Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

A to máte jako káry na dojíždění do práce?
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Ne, tim se vozi rodina. Do prace vlakem nebo starym strepem
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Dneska je to tyden po operaci potrhanych vazu v rameni (pád na lyžích, vykloubené rameno). Musím říct, že strach z operace byl větší, než to nakonec bylo. Operace (prý) trvala 20 minut a druhý den mě vykopli z nemocnice. Žádná ortéza, jen se mám cca dva měsíce šetřit a netahat nic těžkého. Kamarád měl stejné zranění cca před dvěma roky a musel nosit tři neděle ortézu, potom rehabilitace další dva měsíce. Na mě, prý, použili modernější metodu a po týdnu jsem na tom lépe než před operací (jak hybnost, tak menší bolesti). Neuvěřitelné, jak ta medicína jde dopředu.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

To je super, tak ať je to jen lepší a lepší.

Byť k tomu, jak jde medicína dopředu, mám trošku výhrady...ona samozřejmě jde dost, ale furt je to o tom na koho narazíš a nebo jakého známého kde máš:(
Před pár lety měla manželka gyn. problémy, chirurg jí řekl, že jedině operace a vyndat. Pak zjistila, že známá dělá u nich v nemocnici hl. sestru, ta se poptala primáře atd a bylo to něco úplně jiného, což mimoděk té sestře potvrdil i ten chirurg, jenže ten je placen podle toho "kolik toho vyndá" a i kdyby jí otevřely a problém tam nebyl, tak setjně něco vyndají, aby to pojišťovna zaplatila :head
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Tohle je blby - u me to bylo podobne. Pul roku me "lecili" prasky a rozcvicovanim. Kdyz se to nezlepsovalo, aktivoval jsem zname a dostal jsem se teprve k doktorovi, ktery me poslal na magnetickou rezonanci, kde zjistili, ze potrhane vazy opravdu praskem neopravi. A pak uz to slo, termin operace, operoval me ten znamy znameho a vysledek byl super.

Medicina umi dneska zazraky, jen ten system je na prd. Ja jsem uz rezignoval na to, nechat se vlacet systemem a snazim se hledat pomoc, kde se da. A kupodivu to neni tak tezke - existuji vyzkumy, ze pres sest lidi se dokazeme nakontaktovat na kohokoliv na svete (treda tady je o tom clanek), tak hledam.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Dnes zemřel Petr Hošek (Plexis). Má krevní skupina, má věková kategorie, .... a můj dlouholetý přítel.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska jsem na to koukal a docela sok.. jsem tedy o neco mladsi ale par desitek koncertu jsem absolvoval, byla to moje srdecni zalezitost... No punks not dead...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

včera v noci se stala taková zajímavost, v noci chumelilo ze strany a do toho v 22.00 blesk. Ne byl sem střízlivej a kolegové v okolních vesnicích to taky slyšeli...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Kopour »

Tady u nás to samé.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

O zimních bouřích mluvili v počasí. Prý je to docela rarita.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Proc jsem si jen vybavil Valku svetu s Cruisem? :talk
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Potvrzuji, že u nás (okraj Prahy) taky pěkně bouřilo.
Zimní bouřky nejsou tak časté, ale cca jednou za 2-3 zimy to tu zažíváme.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Mě to psala večer cca v 10 mamka, nejdřív jsem myslel, že se zbláznila, ale pak jsem se podíval ven :D

Dneska ráno venku kalamita...jedné po čem se dalo rozumně jet byla dálnice. Plzeň, přivaděče a okresky jeden led.
Ale kupodivu jsem neviděl ani jednu bouračku.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

já jel do Plzně z jihu v 5 ráno, vše naprosto cajk, bylo lehce nad nulou, na přivaděči od přeštic napohodu 120 :D
jeden jedinej blesk a půl kraje tvrdí, že to praštilo někam vedle nich
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Redneck »

Rarita to až tak není, podle čeho myslíte že jsou pojmenovány Hromnice ?

"Perun, slovanský bůh hromu a blesku se 2. února probouzí ze svého spánku a ohlašuje se prvním jarním hřměním. To zahání zimu a temné síly a současně otevírá přírodu novému životu. Hromnice jsou tedy takovým prvním svátkem jara."
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

o víkendu jsem začal sklízet "ovoce" toho, že moje paní, jakožto psovod na psa nemá čas (neptejte se mi, co dělá, protože domácnost je jak po SVO když dýl jak dva dny nejsem doma :D ) a občas nám psa někdo vyvenčil. No pes je jednak nevybitej, druhak si začal nárokovat zdroje. Na "já to řikal" si nic nevezmu , tak mi nezbývá než převzít místo po paní a začít se psem odbourávat zlozvyky, jak u psa, tak u paní domácí. Snad mi nezabije ve spánku - paní, ne pes
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

maldej totiž začal napodobovat a hrozně moc potřebuje vodit psa
Přílohy
Výstřižek.JPG
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Neni to uplne dnes ale cca posledni mesic.. par takovych veci ktere se mi udaly posledni dobou:

Umrel nam pes (jack russel 14let) ktery byl posledni roky u mamy pac zije sama v baraku. Tuto sebralo hodne a ze uz zadnyho psa nikdy. nakonec jsem ji presvedcil ze poridime a treba nakyho vorecha z utulku ze mu pomuzeme. Ale to jsme kurva narazili. Vsude nabizeli pouze stary nebo nemocny psy a jeste k tomu pozadovali pekny "prispevky" na dosavadni peci. V jednom utulku byla pekne kunda (slusne to nelze napsat) a mamy (70 let) se zeptala kdo se o psa bude starat az umre.. malem jsem ji poslal do prdele a hned jsme jeli pryc. No nakonec z dospeleho psa z utulku je stene jezevcika s papirama a nelitujem. Hlavne takhle super od malicka s detma..

No dalsi vec ze mi po par letech prestala jit telka. Jo po cca 7 letech na to ma narok. Predtim jsem ji nemel a drive jsem po ni ani netouzil tak jsem s nakupem novy ani nak nechvatal a tak. Jenom spise kvuli maly aby mela na pohadky. No ale sam sem se zhrozil jak mi ve finale chybela a jak jsem si zvyknul. Vecer si u ni dat veceri nebo usinat na gauci (kdyz jsem po ranni utahanej a nemam silu si cist nebo tak). No proste jsem se na ni naucil az me to desi. A treba maly vubec nechybela, uplna pohoda...

A zacatkem ledna jsem se rozhodl zmenit praci. Hodne jsem nad tim premyslel, strasne lidi se mi divi (ve firme jsem par let a za tu dobu pekna pozice, hodne benefitu atd) ale nasel jsem neco v oboru ve kterem se pohybuji posledni roky a pro me asi nejdulezitejsi ze je to jenom ranni smena. Drive jsem delal v nepretrzitym (2xranni, 2xodpoledni, 2xnocni, 2xvolno) a to uz nikdy vice. Sice jenom priplatky za smeny vychazely cca 1000€/mesic ale ty penize za to vazne nestoji. Ted mam tyden ranni a tyden odpo a ty odpoledni me nici. Prijde mi ze tyden jeno utece a ani nic nestihnu a nejsem se zenou a s detma. Uz jsem dospel k tomu ze neni vse jenom vydelavat ale uzivat si ten svuj volny cas.. a taky ho netravit jenom praci na zahrade/pozemku (tim si ve finale nejlepe odpocinu a vycistim hlavu)..

Omluvam se za delsi popis ale preci jenom jsou to udalosti za posledni mesic nad kteryma jsem se musel trosku vice zamyslet
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

:yes :hand
...ale např v útulku v Pražské Troje jsem bral psa už dvakrát pro matku a vždy pohoda. První byl roční Beauceron- Harlekýn a teď ta druhá roční fenka NO. Při tom prvním pejskovi jsme dokonce dostali volňásky do ZOO na křtiny žirafy. Podminkou bylo přijet i s tím psem, moc jsme si to tenkrát užily.
Čechy čechům !!!!!
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Jason píše: 11.02.2023 6:48 V jednom utulku byla pekne kunda (slusne to nelze napsat) a mamy (70 let) se zeptala kdo se o psa bude starat az umre.. malem jsem ji poslal do prdele a hned jsme jeli pryc.
Nevím jak "šetrně" se na úmrtí tvé mámy ta kunda zeptala, ale vzhledem k věku tvé mámy (a nijak tím nechci urazit), je taková otázka zcela na místě.
Měl by se takto zeptat každý v útulku, každý seriózní chovatel, a podobná otázka by měla zaznít kupuje-li se pes dítěti. Kdo se bude o psa starat když to dítě přestane bavit.
Nechce se to hned urážet, ale naopak ocenit, že se někdo o život toho psa skutečně zajímá, a nejde mu jen o to se ho zbavit.
Samozřejmě záleží na citlivém způsobu položení takového dotazu.
Odpovědět