Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

Ta hospoda má ještě taneční sál. :D
Obrázek
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od pekoz »

JJ není nad tradice.... :rofl
(Josef Lada 1901)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

2 Hohepa & FarmářJan - pls nedávajte sem ty obrázky velikosti poštovní známky... Proč sem už nedat nějakou větší verzi? Zrovna tyhle obrázky si nezasloží kriplení miniaturama...
lada-josef-svatecni-hospoda.jpg
lada-josef-rvacka-v-hospode.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

Píšu to v mobilu. Nepoznám jak to je velké
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Njn, to je klasický nešvar mobilářů... Na PC s velkým monitorem (od FHD výše) je to pak s velikostí obrázku 460x280 px miniatura...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Mě přišla akorát velká i ta první verze... (na 12.5" ThinkPadu :mrgreen: )
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Survival v reálu... Dali byste to?
https://www.youtube.com/watch?v=9Pg2CDCm34w
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Pouštěl jsem si to dvakrát. Skutečně prekérní situace. Nevím, jaké chování je správně, ale během prvních 20 s mi šlo hlavou, proč pořád ustupuje. Na zemi střelivo, na těle bunda nebo kabát, vím, není to pes a má to drápy, ale ústup pro všechna zvířata dělá ze mne kořist. Navíc, a to jje zpětný úsudek, si situaci ústupem nezlepším, unavím se. Já bych na začátku asi přešel do útoku. Minimálně kamením a řevem. V levačce bych mával bundou, tím bych se opticky zvětšil.
Mám za to, že to bylo mladé, na začátku ten ocas neznačil kočičí agresivitu, šlo o zvědavost.
Jsem ze statku, zvířatům, pokud nejsou zahnaná do kouta se neustupuje.
Každopádně dobře udělal, že se nerozběhl pryč a udržel sebeovládání. 👍
Udělám co musím
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

V popisu videa je, že to byla máma od mláďat, se kterými se před tím také potkal na cestě. Proto se asi rozhodl ustupovat, protože očekával, že to vzdá, až bude dost daleko od mláďat.
Tak asi bych taky volil pomalý ústup. Jak na to ale koukám, tak situace dost nesnadná, protože dělala dost agresivních výpadů, patrně pouze k zastrašení, ale kdo má poznat, jestli jen udělá výpad nebo jde o začátek útoku. Takže pokud bych byl ozbrojen (a předpokládám, že kdybych žil v oblasti, kde se to dá potkat, tak bych nenechával zbraň doma), jak by došlo na první výpad (+-2:54), tak bych už prázdnil zásobník.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Článek má i četka, v posledním odstavci je doporučení jak se chovat k pumě americké. Neutíkat, ale nepřibližovat se.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/muze- ... ka/1946087

Tak jsem přemýšlela, co bych asi dělala já. Asi bych se po chvíli zkusila zastavit a zařvat nebo něco tak. Docela mě překvapilo, že to celé trvalo tak dlouho, že se tak moc vzdálila od mladejch a připadalo mi, že ona nemá pořád jasno jestli kořist nebo protivník.
Germanik: Pokud bys jen řval a mával na místě tak asi jo, ale přiblížit se a zaútočit na jakoukoliv zvířecí matku je blbost.
Permonik: Však taky v Ameru i v Kanadě je spousta oblastí, kde se na procházku do lesa bez pušky prostě nechodí. Vykládala kámoška, jak ji na návštěvě v Kanadě seřvali že courá bez zbraně nebo doprovodu po lese.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska mi prisly vysledky dalsiho testu - negativni..

Jinak jsem se byl podivat na jedno auto ale nakonec nekoupil.. musim hledat dale
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Z respilonu mi poslali nový R-shield za ten, ve kterém se mi zlomil ten nosní pásek, úplně zdrama.
Po jednom dni od objednávky jsem si mohl přijet pro namíchaný kýbl fasádní barvy, který mi scházel na poslední stranu.

V obou případech všichni milí, ochotní... :F

Nevím čím jsem si to zaloužil, jsem z toho v rozpacích :clap
Prostě dobrý den:D
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

Tomáš: open carry? :-D
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

um, nějak nerozumím tomu pojmu, seržo :angel
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Serža tím myslel, že viděli "pistolníka" a reagovali úslužně. :chuckle

Já bych řekl, že lidi jsou v poslední době překvapený slušným a milým chováním... Takže pokud někam přijdu, usmívám se a hezky poprosím dostanu kolikrát víc než za peníze.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Jo takhle
No já jsem zatím prd pistolník... :D

V obou případech jsem jednal se ženami, tak buď to bylo tím milým chováním (a nebo já si budu myslet), že šarmem :D
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Dnes jsem se přesvědčil opět na vlastni, jaka je ta katolicka cirkev s. r. o. pakáž. Uz půl roku chci od Arcibiskupstvi olomouckeho souhlas s rozsáhlejší rekonstrukci chalupy (chce to po mně stavební úřad), protože 40 m od chalupy sousedim s lesem patricim zminovanemu arcibiskupstvi. Podotykam, že moje chalupa tam stojí uz od dob R-U. Dnes mi konecne milostive oznamili, ze mi daji souhlas, ale pod podminkou, ze se zrikam odpovednosti za skody způsobené těžbou. Navic chteji správní poplatek 5000 a za zapis břemena do katastru další 2 tisice. Myslim si, že ač komunisty nemam vůbec rád, tak katolicka cirkev byla je a bude pro tuto zemi mnohem větší zlo.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Normálně bych podal žalobu na podezření z útisku.
Pokud se vzdáš škod při těžbě, tak ti klidně můžou zlikvidovat třeba plot se zemí bez náhrady.
Útisk (§ 177)

Objekt –osobní svoboda ve smyslu svobody rozhodování
Objektivní stránka –pachatel jiného nutí, zneužívaje jeho tísně či závislosti, aby něco konal, opominul či trpěl
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Nebo požádej soud, aby cirkem vyslovila souhlas bez vyderacskych podmínek. Vezmi advokáta, navrhne predmetnou žalobu, pošle poslední predžalobní návrh na smír, tam jim slíbí publikovat jejich vydírání, a uvidíš. To by neměl být drahý spor. Konec konců správce daného církevního majetku má své nadřízené. Těch se to taky dotkne
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

S tr. zákonem neuspěješ. To bys musel doznat újmy na stávajících právech a svobodách, ne na platném a zákonem posvecenem majetkovém vztahu. Žaloba dle obč. zákoníku.
Udělám co musím
Odpovědět