Operace očí

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Operace očí

Příspěvek od MRAK »

Hej hola, chtěl jsem se zeptat, zdali tu je někdo, kdo podstoupil Femto Lasik, nebo Lasik na nějaké oční klinice u nás. :?: Nejlépe, zdali má někdo zkušenost s oční klinikou Lexum. :?:

Jdu ve středu na zákrok, a čím víc se termín blíží, tím jsem takovej nervóznější ..... :roll:
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Operace očí

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Otec byl na operaci pro snížení počtu dioptrií a v pohodě :roll:
Kde to bylo, nebo jak se ten zákrok jmenoval, nevím.
jigssaw
Příspěvky: 164
Registrován: 13.01.2011 20:39

Re: Operace očí

Příspěvek od jigssaw »

Poreferuj kdyžtak potom jaké to bylo kolik to stálo atd. docela o tom také uvažuju. Jinak přeju ti aby všechno proběhlo v pohodě a byl si spokojený
aliděda
Příspěvky: 102
Registrován: 13.01.2011 20:52

Re: Operace očí

Příspěvek od aliděda »

Negativa asi nechceš číst, co ?

Když tak až po operaci. Přeju ti ať se to na 100% povede.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Operace očí

Příspěvek od alibaba »

Taky preji aby se to dobre zahojilo a vsechny co znam ad 19 letych po 65 lete duchodce ,tak vsichni si to pochvaluji!!!
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Operace očí

Příspěvek od JimmyJazz »

Znamej, co byl na teto operaci nekde v Ostrave, tvrdi, ze mu rekli, ze efekt teto operace trva neco okolo 10 let. Pote se opet zacne nabirat dioptrie.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Operace očí

Příspěvek od Karlos »

Tak ono je to hodne individualni, nekomu to vydrzi naporad a nekdo uz po roce potrebuje bryle...

Asi bych to ted nemel rikat, osobne bych to taky potreboval jako sul, bohuzel znamemu od moji, operace nedopadla dle predpokladu a s jednim okem ma problemy, to je take duvod proc se na operaci doslova bojim byt je to lakave... na druhou stranu musim dodat ze znam dalsi 3 lidi kteri na operaci byly a jsou maximalne spokojeni... takze asi tak... rozhodne je drtive vice tech kterym operace pomohla.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Operace očí

Příspěvek od marish »

Taktéž přeju ať to dobře dopadne, a je pravda, že lidi co znám a byli, tak si to chválí...
Až žena doodrodí, bude ji taky potřebovat...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Operace očí

Příspěvek od Maximus »

To Mrak:
Moje žena byla na Femto Lasik přibližně před 3 lety ve Zlině na klinice Gemini a všechno hned na poprvé dopadlo na víc než 110% (tj. vidí nesrovnatelně lépe než před tím s těmi nejlepšími brýlemi). Pro aktivně žijícího člověka super věc. Držíme ti s oba pěsti :).

To, jak dlouho operace vydrží se vedou docela spory, ale je to dáno tím, že je to dost individuální a záleží to hodně na věku. Kamarád si nechal "spravit oči" ještě jako teenager ještě starou technikou a stále po 15 letech vidí dobře. Člověk, co si nechá udělat operaci před padesátkou, tak se nemůže divit, že mu po deseti letech naskakují dioptrie ;).
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Operace očí

Příspěvek od MRAK »

Děkuju za podporu.
Pooperaci sem hodím nějaké ty dojmy a tak .... snad :lol:

8-)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Operace očí

Příspěvek od Karlos »

Drzim palec !!!
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Operace očí

Příspěvek od alibaba »

Doufam ze Mrak bude se hojit a oko postupuje hojeni ....drzim palce!!!
urquell
Příspěvky: 25
Registrován: 28.04.2011 10:22

Re: Operace očí

Příspěvek od urquell »

Jediná nevýhoda po lasiku v mém případě je, že mám po ránu pocit suchých očí ze snížené tvorby slz; lze řešit snadno kapkami, které se stejně používají jako jakási hygiena spojivkového vaku. Zbavení se dioptrií považuji za jednu z nejefektivnějších investic, šel bych do toho znovu. Držím palce, lasik je považován za nejšetrnější a poměrně bezpečný postup, femto lasik je moderní verze s šetrnější tvorbou lamely, pod kterou se odpařuje stroma rohovky a která se pak přiklopí zpět k přihojení.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Operace očí

Příspěvek od MRAK »

Děkuju všem za podporu.
Jsem rád, že jsem operaci podstoupil, protože to opravdu funguje.

