Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Nepouštět na saka aneb nepouštět mezi jiné manželky!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Viděl jsem nedávno film, o vietnamské válce, jak si tam amík našel manželku, doufajíc že to nebude kunda protože asiatky jsou dobře vycvičené, přivezl si ji, ona se potkala s jinýma americkýma manželkama a zkundovatěla mu tam.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

bacil: No co jsem tím chtěl říct, že to co si popsal je psychopatická/sociopatická manželka. Jako to by si měl asi pech no, ale dá se to léčit.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Žena kdysi se zájmem sledovala toto:
https://www.csfd.cz/film/189574-zoufale ... y/prehled/

Já pořádně nevím o čem ta opičárna byla a ani netuším jaký vliv to na ni mělo. Nebo má.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Nova vyzva:
- v rozumnem dosahu prave 1 obchod, ani ne zelezarstvi, proste takova remeslnicka vsehochut.
- v nabidce pouze 2 dlata, vyhrabana ze dna supliku.
- vzala jsem obe, neb jsem potrebovala obe ruzne sirky.

Pouceni z krizoveho vyvoje:
Lepsi Narex v plastu nezli Extol ve dreve... :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Včera jsem vzal kámošku na střelnici. Glocka držela jak prase kost, i po instruktáži na úchop, lehce se ji pletla pravá a levá ruka. Ale co mě překvapilo do 15m vše v černém, na testu sušilkou se jí mlock vůbec nehnul = žádné strhávání. Kéž bych takhle uměl střílet když jsem začínal, i v dnešní době občas něco utrhnu.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Elishka »

bacil píše: 29.04.2022 19:27 Viděl jsem nedávno film, o vietnamské válce, jak si tam amík našel manželku, doufajíc že to nebude kunda protože asiatky jsou dobře vycvičené, přivezl si ji, ona se potkala s jinýma americkýma manželkama a zkundovatěla mu tam.
Má-li někdo za manželku kundu, musí to být pěkný čurák. Na jiné manželky bych to nesváděla, manželky nejsou přidělovány na národním výboru.

14 dní ban. Fab
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Po celodenní dřině na zahradě jsme jeli s rodinou na koncert Mňága a Žďorp.
Ačkoliv nejsem příznivec akcí a srocováni lidí, tak jsem to psychicky zvládl.
Už to jsou pánové v letech, parádně to rozjeli a bylo to super.
Klobouk dolů. Petr Fiala na pódiu a jeho pohyby....to se musí zažít. :rock
Písničky máme z domova a auta naposlouchané, tak špunti zpívali o 106.

Taky u nás dneska našlo nový domov 30 vynošených slepic z velkochovu.

Za mě dneska bylo dobře.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Elishka: No to většinou bývá, že oni úplně doslova škaredí nebývají :D

Ale ať furt jen nebreptám/neremcám:
vap1.jpg
vap2.jpg
vap3.jpg
vap3.jpg (62.85 KiB) Zobrazeno 2876 x
Naprostá nádhera. Balzám na duši. Štve-li vás manželka/manžel (či jiný psychopat), doporučuji zanechat doma, vyškrabat se na podobné místo a odpoledne se tam poslunit. Štvát vás nebude nic. Akorát takhle nádherně mohlo být o něco dřív než na prvního máje.
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Krevel »

Tak jsem se dověděl, že umřel asi první "rozpadlík", co jsem v životě poznal... byl to trochu složitější člověk, vlastní rodina ho moc nemusela (podle mě hlavně kvůli tomu, že pořád jezdili žebrat o peníze a z něj nic nekáplo), ale já ho měl rád... po prarodičích zdědil statek, který sám zrekonstruoval, staral se o desítky ovocných stromů, malé pole, v zimě pořádal zabíjačku, choval slepice a husy, kamarádil se s myslivcema, takže měl vždycky co jíst... ne úplně všichni ve vesnici ho měli rádi, protože když jste po něm něco chtěli, tak žádal něco na oplátku (já mu třeba opravoval traktor a svářel věci kolem statku, tak na Václava byla vždycky husa a měl sem k dispozici traktor na tahání dřeva z lesa)... znal sem ho od puberty, nebyl to moc mluvný člověk, ale vždycky bylo co poslouchat, měl hezkou sbírku zbraní ČZ a plný trezory nábojů (a to se vsadím, že pár beden někde zakopal) a ve svých skoro 60ti letech lezl po rakouských alpách a feratách... proč to sem píšu? ten člověk byl připraven na všechno, ale umřel na následky pobodání od hmyzu, pokud jsem to od jeho dcery pochopil správně, tak byl v lese těžit dřevo a asi spadl/nakopl vosí hnízdo, když ho našli měl na sobě několik desítek bodnutí a už to nerozdýchal... hold neznáme dne ani hodiny...
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

