Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Permonik píše: 29.10.2022 18:07 To je otázka, smí se s tím chodit v Německu v batohu nebo by i ten salám policajti zabavili (a sežrali) jako že je to zbraň? :D
Saria policie by na likvidaci salamu musela volat nekoho v pyrotechnickem obleku, tyhle nase jedle cunoplesky jsou z vic jak poloviny poctiva ceska prasata!

Dneska mladyho ve tri rano trapily prdy takovym zpusobem, ze mi vzbudil i psa a ten se dozadoval prochazky. Budik sem mel danej az za 10 min 5 tak sem rano pri cekani na budik sjizdel internety a nasel sem strakonickej brokovej automat z roku pry 47? Za 1500. Je to sice 16x65, ale sem dost na vazkach ho vzit. Sice sem letos cistil trezor od vseho pro co sem nemel vyuziti, ale pro tohle bych i mel vyuziti a za tu cenu...
V pet sem se sel podivat na srnci, k dobre rane sem se sice nedostal, ale mel sem hroznou radost z krasne kuny, prisla ke me na metr a pul minuty rejdila kolem, tak sem se i mohl kochat. Musim se zeptat chataru, jestli jim nejak skodi. Takove pekne silne selmicky mi je lito. Bylo to krasne rano
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Pokud chcete mit v reviru drobnou, tak kuny musi byt jako dalsi zvěř myslivosti skodici rozumně regulovana.

Kuny jsou velmi efektivni lovci a ani se mi nechce popisovat, co vše provedla jedina kuna, když se nam dostala do voliery s bazanty pro polodivoky odchov.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Krásně strávený víkend na naháňce - výřad nebyl takový, jaký bychom si představovali, ale zase jsme si "užili" nadávky od projíždějících cyklistů, kteří nutně potřebovali projet obestoupenou lečí a na naše upozornění, že to není dobrý nápad, nás poslali do pr... a jeli - docela blbá a nebezpečné situace.

Závěr byl super - poslední leč s muzikou, mysliveckým soudem... Přesně tak, jak to má být.
Přílohy
IMG_9723.png
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Já už se těším na první hon/naháňku tohoto roku. Schválně jsem udělal jedno dvě (fakt ne 12) faux pas aby soud nebyl jen o tom, že Franta močil do leče.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

nedavno som objednaval zubne pasty od jednej slovenskej spolocnosti. Su to pasty na prirodnej baze, ale to nie je dolezite. Nejakym nedopatrenim mi zabudli odoslat objednavku a prisla mi s oneskorenim cca po 7 dnoch.
Ja som nad tym hodil rukou, ved to sa stava, nejde o zivot.
Dnes mi vola kurier, ze mam ist von, ma pre mna nejaky balicek.
Otvoril som ho a vovnutri vela vela zubnych past od tej spolocnosti a list, s rucne napisanym ospravedlnenim za zdrzanie zasielky.
Fakt ma to prekvapilo a potesilo, nejde o ten obsah, ale o to, ze sa takto ospravedlnili, pritom o nic neslo :D
A tento skutocny pribeh sa stal na Slovensku :D :D
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Maximus píše: 31.10.2022 8:02 Pokud chcete mit v reviru drobnou, tak kuny musi byt jako dalsi zvěř myslivosti skodici rozumně regulovana.
já vím, já i kuna jsme měli štěstí, že ještě nebylo 1.11.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Dnes večer mi asi plynový kotel hecknul samotný Putitn. Někdy ve tři ráno jsme se probudil s tím, že mi je nějaký vedro... když jsem se zaposlouchal tak jsem slyšel jak hučí kotel... říkám si, to je divný... kouknu na domácí teploměr a tam 25,9. Kouknu na termostat, tam teplota 25,4 ale termostat nastaven na 19st... tak zmáčknu pár tlačítek na termostatu, ale nic se neděje... tak jsem musel resetovat celý kotel... pak konečně termostat sepnu a kotel přestal topit.

Tak jsem si se zlzou v oku vzpomněl, jak jsem v létě nadával, jaký že mám doma vedro. :lol:
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od xgordon »

Ten termostat je nejaky "smart" s konektivitou do internetu, wifi a podobne vychytavky? Ja som pri renovacii, skrtal taketo blbosti z cenovej ponuky hned ako prve.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Právě že ne, klasický drátový... ale naopak přemýšlím, někde sehnat nějaký bezdrátový, mám ho totiž na zdi v obýváku kde ale nepobývám, takže tam musím mít zbytečně zapnuté topení aby mi to seplo. Takže se začnu pídit. jestli by na to šel napojit nějaký bezdrátový, abych si to mohl dát prostě do místnosti dle libosti ve které většinou jsem. Sekat díru na kabely se mi nechce abych předělával ten drátový.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Aký máš typ kotla?
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Proč bys to stěhoval? Nastav na termostatu třeba 16°C, přiškrť ventil, aby kotel byl schopná nahřát radiátory v ostatních místnostech, když si je otevřou termostatické ventily.
Já to tak dal do šatny, radiátor bez termostatického ventilu hned za rohem, uškrcený na 2/5 zhruba, a ve všech ostatních místnostech termostatické hlavice na to, co tam kdo chce.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Ty letosni moribundusy jsou nejake agresivni. Propudil sem se v jednu rano se zimnici, plnym nosem a knedlikem v krku. Pracovni dobu sem nejak pretrpel a nasadil samolecbu litrem svaraku, medem, cesnekem, chilli a smrkovym sirupem. Ty letosni bacily mi uz staly kilo medu a jestli to tak pude dal, v lednu jsem bez "leciv". Musim zacit delat vic smrkoveho sirupu. Nejhorsi je jak dostavaj temahle sickdays naprdel pracovni plany. Vse naznacuje, ze preleceni je ucinne a bude z toho zas brutalni ryma namisto zanetu nosohltanu. Nechapu proc na me neco leze. Venku krasne, ano nekolikrat sem se nadmerne zapotil a ofoukl, ale nic co by bylo podle zkusenosti pres hranu...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Dneska jsem poprvé zažil vishing. Ale evidentně to byl úplný dement, protože se mě znalostí čísla, jména a adresy (což si zjistí kdejaký trošku schopnější zmrd), snažil přesvědčit, že jsem si otevřel včera účet u Spořky :lol: Když mi během těch prvních 15 vteřin rychle došlo o co jde a převzal jsem iniciativu, jeho slovenský jazyk a zřejmě naučené fráze náhle selhaly a změnily se na slovensko-ruský a hovna typu, že si někdo účet otevřel mým jménem :roll: To už jsem nevydržel a zvýšeným hlasem mu rovnou začal nadávat do zmrdů a jen mu suše sdělil, že hned jak to položím, tak předávám číslo PČR. Bohužel volali asi přes nějaký šifrátor, nebo něco, jelikož podle google číslo patří pobočce spořky v Liberci (tou dobou samozřejmě ještě zavřené, jak říkám úplný dement).

Žena z toho byla trošku nervózní, ale já ji hned uklidnil. Pochybuju, že nějaká taková krysa odhalí totožnost a odvážila by se přilézt ke mně. Tihle pičusové sedí a prospívají jen z toho, že nikdo nezjistí, kde jsou. Nicméně následný hovor s PČR mám nahraný (ten vishing bohužel ne), takže i kdyby mě někdo z nich moc chtěl v reálu vidět a nechat se střelit z metru u dveří do ksichtu, budu z obliga :chuckle :angel
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

To sa bat nemusite, ze by priliezol. Oni len skusaju a asi je dost neopatrnych ludi, ktori sa nachytaju a ochotne im poskytnu vsetky potrebne udaje. Takze nieco zarobia.
Uz som to tu niekde tusim pisal, ze u nas v praci dostavame dost podvodnych mailov, alebo aj nasi ITckari posielaju falosne maily, aby zistili ako su na tom nasi ludia a neveril som ked kolega predomnou ochotne vyplnil vsetky kolonky v dotazniku plus hesla na pracovne veci. Ked som sa ho spytal preco to spravil tak mi povedal ved co, prislo to mailom :D
Uživatelský avatar
bear_grylls
Příspěvky: 128
Registrován: 26.08.2015 21:15
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bear_grylls »

Dnešný nález v ranajkovych myslí,kus dreva
Přílohy
IMG_20221103_063300.jpg
Ludstvo je virus ktory napadol Zem.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

cipis píše: 01.11.2022 16:34 Proč bys to stěhoval? Nastav na termostatu třeba 16°C, přiškrť ventil, aby kotel byl schopná nahřát radiátory v ostatních místnostech, když si je otevřou termostatické ventily.
Já to tak dal do šatny, radiátor bez termostatického ventilu hned za rohem, uškrcený na 2/5 zhruba, a ve všech ostatních místnostech termostatické hlavice na to, co tam kdo chce.
Tak nějak to nastavené mám, jen bez těch termostatických ventilů, ale jsem téměři stále doma, takže si s tím kroutím jak potřebuji.

Odpověď pro JOBU: Je to Junkers... našel jsem nějaké dálkové termostaty ale chtěj za to docela ranec, kolem 5-6 tisích Kč. :shock:

PS: Ten problém s kotlem vyřešen, dnes se mi totiž stalo to samé, zas v 5 30 ráno a kotel jel na plné pecky... ale na rozdíl od minula (dva dny zpět.) mi začal termostat hlásit vybité baterie... takže dal nové a kotel zas funguje jak má...

Ale přiznám sem že si připadám jak idiot, sice mám ten termostat relativně nově, protože mi ten starý odešel, ale do teď jsem nevěděl, že je napájení bateriemi. Měl jsem za to že to napájí klasicky po drátech.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Nejlepší byly elektronické "lékařské" teploměry, které napřed začaly blbě měřit teplotu a až pak začaly ukazovat vybitou baterku.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

To dělají i měřáky, i oblíbený Metex. Zejména hodnotu odporu, pokud člověk není v obraze, tak na to hned nepřijde.
Vymění se baterie a najednou to měří zase přesně. A v momentě, kdy tam už i svítí výměna baterky, tak musíte už vědět, že krom napětí to už nic jiného přesně neměří.

Jinak včera jsem mohutně vytroubil jednu cyklodvojku, co si to šněrovali prostředkem jednosměrky, samozřejmě v protisměru. Vlítl jsem do té jednosměrky s vytočeným motorem, protože do křižovatky už najížděla další auta, no a vidím proti sobě, vedle sebe, ale tak asi 2m, dvojici na kolech. Tak jsem držel klakson celou dobu, co jsem kolem nich jel. Oba se urychleně dekovali k chodníku, nicméně paní se to pranic nelíbilo a celkem gestikulovala a něco pořvávala ... Tohle je ještě dobré, je tam prostor na přibrždění, ale o kus dál je úzká zatáčka, do které jezdím krokem, není vidět a z opačné strany je to do kopce, tak ti kolaři tu silnici úplně křižují jak plachetnice proti větru. Občas vpředu dvě tři děcka, za nimi jejich debilní rodiče ...
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od brven »

to Lyster, bezdrátové čidlo používám cca 7 let: Elektrobock Prostorový bezdrátový termostat BPT210. Naprosto dostačující, baterky jsem měnil jednou.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Jeden den jsme byli v plzni v zoo tak jsem se zastavil v mem oblibenem zahradnictvi a zasel jsem se "podivat" - takze nekolik novych stromu, kere a rybizy.. no tak jsem dva dny kopal par desitek der a dneska se mi to krasne zalilo. Letos jsem si splnil cil ze vysadim 100 drevin (stromy, kere) ktere jsou "jedle".
Vcera jsem byl na ctvrte davce prozi covidu a ruka mi neupadla a druhej vocas taky nenarost.. asi spatna varka..
Jo a dneska jsem konecne prezul na zimaky, diky teplemu pocasi mam letos docela skluz...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Odpovědět