Pro ty, kteří neví o co jde:
Lasik / all-Lasik (Femto-Lasik)

operace se skládá v podstatě ze dvou úkonů - zjednodušeně: první zákrok je odříznutí rohovky, druhý je samotná oprava oka

první zákrok se dá udělat mechanicky - tzn odříznout lamelu pomocí nože (Lasik),
nebo laserem (jak správně psal urquell), který odpařuje část tkáně a vytvoří ultra přesnou lamelu (Femto-Lasik)
(v obou případech se jedná o mikrometry :!: :!: )

po "odklopení" rohovky pak následuje samotná korekce oční vady, kterou lze udělat také dvojím způsobem

Lékařka mi vysvětlila, že donedávna se prováděla samotná operace tak, že dokázali upravit aberace nižšího řádu, ale dnes již dokáží napravovat i aberace vyššího řádu
cituji:
Aberace vyššího řádu nelze korigovat brýlemi, kontaktními čočkami ani tradiční laserovou chirurgií. Lékaři je dokáží diagnostikovat a léčebně ovlivnit laserovou metodou wavefront. Jde o nejmodernější variantu laserové léčby krátkozrakosti a dalekozrakosti. Korekce vady oka pomocí wavefront umožňuje získat lepší vidění než s brýlemi, a to i za šera.


Takže velmi zjednodušeně (odborníci prominou mé laické popisování problematiky )

Dvě části operace, každá po dvou variantách - lze je mezi sebou i kombinovat. Tedy lze si zaplatit mechanické oddělení rohovky a k tomu složitější operaci (aberace vyššího řádu), nebo třeba laserové oddělení rohovky a operaci nižšího řádu. Více méně pak už jde jen o to, kolik do toho chcete dát peněz. (Pokud zvolíte obě metody modernější, máte doživotní záruku.)
Pochopitelně v obou částech operace platí, že dražší je ta modernější ....

Já sám jsem byl na oční klinice Lexum v Praze a vybral jsem si v obou případech tu modernější variantu.
Tady je odkaz na základní ceny: http://www.lexum.cz/cenik/cenik-evropsk ... exum-praha

Jeden den jsem podstoupil vyšetření, cca 3-4 hodinky mi různými přístroji podrobně vyšetřovali oči, potom mě objednali (cca za 14 dnů) na operaci. V den operace jsem přijel, několik minut mi kapali do očí, pak mi lékařka krok po kroku popsala, co se bude dít, lehnul jsem na lůžko a za cca 10-15 minut jsem se zvednul a odkráčel do recepce, kde jsem si dohodnul na druhý den kontrolu a jel jsem domů.
Zákrok vůbec nebolí (jen je chvílemi trochu nepříjemný). Viděl jsem hned po operaci - sice trošku rozmazaně, ale normálně jsem se mohl pohybovat, oblékat atd ... . Se slunečnými brýlemi jsem strávil zbytek dne, a večer už jsem koukal na zprávy v televizi. Druhý den dopoledne jsem byl schopen řídit a v podstatě jsem už docal normálně viděl ;)
Občasné chvilky, kdy se obraz trošku rozmaže, nebo zamlží, sice nastali, ale každý den to bylo lepší a lepší. Třetí den po operaci už v podstatě naprosto žádný problém nenastal. Jen je člověk na oči trochu opatrnější, nesmí si je mnout , nebo se prát, nebo tak něco ..... tři měsíce by se měly oči šetřit, potom by měla být rohovka úplně a definitivně srostlá.

Takže asi tak - já osobně všem co váhají, můžu jen doporučit !
8-)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Operace očí

Příspěvek od MRAK »

Suché oči potvrzuju.
Kapu umělé syntetické slzy (zní to děsně, ale jsou to prostě normální kapky) a je to.
Stejně bychom my, co furt čučíme do kompu, měli oči občas trošku promazat :lol:
aliděda
Příspěvky: 102
Registrován: 13.01.2011 20:52

Re: Operace očí

Příspěvek od aliděda »

Tak gratuluji k úspěšně provedenému zákroku.
A mám dotaz, od kolika dioptrií je tenhle zákrok vhodný ?
Na dálku vidím jako rys, ale na čtení mám poslední rok 2 dioptrie.

Celý život bez brýlí a teď na stará kolena si na ně nějak nemůžu zvyknout.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Operace očí

Příspěvek od MRAK »

já měl cca 2 doptrie ,
ale na dálku !!!

pokud blbě vidíš na blízko, tak to bude normální projev stárnutí oka - vetchozrakost, a s tím ti asi nikdo nepomůže :roll:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Operace očí

Příspěvek od Karlos »

MRAK: gratuluji, muzem se ti na srazu kouknout na ocko? :)

Jinak k te vetchozrakosti v tom ceniku je:
Refrakční výměna nitrooční čočky: od 21.000,- Kč
Zákrok, který obnovuje vidění na všechny vzdálenosti, řeší vetchozrakost a zbaví Vás i více druhů brýlí.
aliděda
Příspěvky: 102
Registrován: 13.01.2011 20:52

Re: Operace očí

Příspěvek od aliděda »

Zase tak hrozné to není. 21 000 si dokážu docela dobře představit, že je "utopím" někde jinde a za něco jiného.

Zatím, časem možná změním názor.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Operace očí

Příspěvek od MRAK »

:twisted:
Odpovědět