Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Musí odložit tanga a nosit flanelové bombarďáky ;) .
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Teď je v módě takové to silikonové, s appkou na dálkové ovládání :D
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Haluziak píše: 29.11.2023 19:45 zjišťuji, že tentokrát A-Max zklamali, uvnitř je to hrůza a děs, fragmentace, díry v trávníku, játra plíce kaše...

A-Max zklamal v terminální balistice, přesnost super, oba zásahy přesně tam kam jsem chtěl.
Pokud se nepletu, tak Hornady A-Max dlouhodobě inzeruje jako střelivo na střelbu do terče.
Používání A-max jako loveckého střeliva proto ani trochu nechápu, byť jsem postřehl, že se to normálně děje.
https://www.loveckeforum.info/viewtopic.php?t=6184

Ale přijde mi to trochu jako kladivem zatloukat turbošrouby do sádrokartonu.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

vratnikp píše: 30.11.2023 7:47 update: akorát čtu u kafe, že by rádi v roce 29 zakázali i opravy stávajících plynových kotlů...
Taky jsem četl. Tak v roce 2027 bude na čase předělat topení na nízkoteplotní vytápění a k tomu pořídit nový plynový kotel.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1134
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

PeFi ano A-Max je terčová střela, která se však, u náš a hlavně teda za velkou louží používá k lovu, protože spolehlivě deformuje, a zvěř buď neodbíhá, nebo jen na velmi krátkou vzdálenost, což můžu potvrdit: 2x zůstala v ohni, jednou odešla cca 5m a jednou 10-20m.
Ježe za mě je rozdíl mezi deformací a desintegrací. První dva lovené kusy, nic nenasvědčovalo desintegraci, teď se dvakrát rozbila na maděru.

To, že je to střela terčová mi i vyhovuje, protože moje flinta s ní střílí pod minutu, s mýma olšovýma rukama kolem minuty, což mě štve ale snažím se trénovat a rád bych se dostal stabilně někam k půl minutě.

Nechápu, jak může někdo říct, že 2,5 MOA je na lov dostačující. To je skoro 22cm na 300m pokud mě matematika neklame - šílený rozptyl. To je jak volleyballový míč.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

PeFi píše: 30.11.2023 21:04
vratnikp píše: 30.11.2023 7:47 update: akorát čtu u kafe, že by rádi v roce 29 zakázali i opravy stávajících plynových kotlů...
Taky jsem četl. Tak v roce 2027 bude na čase předělat topení na nízkoteplotní vytápění a k tomu pořídit nový plynový kotel.
mluvíš mi z duše, přes zimu jsem chtěl přes dlažbu v bytě kvuli děckům co nechtěj pantofle dát všude vinyl, tedka na to kašlu, stejně jako na fasádu...

jinak jsem se chtěl pochlubit, že po dvou týdnech regulovaný fyzický zátěže jsem zvítězil nad tím hnusem co mi seděl na plicích, dneska večer a v noci jsme lehli celá rodina, krom psa - kašel teplota zimnice, bolest kloubů, to sem měl po půl roce v plánu střelnici příští týden, inu člověk nemůže jen vyhrávat
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Haluziak píše: 01.12.2023 1:41
Nechápu, jak může někdo říct, že 2,5 MOA je na lov dostačující. To je skoro 22cm na 300m pokud mě matematika neklame - šílený rozptyl. To je jak volleyballový míč.
On totiž málokterý myslivec střílí na 300m. Když vidím, jak nastřelují před sezónou (teda ti, co se vůbec obtěžují), bylo by jedno, jakou střelou a zbraní střílí. Málokdo se udrží 3 ranami na cca 80 m, co jsou k dispozici, v pivním tácku. Střílejí většinou z posedu na max. tuto vzdálenost a ten pivní tácek jakž takž vyhoví.
Kdyby na mne měli střílet na 300 m, klidně si tam u většiny stoupnu ;) .
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Haluziak píše: 01.12.2023 1:41 PeFi ano A-Max je terčová střela, která se však, u náš a hlavně teda za velkou louží používá k lovu, protože spolehlivě deformuje, a zvěř buď neodbíhá, nebo jen na velmi krátkou vzdálenost, což můžu potvrdit: 2x zůstala v ohni, jednou odešla cca 5m a jednou 10-20m.
Ježe za mě je rozdíl mezi deformací a desintegrací. První dva lovené kusy, nic nenasvědčovalo desintegraci, teď se dvakrát rozbila na maděru.
Rozbila se na maděru, protože není dělaná na to, aby držela pohromadě - to že se nerozletí je spíš náhoda.
Když už chceš měkkou těžkou střelu na delší vzdálenost, tak na to je u Hornady primárně určená SST.

Aby ti střela fungovala dle očekávání, tak musíš sladit dopadovou rychlost, hmotnost střely, konstukci střely (ochotu deformovat se) a hmotnost/tvrdost cíle. Některé ráže jsou v tomto poněkud blbuvzdornější, než jiné.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8793
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Můžete prosím někdo odemknout? Chci také vyhrát, tak potřebuji recept :clap

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/s ... roj=banner
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Nechápu co řešíš. Musíš začít tím těhotenstvím, pak přežiješ jeden nákup s manželkou a máš to.
Radek07
Příspěvky: 1188
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Radek07 »

Fabulous píše: 03.12.2023 11:58 Můžete prosím někdo odemknout? Chci také vyhrát, tak potřebuji recept :clap

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/s ... roj=banner
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/s ... 7BBA97896C

;)
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od gravedigger »

četl jsem to ve čtvrtek, vyhráli mladý lidi a udělali všechno špatně
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Protoze vyhrali poprve;⁠-⁠)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8793
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Děkuji za odemčení. Budu tedy zatím lelkovat, než se stěstí usměje. Jo a jednou si i vsadím :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Realny dramaticky pribeh ze vcerejsi noci aneb socialni site jsou obcas i k necemu dobre:
Screenshot_20231208_052833_X.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Tak snad tu blbou demonstračku Filip taky zaplatí :evil:
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Já teda nevím, ale to telefonní číslo má jen 8 čísel, to může být v dnešní době? Měl jsem za to, že už jsou jen devítimístná.
Též doufám, že to Filip zaplatí.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Musí to být vážně "hrdina".. pokud je to pravda tak by to měl zavalovat jak mourovatej
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1587
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma píše: 08.12.2023 5:32 aneb socialni site jsou obcas i k necemu dobre:
A nebo naopak to může být důsledek sociálních sítí, on-line života a životního stylu, že?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Hehe, dnes jsme s moji praktickou prisly na to, ze laborka zamenila moje krevni vzorky a vysledky tak nejsou relevantni. Tedy asi to zamenil spis nekdo pri odberu, ale to je jedno. Proste k tem drakulum budu muset znova. A to mne uklidnovala, ze se to nestava, ze je to temer vyloucene.

Ja kdybych si koupila trpaslika, tak mi vyroste :lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět