Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Respirateur »

se mrkněte na fotku pana Švagra, která je v článku. Jak si nenápadně chystá prostředníček na fakáče. Vzkaz nám všem?
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Kolik si myslíte, že té mědi v roušce bude? Kilogram? Přemýšlejte trochu, než spustíte další hysterii. :head
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

To nikdo netvrdí. Ale spojilo by to několik věcí najednou. Podpora výrobce, ukázání že zásoby mají smysl, uklidnění lidí, atd. Naopak, vyznění článku zavdává k myšlenkám a ne zrovna povzbudivým.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Měd je ale celkem dobrá investice, cena nijak výrazně neklesala a spotřeba roste. Začala klesat až poslední dva měsíce (omezování výroby ... čína apod.) Neprodával bych to jednak je teď nejméně vhodná doba a stejně ten výnos rozkradou.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Prodávat komodity, když jsou komodity v krizi , protože klesá výroba, je opravdu geniální nápad. A nakupovat zpět budeme v okamžiku, kdy bude z důvodu rozběhu výroby na trhu nedostatek, že ...

Já bych si tipl, že se ten prodej naplánovalo už dávno, kdy ekonomika šlapala a kdy to smysl dávalo - těžkou výrobu už tu nemáme a mělo by smysl držet strategické rezervy něčeho, co opravdu úpotřebujeme. Samozřejmě nejspíš šlo primárně o to, aby se na konci roku zajistil vyrovnanější rozpočet. Úředníci nejspíš nyní již jen tupě plní pokyny vydané za úplně jiných okolností, protože pokyn nikdo nezrušil.

Count: Podpora výrobce? Mědi na trhu nedostatek opravdu zatím není.
The most terrifying words in the English language are: I'm from the government and I'm here to help.
Ronald Reagan


Přejklad citátu Ronalda Regana:
Nejstrašlivější slova, jaká můžete kdy slyšet:
"Dobrý den, jsem z vlády a jsem tu proto, abych vám pomohl".
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

PeFi píše: 12.03.2020 12:26 Úředníci nejspíš nyní již jen tupě plní pokyny vydané za úplně jiných okolností, protože pokyn nikdo nezrušil.
Ono se budeš divit ale ti tupě úkoly plnící úředníci s tím nic moc nenadělají, protože můžou jít max za nadřízeným, že je to kravina a mělo by to být jinak. A on buď nesouhlasí a tím pádem plníš, nebo souhlasí a jdete o stupeň výše a kolečko se opakuje. Ku příkladu já mám nad sebou 4 vedoucí jen u nás na baráku, pak je vyšší barák a pak ještě ministerstvo. :head

PS: Všude najdeš kkta ale jak se tady tak zabydluji, tak přicházím na to, že hromada lidí to přišla dělat z přesvědčení, že dělají pro stát a pro občany. No a pak zjistíš, že systém úplně nenaplňuje ideály :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Průšvih je, že ochota ozvat se proti nesmyslnému pokynu je u nás hodně bídná. Tady byl někdo frajer, že to pustil do médií.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

To bych se z toho opravdu :moon
Minulý víkend školení rodičů manželky, předány respirátory. Pokyn nikam nechoďte, zavolejte všechno Vám dovezu.
Dnes překvápko, oba vysmátí obrazili 3 obchody a lékárnu a na oběd k nám. Gel ani jedne u sebe, o respirátorech ani nemluvím, protože v Kaufu akce. :head :head
Já fakt nevím, aspoň, že moje máma je bolavá na nohy a nikam se nehrne.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

Někdo se někde ptal na rozvážení potravin, objednání on line
Tak třeba Tesco v Praze, má plno až do 18.3 :shock:

Obrázek
Naposledy upravil(a) cortes dne 12.03.2020 13:50, celkem upraveno 1 x.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

PeFi: Jo je :( když ti drahnou dobu chčijou na hlavu a ani se to nesnaží vydávat za déšť, tak holt lidi otupí :/
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

To nemusí být člověk ani ve státní správě. Ve velkém korporátů je to podobné, nesouhlasíš tak padej ;)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Pez píše: 12.03.2020 13:04 To bych se z toho opravdu :moon
Minulý víkend školení rodičů manželky, předány respirátory. Pokyn nikam nechoďte, zavolejte všechno Vám dovezu.
Dnes překvápko, oba vysmátí obrazili 3 obchody a lékárnu a na oběd k nám. Gel ani jedne u sebe, o respirátorech ani nemluvím, protože v Kaufu akce. :head :head
Já fakt nevím, aspoň, že moje máma je bolavá na nohy a nikam se nehrne.
Klid, mám pocit že problémy s tchýní se vyřeší tak nějak samo od sebe :devil
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pez »

Hmmm, kdyby teda aspoň nechodili k nám, ale to ne, protože nás musí přece vidět, když už jsou ve městě.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

U rodicu manzelky jsme byli v uterty. Vysmaty jako vzdy, doma pustena nova takze cajk. Dneska se vydali na nakupy - uz se nejak nesmejou...

Jinak dneska mi poprvy na hranicich merili teplotu, predtim nas vzdy odmavli (pracovni reflexni budna funguje spolehlive). Zitra jsem zvedavej jak bude probihat cesta pres hranici do nemec... potvrzeni uz mame takze snad ok
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Takže na hranicích lze zaslechnout: "Pane řidiči, víte že jste právě překročil povolenou teplotu?"
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Co je to ten čínský nočník pro mimina?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od malajizva »

Doma jsem vyhlásil karanténu již od pondělí pro celou rodinu.
Chleba se peče, a bábovka je na stole a tak jsme načali rezervní zásoby... :D
Přílohy
IMG_20200312_200312977.jpg
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Grunt »

Hele a děje se někde vůbec něco? Co já tady čtu a poslouchám, tak všude samá karanténa a zamezování šíření, ale jako nevim. Vracel jsem se z práce (do které se mimochodem bude chodit dokud si před ni nestoupnou vojáci se samopaly), na dálnici modro-červené světla, aut – myslel jsem si že se tam minimálně připravuje armáda na karanténu. Jelikož jsem znalý místních poměrů, vplížil jsem se tam odzadu a nestačil zírat.
Čtyři pomáhači/chrániči v reflexních vestách tam stáli v hloučku a jen mávali na projíždějící kamiony ať tam nezavazejí. Asi chtěli vystrašit toho viruse svou prezencí a zářícími reflexními služebními mundúry. Popravdě sem je tam asi mnohem víc zajímal já s foťákem v ruce než ty kamiony.
Inu „tak aspoň Slováci budou rozumnější“, pomyslel jsem si. Osedlal jsem v této naději svého věrného benzínového oře a jel omrknout hranice. Slovensko na dohled a nikde ani živáčka. Teda skoro, až na zbloudilé kamioňáky (SPZ: Blava), kteří se nechali zastrašit Novinkama nebo Topkama nebo co tam vlastně mají.
Tak už jsem tu, tož co. Mrknu do Rakous. Tam to bude určitě blokované a bez kulky v lopatkách se tam člověk nedostane. No to určitě. V první vesnici v reichu jsem se otáčel a drandil domů, protože noc byla rychlejší než já. Se mnou samozřejmě kolona Záhoráku (SPZ: SI, SE, MA, BL, BA) co tam a zpět den co den pendlují do práce a pro kvalitnější potraviny, protože jim zavřeli místní kompu (převoz přeš řeku) aby chránili okres. Jo a jeden borec na Ducati 1250 z Blavy co jel očividně omrknout situaci stejně jako já. Tak už znechucen jsem si řekl že to půjdu risknout a vystojím si kolonu při kontrolách na hranici zpět do Čech. To jsem v protisměru potkal na hranici (Slovensko) dva policajty/celní správu v reflexním + asi dva hasiče co tam byli opřeni o služební auto a dalekohledem monitorovali situaci (aspoň něco!). U nás nikde nikoho, naprosto volný průjezd jen dva reflexňáci opření o auto v polorozpadlé celní budce – co to tam nacvičovali doteď netuším. V pohodě jsem přijel domů bez jedné jediné kontroly. Ať na hranici nebo kdekoliv jinde. Bože dej ať se sem nikdy v životě nedostanou pravé neštovice nebo nějaký jiný hnus z Afriky, protože to na 100% nepřežijme i když se vyhlásí sebelepší karantena.
Poznatky:
  • Dvě věci se přece jen změnili: Rakušáci si na hranici postavili mechanickou závoru se závažím na jedom konci a zámkem na druhém. Zatím byla otevřena. Uvidíme jak dlouho. No a zadruhé mě kontaktoval tak po dvou hodinách Ministr zdravotnictvi CR s tím že ať jedu odkudkoliv a jestli mám teplotu přes 38°C tak se mám jít dobrovolně udat na linku. Doplním o citaci:
    Sdeleni MZCR: Vitejte zpet v CR. Vsem, kdo prijizdeji z Italie, je v dusledku mimoradneho opatreni narizena 14denni karantena. Cestujici, kteri nemají zadne priznaky, maji povinnost kontaktovat TELEFONICKY sveho osetrujiciho lekare. Je nezbytne, abyste od sveho prijezdu po celou dobu zustali v kantene! Cestujici (bez ohledu na vychozi destinaci), kteri maji teplotu nad 38C, BUDOU IHNED TELEFONICKY KONTAKTOVAT LINKU 112. Vice informaci na www.mzcr.cz. Dekuji. Ministr zdravotnictvi CR
  • Pohyb kohokoliv kamkoliv je naprosto volný navzdory tomu co tu ministři avizují. Potkal jsem spoustu SPZ z Bratislavy, spousta SPZ z Niederoesterreich. Dokonce mě předjížděli nějací němčouři. Předpokládám že když bych měl dost času a benzínu, úplně bez problémů bych se dostal až na hranice s Itálií a tam bych měl problém. A to jenom možná. Naprosto nechápu proč se tady velkohubě avizují nějaká opatření když v podstatě kdokoliv si může zdrhnout kamkoliv v případě že by fakt o něco šlo. O což očividně nejde. Celé to na mne působí spíš jako obrovská šaškárna než jako cokoliv jiného.
  • Pokud se sem nenahrne armáda, nejedu vůbec nikam, protože to stojí jen vypálený benzín a mouchy na kapotě. Po cestě jsem nepotkal jedinou roušku, myslím jednu desinfekci na benzínce. Těm lidem co tam musí sloužit u té dálnice nezávidím ani trochu. Já se vracím do své rezervace a Novinky.cz zavírám.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od tygrsdrakem »

Jak bylo dnes? V návalu koronavirové osvěty jsem naučil drahou polovičku chodit na Rozpad. :clap
Aktuálně oba čumíme do notebooku a já marně přemýšlím, co všecko politicky nekorektního jsem sem kdy nablil.. :lol:
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

No, jestli jsi prozradil svůj nick, tak to jsi v háji, protože jdou vypsat všechny příspěvky konkrétního uživatele search.php?author_id=1267&sr=posts :lol:
Odpovědět