecka fakta okolo toho. A tak se jednou za cas nekterym vedcum stane ze se spletou a lidi v necem mely pravdu, ze lidi neco uhodly i kdyz si myslely ze to vi i kdyz nevedely. A vedci by mely uznat ze se zmilily. A nebo mlcet a jit dal, mlcet neznamena odmitnuti ze to neco funguje. Ale pokud nejaky vedec zneuziva svou pozici ze bude tvrdit ze neco nefunguje a neda k tomu aspon zakladni duvod proc to nefunguje, tak pak nemuze ocekavat pochvalu/dobrou odpoved od verejnosti. Problemum je potreba se postavit celem, bud mlcet a nebo kdyz neco prohlasit tak aspon podlozene, zalozene na kvalitnich informaci co sbouraji ten nazor protejsku. A pokud citite ze vam nejaka homeopatika stale funguji, a verite tomu ze to nema vedlejsi ucinky, proc to nepouzivat ze. Co budete pouzivat je jen vase vec. Proto si stojim zatim, ze at si kazdy pouziva co chce pokud to cpe do sebe a ne do jinych. ;)

A jelikoz velka cast lidi ma problemy o kterych treba ani nevi, jako strevni potize atd. Tak muzete vyzkouset L.O.

https://layerorigin.com/collections/all

Ale to uz spis vic patri do jineho vlakna no.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Minulé dva dny jsem se kvůli pálícímu slunci koupal v tričku. Záda to přežila v pohodě. Zato dnes bylo polojasno, myslel jsem si že už tričko na koupání nebude potřeba.
Výsledek: záda mám rudá jako indiánský náčelník. Vůbec nevím jak budu dnes v noci spát :(
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Aktualni situace v Hrensku:
Screenshot_20220726-094808_Fireguard.jpg
V osadach Mezna a Mezni Louka uz hori domy, hasici bojuji o Janov a Hrensko samotne. Pozar se zacina masivne sirit i do Nemecka. Nad ranem byli za nemecke hranice evakuovani ucastnici dalsiho tabora. Kour z pozaru je citit v Praze, Usteckem, Libereckem, Stredoceskem, Pardubickem, Hradeckem kraji a v casti Vysociny - hasici doporucuji nevetrat.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od eotto »

Prosím link na tu mapu.
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od eotto »

Dík za link.
Dneska jsem narazil na zajímavý článek o oteplování Evropy díky větrníkům.
Až na ten infračervený zvuk :chuckle to dává smysl.

edit: zapomněl jsem vložit ten článek.
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Nedávejte sem odkazy na web toho proruského zajebance.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od eotto »

Nezlob se, ten web neznám, četl jsem jen tento článek.
"Mors certa hora incerta"
Odpovědět