Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

proforma píše: 22.01.2024 23:16 "Pred bourkou, kdyz klesne tlak, tak to jsem na umreni..." :-)
Víš z čeho to máš? Takhle nízký tlak není úplně normální.
Pokud nebereš nějaké léky, které ti to "cílěně" způsobují, tak bych si na tvém místě nechal sjet aspoň nějaké základní krevní testy na elektrolyty a pár dalších typických "příčin" hypotenze (B12, folát, feritin).

Já si nechal sjet krevní testy jako samoplátce a pár nemilých překvapení jsem tam našel - některá viditelná (mimo normální rozsah), některá jen naznačená (hraniční) a některá slušně maskovaná homeostází, ale jako indicie taky dobrý.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Jo, vim, mam to tak celej zivot, jen obcas se sejde vic faktoru najednou a pak to se mnou takhle zamava. Ale to je spis vyjimecny. Obvykle, kdyz se meni pocasi, tak jenom spim :-) (to mam pak DIA tak okolo 55, ale v normalnim pocasi funguju normalne).

Proste az nebude civilizace, budu komunite uzitecna jako barometr :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Mojí příbuzné taky blbnul a ještě trochu blbne tlak a občas padne dolů - nemá v pořádku Na/K, podle mě to souvisí s deficitem Mg a něčím kolem B9/B6/B12 což je vidět na homocysteinu (HCY). Takže to máš jako nápovědu co zhruba podle mě stojí za to nechat udělat z krve, kdybys chtěla jít touto cestou.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

:yes
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak jsem si dnes potvrdil, že mezi láskou a nenávistí je neskutečně tenká čára. Aneb můj love/hate vztah s mým autem pokračuje. Po bez mála dvou dnech na nabíječce Jeebka nastartovala na první doboru, dojel jsem do práce a málem jsem ji rozkopal - zavřu dveře zamknu a vevnitř zůstanou svítit světla :head
Jednoznačná indikace i proč se vybíjí baterka - polámané kabely v přechodu mezi kastlí a dveřma - skurvená oprava na pár hodin - shodit tapec, potupně ty kabely ucvakat a napájet tam druhé a pájet se každý kabel bude nadvakrát, protože ta koncovka se nedá úplně sehnat + nejdou z ní (bez destrukce) vytáhnout. A to vše v místě kam se nedá pořádně dostat, navíc v tomhle skurveným počasí.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
BOB2016
Příspěvky: 143
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

Pravdepodobne bude stacit nahradit len 2 kable od dveroveho spinaca. Ale ked bude dolu tapacir tak skontrolovat vsetko...

Pajkovat pajkou s obsahom olova! Ta zvlada mrazy.

Necvaknut kable na jednom mieste, lebo potom tam bude velka hrubka zvazku kabla - vsetky spojky a dodatocne izolacie...
drigon
VIP
Příspěvky: 2965
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Mně přesně tohle udělala fabia u pátých dveří do kufru. V "nohavici" s kabelovým svazkem se mi rozlamaly dráty a projevilo se to tak, že mi nesvítila půlka obrysových světel (zrovna ta vlevo) a na palubní desce se rozsvítila žlutá kontrolka vadné žárovky. V servisu si s tím vůbec nevěděli rady, měnili páčku od blinkrů a pak ještě něco. Nakonec jsem na to přišel sám, když jsem si všiml že mi při zavírání kufru bliká osvětlení SPZ.
Tapecirung šel dolů, nohavici jsem musel vždy na jedné straně svléknout a dráty na dvakrát propájet. Pájel jsem je vždy mimo nohavici, protože v ní se dráty pohybují a mohly by se o "bouli" z izolační pásky vzájemně prodřít.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Pultik
Příspěvky: 43
Registrován: 07.02.2014 5:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Náchodsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pultik »

Doporučuji použít lisovaný spoj místo pájeného. Cín i s olovem zateče do kablíku a ten ztvrdne.
Třeba tohle https://www.vpcentrum.eu/image/cache/da ... 00x300.jpg
Přetáhnou smrštovačí bužírkou a hotovo.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Aby lisovaný spoj (konektor/propojka/atd) opravdu dobře držel, je třeba mít kvalitní krimpovací kleště. A tím nemyslím nějaké plecháče za pár stovek...- Jen kvalitní profily (výměnné "čelisti") stojí přes 1500,- o ceně samotných kleští nemluvě. Jenže to málokdo jen tak doma má a tak to pytlíkuje jak se dá...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
BOB2016
Příspěvky: 143
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BOB2016 »

Ci lisovany spoj, alebo pajkovany. To je vecna diskusia...

Ten spoj treba urobit mimo pohyblivej casti kabloveho zvazku, mimo tej "nohavice" a najlepsie ten zvazok fixovat, aby sa minimalne prenasali pohyby pri otvarani dveri na spoje.. cize radsej dlhsi kabel na nahrady do pohyblivej casti..
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak jsem se poprvé setkal s tím, že jsem došel k řemeslníkovi, že chci něco udělat a on, ne že to neumí, ale že se mu to nechce dělat. A pak, že se lidi mají špatně.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Už se poučili, jak mi vysvětloval známý tak kdysi tu nechuť řešili nesmyslnou cenou s tím že si to lidi rozmyslí.
Ale v poslední době se vždy najde někdo komu nesmyslná cena nevadí, tak už raději rovnou řeknou že nee.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vrb »

Že je to práce na pendrek je pravda. Na druhou stranu nevím proč to neudělat když to dostanu řádně zaplaceno.

Já když pro někoho dělám nejakou extrémně hnusnou práci, tak mu to dopředu řeknu, že to bude drahé a pomalé a pak si to řádně naúčtuju. Když je to dobře zaplaceno, tak už mě to potom tolik nesere. Stejně nakonec většinou přijdou když s nima jinde vyrazí dveře, nebo si naúčtují 3x tolik co já.

A když někomu nějaký humus zadavam, tak taky dopředu řeknu, že jsem si vědom co je to za sranec a jsem ochoten to poctivě zaplatit.

Nejhorší je, když někdo dojde s nějakou volovinou, neví pořádně co chce a když se na něčem domluvíme a pošlu cenovku, tak začne smlouvat, že za takovou práci se mu to zdá moc a kdesi cosi a ještě s tím jde za nadřízeným, že jsem drahý. To pak s ním už napodruhé vyrazím dveře rovnou a má smolíka. Ať si s takovým chytrakem užije někdo jiný.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak svým kamarádům živnostníkům-řemeslníkům říkám když si stěžují, že mají moc zakázek, že se nezastaví a nestíhají, že v tom případě jsou moc levní. Cena musí být tak vysoká, aby zakázek bylo tak akorát a vydělají si stejně (nebo i víc) jako předtím a nechodí z práce úplně vyřízení :-)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Uvidíme, dostal jsem tip na dalšího řemeslníka tady na okolí, tak sand se mu do toho bude chtít. Pak mám ještě na jednoho, ale ten je až u Štatlu.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Tohle je ale spíše problém toho, že nejsou schopni vylézt z "garážmistra" na "majitele dílny".
Znám pár takových, co to prostě nezvládli. Ať už stracvh, neochota anebo špatné zkušenosti se zaměstnanci.
Jenže tohle je právě ten problém, co brání zlepšení dostupnosti. Pokud by to jelo na způsob švarc, tak by to bylo o dost lepší. Udělat sdružení, tak to se zase pohádají mezi sebou. No není lehká cesta z toho, se vyhrabat z té "garáže".
Joe Azbest píše: 02.02.2024 5:22 Tak svým kamarádům živnostníkům-řemeslníkům říkám když si stěžují, že mají moc zakázek, že se nezastaví a nestíhají, že v tom případě jsou moc levní. Cena musí být tak vysoká, aby zakázek bylo tak akorát a vydělají si stejně (nebo i víc) jako předtím a nechodí z práce úplně vyřízení :-)
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Tak je to jen na volbě toho řemeslníka jestli zakázku přijme nebo ne, je to jeho svobodná volba. Pokud má dost jiné dobře zaplacené práce, není důvod brát něco do čeho se mu nechce.
Mám to stejně, proč bych bral zakázku která mě nebaví, když odmítám z kapacitních důvodů i pohodové zakázky.
Najmout další lidi není kolikrát v řemeslných profesích řešení, není to o tom vyjít z garáže a udělat velkou firmu. Především v zakázkové řemeslné výrobě.
Prošel jsem si tím a mít třeba 3 zaměstnance je cesta do pekel. Když jsem jich měl 10 tak to docela šlo, ale byl jsem uhoněný a stále něco řešil. Nakonec jsem zjistil, že mi to za ty nervy nestojí.
Teď jsem naprosto v pohodě, beru jen to co mě baví občas pro kamarády nějaký oser zakazky.
Jasně možná zas přijde doba kdy budu schánět zakázky a budu brát každou abych se uživil ale zatím to tak není, tak si mohu vybírat.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Pez však jasně, ale pak by lidi neměli křičet, jak se mají špatně, když nemusí brát každou práci co jim kdo nabídne. Škoda, že nemám žádného známého mistra tady na dílnách na zemědělce. :?
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Na to nepotrebujes znameho mistra. Staci prijit na tu skolu do kanclu a normalne se domluvit. Nekde to maji dokonce i s cenikem, s tim, ze to delaji ucni, takze se neda ocekavat A1 kvalita, ale domluvit se vzdy dalo.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Nemyslím, že by se kvalitní řemeslník měl špatně.
Lidi se mají teď jak prasata v žitě a přesto si stěžují namísto aby si toho vážili. Nechápu to.
Odpovědět