Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Já pamatuju jako roztahovák směs pepsi a vína, ale to se hraje s babama. Ale až nedávno jsem se dozvěděl, že tou kombinací vzniká v těle koks.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Tak to se přiznám, že si teda nepamatuju, ten roztahovák (ačkoliv...ten hráli starší kluci s holkama, když nám bylo cca 10 a když nám bylo 15, tak sem fajn zvyk nějak vytratil :angel :mrgreen: )
Ono my jsme byli taková dost specifická vesnice... :lol:

My jsme strašně lezli po stromech, do sýpek, v lomu, atd (ale to asi všichni?).
No když na to vzpomínám, tak rodiče můžou být rádi, že neví co jsme dělali a děsím se toho, že na tom budu podobně :twisted:

S tou rybičkou..ona je furt v originálním obalu a řádně jsem ji nestudoval,ale tak nějak by mě nenapadlo, že by pojistku v dnešní době neměla :roll:
tak dostane švýcarák...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

bacil: to je fáma, v tělě koks samozřejmě nevzniká. Někdo si jen špatně vyložil, otočil, historický původ Coca Coly. Podnětem byl nápoj "Vin Mariani". Nějaký pařížský žabožrout smíchal víno z Bordeaux s listy jedné rostlinky dovezené z Peru - Koky. Nápoj se velmi rychle ujal, chlastal to Jules Verne, Thomas Edison i Papež Lev XIII, ten byl dokonce na reklamách na tento "energetický nápoj" https://cs.wikipedia.org/wiki/Vin_Mariani

Amík John Pemberton zapracoval na kopii nápoje Vin Marian a nazval to Pemberton’s French Wine Coca. V roce 1886 vyhlásili ale prohibici, Pemberton tedy musel vymyslet nealko alternativu. Víno nahradil sirupem a dostal název Coca-Cola. ;)

Takže dnešní míchání Coly s vínem, je takový pokus o coming out, jak to celé vzniklo. Nicméně holkám to chutná, a že je něco jinak a ta cizí ruka v kalhotkách tak nějak už ani nevadí, si uvědomí, až když už je pozdě a jsou na mol, prostě nekonečný evergreen ;) :lol:

EDIT:
bacile, sakra ty máš možná pravdu :shock:
coca cola stále používá ekgonin

http://ciselniky.dasta.mzcr.cz/CD_DS3/h ... /SFADJ.htm
"Hlavní metabolity, tj. ekgonin methyl ester a benzoylekgonin jsou inaktivní. V přítomnosti etanolu metabolizuje na kokaethylen (benzoylekgonin ethyl ester), který má stejné účinky jako kokain."
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

No já jen, že jsem psal o nožích, dětech, úrazech a hrátkách s nimi...
Že každý kluk měl nůž, nosil ho sebou a tak.
A že se nimi dalo i "bezpečně" hrát si...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

U nás se tomu říkala roztahovačka a na vandrech jsme ji hrávali hodně často, kluci i s holkama. Měli jsme na to v partě dokonce i speciální "hrací nůž" u kterého nám tím pádem nevadilo zabodávat ho do země (což jinak s nožem dělá jen prase).
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

A víte co dostanete když smícháte kolu s vínem na Moravě?

Pro poučení: v sobotu jsem se rozhodl, že přehodím starý gasblock na ARku za nový stavitelný - práce na 15minut.
Tak pojďme sundat předpažbí - drží na 6 šroubech s půlkulatou hlavou s vnitřním šestihranem. První problém dva se protočili - nic zásadního sikovy zabrali, předpažbí nepoškrabáno zdržení 5 minut. Akorát ty šrouby jsou nepoužitelné budu muset koupit nové, zavřeli mi sice FABORY ale zas je tu něco jménem U Šroubka a prý mají taky všechno.

Tak teď sundat gasblock, drží na 3 šroubech, dva jsem vytáhl jak pán, třetí sviňa se zase protočil, tak jsem do něj naklepl torx T10, no ani bohovy. Tak torxy z lídlovské sady nebrat, zkroutil se bit z rovného torxu je vrtulka. Tak co teď? tak tam dám zpátky imbus a zakápnu ho sek. lepidlem. Kupodivu sek. lepidlo, řádně zabalené, v lednici zase zaschlo. Píšu kámošovi, ten se zeptá přítelkyně jestli můžu dojet a už jsem na cestě. Po různých laboracích a několika hodinách přichází ke slovu dremelka - gasblock se povedlo rozřezat bez poškození hlavně. Jupí jdu domů a spát.

Neděle budíček, snídaně pohoda, PC hry, tak pojďme nainstalovat toho nového - práce na pár minut. Špageta se nevejde do gasportu na hlavni, tak holt smirkový papír a zmenšit špagetu. Gasblock nasazen pěkně na centr utažen (clamp on systém drží šesti M3 šroubkami s válcovou hlavou s vnitřním šestihranem). Nahodím tam na zkoušku předpažbí a ta svine se dotýká předpažbí zevnitř, no to je mi tedy low profile gasblock, pro zachování freefloatu. Po důkladném prosvicování svítilnou, jsem došel k závěru, že ho usadím lehce mimo osu v rámci vůle gasportu s dírou gasblocku, je to lepší, ale při dotahování jsem z gasblocku vytrhl šroubem jeden závit.

Pondělí, hokna po hokně ke Šroubkovy, dobrý den potřebuji šroubky M5x6 pevnostní - nemáme, tak nepevnostní nemáme, nemenší M5x8, ok beru pevnostní, nemáme jen obyč. Ok beru a hoďte mi k tomu dvě matky M5 já si ty šroubky zkrátím. Kolik jich chcete? Říkám 6, Ta mě spražila pohledem, že co ji tam vůbec otravuju. No tak si naserte, co potřebuju nemáte a ještě se divíte, že jich potřebuju šest. Na co by mi jich byla krabice. A ty matky mi tam hodila M6 :(

Dojdu domů, nahodím předpažbí, utáhnu, cvak a hlavička šroubu mi zůstala v ruce - kurva di píči z čeho to dělají? Z hoven? Z 15minutové hokny dva protočený vnitřní šestihrany, jeden vytržený závit a jeden urvaný šroub. A to ani nejsem kulturista a utahuju to normálně rukou přes T-šroubovák - alespoň ten delší M3 šroubek chytnul v tom vytrženým závitu ale mám strach za něj zabrat.
Utržený šroubek jsem nařízl dremelkou naklepl plochý šroubovák a oholil jsem ho - tak takhle to nepůjde. Volám kámošovi jestli nemá vytahováky, má ale má čas až v úterý po práci.

Úterý, práce se protáhla, ke kámošovi se dostávám až ve 20:00. Odvrtat šroubek, zkrátit 6 šroubků na soustruhu, nahodit předpažbí a zjistíme, že ty M3 šroubky co drží gasblock fakt zavazí, no jelikož by se v dohledné době neměl sundávat šup na ně s pilníkem a trošku jim ž těch válcových hlav sebrat. Zázrak předpažbí sedí, tak teď ho ještě táhnout. Piče kurva kokot, jak to že to není vycentrovaný - půl hoďky laborace s tím, jak který šroub utáhnout = výškově je hlaveň uprostřed předpažbí, stranově je o cca 3-4 desetiny mm vlevo = jebat. Nakonec ještě vyvrtat díru do předpažbí aby se k tomu šroubu kterým se nastavuje průtok plynů dalo dostat, bez sundávaní předpažbí. O půlnoci jsem doma.

Co z toho vyplývá:
1. Práce na 15 minut může trvat několik dní.
2. Šroubky se dělají z hoven.
3. Ani v obchodě se spojovacím materiálem nemají šroubky, které potřebujete a už vůbec ne v pevnostní variantě.
4. Je důležité mít kámoše se správnou výbavou.

PS: Beru jakýkoliv kontakt na nástupce FABORY (tam jsem sehnal i M2x20 v pevnostní variantě a měli ho skladem, ne na objednání a když jsem řekl, že chci 2 tak mi podali dva, řekli si o 5-7Kč a bylo to, žádné otrávené pohledy), který už má jen eshop, kde se budou dát sehnat šroubky malých velikostí v pevnostní variantě, nejlépe v Brně.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Feromat Brno, mají i e-shop, kde se dá podívat co mají skladem.

Jinak používám Obchod pro dílnu, Akros a další podle toho co potřebuji + výkon/cena. Něco jsem dokonce musel objednávat z Austrálie a Indie.

Fabory taky nebyla žádná výhra, posledních pár let to šlo do kopru.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

A ten Feromat funguje i jako maloobchod? Fakt nepotřebuji spojovací materiál brát po krabicích :)

Mě ve Fabory vždy pomohli, takže pěji jen ódy.

PS Díky moc
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Ano, mají normálně prodejnu. Koukni na net. Feromat Brno
Prodají i po kusech.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

To je pomalu námět na nový díl Pat a Mat, jen ti mlčí, nejsou tak sprostí.
Nevím, jak tam u vás, ale já kupuju běžně šrouby u nás ve spojmatu po kusech a nikdo se nikdy nedivil a když neměli tak objednali ze skladu zpravidla do druhého dne a i tak prodali po kusech.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Dodal bych ještě k té hře pár důležitých pravidel, protože to co jsem naznačil nedává moc herní smysl a tu hru hodně degraduje a čekal jsem na nějaké reakce...

Tak upřesnění pravidel:
- Roztahovat, házet nožem se můze jen na šířku chodidel, přip. délku čepele
- Čepel nože musí být zapíchnutá v zemi nejméně zpoloviny své délky
- Nůž se musí během hodu alespoň jeden krát otočit.

Tzn., že se s ním nesmí házet jako s nějakou šípkou nebo oštěpem, ale musí projít nějakou rotaci a dostatečně hluboko se i pak do země zabořit.
A pokud narazí v zemi na nějaký kámen či kořen, nezaboří se dost hluboko je hod neplatný a ve hře pokračuje soupeř.
*
Jako kluci jsme si uměli nožíky nabrousit i když jsme s nimi zacházeli jako prasata. Podobně jako srpy a kosy ocílkami a brouskami na ně kterých byly tehdy plné dvorky....
*
Nějak nevím, nevzpomínám si, že by tehdy nějaký kluk neměl u sebe vždy nějaký nůž.
A to se bavím, tak nějak o období "Obecné školy"...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Matěj píše: 16.07.2020 8:57 ... nejsou tak sprostí...
No já teda byl a o hodně víc než tady, a to jsem běžně kliďas a vulgarizmům se vyhýbám :D ale tady jsem myslel že to rozmlátím všechno kladivem. Jo ty M5 se dají sehnat asi všude ale třeba M5X6 už úplně ne a v pevnostních variantách už vůbec (vypadá to, že Feromat má), stejně tak myslím ani v tom Feromatu nemají červa M4x25 s vnitřním šestihranem. Taky v běžném železářství nemají M2x20 pevnostní a neumí je ani objednat :D

U Šroubka mi těch pár šroubků prodala, ale tvářila se u toho teda kysele (i když u toho vtipkovala) :D holt nejsem zajímavý zákazník, chci hlouposti a navíc jich chci pár.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Haluziak píše: 16.07.2020 7:23A víte co dostanete když smícháte kolu s vínem na Moravě?
Dostanu po čuni?

Ideální nůž pro dítě, je My first Opinel
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Bill Masen to uhodl :D

K tomu noži, já měl rybičku, pak malý švícarák, pak loveckou dýku protože jsem ji strašně chtěl - největší kravina, pak motýla kterého už jsem si koupil sám - druhá největší kravina :D a všemi jsem se řízl - nešikovný maso musí pryč. Pak jsem si koupil první EDC - Walther a tím jsem se pro změnu řízl už v obchodě, když jsem zkoušel jestli je ostrý - mám ho do teď.

U nás ale platila, taková ta výchova, že když jsem si nějak ublížil - říznul se, přišel domu s rozbitým kolenem, hlavou, podvrtnutým kotníkem, tak mi táta ještě jednu střelil, abych si zapamatoval, že jsem byl blbý, ublížil si a že příště mám být chytřejší. Pak vzal jeho oblíbený náčiní: Houbičku na mytí nádobí, mýdlo, hydroxid/septonex, gázu + leukoplast a jal se operovat :D to bylo řevu.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Všechna moje zranění mi doma "léčili" jodovou tinkturou. A to bylo skoro horší než výprask.
Pálilo to jak čert:-(((
Peroxid nějak neznali...
Ale žádným hydroxidem, (louhem), mě naštěstí nemučili.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Myslím, že "hydroxid" byl 3% peroxid vodíku ;)
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Motýlka jsem měl taky. Naučil jsem se s ním pěkně machrovat, ale jinak to byl nůž naprd. Naposledy jsem se říznul, když jsem si do Ganzo G720 zavřel prst a málem si uřízl bříško prstu. To mi pak zachránilo sekundový lepidlo.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Ano měl to být peroxid :D holt jsem šel zase spát po půlnoci a vstával v 5 :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska jsem po praci cele odpoledne sekal trakturkem pozemek. Zase to krasne prokouklo (a to tam mam kobylaka od sousedu a venuji se tomu s krovinakem). Preci jenom to letos pekne roste..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Dneska benefiční závod pro malou Viktorku a střelnici Luleč u Vyškova. Celkem štreka z Ostravy, ale když je to na tu charitu....Kdo by chtěl přispět tak když tak tady info [url]https://www.msss.eu/benefice[/url ]. Můj první závod, takže pár chybek bylo a ve velké konkurenci to na bednu nestačilo :), ale na začátek ze sebe nemám nejblbější pocit a CSV bylo až brutálně přesné. Začínám tu flintu mít fakt rád. Byl jste tam někdo?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Odpovědět