Rozpadlické dárečky!

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od opavak »

Nález je jen ten PPŠ41(+rohlik) a P38...žádné náboje a pistole byla bez zásobníku...na povrchu vše hodně rezavé - samopal je na tom o poznání hůř, PPŠ i P38 téměř bez vývrtu, uvnitř docela dost staré vazelíny = vnitřní mechanizmus obou nálezů i segmentového zásobníku celkem v dobrém stavu... dřevo na PPŠ prasklé na typickém místě krku pažby (zpevněno šroubem), + stopy po ohni - asi když si v horách popostrkávali pažbou hořící dřevo na ohništi, v lícnici pažby taky několik menších ocelových střepin (výbuch nebo rozprsklá střela ?)...prostě stav po dlouhém neodborném "skladování" a hrubém partyzánském zacházení. P38 je sčíslovaná, PPŠ skládačka - obě zbraně 1943.A samozřejmě se jedná o zlegalizované dědictví.
Ostatní na fotce naaranžováno...a ano, pouzdro na P38 je přistřižené ze vz.52.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od jolky palky »

Okolo letěl Ježíšek pro dopisy od dětí a cestou mu něco vypadlo.
Že prý na Vánoce ještě něco vymyslí..... :rofl
Žena říkala ať zapomenu, že si z toho do Vánoc vystřelím.....jsem rád, že je po těch letech taková....naivni?
20211103_191642.jpg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od Germanik1 »

Moc hezký ✌️🙂
Udělám co musím
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od PaF »

Taková hezká hračka od Umarexu... Ostrá nebo kuličkovka? :chuckle
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od Václaf »

Pěkný Jendo, to je ta malorážka o které jsi mluvil?? Nejspíš ne, že?
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od jolky palky »

Ano je to kuličkovka odhalili jste mne :head
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od PaF »

Sorry, nemohl jsem odolat. :oops: Všechny moderní Walthery mi připadají jako kuličkovky.
Určitě bude dělat radost...

Mám takový návrh, nechcete mi hodit někdo pár tipů pro Ježíška. Tak nějak mám pocit, že všechno mám a nic už nepotřebuju. Ale všichni doráží, ať dám tipy, dcera vyhrožuje, že mi jinak koupí skleněnou žábu. Nic proti skleněným žábám, ale nějaký tip by se hodil. ;)

Sám si řeknu max. o flašku, dobrý salám nebo něco jiného, co se dá zkouzumovat a obal vyhodit. Ale to prý nejsou dárky.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od M M »

Od urciteho veku sa maju daruvat veci co sa daju zjest alebo vypit ;) . Pokial teda nechces nieco konkretne. U seba mam co sa tyka nakupu naradia, knih, pripadne outdoor / streleckych veci vzdy taky backlog ze to bez problemov mozem poskytnut na poziadanie tipy. To sa tyka ale mna, co preferujes ty, to ti tazko poradit.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od DanBlack »

@ PaF...
Chce to knížku, nejlépe populárně-naučnou! :ugeek:

Doporučuju sérii od Randalla Munroe
"What if..." (česky "Co kdyby") je skvělá a ty další mám objednané od jéžiška letos.

Jeden příklad "Co kdyby..." :mrgreen:
Co kdybych si šel zaplavat ve standardním bazénu pro skladování vyhořelého jaderného paliva? Bylo by k vystavení smrtelné dávce radiace třeba, abych se potápěl? Jak dlouho bych mohl bezpečně setrvat na hladině?
Za předpokladu, že jste uspokojivě schopný plavec, byste při šlapání vody mohl přežít odhadem něco mezi 10 a 40 hodinami. Poté byste omdlel vyčerpáním a utopil se. Totéž platí i pro bazén, na jehož dně není uskladněno jaderné palivo.
Co se tedy bezpečnosti koupání v takové nádrži týče, dá se shrnout tak, že se vám pravděpodobně nic nestane, pokud se nebudete potápět na dno a sbírat tam neznámé předměty.
Ale čistě pro jistotu jsem kontaktoval svého známého, který pracuje s výzkumným reaktorem, a zeptal se ho, co by se podle něj stalo, kdybyste se pokusili jít si zaplavat v jejich bazénu pro skladování palivových článků.
"U našeho reaktoru?" zamyslel se na okamžik. "Umřeli byste dřív, než byste se do něj vůbec ponořili. Následkem střelných poranění."
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od jolky palky »

PaF: To těžko poradit ,když člověk neví čemu holduješ.

U mne žena ví, že nic mimo kvéry a věcí na přebíjení pro mne nemá smysl aby řešila. Vybavení do dílny nerozumí.

Takže už mi pár let dělají radost balíčky 124grs včelek od Alsa pro.
To se neomrzí. :hand

A dárky,po tom co ze mě 2x tahali karcinom, si dávám sám sobě, už několik let celoročně.
Není na co čekat.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od Pez »

Normálně píšu Ježíškovi, pošlu odkazy a pak jsem moooc překvapený. :lol:
Blbý je, že už teď vím, že je to ve skříni a nemůžu se s tím pomazlit. :(

Tip:
Já jsem loni ocenil poukaz na 10 návštěv střelnice a poukaz do prodejny zbraní a střeliva. :yes

Edit: Jolky, ta PDP je moc krásná, úplně ti rozumím, že tě svrbí ruce. :yes
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od Haluziak »

Já se tedy přiznám, že Ježíškovi nepíšu. Většinou chci tak drahé kraviny, že si na ně raději našetřím sám, než s tím otravovat někoho jiného. Uvidíme jestli do Vánoc klapne nějaká PCC. Teď se ještě rozhodnout jaká.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od Matěj »

Mě to PDP přijde ošklivější než Glock, ale ergonomicky mi to celkem sedlo, když jsem se na to díval na prodejně, ale zatím jsem neměl možnost si střelit.
Sám bych si taky rád koupil něco pěkného, ale tak nějak mám problém, že vůbec nevím co. :lol: Co jsem kdy chtěl jsem buď už měl nebo stále mám. Už ty věci netočím jako ponožky jako dříve, tak bych i rád, kdyby to vydrželo doma. Mělo by to být pěkné, celokovové a ideálně fakt něco, co jsem neměl. Člověk si někdy musí udělat radost, ale s takovými požadavky se špatně vybírá. Možná si po hromadě plastových krámů pořídím přece jenom něco pravěkého na bázi 1911.
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 84
Registrován: 29.09.2011 20:11

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od Robinson »

PaF: co takhle nějaký kvalitní nůž ?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od Haluziak »

Matěj píše: 05.11.2021 10:44 Sám bych si taky rád koupil něco pěkného, ale tak nějak mám problém, že vůbec nevím co.
To co bych věděl, ale holt to finanční možnosti úplně neumožňují (když půjdu v pořadí tak PCC, kvalitní Plate Carrier a do něho Armox Advance 4,5mm, balistickou helmu), holt furt jsou věci co mě chybí :D

A kámoš si teď pořídil několik 1911 od Bul a nedá na ně dopustit.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od Tazi »

Mě možná přinese ježíšek nějakou .22LR na "Home defense" před havětí.
Jen jsem ještě ježíškovi neupřesnil jestli to bude revolver, nebo pistolka. Jsem nerozhodný :(
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od PaF »

Děkuji za všechny tipy, některé už můžu zvažovat. Ty co nezvažuji taky nejsou marné, ale třeba nožů mám desítky ;) . Nenechte se omezovat, zajímají mne právě tipy mimo zaběhnuté koleje. Nemělo by to být za tisíce, spíš za stovky a cenný je hlavně NÁPAD!
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od jolky palky »

Anální kolík? :rofl
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od PaF »

Jo,jo něco na ten způsob. Prostě nápad :lol:
Ale po diagnóze fissura ani se mi na tři kousky na recept proplacené VZP už asi deset let práší ve skříni. Nějak mně to nechytlo. :chuckle
Naposledy upravil(a) PaF dne 05.11.2021 19:19, celkem upraveno 1 x.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Rozpadlické dárečky!

Příspěvek od Hohepa »

Na stará kolena mi už klasický spacák nepřipadá moc pohodlný .....
Pro ježíška jsem si "předpřipravil" https://www.outdoormarket.cz/spacaky-zi ... Id=2297391

můj osobní typ žádná reklama :angel
Odpovědět