Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od Desouza »

Z pochybných zdrojů : prý budou kempovat v Praze na Ruzyni , ale hodlají navštívit i další města ( Plzeň , Pardubice ) .. A kolona nepojede vlakem ,ale po silnicích ...
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od MRAK »

Upřímně .... moc netuším, proč je kolem průjezdu vojenský kolony (notabene spojenců) takovej humbuk ....

Prostě tudy pojede pár vojáčků ze cvičení zpátky do kasáren .... no jéžiš ... ?

A že se komouši můžou zesrat ..... a jedině dobře, ať kvičí .....

Proč přilívat olej do propagandistickýho ohýnku jedný, nebo druhý strany ....
Pro mě to stejnej význam, jako svátek svatýho Patrika .... pár lidí v zeleným navíc ;)

/jooo, kdyby tudy měla projet skupina severokorejců, nebo číňanů, to by stálo za zamyšlení .... ale amíci ...? /
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od cipis »

Navíc někde byly zveřejněné údaje, kolik tudy už vojáků projelo, naprosto bez povšimnutí ...
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 855
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od malajizva »

Konvoj bude rozdělen do třech kolon. První kolona by se měla přesouvat po trase Ostrava – Vyškov, druhá kolona pojede po trase Náchod – Pardubice a třetí kolona překročí hranice v Harrachově, následně bude pokračovat na Prahu ze severu Čech. Všechny tři kolony se setkají v areálu kasáren v Praze-Ruzyni, odkud se následující den přesunou po ose Praha – Plzeň – Rozvadov do Německa, do své domovské posádky Rose Barracks ve Vilsecku.

Celkem se Českem prý prožene až 118 vozidel a 516 amerických vojáků amerického 2. mechanizovaného pluku. Viditelným průjezdem obrněnců chce prý Pentagon přispět k ujištění evropských spojenců, že USA ctí spojenecké závazky. Mluvčí americké armády v Evropě Craig Childs dokonce označil konvoj za "viditelnou demonstraci amerického závazku vůči spojencům v NATO a ukázku schopnosti aliance pružně přesouvat vojenské jednotky přes hranice spojenců v úzké spolupráci s nimi".

Průjezd vojenských vozidel má ovšem své ale. Začínají se totiž ozývat hlasy, že přestože má jít ve valné většině o kolová vozidla, i tak průjezd třech dlouhých kolon zpomalí v Česku výrazně dopravu, a navíc může poškodit již tak poničené a dlouho neopravované české silnice a dálnice. Ostatně přejezd jednotek Dragoon Ride (Dragounská jízda) za neobvyklý označila i americká stanice CNN. Podle CNN se totiž těžká vojenská technika, jako jsou osmnáctitunové obrněné transportéry Stryker, normálně převáží po železnici.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ ... mim-366692
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od cipis »

Co to je oproti přetíženým kamionům?
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od Baca »

Je to jasne. Amici prejdu, zdevastuju cesty a vlada ich poziada aby po sebe opravili co rozjebali :-D Takto sa tuneluju eu fondy :-) Cez NATO !!! :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
chosen one
Příspěvky: 33
Registrován: 21.02.2015 0:12
Pohlaví: muž
Bydliště: východní Polabí

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od chosen one »

Já bych to viděl tak, že amíci přijedou, vyspí se, druhej den odjedou, rudoši a různý neziskovky budou chvilku kvičet, novináři z toho budou vyšilovat. Potom Zeman, Babiš nebo kdokoliv jinej něco plácne, někde něco bouchne, někdo někoho odbouchne a bude zase klid... 8-)
karel22
Příspěvky: 97
Registrován: 19.02.2011 15:13
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od karel22 »

Alespoň ten "průjezd" zvedne prodej dálničních známek... :D
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od Skalik »

Mě by docela zajímalo kdy a kudy pojedou z Prahy, docela bych se na to podíval.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od Fabulous »

Strykery pravděpodobně pojedou prázdné a neozbrojené. Takže podpora ČR skutečně jen demonstrativní. Škoda ;)
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od Desouza »

To je dobře ,alespoň se budeme moci podívat dovnitř ....
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od Fabulous »

Váhal jsem, zda to sem dát, jelikož je to propaganda, blábol a snůška lží a polopravd. Ale je to takový blitek, že alespoň pro pobavení to sem na chvíli vložím. I komentáře jsou výživné ;)

http://www.zvedavec.org/komentare/2015/ ... ikoliv.htm
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od cipis »

:D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od sigmark »

že se tyhle sračkoweby v poslední době vyrojily jak houby po dešti, rodný bratr aeronetu... rovnou si můžou do hlavičky dát Sponsored by Russia Today, head editor: fsb resident
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od MRAK »

tak jsem ty blitky přeletěl očima ….

nojo, no …. blitky ….


ale co mě pobavilo moc, to je tahle věta :

Posledně, když několikatisícový dav házel na Albertově rajčata na prezidenta republiky Miloše Zemana …….

úplně jsem viděl tu několikatisícovou salvu rajčat letět :-D

škoda …

Jinak si myslím, že tady jde o klasickou propagandu jedné strany, stejně jako význam té jízdy je propagandou strany druhé …. Takovéhle výkřiky se prostě dali čekat ….. a bude toho kvičení jen přibývat …..

Jak jsem řekl už dřív, mě osobně je to putna :-)
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od Marglin »

Hodně mi to připomíná perly jednoho místního uživatele, asi se tam chodí inspirovat. Ale s nadpisem naprosto souhlasím: "Házení rajčat na Zemana je OK, na amerického vojáka nikoliv!" Kdybysme to udělali už s Benešem, možná bychom nemuseli bavit o problémech s národním uvědoměním na Maximově vláknu.
molikoje
Příspěvky: 79
Registrován: 22.11.2014 0:14
Bydliště: u Jičína

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od molikoje »

Půjdu se na ně podívat v Liberci. Ne, že bych z Američanů byla kdovíjak odvázaná, ale hanba by mě fackovala, kdyby tu naše spojence "vítali" jenom kremlofilové.

Jinak tady jsou trasy:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... 8-vozidel/
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od herman »

Profabulous
Můžeš mi ukázat, v tebou uvedeném v 19.03.2015 17:05 odkazu na článek http://www.zvedavec.org/komentare/2015/ ... ikoliv.htm nějakou lež, polopravdu či blábol? Děkuji. podotýkám v článku, komentáře jsou opravdu poněkud mimo. A podotýkám, nejsem rusofil či kremlofil, naplatí mne nikdo z RF, nikdy jsem nebyl komunista, prostě mne jen štve, že veškeré oficiální informace jsou jako vystřižené z rudého práva z let normalizace, jen v opačném gardu. prostě americké válečné štváče vystřídali ruští váleční štváči.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od MRAK »

hermane, propagandistickej blábol je to od shora až dolů

a pokud to nevidíš hned na první pohled, tak se ti to bude jen vlmi těžko vysvětlovat
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Amíci jedou , kdy , kam atd ...

Příspěvek od krvfx »

Jestli se mi to podaří, tak bych se na ten konvoj zajel mrknout - přece jenom to člověk nevidí každý den. Jinak na silnici potkávám občas vojenské kolony, naposledy třeba dánské armády - nějaké náklaďáky, sem tam něco těžšího na podvalníku. Taky nechápu, proč je okolo toho takový bugr. Jo, kdyby jeli rusáci, ty bych vítal molotovem.
Odpovědět