Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Grunte, Mint i ChromeOS znam, ale nevyhovujou. Ty statni programy, se kteryma musim pracovat, jsou strasny sr***, delany jen pro Win, casto zalozeny jeste na Citrixu, a proste v Linuxu to nefacha spolehlive. Nemuzu si dovolit, aby mi to nefachalo.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

proforma píše: 05.04.2022 16:20 ...Debilni aktualizace, ktery nejdou zakazat!...
V "Pro" verzi Win 10 (pochybuji, že by někdo měl jako pracovní nástroj Home edici, ve které to není) automatické aktualizace zakázat jdou (resp jejich provádění nezávisle na vůli uživatele).

V editoru místních zásad skupin je třeba vybrat větev Konfigurace počítače > Šablony pro správu > Součáti systému windows > Windows Update a v pravé časti rozkliknout Konfigurace automatických aktualizací:
win10pro_windows_update.png
Poté je třeba v okně tuto konfiguraci povolit a vlevo dole zvolit z popup seznamu volbu 2:
win10pro_windows_update2.png
Potvrdit a je to. Windows budou na aktualizace pouze upozorňovat ale stáhnutí (a tím i instalaci) je na uživateli.
Blbý ale je, že nejde odmítnout konkrétní jednotlivé aktualizace a vybrat si jen "něco" (resp. jde je někdy po instalaci odinstalovat, ale to už je fakt pro odborníky), ale stáhne se a nainstaluje vše co je "ve frontě".

Nicméně před tím (aktualizací) je díky výše uvedenému třeba možné udělat mirror systémového disku a když se něco nepovede, je možné systém obnovit zkopírováním toho mirroru zpět (nebo prostě jen fyzický switch disků, pokud se ten mirror udělá na disk, který je hadwarově kompatibilní se strojem). Já to takto dělám už léta...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

proforma: Pak nemůžu než doporučit než udělat si partišnu s patřičným operačním systémem čistě jen pro tyhle exoty a nemíchat to s normálním systémem k použití (ať už je jakýkoliv). Jako nechci se tu nějak Microsoftu zastávat (ba naopak je to to poslední), ano někdy je to úplně na hlavu (především aktualizace), ale zkušenost praví že za stav v jakém se operační systém nachází jsou zodpovědní uživatelé sami. Buď je na vinně HW chyba a nebo je uživatel schopen dostat systém do takového stavu, že se občas škrábu na hlavě jak to vlastně vůbec uživatel zvládl. Popřeju mnoho zdaru v boji.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Liqid »

Sorry, ale jestli se nedostaneš ani do biosu, tak to nevypadá na chybu u MSFT.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

:yes

Zlaty XP... Bohuzel kdyz jsem potrebovala novej NTB, nic jinyho nez W10 uz nebyly k dispozici. Problemy s aktualizacema byly od zacatku, dost dlouho se mi to podarilo osefovat, ted holt uz ne. Stiplej disk jsem na minulym compu mela, asi se k tomu vratim. Blby je, ze to sezere cast pameti, ktery v NTB neni nikdy dost (i kdyz data ukladam na SD vetsi nez SSD). Nejde jen o samotny OS, ale vsechny dulezity programy musis mit prakticky 2x. Je to na budku. Proc kruci kvuli blbe udelanymu monopolu musim resit takovy problemy?! Ve Fr jede na Linuxu cela statni sprava a no problem.

@Luquid: do Biosu samotnyho se dostanu, ale nenabootuje mi to z flesky (na zadnem z portu), bud to odpalilo ovladace nebo tam koliduje znackova nadstavba nebo nevim. Hlavne tyhle veci bych vubec nemela resit. Ty blby aktualizace by mely byt v poradku a melo by to fungovat.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Liquid: To je fakt, to jsem úplně přehlédl. Když crashne kernel, tak to spíš než na chybu OS vypadá na HW chybu (jednou mi to výjimečně dělala aktualizace v kombinaci myslím s grafáknou či tiskárnou). Hadr bych vyšruboval, připl to do exterňáku a normálně to zkusil bootnout ve virtuálu, jestli teda nebudou ty Widle nějak protestovat že neběží na fyz. železe.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Nevim, jestli jsem to postrehla spravne, uz se k tomu nemuzu vratit a overit to, ale mam dojem, ze ta posledni aktualizace nejak souvisela s W11. Bud si to stahlo blbou aktualizaci, nebo W11 nejsou kompatibilni se vsem compama (coz je fakt) nebo jeste neco dalsiho s W11 souvisejiciho? V zadnem pripade nechci na W11 upgradovat, ale ta aktualizace se proste chtela nainstalovat (fakt nevim, jak zakazat tuhle jo a tuhle ne) a neco tam roz*** tak, ze uz nepomohlo ani jeji odinstalovani.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Ta kurva nejde dat ani do tovarniho nastaveni! UAAAAAA!!!!!! :head :head :head :punch :punch
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Naprostou většinu "chyb" a "nedostatků" Windows způsobují nikoliv Windows ale sami jejich nekompetentní uživatelé. Já Windows používám už od dob verze 3.11 a NIKDY jsem s nimi neměl větší problémy (snad až na Win 95, tam to bylo trochu špatný, ale Win 98 už byly relativně OK).

Když se totiž bavím s typickým běžným uživatelem, co předcházelo pádu jeho systému, tak se dozvím něco ve smyslu:
Já: Tak co jsi tam vlastně instaloval?
Uživatel: Já nevím, vyběhlo na mě okno tak jsem kliknul na OK.
Já: A co v tom okně bylo? Co tam bylo napsáno, že jsi to potvrzoval?
Uživatel: To nevím, já to nečetl, bylo tam tlačítko OK, tak jsem na něj kliknul!
Já: Ale to přece nemůžeš klikat na něco, když si ani nepřečteš co vlastně spouštíš nebo potvrzuješ!
Uživatel: No, bylo tam to OK, tak to přece člověk na to kliknout musí...

A tak podobně.

Když opravuji nebo čistím nějaký systém, tak se často nestačím divit, jak ho uživatel dokáže totálně zahumusit a zkriplit, jak už psal přede mnou Grunt.

Takže ten pád, co tady popsala Proforma jde IMHO na její triko a nikoliv na triko Windows. Navíc když ještě napíše kolosální hovadinu jako 3 roky práce v tahu... Co zálohování uživatelských dat? Nic? Co mirroring systému? Nic? To jsou snad ty najzákladnější věci, co musí kdokoliv dělat! Zálohovat, zálohovat, zálohovat!

Mě, kdyby teď pracovní NTB totálně klekl, tak přijdu PŘESNĚ o 0-24 hodin práce (v závislosti na závažnosti a času havárie) - protože každou půlnoc mám nastavenu spouštění skriptů, které mirorují uživatelská data (nehledě na to, že fakt důležité věci mám v raidu na dvou fyzických discích) na extra úložiště + mirroring do firemního cloudu. Před KAŽDÝM manuálním spuštěním Windows Update (viz můj příspěvek jak to dělat výše) pak dělám kompletní mirroring systémového disku na stejný typ disku co mám v NTB - takže v případě jakéhokoliv problému po update jen prohodím disky, udělám čerstvý mirror a jedu dál - práce na 30 minut a ztráta dat 0.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Já mám Apple a kdo ho ochutná, už nehledá cestu zpět :)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

bivoj píše: 05.04.2022 21:36 Mě, kdyby teď pracovní NTB totálně klekl, tak přijdu PŘESNĚ o 0-24 hodin práce (v závislosti na závažnosti a času havárie) - protože každou půlnoc mám nastavenu spouštění skriptů, které mirorují uživatelská data (nehledě na to, že fakt důležité věci mám v raidu na dvou fyzických discích) na extra úložiště + mirroring do firemního cloudu.
Si připadám méněcenný popravdě. Co furt všichni děláte tak důležitého že musíte co půlhodiny mirrorovat a ztoho ještě dělat zálohy do (firemního) cloudu? Spadne notes, vyšrubuju hadr, připojim na IDE/SATA-USB a už tahám data. Nejhorší co se mi kdy stalo je že sem si něco přepsal. Naštěstí FAT32,ext3 a btrfs jsou tak božsky designované souborové systémy, že i čtyřikrát vysypaný koš a napětkrát přepsaný dokument obnovím. Hadry mi padaly, ale to je tak éra těch W95/W98. Od té doby se dřív usmaží něco jiného než že odejde HDD/SDD.
Fabulous píše: 05.04.2022 21:44 Já mám Apple a kdo ho ochutná, už nehledá cestu zpět :)
Zde jeden ochutnavač.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

bivoj píše: 05.04.2022 21:36 Naprostou většinu "chyb" a "nedostatků" Windows způsobují nikoliv Windows ale sami jejich nekompetentní uživatelé. Já Windows používám už od dob verze 3.11 a NIKDY jsem s nimi neměl větší problémy (snad až na Win 95, tam to bylo trochu špatný, ale Win 98 už byly relativně OK).
Delam s Win od 3.1, predtim na DOSu, a NIKDY se mi nic takovyho nestalo. Ani s Vistama, a to byly shity hrozny. Ano, nejsem profik a chyba se nejspis nekde stala. Na druhou stranu odmitam tezi, ze bych s kazdou aktualizaci mela behat do servisu. System, kterej je TAK BLBEJ, ze nemuzu zvolit, co si do compu chci dat, a co ne, je proste spatnej.
bivoj píše: 05.04.2022 21:36 Navíc když ještě napíše kolosální hovadinu jako 3 roky práce v tahu... Co zálohování uživatelských dat? Nic? Co mirroring systému? Nic? To jsou snad ty najzákladnější věci, co musí kdokoliv dělat! Zálohovat, zálohovat, zálohovat!
A nekdo holt zase neumi cist. Hned na zacatku jsem psala, ze data samozrejme zalohovany mam, ze mi jde o SW, jeho nastaveni, vychytavky v nem, ruzne automatizacni ficury apod. Protoze to jaksi 100% zalohovat nelze.
bivoj píše: 05.04.2022 21:36 Mě, kdyby teď pracovní NTB totálně klekl, tak přijdu o 0-24 hodin práce (v závislosti na závažnosti a času havárie) - protože každou půlnoc mám nastavenu spouštění skriptů, které mirorují uživatelská data (nehledě na to, že fakt důležité věci mám v raidu na dvou fyzických discích) na extra úložiště + mirroring do firemního cloudu.
Fajn. Tak si vezmi ten svuj comp a raid s disky a jezdi s tim po republice, nekde pobud tyden, nekde par mesicu, a pak mi rekni, jak je to fajnovy reseni.

Sorry, ale jsem fakt vytocena a tyhlety radoby chytry rady jsou fakt na h***.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

grunt: Jde jednak o nastavení aplikací, jednak o šifrovací viry a pak taky nechceš přijít o e-maily.
Mám pod palcem jeden počítač, kde pod win7/32 ještě běží MS DOS aplikace a tisknou na síťové tiskárně připojené přes Ethernet, kde si DOS myslí, že tiskne na LPT1. Už dávno netuším jakým zázrakem jsem to tehdy vůbec všechno zprovoznil. Tohle obnovovat je totální noční můra.

proforma: Kompletní image ti celkem zalevno udělá Macrium Reflect, případně Acronis. Acronis už jsem k obnově využil a vážně to fungovalo celkem hladce. Macrium si můžeš vyzkoušet - pro domácí účely je free, prvních 30 dní jede jako ostrá demoverze i pro komerční účely.

Windowsí zálohování mi akorát vždycky zaplnilo volné místo na disku, ale když se mělo obnovovat, tak mi to přišlo hodně nepoužitelný - úspěch se nedostavil a tedy nic nefungovalo jak mělo.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@PeFi: Jo, presne. Diky za tip. :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

PeFi píše: 05.04.2022 22:29 grunt: Jde jednak o nastavení aplikací, jednak o šifrovací viry a pak taky nechceš přijít o e-maily.
Nastavení apikací:
  • C:\Users\007Bond\AppData - jedna z pár věcí na W10, které fakt chválím
  • /home/007Bond/.config a /etc - kdo si píše konfiguráky ručně, tak toho to není třeba ani učit
E-maily:
  • %APPDATA%\Thunderbird\Profiles\007Bond.default\ - stačí zkopírovat
  • IMAP
Ten šifrovací vir, to uznávám. To je jeden z mála případů, kdy dobrá záloha je jediný způsob jak si zachránit zadek.
PeFi píše: 05.04.2022 22:29Kompletní image ti celkem zalevno udělá Macrium Reflect, případně Acronis.
A zadarmo Clonezilla. Kdo zvládne Debian, zvládne i tohle.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Prošel jsem si několika cestami, abych zjistil, že je to neprůchodné. Prostě nás to niterně nemá rádo.

- linux časem zcela změní svoji vnitřní architekturu, servery se softwarovými balíčky vaši verzi smažou, takže nebudete moci používat téměř žádný nový SW (včetně např. prohlížeče) a to ani v případě, že si ho chcete zkompilovat.

- vymazlené windows XP ve virtálce se zdály nesmrtelné i platformně nezávislé, dokud - šly nabootovat. Prostě od jednoho dne je nelze spustit, ani staré záložní kopie a to naprosto zcela záhadně NIKDE. Zprovoznil jsem si náhradní řešení, ale ne úplné. Zřejmě jde o nedokumentovanou instrukci nějakého ovladače (procesory je mají běžně, oproti konkurenci pak máte výhodu)

- win 10 se pod rukama mění, nejhorší jsou asociace souborů. Hodí se to jen na věci, kde je potřeba špičkový výpočetní výkon, třeba jako prohlížeč webu a některé pracovní nástroje. Prostě nezvykat si že to umí všechno.

- pro speciání "služebníčky" mi zatím vychází cesta linuxových SBC, kdy mám pár malých pidipočítačů, každý na něco a nemění se to. Orange PI Zero (LTS) byli nejlevnější v poměru cena/výkon (byly za 8$, dnes přes 30, takže lépe už vychází R1 LTS, která byla dřív stejně drahá). Hlavně si tam nedávat ubuntu, chová se jak windows.

- kouzelné slovo je DOCKER, to umí spoustu aplikací multiplatformně.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

proforma píše: 05.04.2022 22:27 A nekdo holt zase neumi cist. Hned na zacatku jsem psala, ze data samozrejme zalohovany mam, ze mi jde o SW, jeho nastaveni, vychytavky v nem, ruzne automatizacni ficury apod. Protoze to jaksi 100% zalohovat nelze. ...
Ale samozřejmě, že lze a velmi snadno - mirroring systémového disku, psal jsem to už dvakrát, v obou příspěvcích, jenže někdo holt zase neumí číst. Psal ti to pak i PeFi.
proforma píše: 05.04.2022 22:27 Fajn. Tak si vezmi ten svuj comp a raid s disky a jezdi s tim po republice, nekde pobud tyden, nekde par mesicu, a pak mi rekni, jak je to fajnovy reseni.
A? Tohle dělám naprosto běžně. Dva SSD disky, jeden pro mirroring image systémového disku, druhý na data. Vozím oba v krabičce od jednoho z nich kam se k nim vleze i USB-SATA adaptér:
20220405_232446.jpg
20220405_232446.jpg (44.25 KiB) Zobrazeno 1898 x
proforma píše: 05.04.2022 22:27 Sorry, ale jsem fakt vytocena a tyhlety radoby chytry rady jsou fakt na h***.
Já jsem zase alergický na nevděčné blbce. Dal sem ti sem návod, jak nastavit Windows update aby šel update dělat ručně. Dokonce i s přesnými obrázky co a jak nastavit. Popsal jsem, jak je předtím dobré udělat mirroring systému - image systémového disku. Prakticky totéž, co ti pak napsal PeFi, jenžto teda jmenoval i konkrétní programy (což já, z hlediska nezaujatosti, nedělám).

A jemu tedy dík a mě pojebat? Příště se tedy s nějakýma radama na to můžu vysrat. Respektive s radama tobě. Protože zřejmě o "radoby chytry rady" nestojíš. Howgh.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Grunt píše: 05.04.2022 22:39
PeFi píše: 05.04.2022 22:29Kompletní image ti celkem zalevno udělá Macrium Reflect, případně Acronis.
A zadarmo Clonezilla. Kdo zvládne Debian, zvládne i tohle.
Dost toho zvládne i free verze EaseUs Todo Backup. Třeba zrovna tu zálohu image systémového (nejen) disku (včetně všech patřičných partitions ap.) Ono těch programů na mirroring image disků je více, stačí si vybrat. (Poznámka - předchozí text není určený pro Proformu, asi by to dle ní byly jen "radoby chytry rady"...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Sorry za ostrou reakci, Bivoji, byla jsem fakt vytocena az na pudu.

Ty rady s obrazkama i dalsi jsem cetla, ale tezko aplikovat, kdyz uz to nefacha. Necekala jsem nejakou zazracnou radu na netu, ktera by to vsechno spravila, ale myslim si, ze v tehle situaci by nepomohl ani ten mirroring. Protoze problemy s aktualizacema byly v podstate od zacatku, od prvnich aktualizaci tehdy cisteho systemu, proste W10 jsou hodne spatne udelanej OS. 3 roky se mi to darilo jakz takz udrzovat v provozu, posledni aktualizace byla zrejme posledni kapkou. I kdybych mela mirror, tak bych si tam zase obnovila jenom tu problematickou verzi a cely problem by se jen odsunul. Kdybych pred 3 roky vedela, co vim dneska, resila bych to jinak, ale to uz holt neovlivnim.

Dneska povezu NTB do servisu, aby to natvrdo preinstalovali s vyndanim HDD... A nejvic mne sejri, ze i kdyz mi preinstalujou W10, zase se s tim budu muset matlat, aby to nejak fungovalo, ztratim tim spoustu casu a naprosto bez zaruky funkcnosti. Protoze mit neaktualizovanej comp diky zakazu aktualizaci bude fungovat jen do chvile, nez se objevi nejaka fakt kriticka, jejiz stahnuti ovsem bude znamenat i stazeni vsech predchozich shitu. A budu zase tam, kde jsem byla. A uplne klidne je mozny, ze az se dostanu k aktualizaci, ktera mi to shodila ted, shodi mi to zase, ale uz treba za tyden. Nevidim zadny rozumny duvod, proc by to ted melo fungovat jinak.

Uvazovala jsem o W11, ale zjistila jsem, ze pro ne nemam to spravny zelezo. Vyhazovat 50 tis. za novej NTB, kdyz stary zelezo je v poradku a chyba je jenom v SW, to rozhodne nechci. A navic nechci byt pokusnym kralikem. Takze se budu zase rozcilovat s W10, navic s vidinou, ze se cela situace muze kdykoli opakovat a ze to v podstate nema reseni. Kdybych byla uplne blba, stahla jsem si tam treba nejaky viry a byl by to podobny "externi" problem, bylo by to snad lepsi - mela bych nadeji, ze odstranenim viru odstranim problem a pak bude vsechno zase fungovat, jak ma. Takhle mam jenom obavu, kdy se to po*** priste.

Sakra, proc ten stat musi pouzivat tak blbe udelany programy, ktery bez widli nefachaj? Proc nemuze udelat aspon jednou neco poradne, tj. tak, aby to fungovalo i pod Linuxem? Neni nic lepsiho, nez kdyz se 14 dni patlate s nejakou praci na statnim SW v lin emulatoru a kdyz chcete vygenerovat zaverecny hash, tak to mile oznami, ze sorry jako... Nebo takova sranda jako prevod dat ze statni aplikace do tisknutelneho formatu - prece na to nebudeme pouzivat Acrobat, my si naprogramujeme vlastni reseni, ktery ovsem v emulatoru tiskne paznaky. A dalsi a dalsi podobne "malickosti", ktere ve vysledku vylucuji pouzivat neco jineho nez Win. A pak prijde Bill se "zazrakem" W10 a kruh se uzavira...

:head :head :head
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Jojo - S Windows 10 také nejsem kamarád. Uz přes 20 let mám mac a nic jineho mi nesmi do baraku. Bohužel nedávno jsem udělal tu chybu, že jsem pořídil synovi herní počítač v W10 a připadal jsem si v jako v jiném světě (poslední, co jsem tak nějak ovládal byly Windows XP). Jako asi to není úplně špatný systém, ale v porovnání s Apple to neobstojí.

Jinak, jak bylo včera? Objednal jsem dodávku a instalaci tepelného čerpadla (topení a teplá voda) - používali jsme plyn, ale po čtyřnásobném zdražení s plynem končím. Uvidím, jak to půjde, možná rozšířím ještě FVE a snad se mi podaří nějak oddálit energetickou krizi (alespoň u nás doma).
Odpovědět