Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Haluziak píše: 27.06.2022 14:32 OldSoldier: Tak staří pardálové tvrdí, že na výřadu bylo klidně 300 a víc zajíců :D etc etc.
Kde jsou ty časy - to už jsem nezažil a vídal jsem to jen na fotkách a slyšel z vyprávění starých myslivců.
Haluziak píše: 27.06.2022 14:32 Jak si vzpomínal křepeláka, tak zrovna do něj mě tlačí kámoš, že pokud nechci jagoše od něj, tak pak křepeláka - snadno cvičitelný a všestranný (čti umí i jiné věci ale je dobrý na černou), vhodný pro začínajícího myslivce a chovatele psů. Naopak všichni mi vymlouvají lajku.
Křepelák je dobrý pes - zejména, pokud převážně plánuješ lovit v lese - na druhou stranu svou práci (ne jako ohař) odvede i v poli.

Jestli lajkou myslis "relku" - tak to bych taky nedoporučoval, kvůli údajné náročnosti na výcvik.

První pes by měl být nějaké snadno ovladatelné plemeno, abys s ním byl schopen udělat rychle zkoušky a mohl začít s ním pracovat - jen tak získáš zkušenosti a budeš moci jít případně do dalších psů
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Pes ale není motorka :) Takový pes může být pro někoho, kdo třeba nemůže mít v jednu chvíli víc než jednoho, otázka i 10 let...
Koupil bych si co mi vyhovuje a holt se více zaměřil na svou přípravu, případně s ním chodil na kurzy.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Ray píše: 28.06.2022 10:00 Pes ale není motorka :) Takový pes může být ..., otázka i 10 let...
případně s ním chodil na kurzy.
Tady se bavíme o loveckých psech, kde potřebuješ výcvik zvládnout, jinak je Ti takový pes k ničemu. Deset let není tak dlouhá doba na to, abych si vychodil (vycvičil) psa, udělal s ním potřebné zkoušky a pak mi dobře sloužil. Za těch 10 let získám zkušenosti a budu moci jít potom do náročnějšího plemene.

Vždycky mi trhá srdce, když vidím, že někdo má psa, který má super potenciál, ale jeho majitel ho nezvládl a pes coby LUP je nepoužitelný. Proto radím jako prvního psa klidně nějaké plemeno, které je snadnější na výcvik, ale získám zkušenosti.

Nikomu svůj názor netlačím - ani já si tuhle cestu nevybral. Můj první pes byl náročné plemeno (MMO) a na začátku jsem udělal spoustu fatálních chyb (např. jsem nechtěně odnaučil psa vystavovat na pernatou), které se pak velmi těžko odstraňovaly. Proto na to upozornuji.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Dlouho jsem plánoval LUPA - pro ohaře jsem měl vždycky slabost, ale v současném revíru se spíš bavíme chovem bažantů, než jejich lovem, takže by byl využitelný jen na lov kachem. Pak jsem objevil alpského jezevčíkovitého brakýře a další zajímavé plemena.

Bohužel to skončilo u jednoho zásadního faktoru a tím je čas - lovecký pes, aby za něco stál vyžaduje systematickou péči, a ten prostě nemám.

Na podzim snad doděláme plot a tak nakonec zvítězil v rodině chodský pes, což je ideální plemeno pro začátečníky, leč to samozřejmě není LUP. Nicméně je to pes, který mimořádně rád aportuje a tak by mi střelenou nutrii spadlou do řeky po menším výcviku určitě přinesl a naučit ho stopovat na barvě na vodítku také nevidím jako velký problém (ještě jsem ale nepotřeboval psa na dohledání, ale jednou to přijít může). To by byla jen taková z nouze ctnost, kamarádů s dobrými loveckými psy je kolem mne naštěstí dost. Nicméně jeho hlavní role bude samozřejmě hlídací pes s výcvikem na cvičáku s patroncí ženy a staršího syna.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Pri rannich vencenich uz jsme vyplasili kde co: srnky, zajice, kance, dravce... Dnes rano jsme potkali stado uteklych byku, nervoznich z prichazejici bourky.

Couvat POMALU, jak NEJRYCHLEJI to jde, neobracet se k nim zady a jeste hlidat psa... :angel
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

Dnes dcerky první větší závod - MČR Superjunioři IPSC v Hodonicích, výsledek ( tabulkově ) nic moc, ale jsme na ní hrdej. Většinu situací střelila výborně ( v 1. polovině ) bohužel jednu zazmatkovala a totálně zabila ( první velkej závod, první stage a šla jako první - prostě tréma ) a jednu sitku mela smůlu na závadu, kterou řešila dlouho ( ošklivej doublefeed) . Tak jako tak Jsme si to super užili ( jel s námi i kamarád s dcerkou takže super výlet a holky se mohli hecovat ).
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

kolko ma dcera rokov? je to MCR takze trema je normalna a takisto sa obcas nieco pokazi a nejde podla predstav. Ak by som siel ja strielat MCR, alebo MSR tak by som mal taku tremu, ze by som ani zaver nevedel obtiahnut :D:D
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

miselito píše: 03.07.2022 10:09 kolko ma dcera rokov?
2 měsíce po 12. narozkách takže střílela v kategorii 12-14let :)
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od skagerak »

A kdyz uz, cim strilela?
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Idaho »

skagerak píše: 03.07.2022 21:17 A kdyz uz, cim strilela?
Taurus TX 2, superjuniori jsou o malorážkových pistolích. Souběžně ale střílí 9mm Canik Tp9 elite combat a MP5, doposud trénovala hlavně ve stylu HT DP1+2, byl to její první pokus v IPSC..
Každopádně devítku v krátké jí nechávam vždy max do 50ti ran, je to přeci jen ješte záhul na ty její ruce.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od miselito »

a co chces na 12 rocnu? parada len tak dalej, drzim vam palce. :yes
Moja starsia bude mat coskoro 5 rokov a ukecava ma aby som ju zobral na strelnicu, ze si to vraj nikto nevsimne :lol: na youtube pozera pravidelne moj kanal, kde pridavam videa z LOS a ubezpecuje ma, ze vie ako sa striela :lol:
Tak zatial som ju naucil paskovat zasobnik pomocou toho plastoveho "paskovaca" a moze mi naukladat sypane strelivo do krabiciek v ramci treningu.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Akorat si jdu dat panaka, rano se mi narodil syn.. nonuz se tesim do pelechu, byly ty dva hodne narocny dny beze spanku..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

proforma píše: 01.07.2022 8:26 nervoznich z prichazejici bourky.

Couvat POMALU, jak NEJRYCHLEJI
😂😂
To mi pripomelo pondelni prutrz u nas, kdy jsem na cekany zacal mit morskou nemoc. Plana hruska se i se sedackou houpala tak, ze mi zaclo bejt blivno.

Dnesek byl takovej zajimavej den, ne dobrejne spatnej spis plnej pocitu.

Zjistil sem, ze sem asi ztratil skladaci podsedak jubo 😒 proste nikde neni. Jeli jsme na houby, nenasli jsme nic, v lese sucho, prestoze posledni tydny nadprumerne prselo. Pes horko nejak nedaval,k autu jsem ho musel donest. Sumec v kadi zabil obe stiky, takze musely do mrazaku.
Vecer jsem si sel sednout na srnce. Dospel jsem k tomu, ze ulovim vidlaka, ktereho jsem doted poustel. Jednou jsem na totoznem miste potkal raritu ale vidlak ho uz urcite nekam odrazil. Tipuju mu 4-7 let, dlouhe silne lodyhy, predni vysady tak 2.5 cm. Pokazde, kdyz jsem sedel se mi nabidl - na 70 metru na kraji pole pekne bokem. Dnes byl zas presny jak hodinky, dorazil 10 minut po me (ja mel zpozdeni). A hned primo proti me, dosel repkou 20 m od sedacky a na hodinu si lehl. Pak sel pomalu repkou Takze byl videt jen krk a hrbet, ja si slibil ze si pockam na cistou komorovou ranu. Hodinu se prochazel kolem me, bez jedine prilezitosti a me tak napadlo, kdyz jsem byl pripraven mu vzit zivot, srnci prvne v zivote, ze by se mi melo neco honit hlavou, ale jedine co se mi honilo bylo, ze se mi nic nehoni a ze ukol znel jasne, je treba zacit lovit cokoliv pruberneho zvlast kolem cest. nakonec zacal honit srnu a na hodinu zmizel v lese. Kratce na to mne Diana odmenila a pritahli dva danci, pul hodiny jsem se mel na co divat. Krom obvyklych tvorecku jsem zahledl i nekolik stehliku a chocholouse obecneho. Danci odtahli a po chvili se vratil "muj" vidlak. A zas rovnou do repky a lazo plazo mi odesel pres cele pole, aniz by se odkryl, abych si troufl vystrelit, chvili jsem premyslel ze ho vezmu na krk, ale nakonec sem to zavrhl. Nakonec ho v pul desaty zradil hluk z chat a odskocil a zmizel. Jak odskocil tak zvedl prasata, ktera jsem uz dobry mesic nevidel, co zacala psenice. Skoda ze jsem nakonec sel jen na lehko bez nocka. Tak aspon vim kde jsou a ze se neutopily. Zkusim je navnadit na zbytky ze stik. Zbytkem jablek ze zari jsem js evidentne neuctil, holt psenice je psenice. Nez jsem se zvedl k odchodu, prisel jeste velikej danek-spicak. Nejvetsi radost jsem ale mel cestou domu ze svetlusek. Ty jsem videl prvne tak po peti letech. Nakonec jsem venku byl pres 4 hodiny a uteklo to ani nevim jak, takze kolem a kolem vlastne pozitivne zakoncenej den. Navic mi pani domaci do lednice dala tonic, tak si jeste dam sklenicku, kdyz docerpavam tu lonskou dovolenou.
Přílohy
IMG_20220703_200650_0.jpg
IMG_20220703_195637_8.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Jason píše: 03.07.2022 23:35 Akorat si jdu dat panaka, rano se mi narodil syn.. nonuz se tesim do pelechu, byly ty dva hodne narocny dny beze spanku..
:beer gratulace! Jak se jmenuje? Alespon mam na ci zdravi pit. Hlavne pak poradne podlit at je zdravy. U meho maleho to fungovalo
Přílohy
IMG_20220703_234229_2.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Malej se jmenuje Lukas. Chteli jsme pro nase deti normalni jmena (holka je Eliska) a ne nejaky "moderni" nesmysly - kdyz tak premyslim jake klucici jmena dostali deti znamych v okoli (v CR): Trevor, Florian, Matheo, Vincenc, Adolf, atd.

Jinak zapijeni udelame poradny o vikendu na zahrade, tedy jestli bude vse v poradku a manzelku pusti domu (zatim je vse ok). Myslim ze to bude velice solidni vecirek :lol:
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Také blahopřeji.
Hodně štěstí a zdraví do života ať mu sudičky nadělí. :clap

Lukáš je krásné jméno a nosí-silo ho hodně slavných osobností. Například Luke Skywalker. :angel
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Měl to hoch, o zaječí chlup.
20220704_161353.jpg
20220704_161402.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

To Jason: Gratulace :hand
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kuny »

Ja som minulý týždeň menil tesnenie pod hlavou na mojej fabke a nakoľko som to robil prvý krát v živote zdá sa, že sa to podarilo. Od piatka do pondelka som bol s rodinou v aquaparku v Štúrove a potom v Banskej Štiavnici. Najazdil som 450km a zatiaľ to vyzerá byť v pohode. Nie je to nejak zvlášť zložité.
Přílohy
IMG_20220628_192638_6.jpg
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Dobra prace :yes
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět