Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Asi bylo myšleno nejen ze zdi, ale i ze spotřebiče, protože i kabel volně ložený do sebe může při zásahu domu bleskem naindukovat tolik energie, že to spotřebič zničí, i když není v zásuvce.Bez vodiče vedoucího ze spotřebiče je menší pravděpodobnost, že se zařízení odpálí.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Proud indukovaný magnetickým polem je závislý (i) na délce vodiče. Pokud máš do spotřebiče daný třeba třímetrový kabel, který vytáhneš ze zdi, na těch třech metrech se ti naindukuje dost na to, aby spotřebič shořel, pokud to práskne hodně blízko. A od hořícího spotřebiče třeba byt (nic zvláštního).
Naopak že by se na vodiči naindukovalo tolik, že by z jeho koncové vidlice šlehaly plameny, které podpálí podlahu není moc reálné.
Óðinn á yðr alla
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vilik010 »

Zajímavá zkušenost.. ve vedlejší osadě byla taková menší cikánská chlastačka, která se zvrhla co se dělo tam nevím, ale asi to byl masakr. K nám do osady jen vyrazila trestná výprava na sousedův barák , kde se někdo schovával. Soused, hodně ztracená existence, už tou dobou ležel v nemocnici, kam ho odvezla rychlá, protože byl dobitý, že si nebyl podobný a doktor říkal něco že tohle už je otrava alkoholem. Našli ho ležet na silnici.
Přijeli jako velká voda 3 auta a vyskákala tlupa kobylek a začali házet do oken špalky, kamení, truhlíky atd.. dost mě překvapilo kolik toho nejlevnější plastová okna vydrželi Snažili se vyrazit dveře atd.. Lezli do oken, řev, nadávky, štěkot psů..
Ve výsledku se dovnitř pořádně nedostali a po cca 5 minutách zase utekli a byl klid. Policie přijela s dlouhými zbraněmi a rozháněla to po okolí asi 2 hodiny. Ale v takové situaci, kdyby si spletli adresu tak jsem byl asi v televizi jako vrah, protože toho prvního co by rozbil okno a lezl dovnitř se slovy, že nás zabije, bych poslal buck shotem zpět ven. Ale říkal jsem si tady jich bylo pár, ale v USA tisíce. Nic moc..
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Stáhni si pár záběrů z počátku demonstrace či nepokoje a zkus vytipovat jedince, kteří to často nenápadně vedou. Samozřejmě i jedince ozbrojené a cvič pořadí cílů. Teda pokud nemáš gatling nebo plamenomet.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Novy pouzdro na kytaru. 3 cm polstrovani, polstrovani i ve spodni casti, na ktere to stoji. A hlavne uchyt se suchacem na krk kytary. Zadovy system, mozno nosit jako batoh. A 4 pomerne slusne velke kapsy.

Ano, kupovala jsem to uz s vyhledem, ze to nebudu pouzivat jen pro kytaru :-)
20200617_185506.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Taky jsem nakupovala :lol:
20200617_191842.jpg
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

dnes
Přílohy
FG_CD_Vím co mám rád.jpg
Naposledy upravil(a) Patrol dne 18.06.2020 11:48, celkem upraveno 6 x.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Hezký obal ;)

Já se teď pokoukávám, že bych doplnil zásoby ceslakonu a balení 100tablet 250mg skoro nikde není, už teda asi 3 měsíce, ale doufal, že už se zase začne objevovat...
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Velice zajímavá statistika, která stojí za přečtení

Příspěvek od Joe Azbest »

Česko je osmou nejmírumilovnější zemí světa: v čem boduje, kde má rezervy
Málo se vraždí, platí přísná pravidla pro držení zbraní, rozumíme si se sousedními zeměmi. Věznice jsou ale zbytečně přeplněné.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Novinky z českého zdravotnictví. Po dvou týdnech ve špitálu propuštěn bez diagnózy. Za týden si přijďte na kontrolu a výsledky MR.
Otázka v kolik? Tam se neobjednává ale přijďte kolem 11 ráno tam bývá děsný nával.
Tak jsem přišel v 11:37 v práci peklo a Brněnská MHD taky excelovala.
A tam na mě - my na Vás nemáme čas, máte bolesti? Ne? Tak si přijďte zítra v osm.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Áno hádáte správně, pořád čekám. :head
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

...tak se drž, chlape!
To já mám naštěstí veselejší příhodu. Nestala se sice dnes, ale předevčírem a je fakt pravdivá.
S kámošem jsme vymysleli, že si užijeme trochu "urbexu" a prolezeme taky nějakou tu ostravskou haldu. Referoval jsem mu něco o opuštěném protiletadlovém krytu, pozorovacím "einmannbunkeru" z války atd. Tak jsme koupili flašku solidního rumu, nějaké ty vanilkové doutníky a vypravili jsme se směr Ostrava - Hrušov. Všecko super. Prohlídka terénu byla nad očekávání. Bonusový byl vybydlený dům, který jsme prošmejdili od sklepa po půdu. Jak z nějakého post apo filmu :yes . Vyškrábali jsme teda na další, dnež již přírodou zcela polhcenou haldu za bývalým dolem Hubert, neboli později "Stachanov". Tam na vrcholu stojí právě ten zajímavý einmannbunker.Tam do nás také zahučely poslední loky rumu a haldu jsme sešli směrem k ulici Riegrova. Kdo zná, ten ví...Zkrátka se jedná o takovou trochu "vyloučenou lokalitu" :angel . Je vyloučená dost! Spíš taková no-go zóna, nefalšovaný Bronx, zkrátka totální Mordor :mrgreen: Úpatí džunglí porostlé haldy je přímo u paty jednoho z domů. Jak jsme scházeli, odpadu začlo přibývat a už jsme slyšeli veselé štěbetání místních, specifických obyvatel. Když jsme se jim zjevili před očima "odnikud" z poza jejich baráku, nevěřícně zírali. Byla to taková omladina a děti. "Co tu děláte...? Vyvalila na nás jedna slečna specifickým přízvukem. "My jsme na výletě....". Ona se nedala: "Ne, vy jste Ukrajinci!". A druhá se přidala: "Ukrajinci kradou děcka!" ....Přátelé opravdu nekecám. Těmito slovy nás přivítali.....Takže jsme teda raději pokračovali v procházce. Zbývalo projít středem celé té veselé čtvrti. Posedávali a postávali tam všude její prapodivní obyvatelé. Vyloženě jsme tam nezapadli, a to nejen barvou kůže :( . Nebyl to moc komfortní pocit, že se na nás tak blbě dívají, co tam "na jejich území" děláme. Ale jak jsme byli nasáklí tím rumem a zhulení z těch vanilkových čibuků, tak jsme se začali tvářit, jako že tam patříme a každému dospělému chlapovi jsme kynuli na pozdrav a žoviálně jsme volali: "Čáu!" a "Ahóój!"...jako, že to jsou staří známí. Jak jsme přišli, tak jsme taky odešli....a že bylo málo hodin, stihli jsme v Ostravě - Přívoze ještě pár piv. :rock
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak to mohla být sranda, ale mohlo to dopadnout i jako béčkový horor ;) Ostravský masakr tupou sekyrou.

Každopádně 4 hodiny v čekárně - začínám chápat toho kokota z Ostravy.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

jak vidím, tak čekací klasika v nemocnicích je stejná v každém rohu naší republiky. Před pár lety jsem vezl ženu na vyšetření do Motola, byla na rizikovém těhotenství. Objednaná byla na určitou hodinu, ale takových lidí bylo zřejmě víc. Celková doba čekání nakonec byla cca 5h, s tím, že před dvanáctou doktorka zavřela ordinaci a šla na hodinový oběd. Takovým "vtipným" ukončením a rozloučením byla částka 300Kč, kterou po mě chtěl vrátný při výjezdu z parkoviště motolské nemocnice (30min/30Kč)
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

mukl píše: 19.06.2020 11:30 ...tak se drž, chlape!
To já mám naštěstí veselejší příhodu. Nestala se sice dnes, ale předevčírem a je fakt pravdivá.
S kámošem jsme vymysleli, že si užijeme trochu "urbexu" a prolezeme taky nějakou tu ostravskou haldu. Referoval jsem mu něco o opuštěném protiletadlovém krytu, pozorovacím "einmannbunkeru" z války atd. Tak jsme koupili flašku solidního rumu, nějaké ty vanilkové doutníky a vypravili jsme se směr Ostrava - Hrušov. Všecko super. Prohlídka terénu byla nad očekávání. Bonusový byl vybydlený dům, který jsme prošmejdili od sklepa po půdu. Jak z nějakého post apo filmu :yes . Vyškrábali jsme teda na další, dnež již přírodou zcela polhcenou haldu za bývalým dolem Hubert, neboli později "Stachanov".
Ach ty vzpomínky. Přívozská halda, Stachanov, důl Rudý říjen...tam jsem trávil své jinošské mládí. Haldu jsem měl za barákem. A někdy se mi zdá, že jdu do střeleckého kroužku Svazarmu jak před lety a proplétám se znovu mezi temnými budovami na Rudém říjnu. Zvlášť v zimě to mělo grády. :yes
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

Přátelé - na podzim dostal můj zubař (hoch o cca 15 let mladší) trošku vyhubováno. Byl jsem objednán jako první na 8.30. V čekárně nikdo a pan zubař se dostavil v 8.45 a vzali mně pár minut poté. Po mých podvratných řečech se cítil ukřivděn. Ve čtvrtek tento týden proběhla další návštěva - vzali mně o jen o pár minut později. Pamatovali si se setřičkou oba. :-) :-) A to minule nedospěla debata natvrdo do situace vyjasnění si kdo je tam vlastně pro koho. Skutečně si myslím že naše zdravotnictví má peněz dost. Ale jednání s lidmi je naprostá katastrofa... Kdyby někoho měli na křesle a byly komplikace, tak klidně hodinu počkám - stane se. Ale chodit pozdě do služby a tvářit se za spasitele, tak to skutečně ne...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

To je součástí obecné neucty ke všem a všemu. Výchova, měřítka hodnot etc. Normální. Do příchodu Bídy a Nouze nebude jinak. A vůbec, co hudráš. Nestěžoval sis na jeho práci. Takový zubař se blbě shání😆
Udělám co musím
lordCorvin
Příspěvky: 102
Registrován: 22.12.2011 12:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od lordCorvin »

Podobný zážitek. Čekal jsem hodinu, než jsem přišel na řadu. Kdyby ty káči recepční něco řekly, mohl jsem sedět venku na sluníčku. Takhle jsem se jako astmatik dusil v roušce v přeplněné čekárně a s mou haksnou zlámanou při nehodě jsem stál, dokud mi neruply nervy. Doktor se ještě rozčiloval, že sestry mají moc práce, aby mohly vystrčit hlavu a něco kváknout. Práce té jedné bylo najít hezký obrázek do kalendáře v compu. Výsledek - hledám nového zubaře, i když s prací tohoto jsem byl spokojený.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Seš moc velkej cíťa. Já mám zkušenost takovou, že žádnej pořádnej zubař nestojí o nové pacienty a proto su rád, že za zubařem celá rodina dojíždíme jenom 40 kiláků, neboť místní, ikdyž by mně rád vzal, to prostě neumí. A to jsme se tam tenkrát dostali jenom obrovskou náhodou a anabází (místní byl v lihu), přestěhovaná ordinace, náhodou přijímali nové klienty. Za měsíc už tam byla cedule, že nové nepřijímají. Tak buď hodnej na svýho doktora a přines mu .223 v dárkovým balení s pozvánkou na střelnici.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Doktory je potřeba mít za kamarády. Takhle mám pokrytý zubaře, praktickou doktorku, chirurga, urologa...
PS: a všichni se zbrojákem
Odpovědět