Úplně OT, že se jinam nehodí

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od cipis »

Snad ne na nějaké padesátce, kde to navíc několikanásobně překročí povolený výkon střelnice ...
Hagen
Příspěvky: 1309
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Hagen »

Zatím je to jen v "jednání".
Známej má známého, a ten má známého,.... a ten snad má tu starou ruskou protitankovou pušku, a přes mého bratrance co je u vojáků by to snad šlo na voj. střelnici.
Zkrátka je to zatím jen možnost, a chtěl bych si to zkusit. Bůhví jestli se to doladí do konce, a jestli někdo z té řady známých jen nekecá... ;) .
Bylo mi jasné, že je to výkonnější než .50BMG, ale odhadoval jsem tak 20-22.000J
Těch 32.000J mě docela děsí.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od JOBU »

Priprav sa psychicky, aj fyzicky :):
neviem z ktorej to bude:
https://www.youtube.com/watch?v=Bk30nv5yL3Y
https://youtu.be/Jmn1_2OIJks?t=803
sranda je, že s tým ide zrušiť ktorýkoľvek obrnený transportér aj dnes... (samozrejme s patričným strelivom)
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Hagen píše: 29.12.2022 16:06 ....a přes mého bratrance co je u vojáků by to snad šlo na voj. střelnici.....
Jestli není bratranec velitel brigády, nebo alespoň náčelník voj. újezdu co má trošku koule, tak o tom dost silně pochybuju.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Hagen
Příspěvky: 1309
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Hagen »

I já mám pochyby ;) .
Pak je tu ještě možnost policejní střelnice,... tam mám známých daleko víc, a koneckonců na nějaké civilní střelnici to taky nebude problém.
hlavně to nějak dodomlouvat. Fuj to je výraz ;) .
A být to jenom na mě, tak se na nějakou střelnici vyprdnu, a fouknu to někde v přírodě.
Ale protože se to nesmí, tak to samozřejmě neudělám ;)
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od DanBlack »

Prodej krytu CO ve staré zástavbě. (ty realitní kecy nemaj chybu :lol: )

https://www.sreality.cz/detail/prodej/b ... 3638855500

Unikátní prostory téměř 220m2 na Praze 6 za pouhých 5.500.000,- Kč!!!
...
Jedná se o netradiční bydlení s absencí oken, naše vizualizace však naznačují, že zde může vzniknout velice stylový byt. Cílovou skupinou budou především klienti, kteří trávní většinu času v zaměstnání, ve společnosti, domů si přicházejí odpočinout.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od dracekvo »

Lze vůbec skolaudovat něco pro bydlení, když to nemá okna?
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od TomSmith »

Otázka druhá, musí být skrz ty okna vidět ven nebo stačí okna vetknout do zdi? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8783
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Fabulous »

dracekvo píše: 05.02.2023 20:22 Lze vůbec skolaudovat něco pro bydlení, když to nemá okna?
Teoreticky nelze. Pokud se v poslední době nezměnil zákon.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od cipis »

Asi pomohou světlovody, ale jestli je berou jako úplnou náhradu oken?
Zase když to dá potřebné hodnoty přirozeného světla?
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od DanBlack »

Se to zkolauduje jako "ateliér"... :moon (technicky to bude nebytový prostor)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Mohl by mi někdo prosím poradit uživatelsky přívětivý (jednoduchý) program na modelaci pro 3D tisk, který lze stáhnout zdarma? Tak aby se v něm rychle zorientoval i úplný nováček. Ten objekt, co potřebuji, je tvarově velmi primitivní, složený jen z válcovitých a kvádrovitých tvarů. Když tak díky.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Solo_Kameň
Příspěvky: 59
Registrován: 27.02.2021 12:28
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Solo_Kameň »

Sketchup je relatívne jednoduchý na naučenie, ale neviem, ako si rozumie s exportom modelov pre 3d tlač.
mhi
Příspěvky: 449
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od mhi »

tinkercad.com, neda se stahnout, je to v prohlizeci, ale lze z toho vyexportovat STL/OBJ/... ; bezne to na jednoduche navrhy pouzivam. Co se mi na tom hodne nelibi je kdyz mam usadit treba soustredne valce nad sebe, to je obcas celkem orisek. Nebo to, ze se u kruhu (jako prurezu-napr. zakladna valce) zadavaji X-Y, cimz se zase zmeni stred a ...

Ale jinak to je moc fajn.

Primitivni je i OpenSCAD, ale to je spis o programovani. Ten je na druhou stranu idealni na ty geometricke utvary, ma zase jine nevyhody (neumi treba merit dynamicky objekty, rotace mi nefunguje uplne dobre, atd.).
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Hdm »

mhi píše: 21.02.2023 20:06 Co se mi na tom hodne nelibi je kdyz mam usadit treba soustredne valce nad sebe, to je obcas celkem orisek. Nebo to, ze se u kruhu (jako prurezu-napr. zakladna valce) zadavaji X-Y, cimz se zase zmeni stred a .
Na toto ti stačí označit objekty, které chceš zarovnat pak zmáčkneš "L" a nabídne se ti zarovnání ve všech osách a stačí si jen vybrat jak to chceš.

Také doporučuji tinkercad. Velice jednoduchý a docela mocný nástroj.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od DanBlack »

Nevím kam to zařadit...

Pohřešovaný Bolivijec přežil měsíc v divočině. Pil dešťovou vodu a jedl hmyz
https://www.lidovky.cz/svet/pohresovany ... ranici_atv

V Bolívii nalezly záchranné týmy po 31 dnech pohřešovaného Jhonattana Acostu. Ten se v amazonském pralese na severu země ztratil při lovu s přáteli. Během měsíce v divočině zhubl o 17 kilogramů a vykloubil si kotník. Přežil díky tomu, že pil dešťovou vodu, kterou sbíral do bot, a jedl červy a další hmyz.

Líbí se mi ten závěr: :mrgreen:
Muž se po traumatické zkušenosti rozhodl zanechat lovu a věnovat se hudbě.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od jolky palky »

Lze volit zbraň na kurz dle počasi? :rofl Třeba do deště radši AR9, nebo do jarní chumelenice raději AR15? :lol:
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Alstratt »

Pamatujete jak tu kdysi nekteri rozebiraly sveho casu pivo v prasku? Tak tady to je. Akorat nemam z toho pocit ze to bude neco dobreho k piti. I po doliti vody to bude nepitelny si myslim. Ale nejaci nenarocny asijcani ci africani, ty to asi vypijou. Si tak spis rikam, jestli jim to neuteklo pred 1 aprilem.

https://newatlas.com/lifestyle/powdered-beer/
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1581
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Grunt »

Před dvěma dny se na DW Documentary objevil docela zajímavý dokument shrnující události kolem vraždy Kuciaka:
Obrázek
  • Trošičku mě zarazilo, že na území východní Evropy může operovat cizí mafie. Resp. o Ukrajinské/Rusko-jazyčné asi víme všichni, ale 'ndrangheta by mě nenapadala ani ve snu. No a samozřejmě, že Slovensko má "mafii" i vlastní (ač vím že se sem tam něco mihne i v naší televizi, všechny kauzy prostě nesleduju).
  • Dále mě zarazilo, že třeba mafiáni úplně vcelku běžně používají šifrované telefony a různé evazivní metody aby o jejich existenci pomalu ani nikdo nevěděl, ale kontakt na investigativního reportéra úplně v pohodě dostanete na recepci jeho zaměstnavatele. Tajně jsem doufal, že to mají trošičku lépe ošéfované.
  • Člověka zodpovědného za tuto kauzu úplně v pohodě osvobodí a Fico zase bude zase nabývat na politické síle. Asi prostě Slovensko. Víc není co dodat.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Venet »

Grunt, ono to bude tým, že to je asi inak ako sa prezentuje.
A s ficom a tou akože talianskou mafiou toho spoločného moc nemá...
A zjavne, keď sa v tom začneš rýpať, tak je v tom namočený niekto iný. Dá sa to dohľadať...
Cogito, ergo armatum sum.
Odpovědět