Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Tak vymeň babku, alebo jej odpoj dodávateľa informácii typu "že po voľbách sa bude znárodnovať".. :D
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Solo_Kameň píše: 04.03.2023 7:39 No hej, to mi aj moja babka rozprávala, ako bolo super, že všetko bolo znárodnené a teraz už sa teší, že sa bude po voľbách znárodňovať znova. Toľko zlomyseľnej nenávisti, ako posledný rok, čo som s ňou bol v kontakte som ešte u nikoho nevidel. Myslí si, že z toho niečo získa a že podnikatelia by mali vysieť na stĺpoch. :lol:
Protože pak bylo co rozkrádat. Typická čecháčkovská kratochvíle :D
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Cunici dneska prisli tak presne, ze bych si podle nich mohl stelovat hodinky. Akorat ze pokracovali dal do zahrad a na louku mi nevytahli. Bud se jim nechtelo na svetlo od uplnku, nebo me videli. Sehnal jsem si z kina pytel proslyho popcornu, od zitra jim zacnu podstrojovat
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Akorat jsem se vratil od znamyho, co rekonstruuje chalupu, ze prej sehnal dobry tesare a jde jim to od ruky... No vydrzel sem tam 3 minuty. Late byly pribity tak na kazdou patou krokev, u ostatnich se fachtmani netrefili hrebikem do krokve. No a hadejte co znamy na to? V patek bere dovolenou a jde to po nich predelat, aby mohli pristi tyden pokracovat. Nebude nic reklamovat a zaplati za dilo plnou cenu, ze si pry nechce pridelavat problemy. Pak ma to remeslo nejak vypadat
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Nojo, asi chce, aby to dodělali... ;) Já dnes přebíral byt po rekonstrukci. Vše O.K., pokud byly problémy, tak spíš, když jsem sám něco nedomyslel. Ale ceny dnes, to je kapitola sama pro sebe. Co bych ale čekal, když jsme dali včera v cukrárně se ženou za latéčko, kapúčo a dva zákusky 368 Kč :head .
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

PaF:
Téměř 465Kč za blbé maliké Lindory děvčatům na MDŽ. Taky sem hleděl. Kolik stojí malý dort se radši asi ani neptam.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

No jo, to se musí vybírat, co je v akci, já utratil 3x 49,- Kč za čokoládové kuličky v krabičce, co normálně stojí stovku :D Tak jsem ještě ušetřil :)
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Musíš kupovat do zásoby zásadně PO akci na tu následující. Takže povánoční výprodej => vysvědčení a valentýn, po valentýnu na MDŽ, po MDŽ na velikonoce, po velikonocích na svátek matek,..... mezitím narozeniny a tak. MYSLET a nesežrat jim to.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

No to neviem neviem. Príklad: Mini hifi v jednom nemenovanom elektro, pred vianocami 117€, povianočne výpredaje 145€, a teraz 130€...
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Díky za radu, příště pozvu ženu na kafe a dort z výprodeje, ta bude ráda, že jsem šetrný :rofl .
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

bacil píše: 09.03.2023 16:38 Musíš kupovat do zásoby zásadně PO akci na tu následující. Takže povánoční výprodej => vysvědčení a valentýn, po valentýnu na MDŽ, po MDŽ na velikonoce, po velikonocích na svátek matek,..... mezitím narozeniny a tak. MYSLET a nesežrat jim to.
Hmm. Já si pamatuju, že my jsme kdysi třeba takovou studentskou pečeť ve škole vyráběli. No nestálo to za tu námahu. Když se podívám na cenu dneska tak mi přijde, že nastal čas oprášit starý recept a myslet na ženy takhle. Proč kurňa studentská pečeť stojí přes 100Kč? (ta větší dokonce těžce) To si někdo dělá srandu?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Studentská pečeť byla kdysi "levná dobrá" čokoláda pro chudé studenty, do které se do prostoru místo čokolády dávaly odpadní (zlomkové) arašídy, levné rozinky a kusy želé, postupem času se z odpadu stalo luxusní zboží.