čest jeho památce
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Momentka.
16515231142828945763204032282672.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dnes jsem zkontrolovala tech cca 30 stromku a keru, ktere jsem pred 10 dny zasadila. Vsechny vic nebo min rasi, tak snad se uspesne chytnou. Ted je udrzet pres leto (tomu by mel pomoct ten hydrogel), pak pekne zakryt pres 1. zimu a snad to daji, naslapnuto maji dobre. Velka radost :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska zasazeno dalsich 40 stromku a keru (vse co se da jist, nic jineho ke me na zahradu ani nesmi :D ) ted jsem bral z nelenprozelen a muzu rict ze velika spokojenost. Vse relativne velike a silne sazenice. Tak ted kazdy den prolejvat vodou a snad se chyti... A jeste natrhany dva kose pampiliskovych kvetu na "med". Zatim svareno a zitra to musim povarit a nalahvickovat...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

Dcerka si dneska poprvé bouchla z mého Canika ( TP9 elite combat - verze Elven Dagger). Půjčil jsem jí ho s klidným svědomím, že se nemám čeho bát, jelikož svou SFP9 když jsem nastrojil na nejmenší pažbu, pořád ji nedokázala pořádně udržet takže tady bude uplně v háji. Vrátila mi ho po 50ti ranách s tím že odkládá svou malorážku ( Taurus TX22 ) a v červnu tedy už bude moct na závodech "ofiko" zatopit "velkejm" :D

Na jednu stranu velká radost na druhou stranu si říkám kua, ted zase shánět něco pro sebe :D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Domaci vodarna:
- prvni vydrzela cca 15 let.
- druha 5 let.
- treti prave odesla po 3-4 letech.

Stale stejne umisteni, stejna voda, stejne podminky.
A pak at mi nekdo vyklada, ze vyrobci nepouzivaji kurvitka...

Mate nekdo zkusenost, jak dlouho u techhle vodaren vydrzi ta mala expanzka? Tam se podle mne nema co porouchat, maximalne zrezne, ne? Klonim se k nakupu samostatneho noveho cerpadla - za stejnou cenu co souprava bych mela kvalitnejsi ceradlo. Jen bych pak nerada za 2 roky shanela novou samostatnou expanzku :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Permonik
Příspěvky: 498
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Dřív, než ta malá expanzka zrezne, tak se poruší ten vnitřní gumový vak, co odděluje vodu a vzduch. Pokud je to rozumná konstrukce a výrobce, lze sehnat náhradní gumu a během chvíle ji vyměnit.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Proformo, to záleží... Nejsem žádný vodař, ale něco jsem toho přečetl než jsem se pustil do stavby své domácí vodárny.
Moje sestava je samostatné ponorné čerpadlo ve studni a nádoba s filtrem a ovládáním v domě.
Důvodem byla modularita a uzavření hluku ve studni.

Ty nádoby se dělají v několika typech. S výměnným vakem a nevyměnitelným.
Já mám tu s nevyměnitelným (byla levnější).
Na té se každý rok musí kontrolovat tlak, případně dofouknout.

Jestli máš celou sestavu, tak je otázka co odešlo. Třeba je to jen rozběhový kondík na motoru :?:
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Proforma má pravdu, vrtanou studnu zařizoval můj táta ještě když jsem byl kluk. Táta umřel v roce 1997, opravu čerpadla jsem řešil až já někdy po roce 2004. Nějaká nautila, po repasu běžela cca do roku 2017. Pak porucha koupě nového čerpadla, které začalo zlobit nyní.
Jinak dnes krásný den, jsem doma, tak jsem s pejsky provedl opravy poškozených míst ohrad a přehnal bečky na krásnou čerstvou pastvinu kde jsou moc spokojené.
Trošku mě štvou modrožlutí dělníci u souseda, neboť se roztahují i na můj pozemek, ale ještě chvilku budu tolerantní. Spíš mě sere z pohledu zedníka OSVČ že jsou příliš často na cigáru místo práce, ale... moje prachy to nejsou. Všechno to jsou chlapi mladší nežli já (44), nevztahuje se na ně náhodou mobilizace?
Ještě větší srandu jsem zažil u těch ovcí. Tam soused přes cestu má asi sedm našich tmavších dělníků. Čest těm, kteří pracují a za nimi ta práce opravdu vidět je. Bagrista na ně volá ,,tam teď nemůžete stavět, bude tam stát náklaďák a vedle něj já,, a menšina odpovídá ,,proč tam nemůžeme dělat? My tam musíme dělat,, načež si tyhle dvě věty přečtěte ještě dvakrát po sobě :rofl :rofl :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Tomas: u studne neni elektrina, proto je tam jen sani a cerpadlo cerpa jinde. U prvniho cerpadla po 15 letech odesel kov - prorezlo na vice mistech. Druhemu po 5 odesel spinac cerpani - cerpalo porad. Tehdy to bylo neopravitelny, neslo to to rozebrat a znovu slozit. Ted po 4-5 letech praskla umelohmotna kryci hlava, ale hned na 2 stejnych mistech zaroven (symetricky). U tohohle spinani blbne uz nejakou dobu taky, ale da se to sestelovat a pak zase chvili facha.

Blby je, ze to vetsinou odchazi v nejnemoznejsi dobu, obvykle o vikendu, takze pak musim nabehnout do Tesca a koupit, co tam maji, protoze nejaky OBI, Hornbach nebo dokonce specialka je bud daleko, nebo zavrena. Ted, kdyz tece ta hlava, se s tim fungovat da, i kdyz je mokro vsude okolo, tak mam trochu casu se rozmyslet, jake nove koupit.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět