Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

Stalo s evčera, ale píši dnes, včera sem byl už moc utahaný.
Po 17ti letech podnikání jsme se nechal k 1.12. zaměstnat jako vedoucí prodejny masa a uzenin v nejmenovaném řetězci. Aktuálně jsem v zaučení a pár hodin denně trávím mimo jiné za pokladnou. Dost lidí to nechápe ale můj život byl do současné doby tak pestrý, že pro mne nechat se zaměstnat vůbec není ponižující , jak mi neustále cpou, ale pro mne je to obrovská psychická úleva. I když si nemůžeme nijak vyskakovat nedostatkem financí jako rodina netrpíme, hlavně díky investicím z dřívějška a velice dobrému platu mé ženy, takže mi ani nevadí, že domu budu teď nosit zlomek toho co jsme nosil doposud. Ještě při nástupu jsem tomu nevěřil že bude lépe, ale je to tak, ta psychická úleva je veliká. Ale ted ke konkrétní situaci - jedno z mých životních období, byly "divoké devadesátky" kdy můj otčím s matkou podnikali ( a tím i dali velký základ mému budoucímu životu ). Byla to etapa "jatek". Rodiče vlastnili statek, menší jatka, několik řeznictví a bufet. Vším jsem si musel projít, protože "to jednou převezmu" ( nestalo se ale o tom jindy ). V rámci jatek a obchodů jsem dělal vše, neznal prázdniny, volná odpoledne po škole, neměl přátele ( což mne také poznamenalo dones ).
Nyní stojím za pultem v nejmenovaném jihočeském městečku, známém jako "město důchodců" a k pultu přijde dědoušek, hubený, jde pomalu, evidentně má problémy i s chůzí, třas v rukou ale čistě oblečený, evidetně nouzi neměl a hlavně je mi hrozně povědomý, nedokážu zařadit.. chvilku kouká na maso ( stál jsme zrovna za masným pultem, kouká na drštky předvařené krájené za 199kč /kg a kroutí hlavou a říká "pamatuji, když jsme řešili likvidaci drštěk kafilerkou, protože to nikdo nechtěl za 5kč/kilogram a ted tohle.." Vzhledem k mé minulosti a neustálému vrtění v hlavě že ho znám, jsem se s ním dal do řeči a zjistil jsme že to pán který kdysi byl ve vedení poměrně velkého západočeského statku, od kterého naše rodinná jatka vykupovala porážkový dobytek.. I jemu jsem byl povědomý, ale protože nemáme visačky s příjmením, tak mu to nedocvaklo. On byl člen vedení, který byl u každého vážení dobytka a s ním můj otčím ( a od mých cca 17ti let i já, když když jsem ho zastupoval ) jednal o výkupních cenách dobytka, licitovali jsme o cenách, kontroloval si váhy bouraného hovězího ( vykupovalo se na váhu ve visu, nikoliv přepočtu ze živé ), no hezky jsme pokecali ( prázdný obchod ). Nakonec se ho ptám, jak se tedy má dnes, a on mi odpoví že dobře, nemůže si stěžovat. Nakonec došlo k objednávce co si tedy koupí a on mi poví "pět koleček godhaje".. automaticky vytáhnu šišku a říkám jak široké a on na mne nechápavě kouká a říká " vždyt ho máte tamhle nakrájený, ja víc nepotřebuji".. Zarazilo mne to, nandal jsem mu tedy pět plátku godhaje za asi 8kč a on spokojeně odcházel..
Mluvil jsem o tom s kolegyní co je místní a ona mi povídá, že ho zná, před peti lety mu při nehodě zemřel syn se snachou a dvěma vnoučaty při návratu z dovolené a loni zemřela manželka.
Bylo mi z toho tak nějak smutno...
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

To se pak člověk cítí, tak nějak...starý, hm? :?
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

"Starý" som sa cítil, keď mi ako cca 34 ročnému povedala susedova 18ročná dcéra: "ahojte ujo..." vtedy ti zhasne aj to posledné úchylné svetlo kdesi v podvedomí... :lol:
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

JOBU píše: 11.12.2022 13:39 "Starý" som sa cítil, keď mi ako cca 34 ročnému povedala susedova 18ročná dcéra: "ahojte ujo..." vtedy ti zhasne aj to posledné úchylné svetlo kdesi v podvedomí... :lol:
Přesně, jak mi začly osmnáctky vykat, věděl jsem že je to v prdeli :)
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Furt lepší, když ti vykají, než když tě pouští sednout v šalině ;) .
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Cep »

Zvknete si :-)
Hlavně pěkně poděkovat a sednout si, aby si to příště u potřebnější nerozmysleli..
Hagen
Příspěvky: 1366
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

I vy senióóóři :lol: .
Je to štěstí dožít se vysokého věku.
Hodně mých blízkých a drahých se stěhovalo pod Tombstone příliš brzy :( .
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Chvíli jsem přemýšlel do jakého vlákna to dát, jestli o nožích... na konec to vyhrálo asi toto všeobecné vlákno jak bylo dnes...
Konverzace s mým kamarádem o nožích.

Co myslíte vy? Jak jsem na tom a: b: nebo c:? :lol:
Přílohy
Civivi M2 konverzace.jpg
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Jak si na tom ty netuším.
*
Ale u mě jasné "c".
(Sice mi teď přišlo pachtovné, ale musím šetřit).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak jsem dnes nakoupil Ježíška
IMG_20221215_224705.jpg
IMG_20221215_225027.jpg
IMG_20221215_225104.jpg
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Souvislá sněhová pokrývka cca 50 cm.
Zafúkané.jpg
Zafúkané.jpg (172.77 KiB) Zobrazeno 2520 x
A aby toho nebylo málo ještě teď toto:
Meteo.jpg
*
Žádná horská oblast. Jen Valašské království, cca 400 m.n.m.
*
Tak kachlák, hromada dřeva před ním, slivovice a https://www.youtube.com/watch?v=7l1GBwoY95M
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Tak venku to je dost zajímavý... :shock:
A to jsem byl jen před barákem pro pizzu, nesmeky jsou super vynález! :mrgreen:
Jsem zvědavý na ráno. (jak z toho rampuchu vyrobim zpátky auto) :head
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Nevím. Z toho děláte tragédii. Já jel dneska do práce na motorce. Když by se uklízely silnice, parkoviště, vjezdy, sjezdy a mosty, tak bych si ani neměl na co stěžovat. Počasí paráda, lepší než když je tam nachvýstano nebo třeba poledovice (což bude asi zítra).
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

U nas je to od vcerejska. Chodniky absolutne neschudny, klouze to i na rovine. Dnesni zjisteni: klouze to i v mackach. :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Žena mě poslechla a vzala si ráno nesmeky...
...odpoledne jsem na linu zjistil, že je nazula už doma v chodbě. :head
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Cep »

Grunt píše: 19.12.2022 20:31 Nevím. Z toho děláte tragédii. Já jel dneska do práce na motorce. Když by se uklízely silnice, parkoviště, vjezdy, sjezdy a mosty, tak bych si ani neměl na co stěžovat. Počasí paráda, lepší než když je tam nachvýstano nebo třeba poledovice (což bude asi zítra).
No jo, ale u vás na jihu máte kolik - jeden - dva centimetry?
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Cep: U muzea tři. A naštěstí už i to odtává. Nicméně mráz byl (včera přes noc myslím skoro -10°C), dnes v noci asi nějaký deštík a do rána ledovka. No takhle si moc mírnou zimu nepředstavuju. Už aby byly Vánoce a přes +10˚C, dvacítka je ideál.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

JJ, v 02:27 mě vzbudil dešťík kapkáním na střešní okno. Teď jsem byl ve vedlejší vsi pejskům pro maso a silnice v pohodě a to je přes Bor silnice třetí třídy.
Čechy čechům !!!!!
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

Želám vám príjemné a pokojné prežitie vianočných sviatkov a úspešný štart do nového roka 2023.

PS: nevedel som kam to dať, tak snáď to tu nebude vadiť ;)
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Čumím na EL ALAMO na Prima Cool a dojímám se... Sakra, to byli chlapi :!:
Odpovědět