Nejlepší a levná čokoláda je Lidl na vaření 200g, není u cukrovinek, ale u věcí na pečení. Pak ty "dárkové" hořké v Lidlu a "dárkové" hořké v DM. Dárkovej kaufland nemá tak dobrý čokolády, ikdyž stojí stejně jako v lidlu a mají jednoho vlastníka.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Kam na ty ceny chodíte? Tuhleva u nás byla ta pečeť za pár kaček, tak jsem zase jednu sežral za pár hodin :(
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

bacil píše: 21.03.2023 23:33 Nejlepší a levná čokoláda je Lidl na vaření 200g, není u cukrovinek, ale u věcí na pečení.
Jakože bych na uplácení někomu koupil Lidl čokoládu na vaření 200g? Ty jo to asi ne. Ale mimochodem, já ji mám taky celkem rád a umím si ji křoupat.
Celkem faj by v dnešní době bylo něco jako recenze konzerv na zdejším fóru, akorát samozřejmě recenzované civilní zboží.Čokoládu znám, ale dobrý tip je dobrý tip.
cipis píše: 22.03.2023 0:10 Kam na ty ceny chodíte?
Přímo od mluvčího ORIONu. Navštiv Tesco a uvidíš.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Nemusím do tesca, mám po cestě penny a když se trefím na akci ...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Když je jídlo v akci, znamená to že se musí prodat dřív, než si někdo všimne toho co v tom je a navíc když to koupí lidi levněji, mají smysl celkem velkoryse promíjet nedostatky. Tzv. 2v1.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Slevové akce mají pochopitelně úplně jiný význam ;) .
Už jen proto, že ty slevy se pravidelně opakují na ty samé výrobky je blbost co píšeš.
Solo_Kameň
Příspěvky: 59
Registrován: 27.02.2021 12:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Solo_Kameň »

bacil píše: 22.03.2023 23:50 Když je jídlo v akci, znamená to že se musí prodat dřív, než si někdo všimne toho co v tom je a navíc když to koupí lidi levněji, mají smysl celkem velkoryse promíjet nedostatky. Tzv. 2v1.
Samozrejme, firma určite vynaloží desiatky tisíc eur len preto, aby zostavila jednu šaržu produktu s kvalitatívne nižím zložením a potom zatelefonujú do každého hypermarketu, aby to predali v zľave a ďalšiu šaržu nech predávajú za normálne ceny, že? :lol:
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Jj, to je volovina, zásadní význam akcí je v tom, že lidi k tomu dokoupí to, co je v "antiakci".
Ale když se tento účel prohlédne a člověk udrží disciplínu, tak to má smysl. Je to třeba vhodně načasovat, protože většinou je regál akčního zboží vykoupený dřív, než si člověk vzpomene. A je to čím dál dříve, což samozřejmě také něco značí ...
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Krevel »

Tak jsem strávil dnešní ráno s ChatGPT a musím říct, že je mi z toho trochu nevolno. Zkoušel jsem diskutovat trochu více kontroverzní témata a musím říct, že to je neuvěřitelná levičácká propaganda a v podstatě pokud se přímo nezeptáte, tak vám to nedá protinázor. Předpokládám, že je to způsobeno tím algoritmem vyhledávajícím data. Co se týká tvrdých dat, tak to není schopné dát žádná čísla nebo i přesné studie, většinou se to jen odkáže na instituci co tu studii dělala a většinou to jsou státní insituce. Vyhledávání ve vědeckých databázích bych řekl, že neexistuje, podle mě to bere data tak možná z googlu a wikipedie (teď mě napadlo, že jsem se na zdroje mohl zeptat :D). V jednu chvíli mě pobavilo i vyděsilo když vám jednu věc představí jako hotovou pravdu a když se zeptáte na protinázor nebo přímo nabídnete nějakou alternativní teorii (s vědeckými podklady), tak ten odstavec začne ve stylu "na toto téma je mnoho názorů" nebo "někteří věří". Musím uznat, že rychlost s jakou to vyhledává a plodí "smysluplný" text je neuvěřitelná, myslím, že za spoustu informací a jejich zpracování by se nemusel stydět kdejaký středoškolák (a kdejaký novinář). V opravdu odborných věcech (dal jsem tomu napsat několik odstavců o různých teoriích používaných v technické praxi) někdy dost pokulhává (asi stejně jako info na wikipedii). Na jednu stranu jesme ohromen tím kam jsme se posunulli v umělé inteligenci, na druhou stranu mě děsí ta neúplnost informací, ktere to předžvýká podle momentálního společenského narativu...jak jsem psal na začátku, je mi z toho nevolno
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Odpovědět