Textové hry

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Tomin da tuapse
Příspěvky: 16
Registrován: 20.02.2014 18:14
Pohlaví: muž

Textové hry

Příspěvek od Tomin da tuapse »

Kdo by se nudil tak se může přidat k zajímavému nápadu na který jsem poprvé přišel zde
http://www.panzernet.net/php/index.php/board,70.0.html

Lepší bude když si princip hraní přečtete sami, a myslím si že by to byl zajímavý nápad i pro tohle forum :) Rozpadlická textová hra co myslíte ? Já jen doufám že tímto neporušuji Pravidla přesněji bod 11, dlouho jsem přemýšlel jestli vás tímto (pro mě) geniálním nápadem obohatit :D Jestli je to špatně, tak prosím decentně naznačit, a já bez problémů smažu :F
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Textové hry

Příspěvek od Rase »

Čau, náhodu tu sekci na Panzernetu moderuju já (hodně dlouho tam ale už nejsem aktivní)
Dělal jsem ten Charkov 1943 (co je jako vzor) a další hry co jsou přesunuté v archivu: Slezsko, Königsberg, Breslau a Ungarn (vzhledem k zaměření fóra to bylo vše datované na konec války).
Jestli se ti líbí ten princip tak ho klidně použij (problém s tím nemám). Komplikace je v tom, že všechno odedře vyhodnocovatel (tedy zakladatel) a víc lidí než třeba pět utáhneš jen s těží. Rozkazy se vyhodnocaly vždy jednou za den, do nového vyhodnocení měli hráči čas na sepsání rozkazů, kdo tak neučinil měl problém, protože jsem ho vyhodnotil jako nečinného (žádné zvýhodňování nebo tak něco, aby byla sranda). Dobré taky je nebrat si moc servítky, v mých hrách hráči umírali a postupem hry se z pár desítek kusů techniky a stovek vojáků stav smrskl na pár jednotlivců (vozidlům většinou došel benzín) a na závěr jsem sepsal jak jednotliví hráči pomřeli, nebo jak žili po válce.
To mě přivádí k dalšímu problému a to, že všechno závisí na představivosti a psacích schopnostech moderátora.

Pevné jádro z Panzernetu se před spoustou let přesunulo s hrami na samostatná fóra (vytvořená ke každé jednotlivé hře) problém je ten že ti to fórum třeba po roce smažou (když je dohráno) a tak ti nemám moc co ukázat. Dělal jsem i hru postapokalytickou (odehrávala se na území skandinávie a okolí Baltu), zamotal jsem do toho i různé marodéry, malé komunitky, mutanty (vycházející hlavně ze středověkých mýtů (lidi se psíma hlavama, lidi stváří na hrudi atd.) a třeba i mluvící obraz Cara Alexandra III, který šéfoval ruským vojákům ( :D ), trochu hodněhororový prvek (bylo na hráči zda chce zjistit co se za tím skrývá atd. To hrou jsem se s děláním her rozloučil, ale klidně ti poradím a tak, ale na rozjetí vlastní hry už nemám čas.
Apokalypsa Označení hráči.jpg
Tady je na ukázku mapa Evropy z té postapokalyptické hry (hráči viděli jen malý výsek se skandinávií a zbytek si museli prozkoumávat, jednotlivá hráčská území byla barevná a zbytek byl neznámý. Zelené fleky jsou místa zón (inspirované Stalkerem). Byla to povedená sranda

Edit: jednu dobu se textové hry ohlašovaly tady (je jich tam jen pár - aby o nich věděli lidi na Panzernetu) http://www.panzernet.net/php/index.php?topic=4198.0
Odpovědět