Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Spíš sebou vynech tunu věcí, co se tam nesmí ... Třeba vidličky a tak ...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Patrol píše: 18.05.2022 23:21 Máte někdo nějakej TIP, co bychom neměli v UK vynechat? :?:
Stonehenge, hadrianův val, Bodiam a Skotsko :rock :

Stonehaven
Edinburgh
Glasgow
Loch Ness
North Coast 500
Inverness
Ben Nevis
Cairngorms
Skye
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak dnes ráno jízda do Štatlu zas zážitek. To že se lidi nedívají do prava to už jsem si zvykl, ale proč mám vždy štěstí na kamiony co mají problém vyjet kopec? Dnes za Náměští ledva 15km/h
Jsem zvědav co potkám na Buchlákách a Starém Hrozenkově.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

Patrol píše: 18.05.2022 23:21 Máte někdo nějakej TIP, co bychom neměli v UK vynechat? :?:
Aktuálně jsem v západní části Skotska a drtí to tady současně dvě tlakové níže naráz. Fouká jako kráva a střídavě prší. Věci jsme usušili až po deseti dnech. Tobermory a Talisker destillery jsou bez prohlídek z důvodu rekonstrukce.
Z toho co jsme viděli je asi nejhezčí Tobermory:
6B670071-3408-4A49-806F-0DC355BA22D2.jpeg
A ostrov Canna:
56487252-D218-4CE2-97DD-465F472F7C89.jpeg
Autem asi nejlépe dostupný odpočinkový cyklovýlet kolem plavebních kanálů. Zde Crinan canal.
9A6A8397-B82B-4C9A-8668-6047B0C81A32.jpeg
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Patrol píše: 18.05.2022 23:21Tak Lovu zdar stará vojno
Lovu zdar.

Ať se výlet podaří
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Litoměřicko, krásná bouřka hromada blesků, ani né za třičtvrtě hodiny po všem. Aspoň je zalito. Hlavně že nebyly kroupy.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Ten pocit, když jste na hradě a užíváte si představení (muzikál Jakoubek), tam se v půlce zpívá "déšť...padá déšť..."
A do půl hodinky vás reálnej slejvák spláchne z hradu. :wasntme
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Chebsko: vichr strasnej, od cca 19 hod. nejde elektrina, rano se budou kontrolovat strechy.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Dnes jsem se rozloučil se druhým z rodičů. Teď sedím u kompu, poslouchám tesknivé skladby, co jim hrály na pohřbech, společnost mi dělá láhev Republiky a snažím se ze sebe dostat všechno co jde. Půlka života je za mnou. Ještě mám jednu. Snad.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Uprimnou soustrast.. tata odesel pred 4 lety a je to pro mne porad hodne zivy a bolestny... Tak se drz..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Halahija
Příspěvky: 13
Registrován: 17.05.2022 16:44
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Halahija »

Ta druha pulka bude lepsi, kdyz budes mit pred ocima plakat z pismenek z retezove tiskarny, co jsme kdysi meli ve vypoctovem stredisku u IBM-370. Byl na nem hlava neandertalce a pod ni napis : MYSLI !! Takze MYSLI a jedine v co nekriticky ver, je Univerzum, ci Buh, ci jak si to pro sebe nazves. Never v dozivotni olejove naplne, never v cernobily obraz sveta, politiky - jak to zde pestuji nekteri kterych jmena se nesmeji vyslovit... Pak bude te druha pulka zivota lepsi nez ta prvni. Urcite ano.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Včera, zmožen i alkoholem, jsem už neměl silu to odeslat:

Tak takhle jsem si svoje šedesátiny rozhodně nepředstavoval
Zrovna přímo dnes, jen se ženou a psem.
(Trochu slavit, nebo smutnit, se bude jindy...).

Navíc je to přesně rok co jsem dostal, co spáchala žena s mým bráchou, jak mi sehnali psíka. Tehdy to byl celkem problém.

Chtěli jsme zatím slavit jen jeho Přivozeniny. Chystal jsem se i napsat tomu spolku který se ho ujal napsat něco veselého, jak se mu daří, přidat do emailu i pár aktuálních fotek

Jenže odpoledne jel kolem, na nějaké Babetě po polní cestě vedoucí uprostřed naší zahrady a sadu kamarád. Nejbližší stálý soused.
A Honza nejen, že běžel kolem, což dělá vždy, ke každemu se druží...
A nikdy nikomu neublížil....Stala´se s Honzika skoro atrakce. Hladili, drbali ho' a občas dostal od nich i nějaký mls.
*
Jenže dnes, absolutně nikdo netušíme proč, ho při jízdě napadl. A to až tak, že ve zraněném lýtku byla vidět i kost..
*
Kuwá fix, nechápu to a možná to i změní můj vztah k psům.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Rafael: Babetta jakožto zástupce klasických dvoutakťálů má nepříjemný vysokofrekvenční zvuk, který pejsky dráždí. Dělá to i můj pes (ale teda ještě nikoho nezranil) a spousta psů kolem kterých projíždím. Při jízdě:
  • Když to jde tak vypnout motor chcípákem, seskočit za Babettu směrem pryč od psa (prostě tak aby byla mašina mezi), počkat než se pes uklidní, odšlápnout nebo odejít mimo dosah a pokračovat v jízdě.
  • Pokud je to při větší rychlosti, stačí zvednout nohy až na nádrž (psi z nějakých důvodů jdou po nohách co jsou na šlapátku) a když je to menší pejsek, tak se bude snažit naskočit, větší už má asi i šanci jezdce převrátit. Dodám že pes rychlost 40-45km/h dává úplně s přehledem ale za chvilku se unaví.
Samozřejmě je to kombinace dráždivého zvuku + ujíždějící vozidlo, takže předpokládám že to v psovi nakopne lovecký pud. Pokud jde o nějaké lovecké plemeno, tak holt by měl být asi za nějakým dobře zapečeným plotem aby neměl šanci zdrhnout a podobné incidenty se mu nestávaly. (už jsme to řešili ve vlákně o pejskách)

Nevím jaký máte vztah se sousedem a jak se případ vivine, ale pokud dobře, tak plný kanistr benzínu a flaška Mogulu TSF 2T by to mohla vyžehlit (min. mě by to radost udělalo). Naopak ten soused by si mohl sehnat takové plastové zarážky co se strkají mezi žebra hlavy motoru, aby to tak nedrncalo a pes to neslyšel.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Důvodů ke kousanci mohlo být spousta. Mohl se leknout, naštvat,...
Každopádně soused už zůstane Honzíkovi v hlavě, a konkrétně na spojení soused-Honzík bych si dával zvýšený pozor.
Názor na pejsky neměň, pokud to byl ojedinělý incident, tak to byl jen politováníhodný, nešťastný úlet:)
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Na té polní cestě, i když je to samota je celkem velký provoz. Cyklisté, turisti, čtyřkolky, motorkáři, traktoři, v zimě lyžaři..., takže je Honza na takový ruch zvyklý.
Navíc toho pokousaného dobře zná.
*
Neumím si to vysvětlit a jsem z toho celý špatný. A ještě dlouho budu. A Honza v trestu..
*
Asi nějaký zkrat v té jeho psí hlavě.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Rafael píše: 22.05.2022 11:30 Na té polní cestě, i když je to samota je celkem velký provoz.
No dovedu si tu modelovou situaci dost živě představit: Polní cesta kolem pozemku, pejsek si volně běhá, přijíždí soused Babettista, prcká se na jedničku po polňacce, lekne se, otočí s plynem a za zvuku prokluzující spojky a motoru na plný knedlík si myslí že psovi ujede. Pes se na něj vrhne, tak jezdec jediným co má volné, nohama se jej snaží v rychlosti 10-20km/h odkopnout (poněvadž nikdy neslyšel pořekadlo, že do psa se nekope), čímž psovi akorát tak nastaví nohu až už to jede. Pes se do nohy zakousne a divadlo začíná. Jak moc daleko jsem od pravdy?
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Elishka »

Rafaeli, už jsem se tu divila Tvému managementu psa dřív. Pes nemá co běhat po veřejné cestě. Že se dřív nebo později stane průser, bylo tak pravděpodobné, že to téměř hraničilo s jistotou. Ať je soused v pořádku a na Psa se nezlob, nemá cenu ho trestat za to, že jsi ty udělal chybu a měl špatný odhad.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Asi se mnou zdejší pejskaři nebudou souhlasit, ale neodpustím si to, pokud bezdůvodně pes někoho takto napadne, tak už by neměl bez vodítka vylézt z kotce. Děda choval lovecké psy s rodokmenem, cvičil je dost poctivě, stáli ho dost energie, peněz. Nicméně si jsem jistý, že pokud by některý jeho pes někoho takto napadl, tak by ho nechal utratit. Já psy nechovám, dcera psa měla, kdyby ten tehdy někoho napadl, což se naštěstí nestalo, tak asi udělám to stejné.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Neobhajuju Rafa, ale: myslim, ze zadny pes nikoho nenapadne bezduvodne, vzdycky tam musi nejaky duvod byt. Bud je to normalni (napr. pokousani zlodeje), nebo patologicke. To je zakladni rozliseni. Pokud je to patologicke, pak bych se ptala, jestli je to patologie fyzicka (nejaka nemoc? neco ho boli?), nebo psychicka. U fyzicke i psychicke patologie bych se ptala dal, jestli je to odstranitelne (vcetne toho, zda je schopen to v pripade psychicke patologie odstranit majitel - ktery tu psychickou dost casto sam zpusobi). Teprv v pripade, ze ne, melo by nastoupit radikalni, nekdy i nejradikalnejsi reseni.

Nepustit psa z voditka neodstrani problem. Zajiste je to jeho reseni, ale jen castecne - pokud se neodstrani podstata problemu, pak pri nejblizsi prilezitosti (napr. pretrzeni nebo prekousnuti voditka) se muze problem opakovat, a treba i hur. Voditko nebo zavrit do kotce je bezpochyby dobra prvni pomoc, ale nemelo by zustat jen u ni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

U psa to klidně může být jen to, že zrovna blbě smrdíš a jsi v nesprávný čas na nesprávném místě. Nebo něco sežral a má záchvat. Nebo je to rapl a blbě se vyspal.

1. Šel jsem po chodníku, pes vylítl z křoví a zahryzl se mi do nohavice, po lýtku zuby sklouzly, takže jen lehká odřenina.
2. Jel jsem na kole po cyklostezce, pes přiběhl a snažil se zakousnout se mi do nohy, po zpoceném lýtku mu zuby sklouzly a dostal pecku šlapátkem, tak toho nechal, ale málem mě poslal pod souběžně rychle jedoucí auta (čtyřproudovka, jezdí se tam 80 km/h)
3. Šel jsem po ulici, z přehřátého auta vypustili psa, pes z auta vyskočil ave vzduchu se ohnal zuby po tom, co mu překáželo v cestě, což bylo moje břicho - šrámy na kůži a rozervaná košile na břiše.
4. Jako malýho mě sousedovic pes opravdu hryznul, jizvu mám dodneška, ale byl jsem malý, takže netuším jestli jsem psovi náhodou něco neudělal, nicméně já i pes jsme byli socializovaní, takže to pro všechny zúčastněné bylo překvápko - nebyl jsem s ním sám, ale pes se prostě v jednu chvíli ohnal a rafnul.

Pak mám v zásobě pár případů, kdy po mě na ulici menší psi šli, ale nenašli odvahu to dotáhnotu do konce. Jednou mě cizí velký pes v podstatě vyhnal z mojí vlastní zahrady. Psí důvody opravdu nechápu - psovi do hlavy nevidím. Taky nechápu, jak někdo může nechávat puštěného psa jen tak volně.
Odpovědět