Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Velice děkuji svému synovi za užasnou spolupráci v neděli při stříhání ovcí i dnes při porážce. Zastal spoustu práce, kterou já ze zdravotních důvodů nedal. Věřím, že mne jednou plně nahradí, ale zároveň si přeji aby to nebylo příliš brzy. I když, nikdo neví jak to má napsané.
Čechy čechům !!!!!
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Něco na mě leze, už podruhé co mám letět na služebku mám nějakou infekci :evil:

Celý tento týden, v ranních hodinách, když jezdím do práce po D5 tak potkávám vojenskou techniku (džípy, kontejnery, cisterny...) na převozních vozech, ale jede směrem na Německo.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak jsem se včera rozhoupal a pořídil svou první rádoby mysliveckou zbraň - IŽ 27 Sporting. Ale za tu cestu bude muset snad střílet sama.
Jižní Čechy-Ostrava 13:00 odjezd říkám si je hezky, pojedu na mašině. V Prostějově první bouřka, chytnul jsem kraj a stihl se schovat na benzíně, po půl hoďce jsem pokračoval. Druhou jsem dojel na dálnici Olomouc-Ostrava, zase jsem chytl kraj dopadlo to dobře.
Po cestě z Ostravy jsem se stavil u kámoše v Prostejově na kafe, Před Brnem jsem trochu zmokl, ale dalo se to. Na příjezdu do Rosic Vidím jak je jedna bouřka (Blesky) na levo (cca Ivančice/Dukovany) druhá na pravo (cca Zbraslav/Velká Bíteš) No za Zastávkou už jsem byl mokrý durch. Třebíč-Jaromeřice nad Rokytnou-Moravské Budějovice se dalo jet ještě tak 70, Za Morávkama 40-60 tma, mokro a navíc se to ještě z cesty odpařovalo takže mlha(+ srnčí). 23:45 úspěšný příjezd domů :D

PS: Jezdit po tmě na mašině stojí za prd. Ale jezdit na ní po tmě v mokru a mlze je echt hnus.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

ale dal si to aj v takych podmienkach, takze skusenost naviac :D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Tak nejak se to seslo a dnes mi meli dorucovat 3 baliky: Zasilkovna, PPL a posta. Telefony:

Zasilkovna:
- Dobry den, jsem pred domem, jste doma?
- Jsem, ale nevidim vas. Kde stojite?
- Kousek od Billy.
- Tak to jste ve meste 15 km daleko, tady nemame ani Jednotu.
(Odesilatel zvrzal adresu.)

PPL:
- Dobry den, prosimvas, nezlobte se, ja jsem na vas zapomnel, muzu vam to dovezt v pondeli?

Posta:
- Dobry den, vezeme vam balicek, ale porouchalo se nam auto, zajedte si pro to na pobocku.
(Nepojedu 2x10 km, proto jsem to chtela na adresu...)

Dneska mi fakt neni prano :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

JJ, to by jsi je mohla utlouct pažbou a stejně nebudou zvládat svoji práci. A při tom je to tak jednoduché... :rofl :rofl :rofl
Trošku upravená věta z Pelíšků.
Dnes jsem zvládl být v práci 5,5 hodiny, už se lepším :clap :rofl . Ne, fakt mě to štve, snad se to brzy rozjede jako předtím ( myšleno mě ), práce je dost.
K večeru přijede syn a budu předávat zase zkušenosti. Těšíme se oba.
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Haluziak píše: 17.06.2022 8:26 Tak jsem se včera rozhoupal a pořídil svou první rádoby mysliveckou zbraň - IŽ 27 Sporting. Ale za tu cestu bude muset snad střílet sama.
Taky ho mam a bude ti slouzit dobre. Za tich par tisic co stoji je to dobry. Strili to dopredu, kryje to dobre. Zrovna zitra mame mysliveckou soutez v trapu. Posledne jsem to s bajkalkou vyhral, obzvlaste majitele berett to nesli tezce. Doporucuju u ni docistit pilnikem a pak prelestit jak uzamykani,tak vyhazovace. Na tom mem kusu byl pridavek tak 6 mm a slo to pak zavirat z tuha. Inu holt poctiva kovarska prace, jak je u vrcholu ruskeho strojirenstvi zvykem.

Proforma:
Me shodou okolnosti vcera volala pani z posty, ze mi vezou balicek, ale ze se ridici udelalo zle tak mi ho ulozi na pobocce. Tak sem ji nakonec donutil nechat mi to dorucit dalsi den, tech kecu ale...

U nas se dnes zadarilo. Kudla, bez 25 cisel rovnej metr
Přílohy
IMG_20220617_121549_1.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

I když se to tady nebude mnohým líbit, musím napsat, že s Českou poštou jsem nikdy žádný problém neměl. A to i v případě, že někdy bydlím na velké samotě v polích u lesa a příjezdová polní cesta spíš než komuníkaci připomíná tankodrom.
Ale jedná se o poštu vesnickou a známe se.

A v zájmu objektivnosti musím uznat, že i alternativní dopravci byli stejně dobří.

Klobouk dolu před všemi, protože já bych na takové hledání neměl ani náhodou.
*
Ale stejně furt preferuji balík na poštu. Stejně musím občas do civilizace a nechci zbytečně trápit dopravce...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2948
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Cena stoupá, nálada klesá.
20220618_103014.jpg
Otázka za zlatého bludišťáka je: do jaké ceny se lidem vyplatí jezdit do kolbenek?

Do těch moderních "polních" fabriky leckdy hromadná osobní doprava nejezdí a když už ano, leckdy v nevyhovujícich časech. Například poslední odpolední spoj v 19 hodin a odpolední končí v 22. :? :(
Mnoho lidí totiž nejezdí proto, že by je to bavilo, ale proto, protože musí.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Haluziak píše: 17.06.2022 8:26 PS: Jezdit po tmě na mašině stojí za prd. Ale jezdit na ní po tmě v mokru a mlze je echt hnus.
Normálně bych řekl 'There's an App for That', ale ona moc není. Ale zase jsou na to jiné věci:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Popravdě mi ale nevadí v mokru až tak to že jsem mokrý já (dá se vyřešit nepromokem no a nebo prostě uschnu), ale to že to veškerý ten bordel ze silnice zvedá a zafláká to kompletně podvozek a taky to že je to nebezpečné jak cip (ztráta přilnavosti pneu v náklonech, brždění a akceleraci).
drigon píše: 18.06.2022 10:37 Cena stoupá, nálada klesá.

Otázka za zlatého bludišťáka je: do jaké ceny se lidem vyplatí jezdit do kolbenek?

Do těch moderních "polních" fabriky leckdy hromadná osobní doprava nejezdí a když už ano, leckdy v nevyhovujícich časech. Například poslední odpolední spoj v 19 hodin a odpolední končí v 22. :? :(
Mnoho lidí totiž nejezdí proto, že by je to bavilo, ale proto, protože musí.
Jestli je kolbenkou myšlena práce/zaměstnání, tak můj názor je akorát, že za ty léta zpohodlněli a před cestou do roboty potřebují nasměrovat správným směrem a velkou pevnou botou jednu do zadele na šťastnou cestu k běhu na šichtu. Ještě tři roky zpátky jsem jezdil den co den na Babettě za 1,8l/100km a to na mix N95 a E85 (50:50) kde ten E85 stál myslím 23Kč/l. Za týden a něco mě to stálo myslím přes 120Kč na nádrž a když započtu olej, tak jsem jel ještě o pár korun levněji než hromadná doprava. Zvládal jsem to. Dneska už jen s láskou vzpomínám. Jak na ty časy, tak na ty ceny. Skoro mám nutkání o tom napsat storíčko.
Jinak ale pokud to nemá být teda nějaký takový extrém, tak prostě doporučuju domluvit se zaměstnavatelem. Buď na nějaké výpomoci či zajištění odvozu. Ono je taky fakt, že dnes to berou zaměstnavatelé jako rodeo a zvykli si, že píchačky (a následný slovní sex) jsou jediná zaměstnavatelova povinnost. Celé špatně a úplně naopak.

Jinak mám-li se vyjádřit k cenám, tak ano štvou mně tak jako každého, ale zas na druhou stranu je fakt že lidi víc na těch silnicích zvolnili, pár jich přesedlalo na jednu stopu (či jiné alternativy, třeba stehenní pohon) a já se naučil dělat dlouhé výlety na jednu nádrž s průměrnou spotřebou 3,68 a 3,33L/100km. Takže všechno zlé je k něčemu dobré.

A jinak se teda dívám, že těch 47,5Kč/L/N95 (či €1.90 něco) jsou dneska nějaké celorepublikové standardy či co. To mě možná štve ještě více. Kecy jak by měl fungovat svobodný trh, ale rýžuje se na tom rýžuje trh–netrh.
Naposledy upravil(a) Grunt dne 18.06.2022 11:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ve ctvrtek zakoupena tahle aku retezovka: https://www.lidl.cz/p/parkside-aku-rete ... p100345092 Benzin jsem nechtela, nedelam s ni tak casto, aby se mi benzin nestihnul uvnitr zkazit :-) Proste nechci hlidat, jestli tam neco nezustalo, jak je to tam dlouho nebo jestli jsem namichala spravnou smes (pokud by to bylo neco na smes).

Dnes rano nadelan prvni m3 dreva. Na zkousku. Musim rict, ze pila je na takove to domaci zvykani :-) prijemne lehka, vyvazena, obratna a prekvapive dobre se s ni pracuje. Na 2x 4Ah baterky zapnute na maximalni vykon + maximalni vykon pily to vydrzelo prijemnych cca 25 min. (cisty cas rezani). To bylo pro mne prekvapeni, cekala jsem min. Mam doma i druhou sadu + dvojnabijecku, takze by nebyl problem rezat prakticky porad, ale nejsem profik, i ja potrebuju oddech :-)

Kupovano s hlavnim zamerem chodit do lesa na klesti a sousky, pririznout par kusu na delku voziku a odvezt, takze tahle vydrz je naprosto OK. Pri domaci priprave dreva uz mi je jedno, jak dlouho to vydrzi, vzdycky budu mit po ruce nahradni baterie. Reze rychle, ciste, nekouse se a pokud nebudu uplne blba, asi mi zustanou i vsechny ruce a nohy :-) Takze za mne spokojenost.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
BOB2016
Příspěvky: 141
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

Vcera, 21:45 nemecka dialnica 160 na tachometri a zrazu pozeram ze mi klesa rychlost. Vymacknem spojku, motor okamzite postal a uz som sa len dokotulal asi kilometer a pol na blikackach.
Viac som nenastartoval. Nie som clenom ADAC, takze odtah z dialnice k hotelu kde sme mali rezervovanu izbu 320€ !. A cakali sme cca 2 hodiny.

Asi som zadrel motor, uvidim ako a kam to dostanem do servisu a kolko ma tento zazitok celkovo bude stat :-)
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Jestli je to modernější auto, tak to bude jen nějaká blbost.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Objevila jsem pomerne zavazny problem. Napsala jsem klientovi, vysvetlila mu to a navrhla reseni. Muzu jit klidne spat. Protoze on ted spat nebude. :lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ibex »

Dnes zahajuji první den dovči v Podkrkonoší. Rodina odpadla nečekaně rychle (po tom parnu se není co divit..), takže sedím na lavici před chalupou, Budvar 33 v ruce a poslouchám muziku přes tecsun.. 8-) :beer
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

bacil píše: 18.06.2022 16:19 Jestli je to modernější auto, tak to bude jen nějaká blbost.
Blbosti můžou bejt drahý.
Je-li to nějaké modernější auto, tak klidně mohl selhat dlouho nevyměněný olej patřičně naředěný palivem.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak po delsi dobe cely den na strelnici, unaveny, vypeceny ale rohlik jak se patri. Presnost by byla, ted jen potreba zapracovat na rychlosti, coz nebude tak jednoduche :) (me to suseni desne nebavi)
Vyzkousena bazarova koza, na 50m slugy 15cm od sebe, na to ze jsem z ní strilel poprve a z brokovnice celkove po hodne dlouhe dobe dejme tomu. Ale A4 gongy cinkali z glocku stabilne i z 35m a různých poloh.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Tak zadřený motor se pozná hned. Startér s tím nehne, nebo s tím hne, ale velice špatně.
drigon
VIP
Příspěvky: 2948
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Přetržený rozvodový řemen zase podle toho, že s motorem startér točí úplně navolno.
Koukej tak, aby jsi viděl.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od eotto »

Na jaře se mi na dálnici na dodávce utrhnul protektor a auto zheblo. Motor točil ale nejelo to. Odtahovka domů a spekulace co se stalo. Několik telefonů a internet a bylo vyřešeno.
Bylo to nárazové čidlo (prý může vyskočit i po průjezdu větší díry ve vyšší rychlosti). Ta mrcha odpojí palivo od motoru. U mého Dukáta je u baterky. Takže stačilo zmáčknout knoflík na tom čidle a bylo po problému.
"Mors certa hora incerta"
Odpovědět