Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Na motorky (endura a terénní cestovky) se dávají pancéřové hadičky a oplety na kábly. Samozřejmě za nějaký peníz. Na auta nic takového neexistuje? A když už nemáte možnost vozidlo garážovat, tak přes něj aspoň přetáhněte nějakou plachtu. Pes vám nepoškrábe lak.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

z kun sem nestastnej. v motoru mam zachodovy kulicky, strikam ho sprejem na kuny v kabine mam ultrazvukovy plasic. autem jezdi pes. auto jezdi az jednou tydne, ohrat se nechodi. pry izolace kabelu se v ramci udrzitelnosti dela i z rybiho tuku... za tipy dekuju, vyzkousim vse

jinak dnes hornady v akci. 70kg bachynka. 60m, zasah na srdce, odesla 15m. z domu jsem odchazel v 20:53, v 21:03 volam manzelce, aby mi ke vchodu hodila klicky od auta, ze mam hotovo

lovu zdar
Přílohy
7C493721-A728-4293-AB49-AE978EC0A861.jpeg
38B49990-8733-4B3F-9A6A-805CBAE8C5AB.jpeg
2A626140-7126-4447-AA94-92C49FE808BD.jpeg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Lovu zdar!
Já byl včera lovit papír - poznatky.
1. Furt neumím střílet z lehu!
2. Miráž od tlumiče je neskutečný svinstvo! Ono se blbě střílí, když střelec nevidí terč.
3. Je potřeba si fotit terče, po 3h cesty domů, a vybalení si to už nepamatuju. - odhadem nejlepší terč dnes 12cm na 300m.
4. Není dobré slepě věřit balistickým aplikacím. Appka Hornady na 300m vypočítala propad 1,4 MRAD, na puškohledu jsem musel naklikat 1,8 MRAD aby to lítal kolem středu a ne pod ním.
5. 44,4gr D73.6 dává na 100m cca stejný soustřel jako 44,9gr RS52, teda při mých olšových rukách.
6. Lidi už neumí jezdit ani po dálnici, včera se mi několikrát stalo, že si jedu v klidu na tempomatu v pravém pruhu, dojíždím náklaďák, v levém pruhu mě dojíždí auto, dojede cca na mou úroveň (v zrcátku ho vidím tak, že bych musel být kkt abych mu tam vjel) a namísto toho, aby na to šlápl abych se mohl zařadit za něj, tak zpomalí ale cca na mou rychlost, takže já musím brzdit abych se nepodíval co ten kamion veze.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Ještě k té kuně. Je pravda, že když jsem byl ještě ženatý, tak manželka měla na golfu sežrané kabely každou chvíli. Strašně se divila proč ona jo a já ne. Má odpověď byla, protože nejsem líný zaparkovat si na dvůr. Vždy mi běhaly kolem domu psi a tedy i kolem aut. Ale ex nechávala auto venku, protože by musela otevírat a zavírat vrata.
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Václaf: Asi tak. I provizorní garáž do které se zvířectvo nedostane a problém překousaných kabelů by měl ustat. Jako jestli kuna nereaguje na spreje, WC kuličky, spreje ani plašič a návnadu, tak to je vyloženě kuna sabotér. Nerozkouše kabely, rozkouše třeba řemen nebo hadičky a ten se oplést nedá.
Nemůže to být třeba sranda nějakých kamarádíčků nebo nějakého vtipálka z rodiny? (Už jsem něco takového zažil)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Haluziak píše: 21.01.2024 7:13 4. Není dobré slepě věřit balistickým aplikacím. Appka Hornady na 300m vypočítala propad 1,4 MRAD, na puškohledu jsem musel naklikat 1,8 MRAD aby to lítal kolem středu a ne pod ním.
5. 44,4gr D73.6 dává na 100m cca stejný soustřel jako 44,9gr RS52, teda při mých olšových rukách.
Na soustřel má vliv to jak ti při výstřelu kmitá hlaveň a vekteré části kmitu ta střela hlaveň opouští. A tohle nelze do žádné kalkulačky dostat. Hlaveň totiž během výstřelu dělá neskutečné věci - kmitá v několika směrech současně a k tomu se kroutí.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Ladění přesné navážky není nic jiného, než hledání souladu mezi průběhem rychlosti střely v hlavni a kmitání a kroucení hlavně tak, aby střela opouštěla hlaveň poblíž horní nebo dolní úvratě zákmitu konce hlavně, kdy je rychlost pohybu hlavně minimální a tedy když se střela opozdí nebo je o něco rychlejší, tak to má minimální vliv.
Těžká hlaveň je samozřejmě výhodou.
(Mám volšový ruce, ale baví mě zjišťovat jak svět funguje, prakticky to pak zkoušet už mě baví podstatně méně, protože vidím, jak jsou ty ruce volšový ...).
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Také se kmitání hlavně dá ladit (pokud mám navážku danou) nastavitelným závažím na jejím konci (u ústí), ale to už je vyšší dívčí.

Pozn - to, že se např. s tlumičem mění nástřel a zbraň může střílet úplně jinak (hůře, nebo i lépe - přesněji) je právě to, že tlumič je "závaží" na konci hlavně a mění její kmitočet. Pokud chce někdo střílet přesně s tlumičem, nezbude mu než hledat formou navážky (a tím rychlosti střely, aby opouštěla hlaveň v okamžiku horního/dolního vrcholu sinusoidy kmitů hlavně, jak už správně řekl PeFi). Ale po sundání tlumiče může pak puška střílet zase úplně jinak! Vrcholem je pak mít dvě sady nábojů - střelivo naladěné na střelbu s tlumičem a jinou sadu na střelbu bez tlumiče.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
DIY
Příspěvky: 11
Registrován: 08.01.2024 14:15

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DIY »

Haluziak píše: 21.01.2024 7:13 Lovu zdar!
Já byl včera lovit papír - poznatky.
1. Furt neumím střílet z lehu!
2. Miráž od tlumiče je neskutečný svinstvo! Ono se blbě střílí, když střelec nevidí terč.
3. Je potřeba si fotit terče, po 3h cesty domů, a vybalení si to už nepamatuju. - odhadem nejlepší terč dnes 12cm na 300m.
4. Není dobré slepě věřit balistickým aplikacím. Appka Hornady na 300m vypočítala propad 1,4 MRAD, na puškohledu jsem musel naklikat 1,8 MRAD aby to lítal kolem středu a ne pod ním.
5. 44,4gr D73.6 dává na 100m cca stejný soustřel jako 44,9gr RS52, teda při mých olšových rukách.
6. Lidi už neumí jezdit ani po dálnici, včera se mi několikrát stalo, že si jedu v klidu na tempomatu v pravém pruhu, dojíždím náklaďák, v levém pruhu mě dojíždí auto, dojede cca na mou úroveň (v zrcátku ho vidím tak, že bych musel být kkt abych mu tam vjel) a namísto toho, aby na to šlápl abych se mohl zařadit za něj, tak zpomalí ale cca na mou rychlost, takže já musím brzdit abych se nepodíval co ten kamion veze.
K bodu 6.: Je to docela pravidelné. Jedu cca 135 až 140, dojíždím kamion, chystám se do levýho, mrknu špígl na blížícího s rychlíka tak sundám nohu z pedálu, jsem předjet, přidám a řadím se do levýho a začínám brzdit. Většina těchto fofráků jsou ženský, protože když vidí vedle sebe něco velkýho, tak to stáhne někdy až na 100. Dělají to i chlapi. Pomalu horší než když se snaží kamioňák předjíždět kolegu rychlosí o 2km/h větší. Zvykneš si jako já (po 50 letech najeto 1200000 jen s osobáky a dodávkami). :D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Na kuny jedine pes. Ten muj je milacek, ale nelovi (takze s nim muzu bez problemu do lesa, hec :-) ) Pristi rok si chci poridit nejakeho nemeckeho pince nebo stredniho knirace (na potkany a kuny), jeste nejsem uplne rozhodnuta, ale tahle 2 plemena by je mela lovit nejlip.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Mě kuny taky pořád lezly do aut, ať už na zahradě nebo na dvoře ve městě. Používám kuličky do záchodu (do motorového prostoru cca 6kusu) - musí být echt chlorovy aby byl klid. Případně jsem dříve dával do punčochy chloramin-T. To je ale extrém, občas byl cítit i v autě ale byl úplněk klid
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
DIY
Příspěvky: 11
Registrován: 08.01.2024 14:15

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DIY »

Mé zážitky s kunami. Před hafo lety se mi sádrokartonem a střešní krytinou v podkrovní dílničce usadila kuna. Občasné dupání jsem vydejchal, ale když se místy začaly objevovat prochcané fleky, tak jsem vzal akynu, 2mm vrták a nadělal do sádroše dirky. V koupelně jsem sesbíral lahvičky se zbytky smradů po holení a namixoval směs (denim, wilkenson, staří koření a nevím kde co ještě). Vzal špricnu s jehlou a nastříkal do direk občas něco ukáplo). Účinek to mělo okamžitý, protože když jsem přišel z dílny tak mě moje nechtěla pustit domů :lol: . Pro jistotu jsem v dílně nechal trvale puštěný tranzistorák a country rádio není jejich parketa, tak je od nich klid. Našla si místo na zaharadě, protože na dvoře stále nacházím kuní exkrementy. Jenou jsem ale při kontrole provkapalin auta našel na převodovce ohryzanou morkovou kost od mého psa. Naštěstí hadičky a kabely netknuty dodnes.
Ultrazvukové plašičky jsou také řešení. Kamarád na chalupě je řešil komerční plašičkou, ale bez účinku. Došel jsem k tomu, že si na periodické signály zvyknou. Tak jsem mu vyrobil zařízení za pár korun, pracující na bázi lavinového generátoru s piezoelementem, které trvale produkuje kolísající kmitočty od slyšitelného po ultrazvuk. Od té doby má od nich pokoj.
S pozdravem "kunám zmar" :D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

"Pred bourkou, kdyz klesne tlak, tak to jsem na umreni..." :-)
Jo, dneska to bylo zazivny. Seslo se vic faktoru, takze pekne lehnout, kopyta nahoru a cekat.
20240122_121521.jpg
Odpoledne jsem se pak jeste trochu prospala a uz jsem zase mezi zivakama :-) Zatracenej bio-barometr... :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Baví se dva manželé:
Mám nízkej tlak.
A chceš uvařit kafe nebo tě mám nasrat?

Víš, že tě mám ráda, stačí říct....
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

:-)
To vis, od ty doby, co makam na sebe, nemam zadnyho sefa - zvedace tlaku a jde to se mnou s kopce :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

85 g rozmarýnu dáme do 1 litru suchého bílého vína. Necháme 8 dní a přecedíme. Skladujeme v chladnu. Při potížích bereme jednorázově 20-50 ml.

A ještě jednu rvní pomoc pro tebe mám, bohužel nebude fungovat moc dlouho, časem si zvykneš. Přečti si, jak ti napálili odvody:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... 024-243991
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Alkohol nepiju, nemas tam neco jinyho? A odvody mne nezajimaj, ja jsem PO, ne OSVC.

Sakrys, ani nastvat mne nejde :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Syrová ječná kaše: vezmeme 3 polévkové lžíce ječmene, pomeleme a smícháme se 3 lžícemi pramenité vody. Přikryjeme a necháme 6 - 8 hodin stát. Podáváme ráno a večer.

(Si dej do nosu když zvrhle odmítáš obvyklý český lék.)
PS: Nic dalšího po ruce momentálně nemám.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Aby ta knížka byla dřív než bude pozdě...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Ivana: jecnou kasi beru, ta muze byt dobra :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět