Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Někoho by štvalo, že nebude moct čučet na nekonečné seriály, a někoho že nebude moct střílet.
Život je otázka priorit, a já Haluziakovi rozumím ;) .
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Přesně tak, je to jeho koníček a je to průser. Jsem také střelec, byť jen na střelnici. A jsem také motorkář, počasí je nádherné, teploty dostačující, no nezlomil jsem si nohu...
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Posílám pozdrav ze srdce Britského impéria.
Přílohy
20240221_172233.jpg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Bože, co to piješ v Londýně? :roll:
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Chtěl jsem lokální pivo IPA. Mě to chutnalo.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
drigon
VIP
Příspěvky: 2963
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Venku je nádherně a já se bohužel musím přihlásit do klubu marodů.
Od včerejška ležím s antibiotikem (augmentin). Vylítla mi teplota, lékař zkonstatoval zánět průdušek a předepsal antibiotika . Noc na dnešek byla krušná. Se suchou spalující horečkou až 39,2°C. Dopoledne jsem se naprosto nehorázně zpotil, převlékal jsem jak sebe tak i peřiny. A horečka klesla na nějakých 37,5°C

Haluziak: díval jsem se co by to u tebe mohlo být - tvůj problém s okem by mohla být makulární vráska. Jedná se o jakousi blánu či jizvu na povrchu sítnice která sítnici stahuje a způsobuje tak její deformaci (zvlnění). Odborně se to jmenuje epiretinální membrána.
Nemusí se to ze začátku projevit nijak, postupně to může způsobit deformaci obrazu, problémy se zaostřováním a tak podobně.
V závislosti na tom co to dělá se to buď jen sleduje, nebo se to odstraňuje operačně.
Ale jestli je to tohle nebo něco jiného ti řekne očař po vyšetření.
Koukej tak, aby jsi viděl.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

jolky palky píše: 23.02.2024 8:24 Chtěl jsem lokální pivo IPA. Mě to chutnalo.
Zvědavost chápu, ale jinak je na ostrovech mnoho lepšího pití ;) .
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Haluziak píše: 21.02.2024 15:59 Už jsem objednán k MUDr. docela dobrý termín jsem dostal. 16. 5. 2024 :D
Od známé z práce i z rodiny mám skvělou zkušenost u pana primáře zde
https://www.gemini.cz/lekari/prim-mudr- ... -febos-cr/
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

PaF píše: 25.02.2024 10:03
jolky palky píše: 23.02.2024 8:24 Chtěl jsem lokální pivo IPA. Mě to chutnalo.
Zvědavost chápu, ale jinak je na ostrovech mnoho lepšího pití ;) .
Poučte mne, prosím.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Jasně, názor říct můžu, poučení nevím. Každý má svůj vlastní jazýček... Připadá mi, že síla britských pivovarů je v porterech a stoutech. Např. Guinness doplněný o panáčka Bushmills je pro mne tou pravou londýnskou volbou. Jen ten ranec u pultu člověk nesmí přepočítávat :-).
IPA mi vždy spíš připomene pivní limonádu, i když plně chmelená se taky dá. Ovocné tóny ale k pivu nemusím.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Guiness mám spojený s Irskem nikoliv s Anglií- v Dublinu jsem ho okusil prvně a od té doby jej fakt můžu (zkusil jsem i jiné piva, např O´Hara, Midway IPA a taky dobrý). V Anglii jsem chtěl zkusit něco místního.
Několik let jsem vůbec nepil, a jak jsem začal více cestovat začal zkoušet místní piva a jiné typické místní nápoje (Madeira to odstartovala).
Celkově jsem se našel v pivech typu IPA, ALE, IPL atd. Tvrdé prakticky nepiju mimo ochutnávku.
Bushmills mne nikdy neoslovila.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

A tak to má být. Žádného pití by nebylo dost, kdyby chutnalo všem ;) .
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Info od doktora, už pár týdnů tu řádí nějaké rotaviry. Takže to "kdoví co to je za nemoc", může být právě ono. My starý páky jsme to ale nedostali.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mhi »

Nechci spinit vlakno viewtopic.php?f=17&t=7678 ale rad bych se podelil s tim, ze se mi opet povedlo (skoro)vyhodit rameno. Uz jsem citil jak neco povoluje pri znamem rotacnim pohybu, nastesti bez zateze. Uplne jsem zamrznul (strach z te bolesti co prijde) ... a pak to nejakym zazrakem skocilo zpet :). Je to par dnu zpatky.

Rikam si co vsechno v ceste za zdravou rukou jeste bude. Clovek je nemocny, zhubne co nacvicil, pak tyden velmi dietni stravy, ted tohle :-(.

Ale dobra zprava: Vcera mne syn "vyhecoval" udelat 20 kliku (a povedlo se, rameno drzi).
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Něco takového jsem měl taky, podcenil jsem to a pak mi trhali srůsty. Dobře si hlídej akční rádius ruky, kdyby se jen nepatrně změnil, je to blbý a bude později to ještě blbější.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od eotto »

Nevíte někdo jak postupovat při odstranění sedadel z auta? Chci z minibusu (9 sedadel) 3 vyhodit a mít tak větší prostor. Bylo mi řečeno, že je vyndat můžu, ale musím zachovat uchycení pro sedadla. To nechci, potřebuju předělat i podlahu (takže změna počtu v TP). Tak jsem byl odkázán na specializovanou firmu a to taky nechci, neb si řeknou mrdu peněz.
"Mors certa hora incerta"
BOB2016
Příspěvky: 142
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

Jednalo by sa o trvalu prestavbu a na to treba novy technicky preukaz a nove osvedcenie.
Na novy TP potrebujes technicke schvalenie, obdobne ako ked sa individualne prestavuju dodavky na karavan.

V minulej praci daval sef prestavat dodavku z 3 miestnej na 6 miestnu, stalo to kopec penazi ale vraj to aj tak bolo lacnejsie ako 6 miestna nova z fabriky :-)

Najjednoduchsie riesenie bude po vybrani sedadiel vyuzit existujuce uchyty na montaz "novej" podlahy. Pri STK, namontovat na dva dni spät povodne sedadla...
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Přesně tak, falešnou podlahou zakrýt úchyty a využít je jako zámek...
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Tak sem přihodím dnešní příhodu co se mi dnes stala jako varování pro ostatní. Nemám zkušenost s tím že by mi bouchla butanová láhev v baťohu ale povedlo se mi něco hodně podobného. Chtěl jsem kolegovi udělat radost (popravdě se mu spíš pomstít), tak jsem mu vzal do práce plechovku piva Karlovačko. Nějak jsem na to nemyslel, mrsknul jsem ji do báglu, nějak se dostala až na spodek a na to jsem naházel rifle a hadry. Samozřejmě plechovka je tlaková láhev, někde se musela natrhnout, naťuknout a prásk. Baťoh vodotěsný takže to nasákly hadry a co ne, to spadlo na spodek a vytvořilo naspodu baťohu jezero. Oba mobily samozřejmě potápeči. Applí je vodotěsný ale druhý bohužel ne. Takže jsem nespíš utopil mobil v baťohu v 0.3l Karlovačka. Všechno strašně smrdí, baťoh už jsem vydrhnul ale ten smrad třeba z toho iPhonu už nikdy nedostanu.
Nesnáším chorvatská piva. Ještě že si v batohu nenosím třeba laptop. I když pod menším tlakem než butanová flaška, plechovka je furt tlaková nádoba a když blbouni udělají plechovku z 0.1mm hliníku, taky se tak bude chovat.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Mě takhle bouchla obyčejná PET lahev, oslazená matonnka, v autě, když jsem jí hodil na zadní sedačku. Taky super zážitek.
Odpovědět