Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

a proč si ty aktualizace prostě nezakážeš ?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Zkus si zakazat aktualizace v 10... :-( Jde to jenom na nejaky obdobi, ne nafurt, zapomnela jsem obnovit zakaz a stahly se automaticky. KURVY!!! (ani si neprejte slyset, jak tu nadavam nahlas...)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Já ti s tím nadáváním pomůžu. Dům, co jsem koupil, tak tam před tím udělali půlku kanalizační přípojky (od silnice k revizní šachtě). Jednak firma ji nakreslila blbě (souběh s vodovodem, vede skrz šachtu vodoměru,....) a pak ji ještě postavili o 8 m vedle, než si nakreslili a to do příjezdové cesty, což náklaďák rozdrtí, zbylá část bude to křižovat "všechno" a stejně by se tím zbytek vodovodu nevyhl.

Když jsem na to koukal, toto mi hodně pomohlo si ulevit:
https://www.youtube.com/watch?v=0DI6u050PS4&t=5 (čas 0:05 - 0:20)
Naposledy upravil(a) Permonik dne 21.11.2020 10:39, celkem upraveno 1 x.
drigon
VIP
Příspěvky: 2952
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Před časem nám aktualizovali služební notebook. Musel jsem s tím za vedoucím. Když jsem viděl jaké jsou s tím potíže jsem prohlásil: "nejlepší počítač je propiska. Tu si zaktualizuji výměnou náplně sám a nikdy jí nedojde baterie". Nechtějte vidět ten vyraz :mrgreen:
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

:D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Nebo jinej priklad statniho ourady: urcita aplikace, do ktery jsem mela nahrat nejake doklady. Neslo to, protoze tam meli limit jenom 2 MB na soubor. Bez nahrani souboru nebudou penize, dost velke penize. Napsala jsem jim, ze problem. Urad mi milostove odpovedel, ze tedy muzu vyplnit nahradni formular a ty soubory poslat pres Uschovnu. Nahradni formular k vyplneni mi poslal naskenovany v JPG! :head :rofl
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Alstratt »

Tak preji at to co nejdriv vyresis, me by se takove veci nechtelo ani trochu resit.

Linux moc nepouzivam, ten je na jednom pc v male mistnosti. Widle tez nemusim a tak pouzivam nejvic v tomto Apple na praci atd. Momentalne nahore dva MacBook Pro (jeden muj, druhy protejsku), 1x obycejny pc pro decka (ty maji Widle) na ktery taky chodivam a dole v pracovne 4x iMac Pro. Ale ja to semtam cas od casu ruzne obmenim, to je ted soucasna sestava. Dalsi mozna brzy pribude do pracovny jen co podzemni giga pracovnu zvetsime o dalsi mistnosti k tem co uz mame. Pribude 5 mistnosti z toho 4 ve velikosti stredni + 1 velka. Bude tedy vice mista pro praci, vice stroju, pristroju .. a kolegove budou tez spokojenejsi. A tim padem pribudou postupne asi dalsi solary + dalsi vetrna + dalsi bat. uloziste.. Co me na tom trochu se*e, co si za prachy nekoupim je ze na to nemam tolik casu kolik chci. Aby to netrvalo dlouho tak s tim pomaha i protejsek a semtam nekteri kolegove. Holt mam toho moc, tak nedostatek casu.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Hohepa píše: 21.11.2020 9:51 a proč si ty aktualizace prostě nezakážeš ?
Jo, jo. My máme dokonce ještě k tomu jeden stupidní nejmenovaný CAD (za strašný prachy i s podporou) a ten dokonce určitou dobu vyžadoval jen určitý build Windowsů 10, protože s novou aktualizací se zavlekl nějaký bug co tomu nedovolil inicializaci. Dostal jsem nařízeno pozdržet aktualizace na všech PC minimálně do doby než vyjde další Maintanance Pack. Můžeš hádat jak to fungovalo. Trčel jsem na SW centeru toho CADu a mačkal F5 a modil se aby byli rychlejší než pozdržené aktualizace. Jeden notebook (zrovna mistr dílny) jsem musel dokonce downgradovat. Takže mám představu jak to funguje.

Alstratt: Tady nejsou USA. Lidi tady na to prostě většinou buď nemají prachy nebo je obětují za potřebnější věci (teeneger třeba potřebuje k vánocům nový iPhone, to taky není zadarmo). Proto jsem pro jednoduché systémy které se MacOS snaží imitovat (ElementaryOS, GNOME 3) s tím že BFU dostane těch svých pár aplikací do panelu a zbytek se mu vysvětlí jako "Magic Land" do kterého by se neměl vydávat moc často. Už jen aby takové věci běžely na stable Debianu se sto let starým softwarem a jsem spokojen maximálně.
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od richard.r »

Windows byl fajn ještě ve verzi 7. Tehdy šlo vše nastavit, na pár kliků.
Současný Windows je moc "chytrý", myslí za mě - co chci, co potřebuji. Za mě jakož za ne-ovčího uživatele myslí špatně, otravuje, rozbíjí kompatibilitu (třeba ty updaty ve Win10, je tam zavedeno několik kontrolních mechanismů, aby se vám prostě vnutily).

Jak zakázat Windows update jednou provždy? Používám toto:
https://www.oo-software.com/en/shutup10 - O&O Shutup10. Navíc to umí odstřelit další zvrácenosti typu šmírování na uživatele, reklamu ve start menu, apod.
https://www.majorgeeks.com/files/detail ... cript.html - Sledgehammer. Toto je alternativa.

Každopádně, s těmi úpravami obezřetně. Když si ve O&O Shutup10 odstřelím nějaké vlezlé šmírovací mechanismy navíc (jde toho tu zakázat opravdu hodně), může se stát, že se najde program, který tyto vlezlé mechanismy vyžaduje, a bude zlobit funkcionalita.

Ještě dvě věci: poté co později (plánovaně) provedete aktualizaci, ty zákazy ve O&O Shutup10 se vám mnohdy vyresetují do původní, vlezlé podoby, a je třeba je aplikovat znovu. A zásahy do registrů pomocí O&O Shutup10, antiviry to můžou považovat za formu hacků a pochybných zásahů do systému.

Jinak, obecně, ta situace s Windows se stala dost smutná. Moje PC, které jsem si sám poskládal, zaplatil, a napojil na svoji elektriku, přestává být moje, a stává se majetkem nějakých ichtylů, kteří mi do něj vkládají reklamu, a samovolně spouštějí procesy, které nechci a neprosil jsem se. Je to v nepořádku.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pedro! »

@proforma
Zkus PDFTK, PDFToolkit, https://pdftk.en.softonic.com/?ex=CORE-139.5 či https://www.pdflabs.com/tools/pdftk-the-pdf-toolkit/

Umí spojovat PDFka, vytrhávat stránky, rotovat, přidávat vodoznaky atd atd. Používám na Linuxu jako command line tool mnoho let, na Windows je to pravděpodobně klikací, nezkoušeno.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Uz se s tema ZASRANEJMA AKTUALIZACEMA mazu prave 24 hodin. Od dneska od rana spolu s IT, lita v tom stejne jako ja. Prace stoji a mne tecou nervy uz po litrech. Kdyby to nebyl muj NTB, uz davno jsem ho rozmlatila o futra!
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Mě včera v práci několikrát zhasl displej noťasu, pak vyskočila na všech plochách otravná hláška co nešla dát do pozadí, že mám restartovat hned systém. Aktualizace mi proběhly v pondělí brzo ráno samy (odložený restart) a od té doby jsem tam měl hromadu rozdělané práce. To fakt potěší takový blbý vokno. Bohužel programy co používám, na linuxu fungují hůř než na wndowsech, některé vůbec. Tojakým způsobem zachízí linux s diskama, je taky k vzteku, zřejmě je to úmyslně, protože za starejch časů než začal linux psát z větší části právě Microsoft, to bylo naopak. Takže dnes mám windowsy, v tom spokojeně používám WSL linux tam kde je to výhodnější a zas jak tupá ovce musím práci nemít rozdělanou déle než přijde aktualizace.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MrPorter »

Já osobně jsem v posledních letech naopak s MS spokojen. Win10 mi drží na jednu instalaci už 4 roky, to dřív bylo nepředstavitelné. Dávám každej feature update, nikdy to nic nerozbilo.
A v práci taky na některý věci Linux ve WSL2, je to luxusně rychlý. A .net běží na linuxech a zeštíhlel. Spokojenost ;)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

MrPorter píše: 21.11.2020 15:35 ...to dřív bylo nepředstavitelné...
Pokud se člověk choval k operačnímu systému tak, jak měl a nebyl prase, tak to představitelné bylo naopak vždy. Prošel jsem si skoro všemi operačními systémy od Microsoftu, od MS-DOSu, přes Win 3.1, Win 95/98, ME, až po současnou řadu NT (XP, Vista, 7, 8, 10) a nikdy jsem neměl se systémem vážnější potíže toho druhu, že by potřeboval reinstalaci.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Mam pocit, ze horsi nez 10 byly uz jenom ME a Visty, zlaty 3.1! Tam se clovek povrtal v DOSu a bylo vymalovano...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od hrd »

Za mě byly nej Windows verze Windows 7 (také sem začal MS-DOSem, když tedy nepočítám PMD-85). Netvrdím, že Windows 10 nejsou posun dopředu (otázka, jestli i z pohledu uživatele), ale počet případů, kdy mi něco nechodí, je vyšší. Vypínat aktualizace považuji za blbost (pokud ten stroj není izolovaný od Internetu).
U Linuxu mi přijde, že jakmile začne pracovat s diskem, tak je konec. Jiné Unixy tohle chování neměly (BSD aj.). A to jsou systémy, kde se s nimi dalo ještě pracovat při zatížení (CPU, RAM, ...), kdy do Linuxu by se ani nešlo přihlásit. Ale i tady funguje pravidlo, že vyhrává to, co je technicky nejhorší :-)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Tak, uz zase normalne funguju. Nezabralo to ani 30 hodin... :head (pravda, taky jsem se na dnesek vyspala...). Musim tu udelat reklamu (admini prominou :roll: ) www.neslape.cz
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

HRD, asi jsi nepotkal starší linuxy, které hrkaly po disku a běžně fungovaly. Tak rok 2005 je poslední kdy to ještě fungovalo. Pak MS začal psát kód linuxu a od té doby to je horší než windowsy.
Naopak teď windowsy fungují jako linux, že nezapomenou kde všude jsem ťukal když byly vytuhlé přetížením, to XPčka nedělaly.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Někdy mi přijde, že to zlobí na určitých HW. U nás v práci není problém, třeba 3-4 roky bez přeinstalování. Ale je třeba striktně dodržovat žádný admin, žádné free a shareware programy, ptákoviny atd. Jen to nezbytně nutné, co daný uživatel potřebuje. Ve firemním prostředí se dají aktualizace zakázat úplně, resp. řídit to přes politiky apodobně. Stejně tak třeba poslat na stroje nový build.
Ve finále, když se podívám pár let zpětně, tak největší paseku udělaly debilní modely ntb/pc od HP, určité řady, druhou největší paseku udělá uživatel, u kterého z nějakého důvodu zůstal admin, no a zcela výjimečně zdechlý disk. Nicméně největší klid nastal, když začal být standard i5 a 8 GB RAM. Od té doby jen nalitá šťáva nebo víno do notesu.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od hrd »

bacil píše: 21.11.2020 18:12 HRD, asi jsi nepotkal starší linuxy, které hrkaly po disku a běžně fungovaly. Tak rok 2005 je poslední kdy to ještě fungovalo.
To je klidně možné, že jsem si toho nevšimnul. My jsme používali hlavně SunOS, pak BSDi a OpenBSD. V těch prvních letech to měl Linux v porovnání s BSD tragické s výkonem sítě. Pak se začaly dělit lidi na nesmiřitelné tábory přesvědčených Linuxářů a BSDčkářů a nakonec se ta druhá skupina stala ohroženým druhem.
(Mě nakonec přesvědčilo, když jsem místo celodenní práce s nastavováním X-Windows po nové instalaci BSD to v nějakém Linux distribuci vykliknul za minutu, jsem si řekl, už budu žrát ty koláče, seru na to.)
Odpovědět