Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Ano :yes
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Dnes jsem si ráno přivstal a až teď se zastavil. Se švárou jsme ve dvou chytali ovce, který ovčák ostříhal, odčervil oočkoval, a ořezal jim kopejtka ( 6ks), zabili, vyvrhli, stáhli, a rozbourali jsme pak sami další čtyři beránky, a do toho mi kolega dal blbě na prdel střelený srnče, že by to dal psovi, jestli to nechci, bo už je srnčího přežranej. Takže celej den s kudlou v ruce. Uf, ale pocit z dobře vykonané práce k nezaplacení. :D (Kdyby někdo z nedaleka(Turnova) toužil po čerstvém domácím jehněčím, nebo kusu srnčího, tak písněte SZ, dokud se to máčí ve vaně. Zejtra to nabalíčkujeme a zamrazíme.)
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Nedelej mi chute! 8-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

2 hodiny! jsem se morila s nejakou nepovedenou aktualizaci Win. Zatraceny Windowsy! Nekolikrat modra smrt, potom nefunkcni mys, hyperaktivni mys, nefunkcni funkcni tlacitka na klavesnici a podobny chutovky. Nesnasim Billa!
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma:
  1. Za to Bill nemůže.
  2. ElementaryOS
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

proforma píše: 20.11.2020 15:22 2 hodiny! jsem se morila s nejakou nepovedenou aktualizaci Win. Zatraceny Windowsy! Nekolikrat modra smrt, potom nefunkcni mys, hyperaktivni mys, nefunkcni funkcni tlacitka na klavesnici a podobny chutovky. Nesnasim Billa!
Přejdi na Apple. Já to před lety udělal a nebylo to úplně špatné rozhodnutí ;)
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od hrd »

Jsem loni koupil dva levné notebooky od O2 jako dárek. Na jednom jsem dělal Windows update od pátku až do neděle. Jenom to, že jsem se nasral, že to fakt nevzdám, mě dostalo až do finále.
(Jinak na ten druhý jsem se týden snažil nacpat Linux, abych nakonec zjistil, že musím udělat update BIOSu, jinak Linux nenaběhne. Ale ten BIOS update šel udělat jen z Windows, které už jsem mezitím přepsal Linuxem.)
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Hirens boot USB ...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Fab: nemuzu prejit ani na Linux, ani na Maca, protoze 1) programy statni spravy, se kterymi musim pracovat, jsou delany jenom pro Win (a jakakoli emulace v jinych systemech nezaruci jejich 100% funkcnost), 2) IT v nasi firme je zavilej windowsak a vsechna nastaveni VPN a interne vyuzivanych programu jsou pro Win (viz bod 1). Na budku...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma píše: 20.11.2020 18:12 1) programy statni spravy, se kterymi musim pracovat, jsou delany jenom pro Win (a jakakoli emulace v jinych systemech nezaruci jejich 100% funkcnost)
Dvě možnosti:
  1. Dualboot. Jedna partišna jako nutné zlo či
  2. Virtualiace (qemu, virtualbox, nevímcoještě). Dřív to býval trochu problém, dneska není ani v nejmenší, protože podporu virtualizace mají i ty nejlevnější low-end procesory.
stejně dřív či později nastane to o čem už se hodně dlouho mluví:
  1. Microsoft zpoplatní svůj operační systém podobným modelem jako Ofice365 (subscription) aby měl z čeho zaplatit vývoj OS či
  2. Utne vývoj NT jáder protože to nebude mít z čeho zaplatit. Použije něco co už existuje a pouze přes to přetáhne svoje logo. Pak popřeju mnoho štěstí s kompatibilitou.
Na ten den se hodně těším/netěším. Těším protože budu moct konečně říct "vždyť já to říkal". Netěším protože následný bordel budu muset řešit právě já.
proforma píše: 20.11.2020 18:122) IT v nasi firme je zavilej windowsak a vsechna nastaveni VPN a interne vyuzivanych programu jsou pro Win (viz bod 1). Na budku...
To by neměl být problém.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Grunte, obavam se, ze Tvoje reseni je prilis optimisticke. Znas opravdu dukladne programy statni spravy? Je to fakt na hlavu: do ceho muzou, namontujou dneska uz pravekej Cetrix, kterej jde dobre nainstalit jenom s MSIE. Zkousela jsem to v Linuxu pres emulator, fakt to nefachalo na 100 %. A jeste lepsi jsou jejich uzasny uplne obycejny wordovy formulare, ktery jsou pro jistotu zamceny a zaheslovany proti upravam, takze v Librach nebo ve Wubi pod Ubuntu byvaji bud nevyplnitelny, nebo se to tak rozhodi, ze 10strankovej formular se ti rozpadne na nejakych 28 stran. Fakt nemam tolik casu, abych na svym compu resila nasledky toho, co urednik neumi.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

A v čem je problém? Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to :D :D

Přemýšlel jsem o jubilejním stém příspěvku a tohle mi skutečně nedalo... :D :D
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma: Aha, tak to mnoho zdaru. Poslední IE vyšel myslím někdy 2013 teď je těžce za linií EoL a už vlastní produkty Microsoftu ho přestávají podporovat. Hodně nervů přeju. Kvůli automatickým aktualizacím nespávám i já.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@MartinSk: Nerikam, ze to nejde vubec. Jenom ze to pusobi tolik problemu, ze jejich reseni je pro mne z casoveho hlediska neefektivni. Nez se s tim prudit nebo platit nekomu, aby zprovoznil, co urednik zvoral, to se radeji pujdu projit nebo neco zreju na zahradce... :angel
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

Máš pravdu. Teď jsem před pár dny nafasoval nový služební mobil. Když služební - tak jsem ho strčil svým elektronikům, ať mi to zprovozní a mladý to dělal poctivou půlhodinu. Já bych se u toho někde zaseknul, nebo by mi to trvalo odpoledne...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od marabu »

@Proforma, pokud máš služební komp, tak to asi nemá cenu řešit. Virtualizace celého Windows OS pod Linuxem funguje v pohodě, ale tvůj problém s updatingem to neřeší :) musíš updatovat ten image s Windows :) výhoda je ale možnost snapshotů a rychlý návrat k předchozímu stavu.
Taky člověk musí počítat s tím, že pokud mu systém spravuje jiná instituce, je jeho soukromí nulové, takže pokud by ti ten váš admin dovolil image s Windows pod virtuálním strojem v Linuxu, šel bych do toho hlavně z tohodle důvodu. Soukromé věci si děláš ve svém Linuxu a pracovní na té virtualce. Dual boot je blbej, že musíš pořád restartovat 🙁
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

MartinSk píše: 20.11.2020 20:36 Máš pravdu. Teď jsem před pár dny nafasoval nový služební mobil. Když služební - tak jsem ho strčil svým elektronikům, ať mi to zprovozní a mladý to dělal poctivou půlhodinu. Já bych se u toho někde zaseknul, nebo by mi to trvalo odpoledne...
nevím co všechno tam máte, ale u nás (globální IT firma) když jsi na mobilu přihlášen (google nebo apple), tak jen ze store doinstaluješ Intune+Outlook+MS Teams a přihlásíš to svým firemním mailem+doménovým heslem...hotovo. práce tak na 5 minut
uživatel si pak může hrát s OneDrive atd...ale to všechno chodí pod stejným MS účtem = no problem
--
snad jedině se můžeš zaseknout na přenesení MFA přes MS Authenticator, pokud jsi měl MFA přes aplikaci. Pokud to máš přes SMS, tak nic neřešíš....prostě to funguje tam, kde je SIMka
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od hrd »

Strávil jsem snad stovky hodin snahou provozovat Linux v prostředí firem, kde se používají Windows. Ve finále jsem se na to vysral, mám vlastní notebook s Linuxem na soukromé věci a v práci Windows. Všechno, co používám navíc, mám jako portable apps. Sice mi občas něco nefunguje (třeba Outlook), před měsícem mi reinstalovali celý OS, ale nakonec je to vlastně problém firmy, když stojí práce, že nemám funkční stroj, nepřečtu si e-mail atd., a ne můj.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Sluzebni ntb mam, ale ten je na baterky. Nemam tam ani blbej plnej Acrobat, prestoze firma licence ma - nas IT proste usoudil, ze ho nepotrebuju. Takze kdyz potrebuju sloucit nebo rozdelit PDF dokumenty, musim soubor nekomu poslat, pockat, az si precte mail, az to udela a posle mi to zpatky. Z prace na 1 minutu je prostoj 1 hodina. Protoze IT zakazal cokoliv instalovat, takze si tam nedam ani malej splitter na tu praci se soubory. Ne vsechno jde a funguje jako portable. Proste na budku.Takze ted, co jsem doma, makam vetsinou na svym NTB, bez tech omezeni prace docela odsejpa :-) Jenze soukromej ntb si pak musim spravovat sama - a kdyz se vyskytne blba aktualizace Win...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Zas*ana aktualizace! Rozhodilo mi to celej comp, uz 2 hodiny se zase vrtam v registrech a hledam chyby, vypada to, ze to zabere cely dopoledne. Fuck Win! :punch
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět