K rozpadu.cz pochvalné téma

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od Wilderness »

Téměř každý den se poslední dobou někdo nový zaregistruje.. Někdy i více najednou.

Registrovaných rozpadlíků tak již brzy bude už na 2000.
Co já nalezl nejvíce shlédnutější téma tak je Ptyč s 80 479 zobrazenímy což je úctyhodné číslo..

Dost se to rozrůstá... :hand

Co to značí?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od bivoj »

Značí to pouze to, že sem leze spousta "kecálistů" a z některých threadů se stává pouze "plkárna".

Doby minulé (před ještě cca dvěmi lety), kdy většina zdejších přispěvovatelů byla skutečnými "rozpadlíky" a jednotlivé thready měli více či méně odbornou úroveň a hlavně hodnotné příspěvky, jsou již bohužel pryč...
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od shtf »

souhlas s bivojem, doslo to tak daleko, ze skutecny "rozpadlici" prestali prispivat protoze zde zacali existovat vlakna ktera nejsou nicim jinym nez vyblitkem ktery nema ani cenu cist a co hur uz ani moderatori to nestihaji moderovat.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od kregan »

Mě zaujalo, že si už i Google všimnul, kde trávim dost času a ať vyhledávám cokoli (posledně třeba konkrétní druh krávy) tak mi hází Rozpad do první desítky.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od Terminated Account »

Je to klasický vývoj každého diskusního fóra.

1. Matadoři mají v hodně věcech jasno. Znají se osobně, jsou vytvořené skupinky.
2. Zapojit se do diskuse v rozběhnutém fóru na potřebné úrovni je těžké i pro kvalitní diskutéry či silné osobnosti. Chybí jim čas strávený matadory, hodně témat je již obsáhle popsaných a možností kvalitních příspěvků logicky ubývá.
3. Míra moderování a přísnosti je zapeklitá problematika. Matadoři se můžou dovolit, co nováček ani omylem. Nováček je pak poplašený, když se na něj udělá baf a uraženě odchází. Matador plácá flame a je pak uražený, když je korigovaný a stěžuje si ne diktaturu. Kvalitní příspěvovatelé si stěžují, že jejich příspěvky zapadají v balastu. Nastavit laťku není jednoduché. Fórum potřebuje být přiměřeně živé, aby sem lidé rádi chodili a objevovali se zde zajímavé příspěvky, zároveň nesmí být přeplácané, aby jádro stíhalo číst. Pokud tady bude mrtvo, tak sem taky nikdo nepůjde.
4. Fórum tvoříme všichni a je to naše zrcadlo jak to tady vypadá. Můžeme si za to sami.
5. Myslím si že snaha ze strany moderátorů bránit se expanzi je zřejmá. Není to z důvodu, že by tady "banda pošuků" probírala něco závadného ale z důvodů udržení jisté úrovně diskuse. Nově příchozí to nemá vůbec lehké a záměrně jsou mu pod nohy házeny klacky. Když je překoná zapadne. Když je nepřekoná naštvaně odchází, někdy vyhrožuje, vydírá, otravuje, vede nenávistné kampaně a snaží se z nás udělat zlouny bez morálky největšího kalibru.


Výše napsané je názor diskutéra MacGyvera a osobní subjektivní názor moderátora MacGyvera!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od bivoj »

2 Mac - souhlas se vším až na bod 4. Ano, fórum tvoří převším jeho aktivní uživatelé. Nicméně pokud je fórum veřejně otevřené, začnou se u něj (nad určitou hranicí počtu členů) projevovat stejné statistické prvky, jako ve většinové společnosti. Rozpad.cz je sice ještě trochu mimo obvyklá statistická měřítka, neboť se zde registrují zejména lidé, které zajímá problematika toho, čeho se fórum týká (a tak není naštěstí zastoupena ta nejblbější či ovcovitá část národa), ale postupem času je jasně znatelný odklon od, jak bych řekl, prvotního ducha fóra, do obecné plkárny. Je to samozřejmě pochopitelné viz důvody výše. Možná by to mohlo změnit trochu přísnější uplatňování pravidel fóra - ale to je věc moderátorů. (Toto je pouze a jen můj soukromý názor.)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od Terminated Account »

Chápu i do jisté míry souhlasím. Nicméně je to apel na všechny aby svoje příspěvky zvažovali.

Osobně třeba nemůžu kázat vodu a pít víno, když jsem si vědom, že taky občas něco plácnu, jen aby se něco dělo. Zároveň na sobě vidím, že už nemám čas, sílu ani chuť účastnit se diskusí, které jsou v obecnější rovině a motají se kolem filozofických, politických, náboženských či morálních otázek. V tomto ohledu například obdivuji Maxima, který to rozhodně nevzdal.

Dělat pořádek, třídit a filtrovat informace je nad naše síly a taky to z objektivního důvodu jako moderátoři dělat nechceme. Rozpad není encyklopedie ale odborná diskuse. V odborných tématech se to snažíme držet na uzdě. Vyplývá z toho, že nejúčinější a nejjednodušší nástroj moderování je mazání, s kterým se musí zacházet velmi opatrně. I tak jsou samozřejmě moderátoři Hajzlové bez koulí, protože nedovolí absolutní svobodu o čemž si mnozí mylně myslí, že název Rozpad primárně je.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od Joezbrna »

Nově příchozí to nemá vůbec lehké a záměrně jsou mu pod nohy házeny klacky.
Fakt? Já Rozpad asi rok sleduju, půl roku jsem registrován a pár týdnů občas něco napíšu. A nikdo mi klacky pod nohy neháže. Naopak, když jsem navrhnul něco, co bylo navrženo o nějakou stránku dříve, byl jsem na to zdvořile upozorněn. Něco jsem přehlédnul, nebo to tu nějaký házeč fláká? :lol:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od Terminated Account »

Někdo nemá problém zapadnout i bez klacků pod nohy. Nepleť si usměrnění se šikanou ;)
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od Joezbrna »

"Klacky pod nohy" jsou podle mne právě synonymem pojmu "šikana".

Ale nechme toho. Jinak moc pěkné shrnutí životního cyklu diskusního fóra. Udržet linii mezi chcípnutím na nezájem a rozesráním při zachování toho rozumného a dejme tomu odborného jádra je sám o sobě zajímavý sociální experiment.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od the.marek »

Tak já rozpad sleduji asi 3 roky a něco přes rok jako registrovaný uživatel.
Ze začátku jsem žasl nad příspěvky typu Josef apod., protože byly vskutku brilantní a některé diskuze zde byly na vysokoškolské úrovni. Nutno podotknout, že ze začátku, paranoiou jen lehce políbený, jsem tu bral dost diskutérů jako skutečné exoty, kteří jsou s kosou a hromadou plechovek zavření ve sklepě a čekají na atomový hřib :-D.
Nejdříve jsem rozpad bral jako knihu a pročítal ho křížem krážem, což by podle mě měl udělat každý nově příchozí. Poslední dobou se tu rozmáhá fenomén, že se někdo zaregistruje a hned musí přispět během odpoledne do X témat, většinou to jsou úplné bláboly, nebo cliché, právě proto, že lidi jsou líní číst. Jediné trochu pozitivní na tom je to, že se stará témata obnoví a o tom fóra tak trochu jsou.
Úroveň trochu upadla, ale souhlasím víceméně s McGyverem, jak se fórum rozrůstá, staří a nukleárními zimami ošlehaní diskutéři již vše řekli a stáhli se do ústraní a zastupují je noví, kteří (rozhodně ne všichni) podle mě málo čtou rozsáhlou historii zdejších diskuzí a to má možná trochu za následek, ten již zmiňovaný úpadek fóra.
Další věc, co mě hodně vadí a s klidem bych je úplně zakázal jsou "politická témata" a jim podobná...
Kdyby jste se koukli do tématu Ukrajina bla bla, nebo jak se jmenuje a jim podobným a rozklikli si účty většiny diskutérů a podívali se na jejich ostatní příspěvky, tak uvidíte (samozřejmě až na pár vyjímek viz. Maximus a spol. na které toto není vůbec mířené ;-)), že to jsou vyložene "političtí mudrlanti" a nikde jinde snad ani nepřispívají a přišli se sem jen hádat jak na hovínkách.cz a takové tu podle mě rozhodně nepotřebujeme.
Jinak za rozpad jsem opravdu vděčný, stal se víceméně mou každodenní součástí a když jsem na PC mám ho vždy nba liště a občas kouknu co nového :-)

P.S. Omlouvám se za češtinu, i/y apod. od dob internetové komunikace se ze mě stává čímdál větší češtinářský negramota, jsem si toho vědom a nejsem na to hrdý ;-).
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od Terminated Account »

Nicméně to mělo být pochvalné téma. :D Takže jsme v první řadě měli poděkovat "divočákovi" za založení a chválu. Díky - dobrého pomálu a kritika je taky potřeba, motivuje nás být lepší!
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od dracekvo »

Bych řekl, že je to tím, že většina základních rozpadlických témat se už probrala z každé strany snad 5x, tak teď už se jen tak diskutuje a zřídka se najde něco, co by se dalo pořešit vážně.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od big bang »

Ten pocit že sa tu prehadzuje prázdna slama vznikol z toho dôvodu že všeobecné záležitosti sa tu prebrali na 98-99% a odborné na 80-90%, jediné čo tu nebolo prebrané je návod ako transplantovať obličku alebo si doma v pivnici postaviť jadrový reaktor alebo si doma postaviť kozmickú loď a odletieť mimo zomierajúcu zem a preto sa vám zdá že sa fórum v poslednej dobe nejako neposúva niekde ďalej ako sa posúvalo pred takými 2-3 rokmi :lol:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od Karlos »

S tou politikou (a náboženstvým) je to složité... jsou to ožehavá témata... a pokud pomineme přírodní katastrofy tak špatní politici nebo horliví duchovní nezřídka stáli na počátku všemožných krizí, válek a jiných ohavností, ježto jsou si lidé ochotni vzájemně páchat.

Tedy těžko se bavit o krizích a nemoci rozebírat jejich příčiny bez toho aby se člověk více či méně neotřel o politiku (náboženství)... samozřejmě jalové tlachání, štvavá propaganda či stranické agitky jsou něco jiného.
Henten
Příspěvky: 45
Registrován: 04.05.2014 17:53
Pohlaví: muž

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od Henten »

Ja bych to nevidel tak cerne. Je to prirozeny vyvoj fora. Matadori maji jasno, novi lide prichazeji a postupne se v tematu orientuji a stavaji se z nich fundovani lide schopni dobre poradit. Nic spatneho v tom nevidim.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od drigon »

To je úplná pravda. Když jsem zde začínal, tak se mi pár věcí nepovedlo (duplicitní téma - ještě jsem neměl "osahané hranice" mezi tím , jestli je dané téma duplikát, nebo jestli je to už tak velký rozdíl, že se na něj vyplatí založit nové vlákno). Párkrát jsem dostal vynadáno, pak jsem se postupně zaběhnul a dál to již probíhalo bez větších potíží. Zároveň je pravdou to, že v "technických" tématech, která mne nejvíce zajímají je již mnoho řečeno a vymyslet zajímavý článek je tak stále těžší. I když je zároveň pravdou to, že po rozchodu se starou přítelkyní jsem si hledal (a našel) novou, takže mám na rozpad podstatně méně času než dříve.
Ať se Vám daří. S pozdravem M.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od Marglin »

S myšlenkou na prepping jsem si pohrával už několik let. Zhruba před dvěmi lety jsem objevil Rozpad a moje snažení dostalo grády. Četba jistých vláken my pomohla si upřesnit strategie na přežití v situacích které považuji za kritické, poupravit žebříček priorit u příprav. Našel jsem zde hodně důležitých a užitečných informací. Třeba vlákna o dlouhodobém uchování potravin a kvašení zásadně obměnila skladbu našich železných zásob: MRE shit (čti: Meal Refused by Ethiopians) mám pouze v malém množstí pro případ bleskové evakuace. Úroveň příspěvků u praktických témat je ve většině případů tak vysoká, že je to až frustující protože k tomu není skoro co dodat. Občas si frustraci naředím nějakým příspěvkem v kecacích tématech eg. Ukrajina, což je asi jediný důvod proč bych jejich existenci úplně nezatracoval. Mnoho uživatelů kteří mají o přípravu na "zajímavé časy" vážný zájem se chtějí cítit součástí fóra, ale nedokáží přispívat na úrovni už vzpomínaného uživatele Josefa (mám podezdření, že kdyby někdo založil vlákno "Přežití srážky s kometou v základně na měsíci" je ho první příspěvěk by nesl titul: "Stavba iontového motoru v domácích podmínkách.") Rozpad, ale není encyklopedie preppingu, jeho kouzlo je v sociální interakci a sjednocující funkci pro podobně smýšlející jedince. U technických diskusí je laťka nasazena tak vysoko, že jí bude těžké výrazně posunout. Mám pocit, že úspěch Rozpadu bude do budoucna stále více záležet na tom, jak se adminové poperou s faktem, že se rozpad pomalu stává více sociálním médiem než platformou na výměnu praktických a technických znalostí, ale třeba je to tak myšleno už od počátku a až v temné hodině Rozpad zavelí všichni rozpadlíci popadnou kosy a začnou žně... ;) Každopádně "Děkuji Rozpade." :yes :yes :yes
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od Wilderness »

MacGyver píše:Nicméně to mělo být pochvalné téma. :D Takže jsme v první řadě měli poděkovat "divočákovi" za založení a chválu. Díky - dobrého pomálu a kritika je taky potřeba, motivuje nás být lepší!
Ano toto téma jsem já ,,divočák" :lol: založil ve své plné vůli a mířil ho jako opravdu s notnou dávkou pochval jak pro web samotný, pro jeho adminy i pro samotné diskutující. A bylo to myšleno tak celkově v rámci ČR, že je postupem času vidět velký zájem o takovéto stránky a velký narůst zájmu zde na rozpadu samotném.
Je vidět, že otázka VP je čím dál aktuálnější a rozrůstá se mezi masy lidí čím dál více. A pro ně je velmi podstatné, že existuje takový to komplexní a odborně vedený web, který obsahuje takřka všechno.

Já sám když jsem začínal jsem musel namáhavě hledat a bádat po informacích a hledat stejně smýšlející komunitu. Dnes znám, sleduji a mám prolezlé všechny ostatní taková to fóra a stránky, ale postupem času se žádné z nich nedokázalo tak uchytit a rozrůst jako zde.
Tady se opravdu rozrůstá rozpadlická komunita, která věc bere velmi vážně.
Důležitá je i tím, že sleduje co se děje ve světě.
Jsou zde odborníci.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: K rozpadu.cz pochvalné téma

Příspěvek od Wilderness »

A to, že je zde spousty kecálků s tím se prostě nic nenadělá. Toto fórum má jako jakékoli jiné problém, že jsou hodnotné informace ubity v rozsáhlé diskusi. To by muselo být vedeno opravdu jak encyklopedie jen s důležitými fakty a diskuse vedena jinde.
Proto když chce někdo nový na něco se zeptat, musí nejdříve přečíst stovky stránek zda to nebylo řečeno a vyhledávač mnohdy vše nenajde.
S tím nic nenaděláme.

Ale témat která ještě nebyla řečena je ještě mnoho o to se sám nebojím. Rozpadlík musí mít rozsáhlé znalosti ať už z militantnosti, survivalu, zdravovědy či i ekologie.
Klidně se tu může založit i škola jazyka s nejrůznějšímy frázemi v různých jazycích. Nikdo nikdy neví s kým bude muset a kde třeba bojovat.

Ta duplikace témat hold nevymizí, ale zdánlivě zbytečná témata bych neodsuzoval. Já sám jsem zastánce toho, že jakákoli informace povede k rozšíření vědomí. Svět je hrozně obsáhlý.

Můžeme zde rozebírat kazuistiku, můžeme hledat informace o výcviku agentů či diverzantů, můžeme podrobně vysvětlovat tracheotomii, důležitá je však přehlednost.
Odpovědět