Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Sice totálně offtopic, ale psát "Haluziakovi" že: "...to není taková haluz" mě málem utopilo v čaji. :chuckle
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Už je to tady zas. Už od rána burácení na obloze. Už se to zas slétává do Mošnova.
Honza nervózně pobíhá a štěká a mi to připomíná blížíci se bouřku.
Tak jsem k zahradním prácím vytáhl po delší tobě toto
A je klid.jpg
A je klid.jpg (33.32 KiB) Zobrazeno 2319 x
a máme klid.
*
Valašská královská letka – Royal Wallachian Squadron
RWS.jpg
se asi zas jako obvykle věnuje švestkám a slivovici :(
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

20220919_085709.jpg
50 let od 1. dilu :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Dnes se mi zdálo, že jsem v MASHi střílel malorážkou potkany, co šířili nějakou nemoc a plukovník Potter po mě řval, že se neumím trefit. A teď vidím tu fotku. :o
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Tak jsem dnes sledoval poslední rozloučení s královnou UK. Důstojný obřad, v ulicích ohromující davy, které se přišly rozloučit s legendou své země. Kéž bychom se měli komu takto poklonit :( .
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jo, taky jsem na to koukala. Pry tam bylo v ulicich az 2 mil. lidi. Klobouk dolu, jak zvladli organizaci!

Dovedes si predstavit, kdyby do Prahy melo napochodovat tolik dalsich lidi? To by byl zmatek!
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

pozeral som to tiez s mojou dvojrocnou, ani nedychala, hoci nevedela o co tam ide.
a toto iste ma napadlo, ci mame na SK nejakeho sucasneho politika, za ktorym by smutili davy ludi...nenapadlo ma ziadne meno.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Mne napadá jeden, kde by sa takto hromadne iba oslavovalo. :)
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od xgordon »

iba jeden? :chuckle

k teme: finisujem s pripravami na vyoravanie zemiakov. Rozsiril a upgradol som moj mini-agrotechniku. Dokupil prepravky na uskladnenie ovocia a zeleniny pocas zimy. Uz len nech vikendove pocasie bude priaznive. Momentalne u nas 3 dni nonstop prsi.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

miselito píše: 19.09.2022 22:42 pozeral som to tiez s mojou dvojrocnou, ani nedychala, hoci nevedela o co tam ide.
a toto iste ma napadlo, ci mame na SK nejakeho sucasneho politika, za ktorym by smutili davy ludi...nenapadlo ma ziadne meno.
Podobně na tom byly moje děti, (i já jsem měl slzy v očích) když sledovali před 25. lety pohřeb princezny Diany. Tenkrát to bylo ještě mohutnější a smutnější. (3. miliony lidí v ulicích Londýna, 2,5 miliardy u obrazovek).
Politici (až na velmi světlé vyjímky) takovou pozornost mít nikdy nemohou.
Smrt politika je úplně jiná liga. To je úplně jiný sport, než smrt někoho takového jako byla Diana, nebo Alžběta.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Já jsem rád, že už jí nakonec pochovali. Ve zprávách se nepíše o ničem jiném. Už to leze krkem.
Takováhle masírka u nás nebyla snad ani když umřel Havel nebo Gott.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

u nás se o víkendu zadařilo. na sběr hub bych potřeboval zahradní traktůrek.
houba.jpg
IMG_20220913_182306_6.jpg
V pátek mi přišla nová koukátka, tak jsem je přes víkend osadil.
IMG_20220916_114024_1.jpg
IMG_20220916_123041_1.jpg
IMG_20220916_132855_5.jpg
mám vpodstatě dokončený úklid trezoru, chybí mi koupit pár blbostí a prodat pár blbostí :D

promejšlím jak utlumit MPX. momentálně jsem dokonvergoval k tlumičům ase utra. ale eště musím problematiku víc naštudovat. nevím jestli má smysl QD tlumič s úsťovkou nebo ne. Případně jestli je k sehnání nějakej flow through tlumič na 9L a jestli to u 9L má vůbec smysl.
příští týden to snad nastřelím. Doufám, že během týdne dokončím kritickou práci plánovanou na letošek a budu mít zas nějakej volnej čas. Možná i stihnu toho srnce.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Zistil som, ze potrebujem dobru LED baterku. Povodnu co mam v streleckom batohu chcem nechat na chalupe, je to trosku lacnejsia baterka, svoje odsvietila a pri nocnej ture, ked chcem osvetlit velky kus trasy pred sebou jednoducho nestaci.

Vybral som si dvoch, povedzme favoritov. Mate z nich niektoru? Zaujima ma vasa spokojnost, kludne moze byt aj ina znacka baterky, lacnejsia kludne. Limit mam cca 100 Eurokorun, pre mna osobne maju tieto baterky vela rezimov svietenia, mne by kludne stacili aj 3 a bez stroboskopu.

Fenix C7 - az 3000lm (turbo rezim), 1400lm v rezime HIGH (budem pouzivat najcastejsie), dosvit 470m max a cena cca 79Eur je super. Nevyhoda pre mna, je zapinanie svetla, ktore sa robi nie stlacenim, ale podrzanim tlacidla.

Fenix TK16 V2.0 - az 3100lm v turbo rezime, HIGH rezim 1000lm, dosvit 380m max, cena cca 99 Eur. Nema SOS rezim ako verzia C7, cize pre mna plus, ze bude o rezim menej.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Mam dve tk16v1. V parte jsou tri nebo 4 tk16v2 a jsou taky vyborne.s tou nemam zkusenost
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Právě mi zkončila týdení izolace po covidu 19. Průběh klasické chřipky, ale prospal jsem snad vážně celý týden. Zítra už jsem se nahlásil do práce, tak snad v ní neusnu ve stoje.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

vratnikp píše: 20.09.2022 17:08 Mam dve tk16v1. V parte jsou tri nebo 4 tk16v2 a jsou taky vyborne.s tou nemam zkusenost
ta TK16 v2 je prakticky moja prva volba..idem to este "na-youtubovat" a rozhodnem sa.
diky moc
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Dnes večer cestou z práce jsem si všiml zajímavě udělaného závěsu na káru za auto.
20220920_225258.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Po delší době je v ČR dostupný jodid draselný, tak dávám tip, kdyby někdo z vás sháněl.

https://www.benu.cz/jodid-draselny-65-m ... cEQAvD_BwE
Kdo je připraven, není překvapen.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Jodid draselný se nedoporučuje pro osoby starší 40.let !!!
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Zajímavá zkušenost: Od pátku jsem se dnes konečně vyspal - z důvodu různých faktorů jsem z pátku na sobotu spal 3 hodiny, ze soboty na neděli nic, z neděle na pondělí 2h a z pondělí na úterý 3h. Následek - fyzické schopnosti prakticky neomezeny, musel jsem se teda trochu více obléct - byla mi zima, ale nevykonával jsem žádné fyzicky náročné činnosti. Mentální schopnosti tam už to začínalo být horší, připadal jsem si hloupý, soustředit se na něco bylo hodně těžký, rozhodnout se jestli chci teplou nebo studenou večeři mi trvalo asi 15minut.

Teď to ještě vyzkoušet s nějakou fyzickou aktivitou, nebo nedostatkem jídla.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět