Zbran pri "pranku"

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
DeeKey
Příspěvky: 45
Registrován: 20.03.2012 14:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Slivovica land

Zbran pri "pranku"

Příspěvek od DeeKey »

Zdarec rozpadlici.
Uz hodnekrat jsem premyslel nad tim, co by se stalo, pokud by nekdo ozbrojeny vytahl zbran a zastrelil nejakeho sprymare pri "pranku" nebo nejake podobne srande jako je ve videu?
https://www.youtube.com/watch?v=YoB8t0B4jx4
Hodne lidi riskuje pri tvorbe nejakeho "scary" nebo jineho viralniho videa. Co kdyz potkaji nekoho s koulema a seredne se jim to vymsti? Nebo nebohemu psu jako na videu vyse?
Nejsme sice v Juesej (tohle video je z Polska), ale i tak je v u nas hodne drzitelu zbrani, a podobne video ( s duchy, kostymy a podobnymi srandami) muze skoncit v cerne kronice.
Co vy na to?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od Terminated Account »

Videa typu - v noci z parku z křoví vyleze maskovaný chlap a rozběhne se proti mě s nastartovanou motorovou pilou a já mám vedle sebe ženu, děti nebo oboje, tak bude toto video rázem nejslavnější na světě. Herec by se o tom už pravděpodobně nedověděl. S následky odsouzení tupé veřejnosti, za to, že jsem ublížil "neškodnému šprýmaři" se vyrovnám snáze, než s následky, že jsem nedokázal ochránit svoji rodinu.

Některé tyto "žerty" rozhodně za vtipné nepovažuji. Pomineme-li povrchní naivitu autorů i tleskajících fanoušků a podíváme se trochu do hloubky, je jasné, že průser je na snadě. Tyto "žerty" také hodně průsery končí, ale to už se tak moc nezveřejňuje.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od kregan »

Jsem přesvědčenej, že skoro ve všech případech těhle žertíků jsou "náhodní kolemjdoucí" najatí herci.
Zvlášť v USA, kde tě můžou zažalovat za každou blbinu.
I v tomhle videu těm reakcím moc nevěřim.
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od hharo »

Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od Lachtan »

MacGyver píše:Videa typu - v noci z parku z křoví vyleze maskovaný chlap a rozběhne se proti mě s nastartovanou motorovou pilou a já mám vedle sebe ženu, děti nebo oboje, tak bude toto video rázem nejslavnější na světě. Herec by se o tom už pravděpodobně nedověděl. S následky odsouzení tupé veřejnosti, za to, že jsem ublížil "neškodnému šprýmaři" se vyrovnám snáze, než s následky, že jsem nedokázal ochránit svoji rodinu.

Některé tyto "žerty" rozhodně za vtipné nepovažuji. Pomineme-li povrchní naivitu autorů i tleskajících fanoušků a podíváme se trochu do hloubky, je jasné, že průser je na snadě. Tyto "žerty" také hodně průsery končí, ale to už se tak moc nezveřejňuje.
Lépe bych to nenapsal - 100% souhlas :yes
Pavoučího psa bych ještě "možná" bral jako podařenou vtipnou skrytou kameru, ale tvůrce videí "ala nastartovaná motorová pila" považuji za sakra reálné adepty na Darwinovu cenu... :roll:
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od floky »

Obrana v tejto situacii sa v práve nazýva "putativna obrana" . Ide o obranu proti domnelému utoku, takže v skutočnosti utok neprebieha...ale podla všetkého to tak vyzerá.

V uvahu pripadá maximalne spáchanie trestného činu z nedbanlivosti, ak podla okolností a a svojich osobných pomerom mohol a mal poznať že ide o zdanlivý utok. (napríklad vedel, že podobne vtipnu scénku chystá jeho brat, no aj tak "ruka vystrelila" )


(3) Ten, kto odvracia útok spôsobom uvedeným v odseku 2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia.

(4) Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl spočíva v nedbanlivosti.

Takže na slovensku vždy konáme v silnom rozrušení sposobenom utokom, v dosledku zmätku strachu a zlaknuťia...Hotovo...

K tejto problematike doporučujem knihu, Nutná Obrana - Robert Fico ( k nájdeniu na znýmych uložiskách ) .... pán Fico je slovenský premier, a podla toho čo viem, tak osobne aj zastupoval ako advokát v prípade nutnej obrany.... Takže mu možeme veriť a slovenské sudy su naklonené nutnej obrane ... prípadne opravnenemu použitu zbrane :)
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od Dagobert »

Lachtan píše:Pavoučího psa bych ještě "možná" bral jako podařenou vtipnou skrytou kameru, ale tvůrce videí "ala nastartovaná motorová pila" považuji za sakra reálné adepty na Darwinovu cenu... :roll:
Měl jsem kolegu v práci, který se u tohoto typu videí skryté kamery smál a všem nám to jako úžasně vtipné prezentoval. Mně nepřišlo směšné skoro žádné, protože jsem si byl vědom, že kdyby na mě někdo takhle bafnul, tak to nejspíš skončí střelbou. Bohužel se mně nepodařilo mu to vysvětlit, ani když jsem mu poslal odkazy na některá špatně dopadnuvší videa. Pro jeho dobro doufám, že si to nikdy nepůjde vyzkoušet naostro.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od Skalik »

Já jsem v tomto kontextu přemýšlel hlavně na videama co tvoří Klíma (mám o něm hodně špatné mínění a tímhle tomu moc neprospěl).

Konkrétně případ kdy pošlou dítě na parkoviště aby otravovalo lidi co si nakládají nákup do auta s tím, že ho pán unesl a pak za ním přijde maník s tím, že je jeho fotr a Klíma sleduje co kdo udělá.

Přijde mi to absolutně nechutné a hlavně až se mi něco podobného stane tak budu nejdřív hledat kameru zda si ze mě někdo nedělá prdel a asi nebudu sám.

Celkově tyhle videa zkoumající chování v nastražených situacích mi přijdou přes čáru.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od Dagobert »

Tak ta klímovina je opravdu hnus. Jako kdyby nikdy nečetl bajku o pasáčkovi, co volal "pomoc, vlk". Jsou prostě věci, o kterých se nežertuje, únos dítěte je jedna z nich. Že herec může skončit s dírou v kožichu je nasnadě. A jako v té bajce, lidi se prostě na pomáhání ostatním vyserou, když budou mít zkušenost s tím, že je to jen sranda pro kamery.
hawk
Příspěvky: 48
Registrován: 19.08.2013 13:05
Pohlaví: muž

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od hawk »

Zpívající právník k vámi diskutovanému tématu:
https://www.youtube.com/watch?v=WZF4LvJKdo4

Myslím, že zbraň v rukou nachytaného je jen jedno riziko. Mě na tom děsí více to, že by narazili na někoho kdo bude mít slabší srdce. Ve vámi diskutovaném případu jde o život tomu, kdo tyhle vtípky dělá a ten řekněme je v tom tak trochu jako letušky u leteckých únosů. Jde o osobu, která to má jako riziko povolání. Pokud by ale u takovéhle vtipné scénky zemřel někdo z nachytaných z důvodu srdeční zástavy, tak to bude z mého pohledu horší průšvih než pět zastřelených vtipálků. (To možná trochu přeháním v zájmu naznačení mého názoru.)

Já si pod vtipnou nachytávkou představuji něco jako tohle: https://www.youtube.com/watch?v=XZgd2M5ojZ8

S tou klímovinou bych to tak neodsuzoval. To s tím dítětem je extrém, ale cílem je ukázat lhostejnost nebo nepoctivost veřejnosti. To dle mého není nic k odsouzení. (S tím dítětem je to asi i kousek přes čáru. Nicméně jeho nalezení tisícovky a lidi, kteří suveréně říkají: Jo ta je moje... jasně ta mi patří... ukazují v jakém morálním bahně žijeme. )
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od Hohepa »

No jo ale 100 lidí si ji nevemou, ale zveřejní se jen ten 101 co po ní šáhne .
No alespoň maj ostudu :D
hawk
Příspěvky: 48
Registrován: 19.08.2013 13:05
Pohlaví: muž

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od hawk »

Hohepa píše:No jo ale 100 lidí si ji nevemou, ale zveřejní se jen ten 101 co po ní šáhne .
No alespoň maj ostudu :D
Já bych čekal úplně jiný poměr. Spíše tak 2/3 si ji nechaly.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od Hohepa »

Mně víc překvapuje , že dle našich soudů nesmím zveřejnit video ( bezpečnostní kamera ) zlodějě co krade ba nesmím to video ani předat policii protože tím porušuju jeho právo na soukromí, ale tyhle ptákoviny, co ty lidi " zesměšňují ", žádné práva těch obětí neporušují. Divné :head

http://zpravy.idnes.cz/soudy-cr-musi-ur ... ranicni_zt
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od Baca »

To je chore, tak ako cely system v ktorom zijeme.
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od Pepasnek »

jednou se to stát muselo!sice na střelbu nedošlo ale už to bylo na hraně :arrow: http://www.drsnysvet.cz/klauni-zabijaci/
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od sigmark »

tak tohle muzou vymyslet jen chore mozky...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od krvfx »

Řekl bych, že ta "bitka" byla domluvená. Nevypadá to moc reálně.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od cipis »

Přesně jak psal jeden v komentářích, to načechrání kladivem :)
Jinak ten borec s pistolí byl dobrý, žádná horká krev jak někteří, co tvrdí, jak by hned stříleli.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od FarmářJan »

ve škole nám před lety říkali u odpovědnosti, že v US i jinde tyhle nachytaní předtím mají podepsáno, že je někdo nachytá, za prachy a pak je tam teprve pustí. Proto tam kolem obvykle nikdo jiný v dané chvíli není, bývá to někde v zadním traktu apod. Tam by se totiž s nějakou náhradou škody dost prohnuli. Otázka je, jestli to všude tak je. Každopádně to je stupidita a moc vtipné to není, nehledě na možnost infarktu apod. u nachytaných nebo i to že na ně někdo něco vytáhne. A taky to snižuje citlivost k tomu někomu pomáhat na ulici, když každou chvíli nějaká nadace testuje zda někdo pomůže někomu kdo dostane záchvat apod.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Zbran pri "pranku"

Příspěvek od kregan »

Viz Čtvrtníček s podmínkou na osm měsíců
http://www.novinky.cz/krimi/350405-ctvr ... minky.html
Odpovědět