Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak jsme byli dnes s koc na Intercanis. Já byl primárně na Lovecky upotřebitelné psy a pro razítko z kynologické akce. Koc abych mohl vysledovat jestli se ji ten který pes líbí.

Následuje povrchní zhodnocení čistě toho jestli se nám líbil nebo ne, bez ohledu na vlastnosti a povahu.

Nejhezčí co jsme dnes viděli: za mě plesnivej Beauceron (harlekýn/merle) bohužel není LUP a máme doma limit jednoho psa, následovaný různými ovčáky (holandsko, belgie, austrálie), za koc vyfénovaná Bearded kolie.

U LUP za mě nejhezčí Black and Tan Coonhound, hezkej velkej pes ale už teď víme, že ho doma mít nebudeme - žgrindá.
To samé setři s dovětkem od koc - kdo by jim tu srst vyčesával.

Různí ohaři: vižla hezká, výmar taky, fousek vyloženě ošklivý, zbytek takový různé variace ale žádný nebyl ve stylu Jo toho musím mít. Navíc "nesmí" na naháňky. A drobná zvěř stejně není tak k čemu ohaře.

Italští spinone a ohaři zase užgrindaní.

Basset má moc krátký nohy, Beagle je moc malý, různí španělé, to je jak ohaři, navíc kdo by to vyčesával.

Pes na kterého jsem se šel vyloženě podívat byl Štýrský brakýř, jenže na živo byl takový menší a vypadal jak pouliční směska :D Srbský, Sedmihradský a Polský honič jsou jak přes kopírák a vypadají jak kámošův VesTaj (omlouvám se majitelům za urážku ale prostě takový byl dojem).

Zaujal nás Airdale terriér, ten byl tak ošklivý až se nám zdal hezký.

Celkově nás vidění LUP nijak zvlášť nezaujali ve stylu tak tohodle pesana musíme mít doma :(

PS: Rafael díky, žes mi kdysi řekl, že existuje Beauceron, ti psi jsou prostě boží.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

O Beauceronech tu myslím psal Václaf.
Já mám slabost pro Dobrmany. S ušima.
*
Teď už raději klidné Labradory.
Ale Beauceroni se mi taky moc líbí.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Máš samozřejmě pravdu, že to byl Václaf. Já už si fakt hovno pamatuju a i z toho půlku zapomenu a druhou ztratím
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

netřeba se omezovat pouze na tradiční lovecká plemena. Pro mne osobně je pes hlavně parťák a po mé ženě nejlepší kamarád. To, že ho můžu použít na dosled je příjemný bonus. Čistě pracovně vedené psy považuju spíše za nástroje. Psa, co zadávil lišku na naháňce bych prostě do bytu a k synkovi do pokoje nepustil. Jako milovník SBT ti můžu říct, že i takovéhle netradiční plemeno může být použito jako výborný pracovní pes. Pionýrem u nás je Martin Říha z CHS Brenneke. Jediné co, na takového psa ti třeba naše sdružení nedá finanční příspěvek.

Štýrský brakýř mi je sympatické plemeno, ale už je moc velký :D .
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Haluziak: tak styrskehho brakyre jsem az doted neznala. A kdyz jsem si nasla jeho fotky, musim rict, ze az na tvar usi a typ srsti je to celej muj utulkac :-) To jsem Te asi moc nepotesila, co? Jo, vypada jak smeska :-D Ale ja mam diky tomu novou teorii, co se podili na te moji smesce: styrsky brakyr x borderka. :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

20220626_082004.jpg
To si tak jdu rano vencit...

Pouceni: Kdyz uz musis svliknout tricko, je dobre mit neco pod nim, at nebehas po lese jako uchyl... 😁
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Já mám nejraději vlkodava :D
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Za mne jedině bosík, už mám čtvrtého. A ještě tedy preferuji fenku.
Čechy čechům !!!!!
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Když jsme na chvilku "zabrousili" na psy, tak toto je miláček ;)
Kdo pozná rasu?
Napovím B.... K....
Přílohy
B.K...jpg
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Že by to byl BROK...? :mrgreen:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hagen »

Tak tos mě dostal :D . Možná to je Brok :lol: .
Ale rasa Bully Kutta. U nás prakticky nesehnatelná. Alespoň já jsem "to" nikde neobjevil.
Pakistánská doga, a dle popisu pěknej "darebák". To by byla pro mě výzva ;) .
Ale okolí by mě asi rádo nemělo :( .
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Mě ten pes podle hlavy přišel jako labrador střihlý lovečákem.
Tím mám na mysli lovecké plemeno psa, ne salám.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Haluziak píše: 25.06.2022 20:39 Různí ohaři: vižla hezká, výmar taky, fousek vyloženě ošklivý, zbytek takový různé variace ale žádný nebyl ve stylu Jo toho musím mít. Navíc "nesmí" na naháňky. A drobná zvěř stejně není tak k čemu ohaře.
S tím bych nesouhlasil :-) Drobná zvěř je - i kdyz ne tolik, kolik bylo třeba před 20 lety.

Vím, že každá liška chválí svůj ocas, ale přihodím tip na jednu rasu, která není tolik populární, ale splňuje mojí podmínku na co nejuniverzálnějšího psa: práce na poli (ohař) a zároveň použitelnost v lese (naháňky, dosled).

Tím je Malý munsterlandsky ohař - je to pes, ktery vznikl vyslechtenim z NDO a křepeláka. Za mě nejlepší pes - skvělý pracant, výborný nos, ostrý na škodnou a nebojí se černé. Práce ve vodě, na barvě má v krvi. Jediné (a to záleží na povaze konkrétního jedince), co je potřeba poladit, je pevnost vystavování a postup (přeci jen ten křepelák je v tom znát).

Jako bonus: jedná se o malého psa (50cm v kohoutku), kterému nedělá problém strávit celý den v bytě čekáním na páníčka, bez toho, aby udělal nějakou škodu nebo vyl na celý barák.
Přílohy
IMG_8151.png
IMG_8151.png (171.1 KiB) Zobrazeno 1815 x
IMG_9089.png
IMG_9089.png (163.93 KiB) Zobrazeno 1815 x
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

OldSoldier: Tak staří pardálové tvrdí, že na výřadu bylo klidně 300 a víc zajíců :D etc etc.
MMO máš asi v nejhezčí barevné variantě :) a netvrdím, že je to ošklivý pes, jenže spíš mi jde o to abych nakonec nebyl ten co plemeno kazí (jo nikdo neříká, že se vůbec můj pes dostane do chovu) když ohaři ztrácejí vystavování, neboť drobné je tak málo, že nemají co vystavovat.

Jak si vzpomínal křepeláka, tak zrovna do něj mě tlačí kámoš, že pokud nechci jagoše od něj, tak pak křepeláka - snadno cvičitelný a všestranný (čti umí i jiné věci ale je dobrý na černou), vhodný pro začínajícího myslivce a chovatele psů. Naopak všichni mi vymlouvají lajku.

Jinak dnes jsme před kancelář (pokusně) dali ceduli, platby kartou pouze na pokladně (u nás se vždy mohlo jen a pouze v hotovosti). Stejně se furt všichni chodí ptát jestli můžou poplatky zaplatit u nás a jestli je můžou zaplatit kartou. To je fakt takový problém si přečíst jednu ceduli přede dveřma?
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Ano, je, protože ta cedule je moc strohá :D
Tak si to radši jdou ověřit, že i pro ně to platí :D
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BiSon »

Haluziak píše: 27.06.2022 14:32 platby kartou pouze na pokladně
Kdybych chtel byt rejpavej, proc vlastne nutite klienty litat od certa k dablu, ehm z kancelare kde neco vyrizuje na pokladnu a zpatky?
Hotovost chapu, ale nemit dnes terminal v kazde kancelari, proc jako?

(Nemusis odpovidat, sem to stejne nepatri. Jenom mi to prijde naprosto na palici, behat tam a zpatky s papirkem mezi kanclama na jednom urade)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Ono to je vlastně úplně jednoduché, po správnosti by jsme žádné poplatky vybírat neměli a se vším by měl jít člověk na pokladnu, kde je k tomu zodpovědný a proškoleny zaměstnanec a hlavně tam je trezor. Jenže kdosi kdysi vymyslel, že budeme proklientští a dostali jsme malé pokladničky (takové ty co otevřeš šroubovákem) a hmotnou odpovědnost za ně k tomu :D .

K tomu jsme dostali výběr některých místních poplatků (když už máme ty pokladničky), přičemž jejich gro se vyměřuje hromadným předpisem, takže by jsme se teoreticky s poplatníky vůbec neměli potkat. Jenže jen teoreticky, nejlepší jsou ti co nám přijdou vynadat, že jsou ty poplatky moc vysoké etc. etc. ale když jim řekneme, že my je nestanovujeme pouze vybíráme a že mají jít na zastupitelstvo až se bude projednávat další vyhláška, tak tam nikdo z nich nikdy nebyl. Dále je super, že někoho v úřední dny vyřizuju (nebo v neúřední dny kontroluju), a do toho mi každou chvíli zvoní telefon abych někomu nadiktoval VS k platbě poplatku za komunální odpad a já je musím vzít a vyřídit, protože když je brát nebudu, tak přijde nadřízený a zdupe mě, proč neberu telefony a vysvětlení, protože tu mám fyzicky klienta jaksi neobstojí. :head Mě to může být fuk ale přijde mi to neprofesionální a navíc to zbytečně plýtvá časem klienta, který přišel osobně něco vyřídit.

No a pak jak sám říkáš, když už teda musím vybírat poplatky tak by mi třeba mohli dát ten pitomej terminál, ale ejhle nene to nepůjde, vždyť je přeci na pokladně.

Ale stejně je to tu fajn, zvlášť když slyšíš, že k nám chodí vyřizovat věci lidi z jiných měst, protože u je to s úsměvem a většinou na počkání.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Zrovna jsem uspal malou, je hic jako prase a do nutně otevřeného okna doléhá posraný štěkot snad z celé ulice. To vaše psí nadšení tady nějak nesdílím. Byť jsem o psovi uvažoval, tak si ho asi nepořídím, aby zbytečně nerozšířoval zdejší pěvecký sbor. Mít to ještě u baráku, tak už je to fakt komplet 3D Dolby Surround. Řval bych na něj ať drží tlamu a pes co drží tlamu je zase k hovnu, takže no go.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Vcera jsem si navozil domu ze zahrady drevo na celou zimu, spise na dve. Koupil jsem krasny odrezky z pily, proschly z minulyho roku. S dovozem za par korun, par hodin s pilou a vcera odpoledne s karou (abych si ji mohl zatlacit do dvora a nemusel to prevazet na kolecku). Takze na zimu jsem pripravenej.

Dneska celej den na zahrade, totalni hicak, celej den 34°C. ted nas cestou od auta chytla pekna boura a solidne lije. Tak se aspon procisti vzduch...

Jinak co se tyce zdejsiho psiho vlakna - osobne mam psiska rad sle vocud pocud. Treba u mamy jeden souses ma magora kterej celej den knoura a steka na zahrade. A druhej kokot tam ma na dvorku cca 20m2 kotec a v tom 5 loveckech psu. A to jsou echt magori - staci kdyz projde nekdo po ulici se psem a zacina koncert. A to je vazne peklo na druhou kdyz vsichni spusti..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

Ja dneska taky dokoncil drevo, na takovy 4 zimy mam vystarano. Zbyva vyskladat kolecko nastipane tresne ke krbu. Za hodinu by tu melo prset tak uvidime. Dneska jsem kvuli predpovedi nezaleval, tak snad nebudu muset v pet rano litat s konvi. Sel jsem si sednout na srnce. Ve stredu jsem narazil na raritniho. Namisto nej mi Diana nabidla vidlaka. Byl rovnej a silnej, nechal sem ho jit. Zacal se pak zvedat vitr do takove miry, ze jsem na sedacce zacal pomalu mit morskou nemoc. Pak se vidlak objevil znovu a uz mi to nedalo tak jsem volal hospodari a patronovi, jestli ho mam ulovit nebo ne. Nakonec jsem se rozhodl, ze jestli se mi naskytne cista rana, ze ho ulovim. Bohuzel jsem nad tim premyslel tak dlouho, az mi odesel ze zorneho pole. Navic kdyz jsem dochazel, tak jsem ho zradil, protoze lezel v trnce 15m od sedacky.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět