Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Dnešek únavný, ale předchozí dny super. Právě jsem se vrátil z Rumunska, kde jsme s kámošem drandily od pátku na motorkách. V terénu to bylo náročné, ale suprové zážitky. Asfalt i šotolina super.
Čechy čechům !!!!!
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak dneska jsme se vrhli na zavařování okurek. Pračka pere okurky, myčka meje sklenice, elektrický zavařovací hrnec se rozjede za chvilku a všechno pohání jenom slunce. Momentálně dělá difuzní světlo 5kW. Tak. A zaměstnaci ČEZu nebudou mít co žrát. :lol:
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od eotto »

To jako fakt pereš vokurky v pračce, nebo jako sranda? Se nepotlučou?
"Mors certa hora incerta"
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Joe Azbest »

Jasně. To je známá věc. Nepotlučou.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

U nas sa vzdy uhorky/okurky prali v lavoriku s vodou a rucne. Pekne umyt od blata a zbavit ich pichliacov.
Nevadi, ze na konci dna si nemal odtlacky prstov, robota bola spravena :lol:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

V tydnu se nam narodilo robe. Snacha zacala slabe krvacet, tak jela do nemocnice vzdalene pres 30 km. Tam ji vysetrili a nechali si ji tam. Najednou zcala krvacet masivne, odtrzena placenta, dite bez ozvu. Urgentni cisar. Malej na novorozeneckym ARO (nebo jak se to oznacuje), snacha na JIPu. Doktori rikali, ze kdyby se ji to stalo doma a teprve pro ni jela sanitka, malej by to neprezil a nejspis ani ona. Malyho ceka jeste narocne obdobi - 28. tyden...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ibex »

držím oběma všechny palce, ať to dobře dopadne - dnes na neonatoligii dělají zázraky. Moje druhorozená dcerka musel taky brzo akutně ven. Vážila 780g. Dnes je jí 7 let, je šikovná holčina, na vízu samé a za 2 týdny jí čekají další zkoušky na vyšší tech.stupeň v aikido.
Takže se těším, až za pár týdnů napíšeš do tohoto vlákna, že je vše ok... :F :yes
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Drzime palce at vse dobre dopadne.. u nas nastesti probehlo vse v poradku ale u znamych neco podobnyho - dite se jim narodilo strasne brzo a maminka to mela jen tak tak a ted ten malej bojuje v Plzni - zjistili mu krvaceni do mozku... Nejhorsi je ze uz sestra teto zname prisla par dni po porodu o dite. Mam doma sesti denni miminko tak na to koukam uplne jinak..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
drigon
VIP
Příspěvky: 2948
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Taky držím oběma palce. Všechny čtyři.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Diky vsem :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Také držím palce!
Na té neonatologii je opravdu péče na vysoké úrovni,t akže věřím že dobře dopadne.

V kontrastu tohoto (a vlastně už dávno předtím) vážně nechápu domácí porody.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ja taky ne. Chapu, ze zeny nechteji "pasovou vyrobu", ale trochu klidu, soukromi a lidsky pristup. Chapu, ze nekterym vyhovuji jine porodni polohy nez lezet s roztazenyma nohama, aby doktori meli pohodli :-) (zkuste se vykadit vleze...) Ale ohrozovat kvuli tomu vlastni dite i zivot, to je neco, kam moje pochopeni nedosahuje.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

To je pravda, ale ve výsledku je furt možnost si vybrat, kde bude žena rodit (ehm, pokud to zrovna není akutní, ale pak už je to asi úplně jedno a jde jen o to, aby to všichni přežili)

My se optali jak to je např. ve Stodě nebo v Plzni a Plzeň FN byla jasná volba.
Chápu, že ne všude je stejná možnost, ale furt se s tím dá něco dělat.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ja mela spis na mysli institut ruznych porodnich domu apod., ktery existuje ve svete. V CR si zena muze vybrat jen lepsi nebo horsi nemocnici nebo rodit doma, nic mezi tim. Porodni domy s domaci atmosferou, ale zaroven s pripravenym operacnim salem a doktorem, by mohla byt zajimava stredni cesta, ktera by mohla byt prijatelnou alternativou i pro ty, ktere nechteji do spitalu.

Ale to uz jsme hodne odbehli :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Taky držím palce.
Ty porodní domy s op. sálem zní dobře, ale asi to není tak easy, jinak by už dávno stály.

U nás byla jediná komplikace, po naprosto ukázkovém těhotenství, naštěstí jen vyčerpání a lehce řešitelný VEX s nastřihnutím....ale i tak to nebyl příjemný pocit, hlavně když se to doktorovi napoprvé "odcuclo", ohodil si ksicht krví a moje žena, když to viděla, s vytřeštěnýma očima začala vyděšeně volat: "co jste jí udělali?".

My s ženou volili pragmaticky porodnici s operačním sálem. Na to, aby tam měla dobré prostředí, jsem tam byl já. Riskovat kvůli pár hodinám pohody život její, nebo dítěte, jsme nehodlali, a osobně moc nechápu tu posedlost lidi, kteří do toho jdou. Ty, co rodí doma, nechápu už vůbec. Posrat se může kdykoliv cokoliv. Nejsme zvířata, která to na pohodu prdnou v lese na mech a za 5 minut to samo běhá.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Ty porodní domy tu samozřejmě už máme.
Říká se tomu porodnice.

My jsme po několika vyšetřeních na doporučení lékařů rodili císařem. Po porodu jsem se dozvěděl, že kdyby to bylo doma tak jsem vdovec s jedním dítětem.
Takhle mám manželku a dvě děti.

Ad zvěř v lese. Jako myslivec jsem našel už několik srnek co pošly na porodní komplikace. Jenže ty nikdo neřeší narozdil od lidí.

Příroda je prostě taková. Dost nelítostná.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Ať vše dobře dopadne.

Odpoledne venku zima, doma nikdo, tak jsem usedl ...
20220710_200552.jpg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Já jsem využil chladnějších dní k práci, a navýšil jsem zásobu palivového dřeva na cca 4. zimy.
Pak už snad budem z nejhorší krize venku. (a nebo naopak v prd... ;) )
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

Tie prebíjané sú pekné :-)

My sme zasa včera boli pozrieť našich ochrancov. Deti sa hrali v zákope po BVP-čku asi 500 m od Patriotov. Bola by to pekná rozpadlícka fotka, ale nenapadlo ma to vtedy odfotiť a asi by som to sem ani nemal postnúť, lebo je tam zákaz fotiť a je to asi trochu utajené, lebo tam podľa zverejnených info vlastne ani nie sú :-).
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak dnes mi z třech "klientů" došel na kontrolu jeden :head Alespoň měl vše v pořádku tak jsem nemusel dávat pokutu. Druhému jsem se dovolal a domluvil s ním náhradní termín, snad bude mít taky vše v pořádku. Ale u toho třetího to smrdí pokutou za nesoučinnost :( Proč mi/si to ti lidi dělají?

Tchýně dnes vaří marmeládu, malinovou má sladkou jak cecek a rybízovou kyselou jak šťovík, vsadím se že zapomněla a tu malinovou ockuřila dvakrát a tu rybízovou ani jednou.

Alespoň mi přišla knížka Miloslav Vach Srnčí zvěř tak bude co dělat až budu šetřit elektriku nebudu sedět u kompu ale budu si do ní svítit nízkodoběrovým led světýlkem.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět