KAM EMIGROVAT?

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Haluziak »

Montezuma co Estonsko? (nebyl jsem - chystám se) Malá hustota obyvatelstva, prý hodní lidé, zbraně cca jak u nás. Nevýhody - komáři a Rusko co by kamenem dohodil
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Liqid »

Těžko říct kam emigrovat, když nevíme, co vyhledáváš.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Matěj »

Je neskutečně naivní myslet si, že "emigrací" kamkoliv po Evropě si nějak pomůžete oproti situaci v ČR.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Tazi »

Mě je v podstatě jedno kam, ale podmínka by byla nejbližší soused alespoň 20km daleko (čím dál tím líp).
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Germanik1 »

Tohle je už jenom v Austrálii. Soused 20 km a had každý 2 m
Udělám co musím
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Liqid »

Tak i severské státy mají malou hustotu zalidnění.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Tazi »

Germanik1 píše: 21.11.2021 16:06 Tohle je už jenom v Austrálii. Soused 20 km a had každý 2 m
Austrálie mě napadla jako první. Na hady sere pes, mě vadí lidi :D .
Nebo nějaký ostrov v tichomoří ;) . Radši teplo než zima, ale radši zima než civilizace :D .
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Na nějaký ostrov v Karibiku nebo Tichomoří, otázkou je, co tam dělat za práci, aby se člověk uživil ;)
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od devlop »

Všechny tyto romantické představy o ostrovech atd. končí ve chvíli, kdy člověk bude potřebovat lékařské ošetření, léky na chronickou nemoc, antibiotika, nebo zubaře ;) Ono je to pak už jen o preferencích, zemřít třeba o 25let dříve na nějakou banální nemoc nebo úraz, ale v klidu, mimo civilizaci v souznění s přírodou na tichomořském ostrově, nebo v 85ti, na opuštěné chatě v Krušných horách s flaškou kubánského rumu v ruce :) ...
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Souhlasím, se zdravotní péčí to vidím stejně. Já si osobně myslím, že v ČR se máme v rámci možností dobře. Procestovala jsem velký kus světa a vždy jsem se těšila domů. Všude jinde je člověk náplava. Každá země má své plusy a mínusy, ale počasí jako v Karibiku bych teda brala i v ČR. Já prostě zimu nesnáším :lol:

A taky si myslím, že západní svět je v pr*eli celý a člověk si emigrací v rámci Evropy a Severní Ameriky moc nepomůže... z louže pod okap. Afriku škrtám rovnou. Asie je v některých místech fajn, třeba Singapur, ale nemohla bych žít ve velkoměstě. Miluji třeba Srí Lanku, ale čím se tam živit? Skončit se svým VŠ vzděláním a celkem solidním příjmem jako pokojská někde v hotelu? To asi není řešení. Zajímavá je pro mě Jižní Amerika a Karibik. Ale neumím španělsky/portugalsky.

Navíc u nás má člověk rodinu, spoustu přátel, všude se domluví, může mít zbrojní průkaz, zdravotní péče je na špičkové úrovni, vím, co je jedlé v lese, co si vypěstovat na zahradě, mám tady vybudováno kompletní a z velké části soběstačné zázemí- tohle si nikam letadlem nepřestěhuji. Budovat vše od začátku si nedovedu představit. Nevidím důvod utíkat jinam.
Naposledy upravil(a) J-e-n-n-y dne 21.11.2021 17:11, celkem upraveno 3 x.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Haluziak »

Devlope a proto viz to Estonsko :D Medicína na úrovni, obchody v dojezdový vzdálenosti ale pořád můžeš žít sám uprostřed lesů (a močárů).
Jenny ono je to takové jo a ne, třeba věřím, že ty polo uzavřeno odříznuté komunity na Alijašce nějaký BLM vůbec nezajímalo :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Tazi »

devlop píše: 21.11.2021 16:55 Všechny tyto romantické představy o ostrovech atd. končí ve chvíli, kdy člověk bude potřebovat lékařské ošetření, léky na chronickou nemoc, antibiotika, nebo zubaře ;) Ono je to pak už jen o preferencích, zemřít třeba o 25let dříve na nějakou banální nemoc nebo úraz, ale v klidu, mimo civilizaci v souznění s přírodou na tichomořském ostrově, nebo v 85ti, na opuštěné chatě v Krušných horách s flaškou kubánského rumu v ruce :) ...
Já bych se nevzdal civilizačních vymožeností ;) . Já bych pouze bydlel mimo civilizaci.
Na ostrově by byla jachta, v Austrálii auto, nebo ještě lépe letadlo,...
Jezdil bych nakupovat, do hospod na pobřeží,... a pak šup zpět tam kde lišky dávají dobrou noc :D .
A ano v Čechách je hezky. stačilo by nějaké odlehlé místo na Šumavě.
Mě jde pouze a jen o to, být co nejdál od lidí.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Germanik1 »

A dvakrát týdně by zajížděla hezká posťačka s prázdnými obálkami od kamaráda. To tu bylo, myslím Ota Pavel a nějaká havárie Hadimršky na břehu Berounky daleko od cilivizace.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Tazi »

To jsem nečetl, ale dobrý nápad s pošťačkou. Ne,ne, za tím účelem mám manželku ;) .
Domů bych si nikoho nezval. Jen já sám, a široko daleko ani noha. To je můj sen :D .
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Liqid »

Takovej sen mám taky, jen to vždy narazí na tom, že na samotě nejsou sítě a přístup nic moc. Navíc bych se na samotě bál vloupačky. Takže zůstávám na okraji menšího města.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Tazi »

Na vloupačky mám dva velký psy, a velkou bouchačku ;) .
Horší je to s těma sítěma. Voda-studna, a elektrika? Něco už by se vymyslelo. Možností je spousta.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Do které země na světě si můžeš vzít legálně vlastní bouchačku? Případně kde je velmi jednoduché si pro cizince znovu vyřídit ZP a koupit si legálně novou?
Kdo je připraven, není překvapen.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od Tazi »

To netuším, a ani bych to neřešil ;) . Někde na samotě by mě nikdo nenaprášil ;) .
To už by bylo horší s těmi psy. Tato plemena jsou často někde zakázaná. A těžko bych je i na samotě utajil :D .
sacket
Příspěvky: 87
Registrován: 22.12.2017 17:32
Pohlaví: muž

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od sacket »

Jenny: jestli chceš počasí jak v Karibiku, tak můžeš zůstat doma. Šíleně rychle se nám globálně otepluje, takže do tří let na tom budem stejně https://rozpad.cz/posting.php?mode=reply&f=7&t=387#
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: KAM EMIGROVAT?

Příspěvek od devlop »

Tak či onak mi stále vychází lépe naše matička Česká republika. Nemusím řešit jak "propašovat" své fuj fuj semiato zbraně do cizí země kdesi v tichomořské prdeli, přitom stále jsou tady k nalezení místa, kde "lišky dávaj dobrou noc" a GSM signál je nedostatečný. Zatím neshledávám důvod, proč někam emigrovat.
Odpovědět