Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Mě očař Gemini ve Zlíně výslovně nedoporučil (a to to mam nějakých 30km, tedy skoro za rohem). Sám jsem byl nakonec na zákroku v Praze na Homolce, ale je to už přes 10 let. Každopádně když něco zachyím v okolí o Gemini, tak většinou ne moc pozitivního. Každopádně u mě šlo o něco jiného - poškozená rohovka úrazem.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

U očního a zrovna tak u všech ostatních felčarů doporučuji se orientovat podle negativních zkušeností, nikoliv pozitivních. :devil
Co je platné, že je devět z deseti pacientů spokojených,
když tak vlastně mám deseti procentní pravděpodobnost, že někdo něco zkurví, něco se posere.
Pokud navíc nemají směrnice jak v takových případech postupovat, jde o život
Viz třeba ty mandle v Pardubicích https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krim ... te-mu.html
5223572_.jpg
„Zjistili jsme, že v době hospitalizace poškozeného chlapce neměla nemocnice definované odborné a organizační postupy, které by lékařům doporučovaly, jak pracovat,“ řekla Ježková.
Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/n ... zpravy_mvo
Takže nemocnice Pardubice určité NÉ
A jak tak koukám tak Thomayerova nemocnice Pha4 Krč také NÉ.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/do ... i-40300178 Což potvrzuje mé osobní zkušenosti s touto "nemocnicí". :devil
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

Doktoři už zabili víc lidí, než všichni masoví a sérioví vrazi dohromady ... Tak, bohužel. I mistr tesař se utne. V neposlední řadě se to taky někde musíte naučit. Obráběč, když začne kariéru, nejdřív musí nasekat taky nějaké ty zmetky, než se stane mistem ve svém oboru. Žijí mezi námi dobří automechanici, jsou ale i špatní automechanici, kteří vás ještě navíc "natáhnou" o prachy. Tak je to asi ve všech oborech lidské činnosti. Hele, mohl bych začít klidně u sebe :mrgreen: Nemá smysl to dál rozvíjet. Bohužel...Tak k těm doktorům musíme, když je nám nejhůř chodit...a modlit se, aby zkrátka zrovna měli ten svůj lepší den. Žádná nemocnice není dobrá nebo špatná. Všechny jsou špatné....
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Cep »

"Když si uvědomím, co jsem za inženýra - tak mám strach jít k doktorovi."
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Tak jsem se dneska dozvěděl, že mám nejspíš cukrovku 1.typu. Naměřili mi z krve 18mmol/l. Tak už asi aspoň vím, proč jsem tak rapidně oslepl. Jak jsem tu psal před cca 15 dny

Největší sranda je, že už více jak 3 roky chodím na krev na imunologii na posledy jsem tam byl někdy v srpnu. Pocit že mám cukrovku (pocit hlavně pocit žízně, ...) mám už tak rok, ale celou tu dobu byly výsledky v pohodě, tak jsem to bral, že je to tou imunitou.

Zjistil jsem to dnes ráno. Když jsem byl včera na vyšetření, jestli bych už prošel předoperačním vyšetřením kvůli tomu zraku.

Život je svině!!

PS: Na téma cukrovka když tak pište přímo jejího vlákna, ať to tu neplevelíme.
Další ironie osudu je ta, že jsem tam nedávno dával nějaký odkaz na nějaký podkožní glukometr, že by to mohlo někoho třeba zajímat. Že to budu já, mě ale nenapadlo. :(
lordCorvin
Příspěvky: 102
Registrován: 22.12.2011 12:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od lordCorvin »

Tak jsem dnes po 13,5 letech dal výpověď a přestávám dělat na Sorryjako Bábu. Končí práce s výrobou výbušnin a začíná éra práce s lidma. Mám z toho dobrý pocit. :-)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Hrobník? )
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Trace »

18 v zile je fakt hodne. Podle me by kazdy mel mit svuj glukometr, je to dulezitejsi nez teplomer. Z namerene hodnoty je mozne odvodit i mnozstvi stresu, kteremu je clovek vystaven, jelikoz stresove hormony okamzite navysuji mnozstvi glukozi v krvi
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
lordCorvin
Příspěvky: 102
Registrován: 22.12.2011 12:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od lordCorvin »

dracekvo : Jak jsi na to přišel? Nicméně máš pravdu, bude ze mě havran. :lol:
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Tak cely vcerejsek a dnesek jsem stravil revizi zasob, doplnenim a pridelavanim dalsich skladovacich prostor (regaly, policky atd.). Mel jsem to v planu uz delsi dobu, porad jsme zasoby doplnovaly a pridavali, kolikrat v tom byl trosku chaos. Porad jsem se k tomu nejak nemohl odhodlat a najit si cas ale vcera jsem zajel dokoupit jeste nejake suchy potraviny (cca 100kg :) ) (jinak si drzime zasoby pro 2+1 na cca 6 mesicu).

Vcera jsem se docela pobavil pri nakupu. V jednom obchode kam jezdim tady v CR jsem mel realitvne narvanej velkej kosik a nejakej deda to venku komentoval - ze jestli si delam zasoby kvuli tem bacilum tak je to zbytecny, nikomu prej nic nehrozi a v televizi rikali ze to kdyztak soudruh Andrej vyresi. Takze se neni ceho bat... V klidu si udelal svuj nakup za 150Kc do igelitky na jeden den a jel domu...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

...a ten "děda" jsem byl já! V igelitce jsem měl rum v akci za 99,- rohlík, ...a čtyři kusy "vítězných doutníčků" proti "smrti z vyplašení" :hi
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Tak to by tak sedelo :D :D :D

Jinak dnesek jsem stravil opet uklidem, dal jsem se do velkeho uklidu a skladani veci co jsem oddaloval hodne dlouho. A uz se ani moc nedivim proc jsem se nemohl drive odhodlat :P :P :P
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od step »

Taky jsem uklízel ve sklepě a bylo to peklo. Dopojoval jsem dřez na vodu a odpad, třídil zbytky po stavbě ze všech krabic a kyblíků. Už se tam nedalo hnout. Donutila mě zabíjačka, dnes jdu na to. Dva čuníci 235 + 225 kg. Bude hromada klobás, sádla a uzeného. Loni jsem měl čuníky sportovce, bůček byl tak tenký, že jsme ani neudili.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

@Step: tak ať se vše vydaří!:)

Mě dneska přišel balík s plynovými maskami M10M a OM90 :rock - ještě sehnat někde ty MOF4 filtry, nějak se mi nedaří sehnat z armádních skladů, kde by je měli v orig balení. Nebo se aspoň se "zárukou", že nebyli použité.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

...tak to já, kdyby se náhodou někdy "meteo - chemo - bakterio - bacilo - radio" situace nečekaně zhoršila, spoléhám na pochcaný kapesník :yes
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od floky »

Pozor, filtre MOF4 maju ruský závit 40x4, maska OM90 bude takmer určite závit NATO 40x 1/7...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Ne "takmer" ale "na beton"! K čemu starej dražší MOF-4? OF-90 stojí v armyshopech 40 kč ....
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Nevím z hlavy, jaký závit má OM90, ale když jsme je v armádě kdysi fasovali, tak jsme zkoušeli různé blbosti a šel na to našroubovat i obyčejný chobot s filtrem ze staré másky, které byly na stavech tehdy ještě mj. také (předchůdci M10)... :lol: Pokud tedy není víc typů OM90 s různým závitem.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

la pardona, máte pravdu, je to 40*1/7 :angel :oops:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Mama potrebovala spravit pocitac, nestahovala se ji v tom dorucena posta.
Uz se v tom vrtam 5. hodinu a furt to nefacha.
Asi Wu-chan :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět