Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Baca »

Alebo meskaju do prace :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

the.marek píše:Zřejmě už tu někdo něco testuje tak 20 let :chuckle.

Bomby jsou hlášeny co 14 dní na nádražích a vlacích a v životě nikde žádná nebyla.
Hlásí to jen blbečci, co jsou buď paranoidní a nebo dementní a mají to jako srandu ;-).
Marku, rozdil je v tom, ze vetsinou se nenajde NIC. Projdou to se psem a pusti dal, aniz by k tomu letel pyrotechnik z Prahy. Tady se NECO naslo, pry nejaka krabicka s dratama. Nastesti to nebyla bomba.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od the.marek »

Někdo si asi zapomněl walkmana v kupéčku :mrgreen:.

Ne, samozřejmě v dnešní době je možné vše, nicméně mě jakákoliv kombinace slov bomba - vlak - nádraží zanechává ledově chladným :-).
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

To chapu, uz si zaciname zvykat :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Tak dnes jsem přemluvil manželku na střelnici. Šli jsme na brokovnici a popry,krom toho,že to prý kope tak dobrý,klátila je jako divá a to mám je rusandu kozlici :yes
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

tak jsem se v sobotu ozenil.. Muzu rict ze nej den v zivote a hlavne docela legendarni vecirek.. Je to neskutecny mit okolo sebe lidi kteri se vsim pomohli a hlavne si to vse uzili.. Videt parit jeste v 8 hod cca 50 kamaradu v desti, kteri si to uzivaji, je naprosto nepopsatelny pocit..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

výročí 50 let od začátku Šestidenní války
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Butch »

Tak já jsem včera vytáhl auto ze servisu, který byl dražší nez měl a zhruna hodinu potom jsem ho po ceste na střelnici naboural, k posrání :head
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od malajizva »

nedávám do vtipů. tam to nepatří, ale dnes se mi líbilo toto:
Přílohy
Výstřižek.JPG
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Butchi a které jsi rozstřelil? :shock:
You cannot kill me as I am already dead!
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Pepasnek »

Dnes bylo u nás v okolí dost mokro,podle fotek to asi nejvíc postihlo Přepychy,Týniště nad Orlicí,Albrechtice a prý i nějaký sklepy v Rychnově nK.No a v práci odstavil minutový výpadek proudu celou linku téměř na 6h.Už si dokážu představit co by s námi udělal opravdový blackout!
Raději litovat toho co jsem udělal než toho co jsem neudělal
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Butch »

Deadmane, no superba, ale žádná velká škoda, nikomu se nic nestalo. Jen ta administrativa okolo....
lordCorvin
Příspěvky: 102
Registrován: 22.12.2011 12:08

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od lordCorvin »

Dneska od manželky dárek k narozeninám - voucher na střelnici Kluky za Čáslaví.

K dispozici 9 zbraní (brokna, něco s optikou, sapíky a několik krátkých). Budu muset vyklepat kreditku, aby bylo za co dokoupit krmivo pro oblíbence (krátké a optika). :twisted:
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od herman »

Dnes přes poledne jsme s rodinou zapíjeli mého prvního vnuka. Má sice už tři měsíce, ale syn se se svou přítelkyní seznámil v Holandsku, kde pracuje. A je to navíc Slovenka. Ale domů se dostal až teď. Ale co bylo srandovní, seděli jsme, popíjeli a naráz synovec zařval, co se děje. Prostě ho posral letící pták, ale pěkně: od noh přes tričko, ramena až po hlavu. :lol:
Holt se fajně trefil. :rofl
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Dneska v noci horelo ve vedlejsi ulici. Okolo 22.30 hasici, pak 5-6 dalsich siren sanitek a policajtu, okolo 23 hod. Pristaval vrtulnik. Chlapek vyskocil z horiciho bytu v PRIZEMI a tezce se zranil. Z baraku evakuovano dalsich 11 osob, 2 deti priotravene v nemocnici. Pritom samotny pozar celkem maly, skoda okolo 50 tis. Kc.

Evidentne kdyz je clovek rozespalej, nejaky pripraveny plany jsou na prd (kdyz se dokazete zrakvit i pri skoku ze 2m). A i malej taboracek dokaze priotravit spoustu lidi za relativne kratkou dobu. Docela poucna zkusenost...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Dnes je trochu smutno. Našel jsem mamčin diplom z roku 1997. První místo v krajském přeboru I.P.S.C. Myslím, že bychom si teď na střelnici užili kopec legrace. :|
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Včera asi celkem kvalitní bouřka. Neuhodilo přímo do baráku ani do nejbližších hned vedle, ale přesto ztráty. Třikrát elektronika po smrti. Škoda skoro k 20, jestli nepůjde něco opravit. Zajímavé, že vše to bylo zařízení se spínaným zdrojem. Jiná elektronika zapojená do stejných zásuvek, ale používající trafo, tak přežila.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Trafo, obecněji cívka se brání skokovým změnám napětí, takže to asi absorbovalo.
Měli jste v rozvodnici přepěťovou ochranu nebo ne?
Přílohy
prepetak.jpg
prepetak.jpg (14.35 KiB) Zobrazeno 18716 x
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Nejsem si jistý, stalo se to u rodičů. Elektroinstalace tam není úplně nejnovější, takže spíš ne. Vyhulený je i DSL port na ADSL modemu, z krabičky se prý zasmrádlo. Jinak funguje (bliká, wifi vysílá), takže zdroj i ostatní části nepoškozeny, ale internet nejde. Po výměně za záložní modem internet jde, takže závada fakt jen na té vstupní dsl části. Přitom si myslím, že tam by taky měla být přepěťová ochrana snad.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od zdoch »

Přepěťová ochrana (používá se k tomu varistor) tě nikdy neochrání před něčím tak silným, jako je blesk, pokud se přepětí dostane do el. rozvodů. V tu chvíli je to pouze o náhodě, jestli to elektronika vydrží a kolik blesk cestou ztratil na své energii.
Přepěťová ochrana má smysl, pokud v síti kolísá napětí řádově v jednotkách (možná desítkách) Voltů, což může být způsobeno na straně trafostanice, nebo výkyvů elektřiny v eletrárně. Proti Blesku (několik milionů voltů, kdy blesk překlene několik km mezi nebem a zemí) je opravdu spolehlivé před bouřkou vytáhnout spotřebič ze zásuvky.
Jestli slepě věříte, že nějaká krabička s přepěťovkou (nedej bože prodlužka, prý se zabudou ochranou) v celkové hodnotě cca 500,- má nějaký význam proti úderu blesku, tak jste na omylu a vaše elektronika dřív nebo později vstoupí do křemíkového nebe. Ten výboj přeskočí dál přes propálený varistor a pokračuje do el. zařízení připojeného do zásuvky.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Odpovědět