Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Já dneska od rána létal po městě, jelikož mám nového nájemníka v bytě, tak jsem s ním byl přepsat el. Energii na něj. Tak doufám, že to zas nebude nějaký neplatič. Už jednou jsem si takhle naběhl a doteď mi dluží 13.000 Kč. A dokud to asi nedám k soudu, Tak ty peníze neuvidím. Pak jsem se zastavil v O2, abys zrušil jednu starou simku se kterou zbytečným platím paušál, nešlo to zrušit, měli výpadek. Dokonce to teď psali někde v článku na iDNES. Takže mi zítra budou volat. Pak jsem byl konečně po cca 8 měsících u normálního holiče, takže konečně zase vypadám jako člověk. Málem jsem si ani nepoznal. Ale spíš to bylo tím, že už aspoň jakžtakž něco po té operaci oka vidím. Ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak doufám že už mě uschopní. Už se snad do té práce i těším. Otázka je, jestli tu moji práci na ZŠ nezavřou dřív kvůli koronaviru. Od rána už prý odešlo pět dětí s teplotou a kašlem s rýmou.... Bude ještě myslím sranda.
Naposledy upravil(a) Lyster dne 14.09.2020 11:40, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

@Golem: Cekala jsem, ze se na to nekdo zepta do 3 prispevku od puvodniho :-D Ano, je to varovani pred mBank.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

problém je v tom, že nevolá někdo z banky, ale ocas z callcentra, co u nich nemá ani účet a netuší jak jejich věci fungují. Někteří mají i problém s tím + a - .Další problém, že ti za září také budou klidně volat, protože se to ještě nedořeší a bude to zas někdo jinej a můžeš říkat kolikrát chceš, že už jsi to řešila a je to jak kolovrátek a oni ani často neví, kdo to dělal před nimi. A tak pořád dokola.

Ale může to mít pro protřelé i výhodu. V Anglii takto někteří řeší s energtickejma nebo telefonníma společnostma svoje neplacené faktury.
Volá callcentrum z Pakistánu nebo Indie: haťla paťla dlužit penis blistká čez. Anglán se rozčiluje, že už to přece řešil s kolegou atd. tak si to přehazují, vidí tam tu historii volání a prý to často odškrtnou, aby měli klid a firma pak neplatiče neodpojí. Socky to takhle řeší, aby je neodstřihli od proudu. Prý tak fungují i roky.


Lyster - to musíš řešit kaucí a několika nájmy předem. Zaprvé to odfiltruje neplatiče hned a když neplatí, strháváš z těch předem a mezitím vypakuješ.
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od sigurd »

Včera som sa vrátil z 10 dňovky Kráľova hoľa-Žilina na ťažko,bez podpory.Na to,že sme s manželkou geronti 65+,tak sme to zvládli celkom dobre(bol aj mráz,aj lejaky),výbava a účastníci získali technickú spôsobilosť na ďalší rok :)
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Foxy »

Gratuluju!
Já se ženou jsme se s Nízkýma Tatrama rozloučili 3 roky zpátky, Vernár - Donovaly, taky touhle dobou a taky s plnou polní, 4 přenocování. Jenže co má žena má milovaná v páteři narvaný titanový hřeby, máme, co se takovýchto přechodů hor týče, po žížalkách. Ale furt je na světě krásně :-)
Geronti, 72+
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

FarmářJan píše: 14.09.2020 12:25yster - to musíš řešit kaucí a několika nájmy předem. Zaprvé to odfiltruje neplatiče hned a když neplatí, strháváš z těch předem a mezitím vypakuješ.
Samozřejmě, teď bez dvouměsíční vratné kauce nejel vlak. Ale znáte to... člověk chtěl někomu pomoct. Tak jsem se s ním domluvil, že to bude bez kauce, když si tam vymaluje a poopraví pár drobností... no, samozřejmě nic neopravil, nevymaloval a dluží mi 13k a není žádná páka (legální) jak to z něho dostat. A když ho dám k soudu, tak kde nic není, ani smrt nebere. Nejhorší je, že to bylo doporučení od rodinného známého, že by ten člověk měl být OK. No a pak to takhle dopadá.
Ale nový nájemník snad bude už v cajku. Uvidíme, zítra má přijít nájem za část tohoto měsíce. Při nejhorším ty dvě vratné kauce od něj mám.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

Porušil jsi základní pravidla bezpečného pronájmu, resp. jakéhokoli jiného kontraktu
…chtít někomu pomoct, ústní dohoda na něčem a někdo z nebo kolem rodiny.
S novým držím palce aby to bylo lepší.
Ale i tak ty prachy můžeš vymáhat. Jinak jsi za ty prachy dostal drahé poučení, ale to bych si raději koupil nějakej válečnej kvér nebo náboje.
Nájemci jsou čím dál rizikovější.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Ono je to ošemetný. Vratná kauce je fajn, ale málokdo na ní má. No když budu kuli kauci hledat nájemníka o dva měsíce dýl, tak o ty dva měsíční nájmy stejně přijdu.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FarmářJan »

Kauce je na škody, nájmy předem na uhrazení těch co ti bude dlužit.
Pokud nemá na kauci, dramaticky se zvyšuje šance, že nebude mít na nájem o měsíc později. A horší verze, že bude ještě byt navíc v bordeloznim stavu.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Tak dnes druhá vyjížďka a první havárka, jedeme 40 a děděk se lekl protijedoucího autobusu tak dupnul na brzdu. Tak jsem hemtl za svou a ustlal si za ním. Naštěstí jen podřený a ohlý padací rám, ale od toho tam je.
Jsem zvědav jak se k tomu postaví dědkova pojišťovna.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

A co dodrzeni bezpecne vzdalenosti?
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Budiž ti to ponaučením, že motorka brzdí mnohem hůř, než osobní auto. A dokonce ani Valentino Rossi na svém supersportu nemá na to, aby vybrzdil běžné osobní auto, zatímco já ho v osobáku vybrzdím velmi lehce.

To, že se na mě nalepí motorkář, který nemá ponětí nic o své reakční době a dlouhé brzdné dráze, že se mi stává nepříjemně často. Jednou jsem řešil, zda mám sejmout motorkáře před sebou, nebo zda si mám nainstalovat motorkáře do kufru. Fakt super dilema.

Jo nemám motorkáře rád, protože v mém blízkém okolí se tři známí zabili na motorce, mou známou zabil motorkář, když trefil auto, a už několikrát jsem riskoval nehodu jen proto, abych motorkáři zachránil kejhák.

Takže si dávej bacha, ať se nedostaneš do statistik.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Lepiaci sa motorkár sa dá "poučiť" veľmi jednoducho- ostrekom čelného skla...
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

Haluziak píše: 14.09.2020 20:05 Tak dnes druhá vyjížďka a první havárka, jedeme 40 a děděk se lekl protijedoucího autobusu tak dupnul na brzdu. Tak jsem hemtl za svou a ustlal si za ním. Naštěstí jen podřený a ohlý padací rám, ale od toho tam je.
Jsem zvědav jak se k tomu postaví dědkova pojišťovna.
Co s tím má společného dědkova pojišťovna?
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Presne tak, vodič má predvídať, a ak by si to napálil doňho, ešte dostaneš flajster za nedodržanie vzdialenosti...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

No ono taky platí, že bys neměl jet bezdůvodně pomalu. A někde v otázkách do autoškoly je to, že řidič nesmí bezdůvodně prudce brzdit :)
Ale jo, už to, že jsme jeli mimo město 40 mi mělo být varovním znamením.

Ad bezpečná vzdálenost - pod tu (a přizpůsobení jízdy stavu a povrchu vozovky - zdravím do Ochozu u Tišnova, který je jedno velké štěrkovisko) se schová fakt vše, ale kdybych ji neměl tak jsem v něm. Jde o to že jsem, kůliva němu musel prudce na brzdy, z čehož na mašině uděláš smyk předního kola nebo zavřená řídítka (můj případ) :D

Uvidíme, sepsaný to je :D za pokus nic nedám :devil

Ad brždění moto vs auto - auto dělá vlastně vše krom akcelerace líp než motorka, ale z nějakého důvodu se z motorky vracejí lidi s větším úsměvem, pokud se teda vrátí.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Jó mít na motorku papíry a umět na ní jezdit jsou diametrálně odlišný věci. Motorkář je vyježděnej až za pár let a za pár krizovek a příp. pádů, pokud vše přežije...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Taky nemám rád motorky, ale to až poslední dobou. Vždycky jsem k nim měl respekt a to mám pořád. Jen nemam rád, když ho mám před sebou, nebo za sebou. Ten přede mnou je horší, protože jakmile se z něj stane ten za mnou, je z něj frustrovanej motorkář.
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od steve_michalik »

Holt bezpečnou vzdálenost není radno podceňovat. Skoro všichni na ni kašlou a taky to skoro vždycky vyjde. Bohužel někdy ne.

Tady máš video, kde se stalo něco velmi podobného. Akorát to dopadlo o něco hůř.
https://youtu.be/h5deyOB2Vzc?t=137

Na vysvětlenou první komentář pod videem. No comment.
Info k nehodě motorkáře:
"Zdar,
v sobotu cestou na houby s těhotnou manželkou jsme u VN
Příšečnice narazili na senilního kripla, kterej na hlavní silnici bez varování
zašlápnul brzdu a zastavil. Já za ním v osobáku stihl zastavit, druhý ze dvou
za mnou jedoucích motorkářů se vyhnout nestačil a slisoval mi levý zadní bok
auta (viz foto v příloze). Chlap vletěl do svodidel, měl roztržený stehno,
tepenný krvácení, zlomený lýtko a vyhozenou nohu v kotníku, letěl pro něj
vrtulník LZS z Ústí nad Labem.
Dědek, kvůli kterýmu se nehoda stala, za celý dvě hodiny
vyšetřování nevylezl z auta, jeho bába vylezla jen aby se podívala, jestli
nemají škráblej lak na nárazníku (ani jsem se jich nedotkl). Když jsem
motorkářovi vázal tlakovej obvaz na zastavení krvácení, dědek akorát hulákal z
auta: "haló, budete mě potřebovat, já bych jel". Hádám si dovedeš
představit, jak se ve mně vařily chcanky. Nakonec se čekalo na kriminálku kvůli
podezření na těžký ublížení na zdraví. Prozatím to vypadá tak, že dědek vyvázl
z pokutou za přestupek (že zastavil bez světel) a je na tom nejlíp, protože se
mu nic nestalo, má auto v pohodě a nemusí dál nic řešit. Já mám auto v prdeli
(snad ne na totálku, uvidím co řekne likvidátor - je hnutá konstrukce, nejen
plechy) a motorkář má nohu jako řešeto a 3 měsíce starou motorku v prdeli.
Oficiálně je tak viníkem motorkář za nedodržení bezpečné vzdálenosti.
Spravedlnost je v tomhle případě fakt slepá. Dědkovi přeju pomalou a bolestivou smrt."
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

u motorkáře je výhodou, že pokud nemyslí - zaplatí. Okamžitě. Stejně jako náš Haluziak.
Odpovědět