Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

2t panenku nebo hydraulický hever mají v každém hobby obchodě za pár kaček :)
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Dnes cca 110 km mezi Brnem a Kunštátem a zpět. Odjezd cca v 8 hod., zpět ve 13 hod. Nepotkal jsem jediný sypač. Silnice ošetřena jen v Kunštátě (po městě). Docela hardcore, polovina lidí nemá ani schopnosti ani pud sebezáchovy pro ježdění v 5cm sněhu. Nesvítí, jedou 10 m za předchozím autem i z prudkého kopce, po čtyřproudu z Brna mne předjížděl pitomec ve Fabii snad 150 km/hod. Cestou zpět jsem jel kvůli frontě u Lipůvky přes Blansko a Vranov. Za těch 110 km 8 aut v pankejtu nebo v sobě v křižovatkách (jejda, ono to jede jako sáně). :roll:
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Sem jel asi v 5 z práce. Na silnici už celkem nic nebylo, jen občas nějakej zbytek. A na rovném úseku jsem našel borce s SUV Mercedesem jak se vyválel ve škarpě. Ještě za sebou táhl podval a na něm auto. Auto samozřejmě z podvalu napůl spadlo. Zdálo se mi, že ho neměl ani přikurtovaný.
Částečně to zasahovalo do vozovky a ani si to tele tam nedalo trojúhelník.
drigon
VIP
Příspěvky: 2952
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Tak to já dneska seděl 12 hodin na mašince. Jak ráno docela dost padalo tak chlapi z traťovky lítali okolo výhybek bez ohřevu a vymetali sníh. Na druhém zhlaví, kde mají výhybky s ohřevem byli v pohodě. Jinak se jezdilo celkem v pohodě akorát při rozjezdech to docela klouzalo. Pro docela dost lidí je překvapením to, že na mokrých/namrzlých kolejnicích to i těžké lokomotivě klouže. A když se přidá lupení tak to teprve stojí za to. Holt v tomhle to máme podobné jako na silnici. Akorát že nemůžeme spadnout do škarpy (a bohužel to ani strhnout :shock: )
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

dracekvo píše: 03.12.2020 15:11 To si říkáš rozpadlík? Nemá ani nářadí na výměnu kola :D
Na výměnu jo, ale proč si dělat život složitější :D když nemusím :D
K nákupu - kdyby se mi něco takového vešlo do bytu tak už mám lis na náboje :D - už jsem na buchtě vyškemral jednu celou místnost na AS gear a zbraně, až se nastěhujeme a přestavíme barák a dílnu si mám taky zařídit podle sebe.

Ještě přemluvit skorotchýni, že kola jsou k hovnu, česnek a cibule se dá skladovat jinde a zbytek jsou jen staré krámy určené na vyhození a předělám si i garáž tak aby se tam dala servisovat motorka :angel
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Pár let jsem přezouval na parkovišti za panelákem s pomocí klasického "jezevčíka"... Pak bráška zprovoznil sloupový zvedák ve stodole a to už je jak domácí pneuservis. (pneumatickej utahovák, etc. víc času u toho prokecáme :chuckle )

K ostatním řidičům - KUA lidi, lépe přijet o minutu pozdějc než nikdy!!! (vsichni by si měli zajet na prázdné parkoviště a vyzkoušet co to udělá když dupne v ~50km/h na brzdu...každé auto se chová jinak)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Kdyby jen rychlost. Ale v Praze je spousta aut na letních gumách. Můžete řídit jako Pánbůh, když takový hovado potkáte. Snažím se nejezdit v pátek a v neděli.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Taky chodíte v prosinci k vodě? :mrgreen:
Přílohy
IMG_20201205_143154_compress13.jpg
IMG_20201205_143327_compress16.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Běžně 😆
Přílohy
IMG_20201118_162012.jpg
Udělám co musím
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Já nemyslel chrápat :lol:

Btw kdo pozná tu horu v pozadí 8-)
You cannot kill me as I am already dead!
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Teď jsem přišel. Bez šupiny. Ale v poledne utichl vítr a vyšlo slunko, tak to byla pěkná procházka...
JEŠTĚD?
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od J-e-n-n-y »

DeadMan: Uprostřed Lysá hora, vlevo bych tipla Ropici a vpravo za Lysou je Smrk ;-)
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Dobře ty :yes ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Neteče voda. Překopnutý vodovodní řad. Tak jsem vytáhl PETky a manželka je spokojená. Fajn cvičení. Alespoň jsem si uspořádal jednotlivé vrstvy zásobování. Zima je vždy horší, mám vypuštené IBC. Ale filtry, dvoukolák, kanystry a barely, všechno je v pohotovosti.

P.S. Na spasitele jsem si zahrál až moc brzo. Kdybych se s PETkama vytasil až by dostala žízeň, mohl jsem ji pošoupnout zase o krůček víc k rozpadlictví. No, nic. :D
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Cep »

A stálo by ti to za to: "To sis nemohl vzpomenout dřív?!"
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Ale vůbec ne, takhle ona ví, že se Count postará a že takovýhle situace ani nepocítí. A až se doma objeví nový trezor, bude vědět, že je to tak správně. :angel
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Ano, na některé věci jsem si už zvyknul se neptat a rovnou konat. Je to lepší, než se utopit v sáhodlouhých diskusích, zda potřebujeme to či ono.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

DeadMan: No já se byl v sobotu projet a vodní nádrž křižovali borci na windsurfech.
20201205_Pano.jpg
Tak bylo nádherně. Přitom dva dny dozadu ještě sněžilo. Osobně se mi taková zima víc než zamlouvá. Bohužel se obávám že s tím zas bude na chvíli konec. Zase na druhou stranu — už cítím jaro!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Okresni, pomerne velke mesto. Vcera navecer jsem prijela, dnes jsem se vydala neco nakoupit - nez se tlacit v davech v pondeli, radsi vyuziju nedeli.

Otevreny pouze supermarkety a drogerie. V samem centru mesta!

Clovek by rek, ze kdyz je ta zlata nedele, budou se obchodnici vsemozne snazit dohnat trzby. Ale ne. Zavreno.

Tak pak at nervou, ze je vlada ozebracuje...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Asi tak. Minulý týden jsem v sobotu chtěl koupit nějaký vánoční balící papír, páč mi došel. Po asi třech zavřených papírnictvích v okolí jsem se nasral a jel do hypermarketu.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět